Middelburgse raad probeert nog wat vet op botten grondbedrijf te houden 20 Politie tast in het duister over bekladding Zowel in Middelburg als in Vlissingen maakt de gemeenteraad zich zorgen over het grondbedrijf. En in beide steden leidt dat tot discussies met het college van B en W over de gevolgen voor zorg en welzijn. Een keuze tussen stenen en mensen. Na rondgang door de binnenstad, aansluitend het "Welkomst woord" op de Markt, vanaf het Groot-podium door de burgemeester, waar Mik Benno en Theatergroep Duinart Sinterklaas zullen opwachten. Zaterdag 13 november a.s. Komt Sinterklaas weer met "Pakjesboot T aan in Middelburg. Vanaf 13:30 uur zet hij voet aan wal, en wordt bij ontvangen door burgemeester Scbouwenaar, Presentatie: Bert van Leerdam, met Theatergroep Oak's Junior Drumcorps johan Friso donderdag 11 november 2010 BEGROTING De bekladde ambtswoning van burgemeester Roep in Rijen. De Vlissingse gemeenteraad wil een op bijvoorbeeld het bouwrijp maken door Maartje Huijben RIJEN - Het was voor burgemeester René Roep van de gemeente Gilze en Rijen gisterochtend even schrik ken. Een vandaal had in de nacht van dinsdag op woensdag een pot rode verf tegen zijn voordeur en een stuk gevel gegooid. Maandaga vond werd de burgervader op zijn privéadres ook al geconfronteerd met een anonieme brief met ver warde inhoud. De brief bevat vol gens de politie geen dreigementen. De politie tast over een mogelijk motief in het duister. „Mogelijk houden de brief en de bekladding met elkaar verband", meldt politie woordvoerder Willem van Hooij- donk. „Daarom kunnen wij over de inhoud van de brief nog geen mededelingen doen. Wel heeft de ze brief een verwarde inhoud." Roep zit in de herfst van zijn bur gemeesterschap in de gemeente Gilze en Rijen. Noemenswaardige incidenten heeft hij in die negen jaar niet meegemaakt. Tot deze week. De burgervader laat via zijn woordvoerder weten dat hij onaan genaam verrast is. „De burgemees ter heeft na de ontdekking direct de politie ingeschakeld." Voorlopig houdt de politie de ambtswoning in Rijen extra in de gaten. „Dat doet burgemeester Roep goed", al dus zijn woordvoerder. „Hij is ver der wel gewoon aan het werk." door Theo Giele MIDDELBURG - Het was een keuze die, als we het Middelburgse LPM-raadslid Piet Kraan dinsdag avond mochten geloven, eigenlijk geen keuze was. Het college van burgemeester en wethouders wil de alvast het geld opzij zetten om de tekorten in de exploitatie van de welzijnsruimten voor de ko mende jaren af te dekken. Dat geld komt uit de pot reserve woonservi- cezone, die is bedoeld voor onder meer de bouw van de welzijns ruimten. Maar een meerderheid in de raad koos er dinsdagavond voor om de 2,t miljoen 'reserve woonservicezo- ne', te benutten om het grondbe drijf wat vet op de botten te laten houden. In 2011 mag er nog wel geld uit die reservepot gebruikt worden voor het openhouden van onder meer 't Getij in de Stromen- wijk en het Hof van Buren in Nieuw Middelburg, daarna zal het college naar andere manieren moe ten zoeken om de exploitatietekor ten van de welzijnsruimten op te lossen. Kraan vond het een boek houdkundige discussie: „Linksom of rechtsom zal de rekening toch betaald moeten worden." Wethouder Albert de Vries ont- Bingomiddag in Grand Café Willem in het Hof van Buuren. archieffoto Ruben Oreel raadde het voorstel van de Christenunie om de centen van de woonservicezone aan te wen den voor het grondbedrijf Dat was in zijn ogen een ongewenste vermenging van zaken. De reserve woonservicezone is gevoed met de winsten uit de verkoop van gron den en panden met een welzijns- bestemming en met geld vanuit Den Haag voor het verwezenlijken van gebouwen voor de zorg. Boek houdkundig is deze reserve onder gebracht bij de reserve van het grondbedrijf CU-raadslid Heringa wil dat graag zo houden omdat an ders de reserve van het grondbe drijf naar een voor hem onverant woord laag niveau zakt. Kort ge zegd, Heringa wil de handen zo veel mogelijk vrijhouden bij de be steding van de spaarpot van het grondbedrijf Want dat zit door de terugval in de bouw in zwaar weer. Daar komt nog bij dat de ge meente allerlei grote projecten (zo als de renovatie bedrijventerreinen Ramsburg en Arnestein en het Molenwaterpark/theater) wil beta len uit de reserve van het grondbe drijf. Die dreigen ook in de knel te komen. De coalitiepartijen LPM, PvdA en WD deelden wel de zorgen van Heringa, maar vinden dat het bin nen het grondbedrijf zelf opgelost moet worden. De vierde partij die deel uitmaakt van de coalitie, het CDA, steunde het voorstel van Heringa wel en daarmee kreeg het een meerderheid. „Weinig", antwoordt wethouder Albert de Vries op de vraag of het besluit van de raad praktische ge volgen heeft. Hij steekt zijn erger nis over het boekhoudkundig ge halte van de discussie niet onder stoelen of banken. „We zijn ver plichtingen aangegaan voor de ex ploitatie van de welzijnsruimtes en die moeten we als gemeente na komen. Piet Kraan heeft gelijk, dat geld moet er gewoon komen." De nijpende financiële positie van het grondbedrijf is door het be sluit van de raad volgens De Vries alleen op papier verbeterd. „In ons voorstel was dat scherper in beeld gekomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22