zeeland 119 Vrijdag wil de eilanders prikkelen HOÉ T JÉ igpi WIQ Celstraf geëist tegen Vlissingse drugsdealer Olieleiding bij akker Vlake weer in gebruik SCOWffl PIVflfflD Peter van der Klooster en Lou Brondgeest mU dinsdag 9 november 2010 dinsdag 9 november 2010 dag: oud-sporter Matthé Pipping en de Schouwse band Bad Hair Day. Politiek staat nadrukkelijk niet op het lijstje van Brondgeest en Van der Klooster. De Vrijdag moet een verstrooiend programma worden. Van der Klooster „We willen met het pro gramma een sociale rol vervullen op het eiland. Maar het mag ook best een beetje prikkelend zijn. Er mag hier wel wat meer leven in de brouwerij komen." Vuurdoop De Vrijdag krijgt vrijdag 3 decem ber de vuurdoop. Het programma begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De Vrijdag wordt live gepresen teerd door Lou Brondgeest en Peter van der Klooster. 8 Het programma wordt uitgezon den door Radio Schouwen-Duive- land (ROSD). 8 ROSD is te ontvangen via de ether op de frequentie 107.1 (in de Westhoek 107.8 FM) en via de ka bel op 107.6. Luisteren via internet kan ook: www.rosd.nl. «pi Lthcr 1 requentie 10" 1 M J07.N I V| (wcsiho Kabel 107.6 1 M Peter van der Klooster (I) en Lou Brondgeest gaan twee uur radio vullen met hun nieuwe programma De Vrijdag. foto Ronald den Dekker $2 door Emile Calon middelburg - Tegen een 55-jarige Vlissinger is gisteren bij de recht bank in Middelburg een celstraf van 28 maanden geëist voor de handel in drugs. De man dealde van eind 2008 tot deze zomer vanuit een flatwoning aan de Van Dishoeckstraat in Vlis- singen, stelde officier van justitie W. Smeenk. Zij zei dat het dealen voor flinke overlast zorgde in de buurt. Volgens haar gebeurde alles vrij openlijk en hing er zelfs een briefje op de voordeur dat er niet voor 12.00 uur gehandeld werd. De dealer zou volgens de officier hulp hebben gekregen van zijn 45-jarige vriendin en de 47-jarige huurder van de woning aan de Van Dishoeckstraat. Samen met anderen zouden ze klanten heb ben voorzien van drugs en geld hebben aangenomen. De 55-jarige Vlissinger ontkende dat hij vanaf eind 2008 had gehan deld. Dat zou pas begin dit jaar zijn begonnen. De officier wees echter naar diverse getuigenverkla ringen waaruit zou blijken dat er al geruime tijd werd gedeald. De officier eiste tegen de vriendin en de huurder een celstraf van 18 maanden waarvan 6 voorwaarde lijk. Uitspraak 22 november. door Raymond de Frel CULTUUR DICHTBIJ Kees Slager is nog niet uitgeschreven over de Watersnoodramp van 1953. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij FOTO-ALBUM Een gebeurtenis, evenement of mooi moment zelf vastgelegd op beeld? Zet uw foto in: www.pzc.nl/foto TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl M14V.M vlake - De vorige week gedichte olieleiding van Total op een akker bij Vlake is weer in gebruikgeno- men. Een speciale afdichtingsklem op de plek waar het gat in de lei ding zit, houdt goed stand. Het reparatieplan voor het plaat sen van de klem werd door ver schillende experts van gespeciali seerde bedrijven gemaakt en voor af besproken met de betrokken overheden. In een brief aan de om wonenden laat de raffinaderij we ten dat hiermee de bestrijding van het lek overgaat in een saneringssi tuatie. Hiervoor is een sanerings plan opgesteld, maar daar moeten de provincie, het waterschap en de gemeente Reimerswaal deze week hun licht nog over laten schijnen. Pas daarna wordt het gepresen teerd aan de bewoners en direct betrokkenen in Vlake. Vanwege de verkeersveiligheid blij ven de wegen in het gebied nog af gesloten voor doorgaand verkeer. Door het voortdurend aanwezige zware verkeer is de situatie op de smalle wegen nog steeds gevaar lijk. Dit is zeker ook het geval voor fietsers, omdat er op veel plaatsen ijzeren rijplaten liggen, die erg glad kunnen zijn door slik en re genval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43