De mens Haile is nog uniek* Onrust bij Ajax neemt toe "£0*2 24|spo Met Nederland heert hij een bijzondere band. een wereldrecord op de marathon. PSV akkoord met schorsing Reis Davids levert contract in bij Crystal Palace Zeeuwen lopen marathon New York Riis gaf meer dan ton uit aan doping Amazone De Bart wint na barrage AFSCHEID GEBRSELASSIE Langeafstandsloper Haile Gebrselassie neemt afscheid van de wedstrijdsport. Haile Gebrselassie liep in 2008 dinsdag 9 november 2010 ZEIST PSV kan de komende twee wed strijden niet beschikken over Jona than Reis. De club ging gisteren ak koord met het schikkingsvoorstel van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. Reis kreeg zondag in de wedstrijd tegen Utrecht na ruim een half uur spelen een rode kaart, omdat hij met zijn elleboog tegen stander Al je Schut op de borst raak te. De Braziliaanse spits mist nu de confrontaties met Spakenburg (be ker) en Excelsior (competitie). LONDEN Edgar Davids heeft zijn contract bij de Engelse eerstedivisionist Crystal Palace ingeleverd. De 37-jarige middenvelder geeft aan dat zijn tijd bij de club uit de Engelse Championship erop zit. „Ik wil iedereen bedanken die me aangemoedigd heeft en mij een van de mooiste periodes uit mijn leven heeft gegeven." Waarom Da vids stopt en wat hij nu gaat doen, heeft de oud-international niet be kendgemaakt. Davids maakte in au gustus onverwacht zijn rentree in Engeland. NEW YORK Ook dit jaar liep er weer een aantal Zeeuwen mee in de marathon van New York. Carlos van den Berg uit Vlissingen liep samen met zijn zoons Rene en Anthony en achter neef Robin Vogel. Ze hadden afge sproken om bij elkaar te blijven en kwamen na 4.39.22 over de finish. Uitslagen Zeeuwen: Archie Staal (Burgh -Haamstede) 3.04.56; Igna Becks (Middel burg) 4.22.57; Martin van der Doe (Waar de) 4.25.10; Maria Pouwelse (Vrouwen polder) 4.41.06; Ina Verheul (Vlissingen) 6.09.32. KOPENHAGEN Oud-wielrenner Bjarne Riis ver klaart in zijn biografie die vandaag verschijnt, misschien wel 1 miljoen Deense kronen (ongeveer 130.000 euro) aan dopingproducten te heb ben besteed. De ploegleider van Saxo Bank won in 1996 de Ronde van Frankrijk, maar zijn naam werd later uit de boeken geschrapt nadat hij had toegegeven epo te hebben gebruikt. Riis vertelt in zijn boek onder meer hoe hij in de dopingtour van 1998 ampullen met epo door de wc spoelde. HEINKENSZAND Marieke de Bart schreef zondag op de jumping van de RV Allound in Heikenszand de rubrieken M/Z en L op haar naam. Na een matige pe riode lijkt de amazone uit 's-Heer Abtkerke hiermee het lek boven water te hebben. De jeugd eiste in L een domineren de rol voor zich op. Met een foutlo ze barragerit in 32.41 seconden toonde Marieke de Bart zich met de schimmelmerrie Womick de beste van de zeven combinatie die zich voor de barrage plaatsten. door jop van Kempen en Dick Sintenie AMSTERDAM - Na de tweede thuis nederlaag in de competitie neemt de druk op trainer Martin Jol en de leiding van Ajax toe. Op wéér een trainerswissel, het zou de vijf de in vijf jaar zijn, zit de clublei ding echter niet te wachten. De 1-0-nederlaag van zondagmid dag tegen ADO Den Haag was extra pijnlijk, omdat het ADO luk te Ajax te verslaan met gedurfd combinatievoetbal, een speltype waar de Amsterdammers in het verleden patent op hadden. Van de laatste acht wedstrijden won Ajax er slechts vier. Al vroeg in het seizoen zijn de titelkansen geslon ken. De onvrede daarover straalt niet alleen af op Jol, maar ook op directie en bestuur. Johan CruijfF stelde gistermorgen in De Tele graaf opnieuw dat de leiding in zijn geheel moet opstappen. Ajax voetbalde de afgelopen jaren onder zijn niveau en de Amster damse club leed bovendien grote financiële verliezen. Onder leiding van huidig voorzitter Uri Coronel werd in 2008 een rapport gepre senteerd dat Ajax doorlichtte, maay met uitzondering van de kwalificatie voor de Champions League in het huidige seizoen, werpt het beleid van de nieuwe voorzitter nog geen vruchten af Omdat veel aanbevelingen uit het rapport niet werden uitgevoerd, stapte oud-speler en medeopstel ler van het rapport Theo van Dui- venbode uit de ledenraad. „Ik heb me om die reden niet meer her kiesbaar gesteld", zegt de voormali ge Ajax-verdediger. Bij slechte re sultaten wijzen de vingers in de voetbalwereld als in een reflex naar de trainer, maar de clublei ding van Ajax ziet geen heil in ver vanging van de trainer. Coronel, al gemeen directeur Rik van den Boog en Jol zijn aan elkaar verbon den en ze willen in elk geval dit seizoen samen afmaken. Daarbij zijn alle ogen gericht op spits Luis Suarez, die de laatste we ken niet kan scoren. In zijn eerste jaar onder Jol werd de best betaal de Ajacied aanvoerder en hij be taalde het vertrouwen terug met 35 competitietreffers. De Urugua- yaan wordt behaagd en be schermd: de club trok zelfs 3,5 mil joen euro uit toen Suarez voorstel de zijn landgenoot Nicolas Lodei- ro over te nemen van Nacional. Terwijl Ajax op dat moment over drie spelers beschikte die op de po sitie van Lodeiro konden spelen: Siem de Jong, Christian Eriksen en Ismail Aissati. Nu Suarez een uitgebluste indruk maakt, en niet altijd goed weet wat hij met Mou- nir El Hamdaoui aan moet, blijven zijn medespelers hem nog wel bij elke aanval aanspelen. Maar het ef fect wordt steeds minimalen PARIJS - Alberto Contador moet vrezen dat de zege in de Ronde van Frankrijk van afgelopen zo mer hem wordt ontnomen. De in ternationale wielrenunie UCI heeft naar aanleiding van een posi tieve dopingtest tijdens de afgelo pen Tour een verzoek bij de Spaan se wielerbond neergelegd een straf proces te openen. Eind september werd bekend dat bij de 27-jarige Spanjaard bij een controle op de tweede rustdag van de Tour een minieme hoeveelheid clenbuterol was aangetroffen. Con tador beweerde dat het vérboden middel door het eten van vervuild vlees in zijn lichaam was geko men. Omdat er sprake was van een geringe hoeveelheid (50 pico- gram), kondigde de UCI een nader onderzoek aan. De kans bestaat dat Contador een dopingstraf krijgt opgelegd. In dat geval is de Luxemburger Andy Schleck de winnaar en wordt Ra- bo-Rus Denis Mentsjov tweede. Marathon: wereldrecord 28 september 2008:2.03.59 (Berlijn) adida- 'NG NEW YORK WTY *M«iïH0N 2010 2 olympische titels: 10.000 meter in 1996,2000 8 wereldtitels: 10.000 meter in 1993,1995,1997,1999 1500 meter in 1999 3000 meter in 1997,1999,2003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50