Voetbalclub kampt met diefstallen 'Bij mensen thuis hoor Ondernemers enthousiast 20 zeeland Berging betonnen wrak Schelphoek uitgesteld AANGIFTE Spullen gestolen uit kleedkamer WIJKAGENT Martin Reijntjens bijna een jaar actiefin Goes-Noord 'Coffeeshop is terecht gesloten' donderdag 11 november 2010 L door Rob Zorn tholen - De afgelopen weken zijn er uit kleedkamers op sportcom plex De Bent van voetbalvereni ging Tholense Boys spullen gesto len. Voor zover nu bekend, is dat zeker vijf keer gebeurd. Jeanine Schot heeft gisteren aangif te gedaan van de diefstallen. Zij be gon zich in de zaak te verdiepen nadat dinsdag tijdens een training de Blackberry van haar vijftienjari ge zoon Michael uit de kleedka mer was gestolen. Schot is al twin tig jaar bij de vereniging betrokken en is actief in sfeer-, jubileum- en toernooicommissie van de club. „Naar aanleiding van de diefstal van de Blackberry ben ik elftallei ders gaan bellen en toen bleek dat ook zij gehoorcf hadden van geval len van diefstal uit de kleedkamer, maar dat was nooit gemeld. Bij de gestolen spullen zijn shag, geld, te lefoons maar ook bromfietspapie ren en een dure jas." Schot zegt dat zij niets kan bewij zen maar vermoedt dat de dader in eigen kring gezocht moet wor den. „Om bij onze kleedkamers te komen, moet je zo'n honderd me ter langs de trainingsvelden lopen. Buitenstaanders vallen dan onmid dellijk op. En dan nog: om de dief- middelburg - Coffeeshop Six- ty-T\vo in de Sint Janstraat in Mid delburg is twee jaar geleden te recht gesloten, zo vindt de Raad van State. Met dit oordeel is de sluiting van de coffeeshop defini tief Eigenaar Giel de Kinkelder hoopte dat het Haagse rechtscolle ge het besluit van de gemeente te rug zou draaien ondanks dat hij eerder al in het ongelijk was ge steld door de Middelburgse recht bank. De gemeente sloot de cof feeshop op 14 november 2008 defi nitief omdat de onderneming scharendijke - Het wordt januari voordat het betonnen wrak in de Schelphoek wordt geborgen en naar Scharendijke gevaren. De laat ste 20.000 euro die nodig zijn om van het wrak een duikattractie te maken, komen uit de zak van Bas- tiaan Mathijsen en zijn collega van duikwinkel Kabbelaarsbank. Aanvankelijk eiste Rijkswaterstaat dat het 58 meter lange en 8 meter brede wrak vóór het stormseizoen - 1 oktober - geborgen moest zijn. „Die eis was niet zo hard", legt Mathijsen uit. „Het wrak ligt in de voormalige haven, waar weinig wind en stroming is. Het gaat maar net om de twee dagen die nodig zijn om het naar Scharendij ke te slepen. In januari heb je meestal wel een paar van die rusti ge dagen dat het vriest." Berging van het wrak uit de Oosterschelde en het afzinken ervan in De Greve- lingen, nabij de Kabbelaarsbank kost 260.000 euro. Provincie, ge meente en Nederlandse Onderwa tersport Bond betalen er flink aan mee. Duikcentrum De Kabbelaars bank moet 50.000 euro bijdragen. Dat bedrag is nu op genoemde 20.000 euro na beschikbaar. door Luc Oggel stallen te plegen moet je alle zak ken van de kleding in de kleedka mer afgaan. Voor een buitenstaan der is de kans om betrapt te wor den dan erg groot. Iemand van de club hoeft niet uit te leggen wat hij daar doet. En wij zijn er bij de club altijd van uitgegaan dat het al lemaal vrienden van elkaar zijn maar kennelijk zijn ze toch niet al lemaal hetzelfde." Vorig seizoen werd de club ook al geplaagd door een aantal diefstal len. Toen verdwenen er fietsen van leden. „Er is toen gesproken over de mogelijkheid om een ca mera op te hangen. Dat is niet ge beurd met het oog op mogelijk vandalisme. Wij hebben een voet- balkooi, waarvan wij vinden dat ie dereen daar altijd gebruik van mag maken. Dus iedereen kan altijd zo maar het sportpark oplopen. Mis schien komt de mogelijkheid van een camera opnieuw op tafel." Schot zegt dat de club aangifte doet en daarbij verwijst naar de maatschappelijke onrust die ont staan is. In een extra nieuwsbrief roept zij mogelijke andere gedu peerden op om zich te melden. Ook vraagt zij iedereen geen kost bare spullen in de kleedkamers achter te laten en de kleedruimtes af te sluiten tijdens de trainingen. Hé, een beetje rustig aan hè', zegt wijka gent Martin Reijn tjens tegen een paar gastjes die enigszins luidruchtig met een bal bezig zijn bij De Spinne in de Goese Polder. 'Ja meneer', klinkt het. Het was natuurlijk als geintje be doeld, maar tegelijkertijd is wel duidelijk dat Reijntjens de wind er onder heeft. „Moet ook wel, an ders nemen ze een loopje met je. Tien jaar geleden was de wijka gent bijna een sociaal werker, daar om is hij indertijd ook weggecij ferd." Bijna een jaar is Martin Reijntjens (43) nu wijkagent in Goes Noord. Behalve de Goese Polder vallen ook 's-Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke en Wol- phaartsdijk onder zijn werkgebied. In totaal zijn begin dit jaar in Zee land acht wijkagenten-nieuwe-stijl aan de slag gegaan. De anderen zijn actiefin Vlissingen en Oost-Souburg (4), Terneuzen (1), Sas van Gent en Axel (1) en op Schouwen-Duiveland (1). Toen de functie binnen het politiekorps werd opengesteld, aarzelde Reijn tjens niet om te solliciteren. „)e kunt je in deze functie langer en intensiever met bepaalde proble matiek bezighouden. Het directe voor de vierde maal de gedoogre gels had overtreden. Een medewer ker had namelijk op 12 september van dat jaar softdrugs verkocht aan een minderjarige Duitse toerist die zich legitimeerde met het pas poort van zijn meerderjarige broer. De Raad van State stelt klip en klaar dat verkoop aan minderja rigen niet is toegestaan en dat de coffeeshophouder er gewoon voor had moeten zorgen dat zoiets niet kon gebeuren. Sinds de sluiting van Sixty-Two zijn er in Middel burg geen gedoogde coffeeshops. Wijkagent Martin Reijntjens in gesprek met jeugd uit de Goese Polder. door Rob Paardekam sint-Maartensdijk - Zes bedrijven uit Sint-Maartensdijk slaan de han den ineen om duurzamer te gaan werken. Ze gaan samenwerken op het gebied van afvalinzameling. Het initiatief vloeit voort uit de cursus 'duurzaam ondernemen', die de gemeente al enkele jaren aanbiedt aan ondernemers. „Bin nenkort begint de zesde cursus", zegt Kurt Kessel van de gemeente. „Zolang er belangstelling is en de financiën het toelaten, gaan we er mee door. Dat er nu een mooi pro ject is voortgekomen uit de cursus, is een extra motivatie." De zes bedrijven die meedoen aan het afvalproject zijn Dragon Plas tics, Rieber8cSon, Katjang Pedis, GEA Goedhard, Geuze Metaalcon- serven en het logistiek centrum van de Woonboulevard Poortvliet, allen gevestigd op het bedrijventer rein bij Sint-Maartensdijk. „Na de cursus duurzaam onderne men zijn we bij elkaar gekomen om te bekijken of we daar een con creet vervolg aan konden geven", vertelt Kees Geuze van Geuze Me- taalconserven. „Eerst wilden we iets doen met restwarmte, maar dat bleek veel te duur te zijn. Het vergt een investering van miljoe nen euro's en we zouden die pas na achttien jaar terugverdienen." Een project met afralinzameling bleek wel haalbaar te zijn. De be drijven besloten in zee te gaan met één inzamelaar om zo milieu winst te behalen. Nu hebben de bedrijven veelal nog hun eigen in zamelaar, waardoor heel veel vrachtwagens af en aan rijden om de soms halfvolle containers te le gen. Dat moet binnenkort tot het verleden behoren. De ondernemers hebben Van Gan sewinkel uitgekozen om hun afval voortaan op te halen. Beide par tijen hebben voor 2011 een aantal doelen geformuleerd. Zo gaan ze proberen om het bedrijfsafral met tien procent te verminderen en een uniform afvalsysteem te intro duceren. Dit betekent onder meer dat de bedrijven dezelfde (kleur) containers voor een bepaald soort afval gaan gebruiken. Verder gaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36