Meer mensen aan het werk x mjkj 17 WALCHEREN 18 en 19 PARTICIPATIE 'Potenties beter benutten' Stadsveste 20 en 21 Een roos als teken van dank Winkelinbraken a'manak Kraskaart Donderdag 11 november 2010 Op zoek naar sporen van schrijfster Etty Hillesum door Maurits Sep VUSSINGEN - Meer mensen moe ten meedoen. Niet thuis zitten maar anderen ontmoeten. Een boodschapje voor de buren doen, of vrijwilligerswerk. Werken in een onbetaalde of betaalde baan. „Wij gaan met het mensontwikkel- bedrijf zoeken wat het beste bij mensen past", belooft Marin de Zwarte, voorzitter van de Sociale Dienst Walcheren, de Kredietbank Walcheren en Lété. Deze instellingen gaan samen het 'mensontwikkelbedrijr vormen. Er komt nog een nieuwe naam, maar de werknaam drukt wel uit wat de bedoeling wordt, vindt De Zwarte. In het beleidsplan 2011-2014 dat hij gisteren in Vlissin- gen presenteerde, ligt de nadruk op het gebruiken van de mogelijk heden die mensen hebben om ac tief deel te nemen aan de maat schappij. „Het gaat om participatie en ontwikkeling van mensen." Iedereen is zelf verantwoordelijk voor het vinden van werk, is het uitgangspunt in het beleidsplan. Het mensontwikkelbedrijf zal daar bij helpen door met mensen te gaan praten over wat zij kunnen en willen, organisaties te benade ren die mensen nodig hebben en A£T^T}\TVVVD V MarklS1 1 Middelburg ire_L/ Jx V J\.JviZii\. X T0118886886 za. 13 november, 13.00-15.00 uur Kees Slager signeert Watersnood za. 13 november, 13.30-14.00 uur Douwe Eisenga over 'looking Glass' - Philip Glass boeken bestellen? wwn za. 13 november, 15.00-16.30 uur Goodwin Sands Indie Folk di. 16 november, 20.00 uur SLAZ - Zeeuwse Bibliotheek P.F. Thomése drukkerijmiddelburg.nl Wonen aan de Westwal Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15, Middelburg. Tel.: 0118-633425 Restauratie verkoop van antieke klokken. Raden in Middelburg en Vlissingen bezorgd over grondbedrijf Tip? walcheren@pzc.nl door te helpen zoeken naar werk (onbetaald met behoud van uitke ring, subsidie voor een twijfelende werkgever, plaatsing in de sociale werkvoorziening en uitstroom van sociale werkvoorziening naar een gewone baan). In het plan staan concrete doelstel lingen. Elk jaar wordt bij ruim 1600 mensen aan de persoonlijke ontwikkeling gewerkt; 150 klanten moeten gaan deelnemen aan vrij willigerswerk; 90 klanten komen terecht in projecten voor begeleid werken en leerwerkervaring en 385 mensen stromen uit naar een 'gewone' baan. Deze inspanningen kosten 5,75 miljoen euro per jaar. „We willen iedereen mee laten doen", verklaart De Zwarte. „Dat past ook bij het idee van tegen woordig dat je iets moet doen voor je uitkering. Je krijgt niet meer het etiket uitkering of sociale werkvoorziening, maar we kijken naar wie je bent en wat je kunt." Het mensontwikkelbedrijf zal af hankelijk zijn van de medewer king van instanties en bedrijven, maar De Zwarte draait dat liever om: „Verenigingen en bedrijven hebben mensen nodig. Wij kun nen iets voor hen betekenen. Wij kennen de potentie van onze klan ten en willen die benutten." OOST-SOUBURG - Rozen waren er gisteren voor al die mensen die belangeloos een familielid, een buurvrouw of -man of een kennis als mantelzorger helpen. In Oost-Souburg en Middelburg waren tijdens de Dag van de Mantelzorg in verschillende supermarkten informa- tiekramen ingericht met allerlei informatie over mantel zorg. Belangstellenden kregen ook een roos mee om thuis of in de buurt een mantelzorger te verrassen. Daar werd volop gebruik van gemaakt, want zowat iedereen kent in haar of zijn omgeving wel iemand die belangeloos een ander helpt. Leerlingen van de beide Middelburgse middelbare scho len CSW en Nehalennia deelden verrassingspakjes uit aan mantelzorgers. Manteling, de Walcherse organisatie voor mantelzorg en vrijwilligers, koos er dit jaar bewust voor om jongeren bij Dag van de Mantelzorg te betrek ken. Dit omdat één op de tien jongeren opgroeien in een situatie waar een familielid gehandicapt, psychisch of chronisch ziek is. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - In twee winkelpan den aan de Markt in Middelburg is in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken. Bij een derde win kelpand bleef het bij een poging tot inbraak. Uit een van de winkels werden tientallen euro's weggenomen, evenals bloemen en een kerst boom. Uit de andere winkel zijn eveneens tientallen euro's gesto len. De autoriteiten in Rotterdam presen teerden deze week met gepaste trots een kraskaart. Geen prijspakker dit keer, maar bedoeld om de simpele burger op het geurspoor van huis- kwekertjes in hennep te zetten. Wie lichtjes met de nagel over het vakje gaat, ruikt een licht bedwelmende lucht. En wie datzelfde toevallig ook ruikt wanneer de deur van de buur man opengaat, moet meteen de poli tie bellen, zo wil men graag. De Zeeuwse korpschef kreeg na de presentatie ook zo'n kraskaart mee. Omdat ze een dame is, ging de kaart in de handtas. En blijkbaar werkt het principe ook op warmte, merkte ze bij het openritsen thuis. Ze gaat binnenkort op vliegvakantie. Heel be nieuwd of de drugshonden aanslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19