geven om bij te blijven Echtpaar Beeckman-Sturm viert zestigjarig huwelijksjubileum and 121 Diefstallen uit nieuw sportcomplex hockey Expositie van airbrush schilderijen in bieb Literaire lezing door schrijver Kimpen Clubwedstrijd voor zeehengelaars Klezmermuziek in de Slofte Zandekerk Vernissage nieuwe expo bij Terra Croda Prijsvraag voor logo nieuwe kunstraad Titelstrijd wisseltrofee koersbal in 't Sportuus Z HULST Leden van hockeyvereniging Rapi- de zijn afgelopen zaterdag, een dag na de officiële opening van het gloednieuwe sportcomplex aan de Wittebrugstraat in Hulst, al het slachtoffer geworden van diefstal len. De diefstallen zijn gepleegd tussen 17.15 en 17.30 uur in de kleed kamer van het sportcomplex. Er is behoorlijk veel gestolen uit tassen: portemonnees, gsm's, iPods en per soonlijke documenten. TERNEUZEN In de bibliotheek van Terneuzen is tot 10 december een tentoonstel ling te zien van airbrush schilde rijen van Gerda Oelede Pagter. Zij tekende en schilderde eerst en is overgestapt op airbrush schilderen, omdat de heldere kleuren en strak ke lijnen haar erg aanspreken. Gerda volgde hiervoor lessen bij Dick Wondergem in Middelburg. In Terneuzen stelt ze haar kinder schilderijen ten toon. HULST Theatermaker en schrijver Geert Kimpen houdt morgen om 20.00 uur in theatercafé De Jonkheer in Hulst de lezing Hoe maak je goud van je leven. Geert Kimpen schreef onder meer De Kabbalist en De Ge heime Newton. Hij vertelt vol hu mor over de zeven eeuwenoude processen uit de alchemie. Toe gangskaarten vijftien euro, inclu sief twee consumpties, via "www.hulstcultureel.eu, VW Hulst en woensdag aan de zaal. KLOOSTERZANDE Martin van Bellen uit Kloosterzan- de haalde afgelopen weekeinde de meeste vis boven in de categorie 'vrij aas' tijdens de achtste club wedstrijd van zeehengelvereniging De Vogel uit Kloosterzande. In de categorie 'zeepieren' was de eerste prijs voor Remco van Vooren uit Lamswaarde. Er werd door 23 deel nemers gevist aan de Westerschel- de ter hoogte van Ossenisse. De hengelaars wisten samen 172 vis sen te vangen. dinsdag 9 november 2010 KLOOSTERZANDE Roger Neyt en Johan de Witte tre den zaterdag om 20.00 uur op met klezmermuziek in de Hof te Zande kerk in Kloosterzande. Klez- mer is een mix van zigeunermu- ziek en Roemeense en Russische muziekgenres. De kerk is vanaf 19.30 uur open en de entree be draagt zes euro, inclusief een kopje koffie of thee. Meer informatie en reserveringen via stichtingdekerkinklooster. nl. GRAAUW Op de vernissage van een solo-ex positie met werk van Kris Vertom- men wordt zondag bij galerie Ter ra Groda in de Dorpsstraat in Graauw een fles champagne ver loot. De vernissage begint om 15.00 uur. De expositie is te bezichtigen van 14 november tot en met 19 de cember. Galerie Terra Groda is open op zaterdag van 15.00 tot 18.00 uur en op zondag van 14.00 tot 18.00 uur. HULST De eerder dit jaar opgerichte Kunst- raad in Hulst zoekt een passend lo go. Iedereen kan tot 1 januari een ontwerp indienen. Het beste ont werp wordt beloond met een geld prijs van 250 euro. Inzendingen zijn welkom bij secre taris Sterra van de Walle via s.van.de.walle@gemeentehulst.nl of gemeente Hulst, t.a.v. S. van de Walle, Postbus 49 4560 AA Hulst. De prijswinnaar wordt in januari bekend gemaakt. AXEL Negen matten liggen klaar voor de 23 teams die morgen strijden om de Zeeuws-Vlaamse koersbaltitel. De van oorsprong Australische sport is vooral populair onder de ouderen. Twee personen uit twee teams spelen met zwarte en bruine ballen tegen elkaar op matten van twee bij acht meter. De ballen rol len woensdag, vanaf 10 uur 's och tends in 't Sportuus in Axel. De winnaars mogen met een wissel trofee naar huis. Het echtpaar Omèr en Maria Beeckman-Sturm was gisteren zestig jaar ge trouwd. foto Mark NeeSemans door Harold de Puysseleijr HULST - Het echtpaar Maria en Omèr Beeckman-Sturm was giste ren zestig jaar getrouwd. „We kenden elkaar al een tijdje van zien en van praten, maar het werd pas echt op de jaarmarkt in Stekene, waar allebei onze families vandaan kwamen", vertelt Maria (86). „Het was op 1 april, maar toch geen aprilgrap." Hij was de zoon van een vlasser en werkte de eerste tien jaar van hun huwelijk in die tak van nijver heid. Daarna stapte Omèr (88) over naar de bouw. „Ik ben 27 jaar bouwvakker geweest in België, met werkweken van 55 uur", legt hij uit. Het echtpaar Beeckman-Sturm heeft twee kinderen, een zoon en een dochter. Verder zijn er vier kleinkinderen, van wie er eentje in Australië woont. Die had afgelo pen weekend via een computerver binding contact met oma en opa. Die wonen sinds vier jaar met veel genoegen in een appartement op het terrein van De Blaauwe Hoeve in Hulst. „Nog geen seconde spijt van gehad", zegt Maria, die daar voor vele tientallen jaren met haar man in Sint Jansteen woonde. Daar zorgde zij voor het huishou den en was bijna veertig jaar lang een zeer actief lid van het dames koor in de parochie van de Heilige Johannes den Doper. Kaarten en (veel) fietsen waren de hobby's van het echtpaar, dat het de laatste jaren rustiger aan doet. Toch heeft Tuieren' volgens dochter Anita nooit in hun woordenboek ge staan. „Het is hier de zoete inval. Het zijn heel sociale mensen die genieten van mensen om zich heen." Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst bracht gisteren een felicitatiebe- zoek aan het jubilerende echtpaar. Van de koningin en de commissa ris van de koningin waren er geluk wensen op papier. cent hoog in vergelijking met het Zeeuwse en landelijke cijfer. Tege lijkertijd is er een gebrek aan hoog opgeleid technisch personeel. De verwachte daling van het aantal in woners van Zeeuws-Vlaanderen komt daar nog bij, plus het feit dat de komende jaren vrij veel oudere werknemers met pensioen gaan. Het onderwijs - lees het Regionale Opleidingen Centrum (ROC) Wes- terschelde - en het bedrijfsleven zullen vol aan de bak moeten om hierop een antwoord te geven. Het Maintenance Value Park bij Dow kan als voorbeeld dienen. Dat zal ook wel moeten, anders valt een belangrijke basis onder de ontwik keling van de Kanaalzone - 'de mensen die er werken' - weg. Con clusie in het ontwerp-strategisch plan: 'Het voortgezet en beroeps onderwijs moeten op peil blijven en door specialisatie waar moge lijk afgestemd worden op de eisen die de arbeidsmarkt stelt'. Een minstens zo grote barriè re is de grens tussen Neder land en België. De Europese Unie mag al tientallen jaren be staan, de grens is zowel juridisch als fiscaal en op de arbeidsmarkt nog altijd niet overbrugd. 'In feite bestaan er twee geschei den gebieden in de Kanaalzone', staat in het plan, 'met onderlinge concurrentie, een verschillende woning- en arbeidsmarkt en dyna miek'. Grenzeloze samenwerking is het ideaal. De provincie, Terneu zen en Zeeland Seaports willen daarin met de partners in de Gent se Kanaalzone 'een nationale voor trekkersrol' vervullen. Het ont breekt dus niet aan ambities. Nu dat lovenswaardig streven nog waarmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37