'De democratie 221 zeeland Leen Harpe trekt lijst GL Het Zeeuws Archief luidt met andere regionale historische centra de nood klok over de korting op zijn budget. brieven Radio 538 voert actie in Goes Mad men www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 9 november 2010 BEZUINIGINGEN Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl hij wil. Wanneer mensen echter met een bijbel of koran in de hand gaan zeggen dat bepaalde films maar beter niet vertoond kunnen worden, gaan we de verkeerde kant uit. Bram Koeman J. Roggeveenstraat 13, Goes Occult 4 De heer Tromp merkt in de krant - van 5 november terecht op dat het door mij gebruikte woord occult ongelukkig gekozen is. Ik had beter een woord als bovennatuurlijk of paranormaal kunnen kiezen. Dat neemt niet weg, dat ik bij de strek king van mijn brief blijf. Neder land is (gelukkig) een vrij land, waarin iedereen mag geloven wat Ziekenhuis Een nieuwe minister, een nieuw ge luid. Anders dan Klink betreurt de ze minister fusies van ziekenhui zen, een klein volwaardig zieken huis op Walcheren heeft de voor keur. Het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis moet maar eens aantonen dat dit hier wel/niet mogelijk is. Nu is maar te hopen dat de afbraak van de zorg in Vlissingen al niet zo ver doorgeschoten is, dat alleen te- door Theo Giele middelburg - „Het eerste wat ik dacht was: 'Dit moet een vergis sing zijn, want dit kan helemaal niet'. Het is zo ongerijmd." Direc teur Hannie Kool-Blokland van het Zeeuws Archief sloeg de schrik om het hart toen ze kennis nam van de kabinetsplannen. archief in plaats van twee miljoen, nog maar één miljoen over. Kool: „Dat kan dus absoluut niet. Dit ar chief is niet zomaar een cul tuur-historische hobby. Door deze bezuiniging kunnen we onze wet telijke taak niet uitvoeren. Er moet Hannie Kool-Blokland, directeur van het Dansk Jente van 't Goorse Veld krijgt instructies van Rinus Biemans. De keurmeester noteert. door Edith Ramakers arnemuiden - Misschien wel de be langrijkste jachthondenwedstrijd van Nederland werd gisteren aan het Veerse Meer bij Oranjeplaat ge houden. De Nimrod is een feno meen en daarom is de spanning groot onder de zeventien deelne mers. „Ik heb de gans gemist. En dat is me met de sleep (een getrok- goes - Radio 538 gaat in het nieu we jaar een grote actie voeren voor War Child met '538 voor War Child'. Een week lang trekken de 538 DJ's'met twee trucks door het hele land. Zij stoppen ook in Goes. Het is de bedoeling dat Goe- senaren in ruil voor donaties uitda gingen aangaan. Dat kan van alles zijn. Optredens, wedstrijden, fan cy fairs en inzamelingsacties Wat Radio 538 betreft is niets te gek. Al les met maar één doel: zoveel mo gelijk geld ophalen voor oorlogs kinderen. De landelijke actie start op 25 maart 2011. Achttien gemeen ten doen tot nu toe mee aan de ac tie. ken geurspoor van wild) nog nooit overkomen", zegt Rinus Bie mans uit Dongen. Het neusje van de zalm van 'de werkende hond' strijdt om de eeu wige roem in de wereld van de jachthonden. Ruim tweeduizend mensen kijken met ingehouden adem naar de samenwerking tus sen de jagers en hun honden. Bie mans is tot de laatste proefkans- middelburg - De fractievoorzitter van GroenLinks in de Staten van Zeeland, Leen Harpe uit Middel burg, staat klaar om zijn partij aan te voeren bij de Statenverkiezin gen op 2 maart. Hij is nummer 1 op de ontwerp-kandidatenlijst van GroenLinks. Harpe is ook beschikbaar als kandi daat-gedeputeerde voor het geval zijn partij opnieuw wordt ge vraagd het dagelijks provinciebe stuur te versterken. De huidige GL-gedeputeerde, Marten Wiers- ma, trekt zich terug uit de actieve politiek. Hij is laatste op de ont- werp-lijst, als lijstduwer. Nummer 2 is Dorith van Ewijk uit Goes, voormalig vakbondsbestuur- foto Rolf de Feijter hebber het Nimrod-diploma te be halen. Alle honden hebben name lijk wild gemist. Biemans stuurt zijn labrador Jente naar een eend die net in het water is gevallen. Jente vertrekt, twijfelt bij het wa ter en keert zonder eend terug, het spoor nog bijster. De labradors Millers Square Hurrica ne Jack en Beau of the High Thorn Cabbage waren de enige geslaagden. der en oud-wethouder in haar woonplaats. De derde plaats is voor Fréderique Mol, die nu nog in Utrecht studeert. Verder staan op de lijst: 4 Carel Bruring uit Goes, 5 Els Verhage uit Vlissingen, 6 Leo Dalebout uit Gapinge, 7 Theo de Gelder uit Burgh-Haam- stede, 8 Joke van Nieuwenhuizen uit Middelburg, 9 Hans van Hage uit Biervliet, 10 Maaike Walra- ven-Jansen uit Zoutelande. GL heeft nu twee Statenleden: Har pe en Dalebout. De kandidatenlijst en het verkie zingsprogramma worden zaterdag 27 november vastgesteld op een al gemene ledenvergadering van GroenLinks in Goes. Het stond er nog zo mooi op pagi na 33 van het regeerakkoord: „De uitgaven aan behoud en beheer van cultureel erfgoed, bibliotheken en het Nationaal Archief worden zoveel mogelijk ontzien." Maar in de financiële bijlage van datzelfde akkoord staat in punt 28, tussen al lerlei bezuinigingen: „De Regiona le Historische Centra worden gede centraliseerd naar provincies met een korting op het budget van 25 procent." Het Zeeuws Archief is, anders dan de naam doet vermoeden, niet in de eerste plaats een Zeeuws maar een Rijksarchief. Dan gaat het niet alleen om materiaal uit lang vervlo gen dagen, maar ook om het archi veren van stukken van het Rijk en de provincie. Gegevens, die ook burgers moeten kunnen raadple gen. In de depots aan het Middel burgse Hofplein worden ook stuk ken voor de gemeenten Middel burg en Veere opgeslagen. Het Zeeuws Archief heeft een be groting van zo'n vier miljoen euro. Volgens het regeerakkoord moet het archief hiervan in 2012 één mil joen inleveren. De helft van de vier miljoen gaat al op aan huur die betaald wordt aan een andere overheidsinstantie: de Rijksgebou wendienst. Uitwijken naar een an der, goedkoper gebouw is geen mo gelijkheid. Het gebouw Zeeuws Ar chief, met zijn speciale, klimaatge- regelde depots waar eeuwenoude stukken worden bewaard, is nog geen tien jaar oud. Een ander pand neerzetten op een industrie terrein zou behalve nieuwbouw- kosten ook kapitaalvernietiging zijn van het huidige gebouw. Na afdracht van de huur houdt het Seizoen 1 t/m 3 Geniaal portret van de NewYorkse reclamewereld in de jaren zestig. De veelvuldig bekroonde tv-serie Mad Men duikt in de levens, liefdes en ambities van een groep ongenadig competitieve mannen en vrouwen die bij een reclame bureau werken in de jaren zestig. Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Speelduurca. 29 uur. Adviesprijs €119,95 Lezersprijs 69,95* exclusief 4,95 verzendkosten ^WEBWINKEL categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46