zeeland 121 je wat er echt speelt' over afvalproject Modelschip Dempo levert 3100 euro op Najaarsmarkt in De Kraayert Les over tanden poetsen krijgt vervolg 'Snel duidelijkheid Informatiemarkt over spiritualiteit Dicky Green Band treedt op in De Kroon ABT wil snelle aanpak van Stoofweg over C1000' ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE kokïïnG donderdag 11 november 2030 B GOES Het schaalmodel van de ms Dem po dat dinsdagavond is geveild bij VenduHuis De Jager in Goes, heeft 3100 euro opgebracht Ms Dempo was het eerste grote passagiersschip dat bij De Schelde in Vlissingen van de helling liep, in 1939 in opdracht van de Lloyd in Rotterdam. Het werd later getorpe deerd. Het modelschip had een in- zetprijs van 1500 euro. LEWEDORP Zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp houdt zaterdag 13 november een najaarsmarkt. Die vindt plaats in het Grand Café en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Van de op brengst worden activiteiten voor de cliënten georganiseerd. Op de markt zijn onder meer oliebollen, bloemstukken, boeken, sieraden en kaarten te koop. Ook zijn er spel letjes en activiteiten voor de jeugd. THOLEN Basisscholen in de gemeente Tho- len krijgen dit schooljaar weer de mogelijkheid om hun leerlingen te laten voorlichten over gebitsverzor ging. Dat antwoordt het college op vragen van het CDA. De partij vindt voorlichting over tanden poetsen belangrijk, omdat de gebit- jes van Thoolse kinderen tot de slechtste in Zeeland behoren. B en W laten wel weten dat ze on derzoeken of zorgverzekeraars wil len meebetalen aan de voorlich ting op de basisscholen. SlNT-ANNAlAND - De Thoolse ge meenteraad eist dat er snel duide lijkheid komt over de verhuizing van de Ctooo in Sint-Annaland. De supermarkt moet een plekje krijgen in het nieuwe havenge bied. Gemeente en ondernemer zijn daar al lange tijd over in on derhandeling, maar op financieel gebied zijn ze er nog niet uit. Wethouder Frank Hommel hoopt snel tot overeenstemming te ko men, maar kan niet aangeven wan neer het zover is. „Maar als we KLOETINGE In verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge wordt zaterdag een infor matiemarkt over spiritualiteit ge houden. Er zijn onder andere een magneti seur, energetisch therapeut voor dieren, een medium en spiritueel kunstenaar aanwezig. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Ami citia bevindt zich aan de Schimmel- penninckstraat 14. WISSENKERKE The Dicky Green Band verzorgt za terdag 13 november een optreden in café De Kroon aan de Voorstraat in Wissenkerke. De Rhythm- en bluesband is be kend van vele optredens op blues podia in binnen- en buitenland. Het optreden van de vierkoppige formatie begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De toegang is gratis. SINT-ANNALAND Algemeen Belang Tholen vindt dat de gemeente snel actie moet onder nemen om de veiligheid op de Stoofweg in Sint-Annaland te ver groten. Die weg zou door de hoge snelheden van auto's gevaarlijk zijn voor voetgangers. Bovendien zouden de bomen langs de weg ge vaar opleveren, omdat er regelma tig takken uit vallen. ABT heeft schriftelijke vragen gesteld en wil weten of het college bereid is snel met het waterschap, dat medever antwoordelijk is, rond tafel te gaan. morgen overeenstemming berei ken, hebben we als gemeente een te royaal aanbod gedaan." Veel fracties vinden dat het lang genoeg heeft geduurd. „De ge meente en de uitbater van de C1000 draaien nu rondjes in een carrousel en blijven elkaar bezig houden", stelt Han van 't Hof (ABT). De SGP vindt dat er nu een knoop moet worden doorgehakt, ook als dat betekent dat de verhui zing niet door zou gaan. „Geen ak koord is ook een beslissing." Polder. Dus op zich zou het niet verkeerd zijn als er een wijkagent bij zou komen." Wijkagenten werken vol gens een 80-20-clausu- le; tachtig procent van hun tijd besteden ze in of voor hun wijk, daarnaast zijn ze inzet baar voor regulier politiewerk. Bin nen zijn werkgebied is Reijntjens voornamelijk in de Goese Polder te vinden, omdat zich daar de meeste problemen voordoen. Het gaat dan vooral om geluidsoverlast en vernielingen. Dat heeft volgens Reijntjens voor een groot deel te maken met de samenstelling van de wijk. „Er woont hier heel veel jeugd, maar vooral voor de wat ouderen is er niet zo veel te doen." Reijntjens heeft dan ook regelma tig contact met jongerenwerker Erik Meinderts van SMWO. Nieuwste probleem: gebruik van bolletjespistolen. „We bespreken dan samen hoe we dat aanpakken,, want hij kent gewoon heel veel van die gasten." De kerntaak van de wijkagent, die overigens exact dezelfde bevoegd heden heeft als een gewone politie agent, is te fungeren als spin in het web van burgers, gemeente en an dere organisaties en instellingen in de buurt. Dat begint inmiddels ook wel een beetje door te drin gen, heeft Reijntjens het idee. „Ik word op straat aangesproken, dan vragen ze of ik de wijkagent ben. Het besef begint te komen dat we er zijn. Waar we als wijkagenten wel tegenaan lopen, is dat die term vooral bij ouderen nog associ aties oproept met de bromsnor van vroeger." Reijntjens vindt het na koud een jaar moeilijk om aan te geven of de wijkagent echt een meerwaar de heeft. „Dat is moeilijk meet baar, maar in langlopende kwes ties lukt dat wel. Mensen zien steeds hetzelfde gezicht en als je bij ze thuis komt, hoor je eigenlijk pas echt wat er allemaal speelt." Spijt dat hij de stap heeft gemaakt, heeft hij in elk geval absoluut niet. „We doen het met z'n achten, we zijn een soort pioniers." Martin Reijntjens is ('niet voor een om gevallen schutting') te bereiken via het algemene nummer van de politie 0900-8844 of per e-mail: mar- tin.reijntjens@zeeland.politie.nl. contact met mensen spreekt me aan. Als gewone agent is het meer pleistertjes plakken." Reijntjens, een geboren Braban der, is in 1989 begonnen bij de po litie in Zeeuws-Vlaanderen en woont ook nog steeds aan 'de over kant'. Goes was dus een compleet nieuwe omgeving. „Het voordeel is dat je er onbevangen in staat, het nadeel dat je bekendheid mist." Reintjens heeft het afgelo pen jaar dan ook veel geïnvesteerd in het leren kennen van zijn werk gebied en het opbouwen van een netwerk. „Het staat nog niet hele maal, maar het begint vorm te krij gen." Vooralsnog is Reijntjens de enige wijkagent in Goes. Vier wijken 'be heren' is een behoorlijke kluif weet hij inmiddels. „Ik werk na tuurlijk veel samen met allerlei in stanties en ik heb ook wel hulp van collega's, maar ik krijg ook veel vragen van buiten de Goese foto Ronald den Dekker Van Gansewinkel enkel nog dubbe le transporten rijden. „Dit houdt in dat we niet met één, maar twee containers rijden", zegt accountma nager Cees Hoogerland. Uiteraard zullen de zes onderne mers een inspanning moeten doen om het project te laten sla gen, maar dat ervaart Geuze niet als een probleem. Volgens hem snijdt het mes aan twee kanten. „We doen iets voor het milieu, maar behalen er zelf ook een voor deel bij." De ondernemer ver wacht dat meer bedrijven uit Sint-Maartensdijk zich op termijn zullen aansluiten bij het project. Ook op andere bedrijfsterreinen in de gemeente bestaat belangstel- t ling om iets te gaan doen. Geuze: „De toekomst zal leren of ze zich bij ons aansluiten of dat elk dorp zijn eigen project begint." Van Gansewinkel gaat de resulta ten van het project in Sint-Maar tensdijk nauwkeurig in kaart brengen. „Wij kunnen bepalen hoeveel minder CO2 er wordt uit gestoten", stelt Hoogerland. „Dat maken we vervolgens heel con creet door te zeggen: dat staat ge lijk aan honderd keer douchen of 50.000 kilometers met de auto." De zes ondernemers uit Sint-Maartens dijk en Van Gansewinkel bekrachtigen hun samenwerking vandaag tijdens de Dag van de Duurzaamheid. Vanaf 15.00 uur zijn er allerlei activiteiten in het ge meentehuis in Tholen-stad. www.bouwmanlifestyle.nl goes GROTE MARKT 1 domburg OOSTSTRAAT 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijn, Geisha, Rosner, Scotch Soda, McGregor, NZA, Polo-jeans en CKS Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bndgewater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37