Zeeland Uitstel bouw brede school Wolphaartsdijk PZC 7 almanak Kraskaart BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 Prognoses nopen tot herziening bouwplan De kap is eraf 20 en 21 Ongeluk Kapelle Stadsveste door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - De brede school in Wolphaartsdijk komt er voorlopig nog niet. Prognoses over de leerlingenaantallen zijn reden om het bouwplan nog eens tegen het licht te houden, zegt wethou der Jo-Annes de Bat (CDA, onder wijs). De plannen voor een brede school dateren al van 2007. De bouw zou dit najaar beginnen. Het is de be doeling dat de christelijke Ichthus- school en de openbare Achthoek onder één dak komen op de kavels van de Ichthusschool en de Johan nes Calvijnschool, tussen de Van der Baanstraat en Henry Dunant- straat. De reformatorische Calvijn school neemt geen deel aan het brede schoolproject en zetelt nu in het gebouw van de Achthoek aan de Gardeniershof. Leerlingen van de Achthoek en de al gesloopte Ichthusschool krijgen inmiddels al een paar jaar les les in noodgebou wen. Die situatie zal nog wel even aanhouden, want volgens De Bat zal de bouw voorlopig nog niet be ginnen. „Ik wil natuurlijk ook dat die school er zo snel mogelijk komt, maar ik ga geen termijn noe men. Ik ben nu in overleg met de scholen, maar op korte termijn ko men we er niet uit. Vrijdag praten we verder" Cijfers van het Platform Primair Onderwijs Zeeland (PPOZ) laten zien dat de leerlingenaantallen in- Wolphaartsdijk zullen afnemen. Volgens De Bat komen die cijfers eigenlijk op het goede moment. „Er is nog geen paal geslagen, dus nu kunnen we nog voorkomen dat we een veel te grote school bouwen." Aanpassing van het bouwplan zou wel kunnen betekenen dat de school goedkoper wordt. Dat is dan weer goed nieuws, want de ge raamde bouwkosten zijn de afgelo pen jaren ruim verdubbeld van 1,9 miljoen euro naar 3,9 miljoen eu ro. De scholen zelf wilden gisteren niet op de kwestie reageren. /l£T^"DT7"l/r VT3T3 V Marktsl MiddelbuTs kicJLyiv V JX.J\»i-i Ja.I T0118886886 za. 13 november, 13.00-15.00 uur" K66S Slager signeert Watersnood za. 13 november, 13.30-14.00 uur Douwe Eisenga over "looking Glass' - Philip Glass boeken bestellen? www za. 13 november, 15.00-16.30 uur Goodwin Sands Indie Folk di. 16 november, 20.00 uur SLAZ - Zeeuwse Bibliotheek P.F. Thomése .drukkerijmiddelburg.nl Restauratie verkoop van antieke klokken. ilBlIiiSSSSiS_r KORTGENE - De restauratie van molen De Korenbloem in Kortgene is gisterochtend officieel begonnen. Met een grote kraan is het dak van de molen opgetild en het bovenste wiel uit de molen gehaald. De laatste mo lenaar van de Korenbloem overleed in 1967. De wedu we verkocht de molen aan een particulier die graag wil-, de restaureren, maar daar is nooit iets van terechtgeko men. In 2003 nam een enthousiast paar de molen over, maar ook hun pogingen tot restauratie strandden. Stich ting De Korenbloem nam de molen van hen over en vond de nodige subsidiegelden bij Monumentenzorg. Het bouwkundige werk wordt uitgevoerd door bouwbe drijf Nonnekes uit Goes en het molentechnische werk door molenbouwbedrijf Berkhof uit Zwartebroek. Vol gens de planning zal de molen op 1 oktober 2011 in ge restaureerde staat weer draaien. Ook het kotje aan de achterkant van de molen wordt opgeknapt. Gebouwd in 1921 om de motor te behuizen die de bemaling con stanter moest maken, heeft het de laatst jaren als sobe re woning gediend. foto Ronald den Dekker De autoriteiten in Rotterdam presen teerden deze week met gepaste trots een kraskaart. Geen prijspakker dit keer, maar bedoeld om de simpele burger op het geurspoor van huis- kwekertjes in hennep te zetten. Wie lichtjes met de nagel over het vakje gaat, ruikt een licht bedwelmende lucht. En wie datzelfde toevallig ook ruikt wanneer de deur van de buur- Tip? redactie@pzc.nl man opengaat, moet meteen de poli tie bellen, zo wil men graag. De Zeeuwse korpschef kreeg na de presentatie ook zo'n walmkaart mee. Omdat ze een dame is, ging de kaart in de handtas. En blijkbaar werkt het principe ook op warmte, merkte ze bij het openritsen thuis. Ze gaat binnenkort op vliegvakantie. Heel be nieuwd of de drugshonden aanslaan. Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15, Middelburg. Tel.: 0118-633425 Donderdag 11 november 2010 HEMA staat voor degelijk en betaalbaar, al vijftig jaar in Goes Wijkagent Reijntjens laat geen loopje met zich nemen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KAPELLE - Op het kruispunt Nieu we Vierwegen (N666) bij Kapelle zijn gistermiddag twee auto's op el kaar gereden. De ene auto kwam vanuit de richting 's-Gravenpol- der, de ander was zojuist de afslag van de A58 afgereden. Een van de twee moet door rood licht zijn ge reden, is de conclusie van de poli tie. Over de personalia van de be trokkenen was gisteravond nog niets bekend. Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Kolveniershof 60 op: 13 november a.s. van 10.00-12.00 uur. Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl stad^zeeland iTtmarsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33