Delta duikt diep in het rood Flesvoeding raakt op door Chinese koopwoede PZC Britse studenten bestormen kantoor Conservatieven Van Vollenhoven laakt beleid van kabinet Huis nieuwe Vlissingse burgemeester beklad Politie Zeeland moet ruim vijftig agenten inleveren DE Storm regen 10° ©P - si; Hard gevecht over het EU-budget voor 2011 Hennepkwekerijen gaan gemeenten geld kosten 23 DONDERDAG 11 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 265 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant de bijlage WALCHEREN ZONNE-ENERGiE Nutsbedrijf zet zonnecellenfabriek Solland Solar in Heerlen in de etalage door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta stapt uit de productie en ontwikke ling van zonnecellen. Delta ver koopt Solland Solar in Heerlen en moet een verlies nemen van 250 miljoen euro. Daardoor belandt het nutsbedrijf dit jaar diep in de rode cijfers. Het besluit is gistermiddag door de directie van Delta toegelicht aan de aandeelhouders (provincie en gemeenten). Hoeveel verlies Delta dit jaar zal maken is niet dui delijk. Dat hangt af van hoe snel een koper wordt gevonden. Tij dens de presentatie van de halfjaar cijfers in september zei Delta-direc teur Peter Boerma dat de winst in 2010 zal uitkomen op zo'n 80 mil joen euro. Die verdampt geheel. Anders dan toen werd aangege ven, stapt Delta ook uit de ontwik keling van zonnecellen. Dat bete kent dat Delta ook Sunergy (onder zoek) afstoot. Bij Solland werken 300 mensen, bij Sunergy 30. De aandeelhouders noemen het een 'wijs besluit'. Wel willen ze op nieuw kijken naar de koers van het bedrijf Gedeputeerde Kees van Beveren, vertegenwoordiger van de provincie in de aandeelhou dersvergadering, zag het aanko men. „Al gaat het verder dan was aangekondigd. De onderbouwing wil ik nog eens kritisch bezien." Wethouder Jacques Suurmond (Vlissingen) noemt het een 'dreun voor het bedrijf. „Maar verder gaan is geen optie. Iedereen moet hier lessen uit trekken.",Jammer", reageert wethouder Jaap Bos (Ter- neuzen). „Maar ik kan niet zeggen dat Delta verkeerd bezig is." De aandeelhouders spreken er op 13 december over. ALo pagina 25: investeren in zon on- verantwoord LONDEN - Woedende Britse studenten proberen in Londen een raam te vernielen in het hoofd kwartier van de regerende Conservatieve Partij. Ze bestormden gisteren het hoofdkwartier uit protest tegen plannen van het Britse kabinet om het collegegeld te verhogen en minder uit te ge ven aan onderwijs. Ongeveer twintig demonstranten wisten de hal van het Tories-gebouw binnen te komen. Buiten werden vuurtjes gestookt. In totaal waren enkele tienduizenden mensen in Londen de straat op gegaan. Bij het kantoor van de Libe raal-Democraten, de tweede partij in de regering, sneuvelden enkele autoruiten. foto Facundo Arrizabalaga/EPA HALSTEREN Pieter van Vollenhoven heeft zich sterk gemaakt voor voortzetting van de ecologische hoofdstructuur. Hij zei dat bij het gereedkomen van de restauratie van het fort De Roovere bij Halsteren: „Misschien is er in het verleden niet genoeg aan gedaan. Nu wordt het stilge legd. Daar moeten we met z'n allen nog maar eens naar kijken." (Ijï) pagina 22: Zeeuwse zandtaarten RIJEN Het huis van burgemeester René Roep van de gemeente Gilze en Rijen, toekomstig burgemeester van Vlissingen, is dinsdagnacht be klad met rode verf. Maandagavond kreeg hij al een 'ver warde' anonieme brief. Roep heeft aangifte gedaan. De politie doet on derzoek en houdt de woning in de gaten. pagina 20: politie tast in het duister DEN HAAG - Handelaren kopen enorme partijen Nederlandse fles voeding voor baby's op en verko pen die vervolgens in China. Ne derlandse ouders komen hierdoor in de supermarkt steeds vaker voor lege schappen te staan. Nutri- cia probeert via bezoeken aan su- MIDDELBURG - De politie in Zee land krijgt er geen agenten bij, maar moet voor eind 2014 in to taal 52 formatieplaatsen inleveren. Dat is het gevolg van een 'herbere kende sterktedoelstelling' door het ministerie van Binnenlandse Za ken. De herijking dateert van vorig jaar. Op basis van de problemen in de politieregio worden de budgetten verdeeld. Volgens het ministerie is de verhouding tussen de benodig de sterkte en bekostiging bij een aantal korpsen 'verstoord'. Zee land kan toe met 861 plaatsen, al dus Den Haag. Nu staan er nog 913 voltijds arbeidsplaatsen in de be groting, met een ondergrens van 890. In mei zei demissionair minis ter Hirsch Ballin nog dat er een ad vies klaar lag op basis waarvan Zee land hoorde bij de achttien korp- sendie konden rekenen op groei, pagina 3: zorg over blauw pagina 3: commentaar Zeeland kan geen agent missen reageer op www.pzc.nl UW reacties: 325 Hoofdkantoor ROC kan best in Terneuzen 58% 42% pers de bedrijfsleiders over te ha len aan particulieren geen grote hoeveelheden ineens te verkopen. Nutricia heeft een telefoonlijn geo pend voor verontruste ouders. pagina 5: Chinezen willen Nutrilon Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1