Zweistra komt tekort in Nieuwland Hondsmerk in vorm ?6l t PAARDENSPORT Angela Krooswijk uit Prinsenbeek steelt de show Vierde seizoenszege voor Antwan Tolhoek Dubbele nederlaag voor Cue Action Hoondert Rallyteam vierde op NK Verwijlen verliest op WK schermen dinsdag 9 november 2010 w door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De na tionale Sub topdressuurruiters heb ben kennelijk hun weg naar Stal de Kroo gevonden. Overvolle start lijsten waren daar zondag het be wijs. Met flitsend gereden proeven stal Angela Krooswijk in Nieuw en Sint Joosland in diverse rubrie ken de show. Met overwinningen in het ZZ-zwaar, De Prix St Ge orge en Intermediaire eiste de ama zone uit Prinsenbeek een domine rende rol op. In de Prix St George stuurde Ange la Krooswijk de met fraaie galopse ries door de baan gaande Fider- TILBURG Schaatser Antwan Tolhoek boekte in een marathon bij de Ci-rijders in Tilburg zijn vierde overwinning van het seizoen. De Yersekenaar vocht een fel gevecht om de over all-zege uit met master Arnold Stam. De Brabander was in de slot fase net iets te sterk. Flip Salome uit Breskens werd acht ste, Domburger Adriaan Provoost tiende. BREDA De poolspelers van Cue Action le den in twee uitwedstrijden dit weekeinde twee nederlagen. In Bre da werd het tegen Cool Runnings 4-3 en in Roosendaal tegen The Dis 5-2. De concurrentie maakte dank baar gebruik van de dubbele mis stap van de Vlissingers. Zij namen de eerste plaats met graagte over. Cue Action staat na het verlies op plaats drie. MIDDELBURG Het Hoondert Rallyteam is als vijf de geëindigd in de Conrad Euregio Twente rally. Door deze prestatie eindigt de Zeeuwse equipe op de vierde plaats in de eindklassering voor het Nederlands kampioen schap. Adwin Hoondert en Ruud Koole zijn nog maar twee jaar ac tief in de rallysport en deze presta tie mag dan ook bijzonder ge noemd worden. SPORTSTELLINC Reageer op de sportstelling op onze website: Ajax-trainer Martin Jol moet niet zeuren STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto mark-zoon Flash met 70.79 pro cent naar een overtuigende over winning. Terwijl de nummers twee tot en met zes tegen elkaar aanschurkte, sloeg de amazone uit Prinsenbeek een gat van bijna vijf procent met Danny Hermsen met de Cabochon-zoon Sjonny Boy en de als derde eindigende streekfavo- riet Thamar Zweistra met Hexa gon's Wonderella. „Angela reed een proef waar je stil van werd. Ze stelde haar paard heel sympathiek voor. De wissels en overgangen werden correct uigevoerd. Het is leuk om zo'n combinatie te beoor delen", vertelde juryvoorzitter Piet Westveer. In de klasse ZZ-zwaar toonde An door Rob Vermeulen OOSTBURG - Tijdens de derde zwemwedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse kwamen er enkele goede tijden op de klokken. Kevin Hondsmerk (Schelde) wist na een spannende tweestrijd met rugslag- specialist Bob Dalmeijer (Luctor) af te rekenen. Hondsmerk won ver der de 200 meter vlinderslag (2.15.68) maar werd geklopt op de 50 meter schoolslag door Simon Edenburg (Luctor). Björn Scherbe- ijn van de Scheldestroom uit Bres kens kwam sterk voor de dag op de 50 meter vrijeslag (25,51). Na een boeiende race wist hij af te re kenen met Cees van Houwelingen, Steven Uijl en Bob Dalmeijer. Zijn eindtijd betekende een nieuw gela Krooswijk zich met de ruin Revino 2 in beide proeven opper machtig. In de warmloop reed ze de veel souplesse tonende Rohdia- mant zoon met 70.16 procent naar de overwinning. Exact vijf procent meer dan Thamar Zweistra met de Labo-dochter Hexagon's Zodinde. Santoucha van der Meij uit Dreischor stuurde de Kingston-zoon Gasadys' Winsor met 65 procent naar een verdien stelijke derde plaat. Met de score van 66.86 procent kwam Thamar Zweistra met Zodinde in de her kansing iets tekort om de domi nantie van Angela Kootwijk te doorbreken. De Brabantse veel vraat stuurde Revino met 68 pro- Zeeuws jaargangrecord voor 14-jari- gen en leverde hem een startbe wijs voor de Nationale Junioren Kampioenschappen begin volgend jaar in Terneuzen op. Tom van Ei sen (Stormvogel) behaalde ook de limiet voor de nationale kampioen schappen. Bij de vrouwen was Stephanie Rombout (Luctor) de snelste, zij won de 50 meter vrije slag (27.17), 100 meter wisselslag (1.07.40) en de 50 meter schoolslag (34.06). In de jongste leeftijdgroe pen viel het sterke zwemmen van Manon Aerssens (Scheldestroom) en Felicia Groenewold (Schelde) op. De afsluitende estafettes wer den bij de mannen gewonnen bij het team van De Schelde, het team van Luctor et Emergo pakte de ze ge bij de vrouwen. cent naar zijn tweede overwin ning. Met een bijzonder sterk presteren de kopgroep zorgde de deelne mers in ZZ-licht voor een fraai sluitstuk. Het verschil tussen de winnaars en de nummer zeven bedroeg am per een procent. De Brabanders Charles van Belle met de Ne- gro-zoon Willem Alexander en Jef frey Heijstek met de Sandra Song-dochter Westy eindigden met 67.43 procent op een gedeelde eerste plaats. Oud-Zeeuw Laurens van Lieren stuurde de met veel schwung door de baan zwevende President's Wonderboy met 67.14 procent naar de derde plaats. Met ■eeeibhhhhbhi ATLETIEK Terschelling. Berenloop. Marathon. Zeeuwse deelnemers. John Ravia (Zierikzee) 3.00.16 uur; Leonie Ton (Zierikzee) 3.17.36 uur; Bart Verkaart (Zierikzee) 3.24.04 uur; Rudi Ravia (Zierikzee) 3.30.12 uur; Koen de Vries (Vlissin- gen) 3.42.35; Jan Bostelaar (Westkapelle) 3.45.22 uur; John Kommer (Zierikzee) 3.53.50 uur; Lianne Wijsman (Zierikzee) 4.25.19 uur. BADMINTON Derde klasse: Den Ossaert 1-Marathon 1 7-1, Rillandia Smashers 3-Zierikzee 1 5-3, Rillandia Smashers 2-Marathon 1 5-3. Stand: Rillandia Smashers 2 Ï4-4, Kats 1 20-3, Den Ossaert 1 19-5, Sjuttul 1.18-4, Marathon 1 17-5, Zierikzee 1 14-4, Terneuzen 2 12-4, Ril landia jmashers 3 12-5. Vierde klasse: Den Ossaert 3-Pluumpje 2 1-7. Vijfde klasse; Schepnet 2-Sjuttul 3 8-0, Terneu zen 3- Rillandia Smashers 4 7-1, Schepnet 2-Terneuzen 3 6-2, Sjuttul 2-Schepnet 3 5-3, Rillandia Smashers 5- Schepnet 2 4-4, Terneu zen 3- Marathon 3 7-1. Stand: Schepnet 2 33-6, Terneuzen 3 30-5, Sjuttul 2 16-4, Zeeland 2 15-3, Marathon 3 13-4, Rillandia 5 13-4, Rillandia 4 10-4, Schep net 3 6-2, Sjuttul 3 0-2. BILJARTEN Pool. Derde divisie. Cool Runnings - Cue Act- de expresief bewegende Obe lisk-zoon Victory eindigde de oud-inwoner van Schore met 66.86 procent als vierde. lurylid Margo Bosch: „De top in deze klas se was erg aan elkaar gewaagd. De aanleuning en de basis waren goed voor elkaar en de paarden werden netjes voorgesteld. Het wa ren slechts kleine foutjes die de uit slag bepaalden." Laurens van Lie ren kon met de uitslag best leven: „Ik ben tevreden. Het zijn twee fij ne paarden. Met een ongelooflijke instelling en veel kwaliteit. Won derboy is iets verder. Maar hij heeft gisteren nog een show gelo pen, misschien brak hem dat nu een beetje op." ion 4-3: straight. Ming Lam - Marco van Tiel 32-60; Frans van Eekelen - Johan van Oor schot 25-60. 10-ball, Patrick Maas - Atong Wu 2-6. 9-ball. Patrick Maas - Jeroen Koopman 8-3; Frans van Eekelen - Atong Wu 8-4. 8-ball. Ming Lam - Marco van Tiel 6-0. Koppel 8-ball. Lam/ van Eekelen - Van Oorschot/Koopman 5-2. The Dis - Cue Action 5-2: straight. Jean Pierre Rens - Marco van Tiel 60-41; Jean Pierre Rens - Johan van Oorschot 60-32. 10-ball. Mike Wouters - Atong Wu 6-2. 9-ball. Mike Wou ters - Jeroen Koopman 8-7; Joey van Gils - Jo han van Oorschot 5-8. 8-ball. Joey van Gils - Atong Wu 6-1. Koppel 8-ball. Van Gils/Wouters - van Tiel/ Wu 2-5. DAMMEN Zoutelande. NK, vrouwen. Achtste ronde: Rentmeester - Van der Stelt 2-0, Hoekman - Doumesh 2-0, Van Muijen - Meijer-Kromhout 2-0, Schneider - Timmerman 0-2, De Graag - Overes 0-2. Stand: 1. Hoekman, Overes, Van Muijen, Rentmeester 11 punten, 5. Doumesh 10, 6. Timmerman 9, 7. Van der SteltSchnei der 6, 9. Meijer-Kromhout 4, 10. De Graag 1. AGENDA VOETBAL Oefenwedstrijd: GPC Vlissjngen-SSV '65 19.45 uur. PARIJS - Degenschermer Bas Verwijlen is gisteren bij de wereldkampioen schappen in Parijs in de achtste finale uitgeschakeld. De Nederlander, als vijftiende geplaatst, verloor in de derde ronde van het hoofdtoernooi van de Duitse kampioen Martin Schmitt. Verwijlen ging met 10-15 onderuit. Hij komt later in de week nog in actie in de landenwedstrijd op degen. „Schmitt was de terechte winnaar. Hij stond zo scherp te schermen. Hij was gewoon beter", aldus Verwijlen. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60