zeeland 119 een drukke plek f FOR SUCCESS? Je weet dat je soms moet wachten ARE YOU READY DOIVI'T WORRY future maman Maria van Sighem Optreden militair orkest in De Parel Roemenen gepakt voor winkeldiefstal 'Coffeeshop Sixty-Two terecht gesloten' Jaren tachtig herleven in Poppodium Brogum Mantelzorgers in de spotlights 'ffïCntmc} donderdag 11 november 2010 Mode voor de aanstaande moeder Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (grootste van Nederland elke zondag open.) ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL ZIERIKZEE - Samen met wethouder Gilles Houtekamer tekende gedeputeer de George van Heukelom dinsdag in Zierikzee voor de officiële opening van de Dag van de Mantelzorg. Van Heukelom en Houtekamer plakten geza menlijk een toepasselijke Loesje-poster aan op het gemeentehuis. Van Heu kelom zette mantelzorger J. Dickhoff in het zonnetje. foto Rudy Prager S 'Ik heb deze reis twee jaar lang alleen gemaakt. Nu rijden we samen. En dit vind ik echt leuk' n Johan van der Doe en Jan de Bel (I) zijn hardcore carpoolers T ohan van der Doe uit Bruinisse I stapt op de Zierikzeese carpool- plaats over van een busje van Rijkswaterstaat in een personen wagen. Hij is hardcore carpooler, net als zijn collega - de bestuurder van het busje - Jan de Bel uit Zie rikzee. „Bij ons op de afdeling in de buitendienst wordt geprobeerd zo veel mogelijk samen te rijden", licht het tweetal toe. Op hun afdeling werken circa zes tien man, waarvan een deel dage lijks op pad is om metingen te ver richten op zowel het water als langs de weg. Logistiek moet het een aardige kluif zijn om iedereen van huis naar werk en vice versa te krijgen. Valt best mee, reageert Van der Doe. Als coördinator van de afdeling hydrografische en eco logische metingen van Rijkswater staat heeft hij goed zicht op de planning. „En er heerst onderling een bepaalde mentaliteit", vult De Bel aan. „)e weet dat je eens een keer iets langer moet wachten of een omweg moet maken." Of nog erger: „Ze zijn ons zelfs een keer vergeten op te halen. Toen zaten we vast op een boot." Maar ook dat kwam (snel) Nadelen kleven er wat hen betreft dan ook eigenlijk niet aan het car poolen. „Zeker niet als je er aan ge wend bent." Voordelen daarente gen zijn er genoeg. De Bel: „Je maakt met veel mensen een praat je. Dat is voor mij wel fijn. Er wer ken bij ons veel mensen buiten en de diversiteit aan werkzaamheden is groot. Zo blijf ik toch op de hoogte." Privé heeft carpoolen bovendien een gunstig effect op de onderlin ge betrokkenheid. „Ia, je praat ook weieens over privézaken. Wij in ie der geval wel." DOMBURG Op uitnodiging van de jubilerende Brassband Apollo geeft het trom petterkorps van de Koninklijke Ma rechaussee zaterdag een optreden in Domburg. Het trompetterkorps is een van de zes Nederlandse militaire orkesten en treedt op in binnen- en buiten land. De orkestleden hebben hun thuisbasis in de Prins Mauritskazer- ne in Ede. Het concert in de theaterzaal van De Parel is gratis en begint om 20.00 uur. GOES De politie heeft dinsdagmiddag in Goes vier Roemenen aangehou den. Zij worden ervan verdacht op grote schaal winkeldiefstallen te hebben gepleegd. De politie kwam de mannen op het spoor na een melding dat bij de Hema enkele personen haddén geprobeerd pin codes van klanten af te kijken. Na deze melding gingen agenten op zoek en konden een auto aanhou den. In de auto werden verschillen de goederen gevonden die afkom stig waren van diefstal. MIDDELBURG Coffeeshop Sixty-Two in de Sint Janstraat in Middelburg is twee jaar geleden terecht gesloten, zo vindt de Raad van State. Met dit oordeel is de sluiting van coffee shop definitief. Eigenaar Giel de Kinkelder hoopte dat het rechtscol lege het besluit van de gemeente te rug zou draaien ondanks dat hij eerder al in het ongelijk was ge steld door de Middelburgse recht bank. De gemeente sloot de coffees hop omdat ze voor de vierde maal de gedoogregels had overtreden. ZIERIKZEE Poppodium Brogum in Zierikzee houdt zaterdag een Eighties Night. Het programma wordt verzorgd door de coverband Villagroove en dj Wired. Villagroove wordt ge vormd door twee frontvrouwen en een blazerssectie. Zij zullen een dwarsdoorsnede van het beste werk uit de jaren tachtig ten geho re brengen. Van new-wave tot dis co. DJ Wired is geen onbekende in Brogum. Hij sloot al enkele keren het Anywave festival af. De Eighties Night begint 21.30 uur. in perspectief Er wordt maar twee keer in het jaar blik geteld. Dat le vert geen cijfers op waarop beleid kan worden gebaseerd. Wel krijgt de provincie zo zicht op (eventue le) overbelasting van de carpoolter reinen in Zeeland. Zoals dus het geval was aan de Zierikzeese Julia- nastraat. Toen er grond vrij kwam van de aanleg van het fietspad tus sen Zonnemaire en Noordgouwe greep de provincie haar kans. Naast het 16 jaar oude terrein werd een nieuwe carpoolplaats aangelegd. Een exacte kopie van het origineel, schetst André Pouwer van de pro vincie Zeeland. Die telt 28 plaatsen en is uitgerust met een invaliden parkeerplaats en een fietsstalvoor- ziening. Het nieuwe terrein is on langs open gegaan. UjTcnoS^- www.tmcwoonwinkels.nl TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30 AANMELDEN EN TIJDEN: www.notenboom.nl Notenboom Institute for Business, Hotel and Leisure Management

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27