160 Stichting Tragel (bron inspiratie en ideeën Beland 119 Sadaci Gent steekt 14 miljoen in nieuwe oven Dorpen in Sluis willen contact De Volharding huldigt vier jubilarissen Verandering thema van lezing in Dullaert Nog spullen gezocht voor kerstmarkt 'Delen, overgeven en overnemen van zorg' Tien klarinettisten spelen op het Podium Het aantal plantensoorten dat in elf jaar tijd in de heemtuin is waargenomen. Cliënten van de Stichting Tragel zorgen voor een groot deel van het beheer Sommige soorten zijn er altijd, andere steken een paar seizoenen de kop op en van de heemtuin. Ze maaien het gras, zorgen dat wandelpaden begaanbaar 1 verdwijnen weer. Ook de wijze van beheren heeft invloed. blijven en houden woekeraars als brandnetel en harig wilgenroosje in toom. nr, De heemtuin ligt grotendeels aan de stadskant van de voormalige Axelse watertoren. Maar via bruggetjes aan de achterkant van de toren en een hoge trap kan een wandeling door de natuur langs het golfterrein worden gemaakt. foto's Mark Neelemans MEEST CELEZEN 1. Serie inbraken in regio 2. Diefstal bij sportvereniging 3. Eerbetoon aan bevrijders BLOGS Kijk voor weblogs van verschillende PZC-redacteuren over allerlei zaken op de website: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto CENT - Het bedrijf Sadaci bouwt de bestaande activiteiten in de ha ven van Gent uit. Met een investe ring van 14 miljoen euro bouwt het een nieuwe oven voor de pro ductie van molybdeen, een pro duct voor de staalindustrie. De investering is eind vorige week bekendgemaakt tijdens een econo mische missie in Chili in aanwezig heid van Vlaams minister-presi dent Kris Peeters en Daan Schalck, directeur van het Havenbedrijf Gent. Zij bezochten de productie eenheid van Molymet in Nos (San tiago). Molymet is de grootste mo- lybd eenverwerker ter wereld en te vens eigenaar van Sadaci. Sadaci's investering omvat de bouw van een nieuwe roostoven die de bestaande en veertig jaar oude oven vervangt. In deze oven wordt molybdeenerts geroost zo dat het gebruiksklaar wordt voor de staalindustrie. Staal dat molyb deen bevat, is sterker, corrosiebe- stendiger en beter bestand tegen temperatuurwisselingen dan ge woon staal. De nieuwe oven is na jaar van 2011 operationeel. Sadaci is Europees leider in de pro ductie van molybdeen. De onder neming is sinds 2003 onderdeel van Molymet, telt 150 werknemers en realiseerde vorig jaar een omzet van 150 miljoen euro. SLUIS - De dorpsraden in de ge meente Sluis maken zich zorgen over het gebrek aan communicatie tussen de dorpen en het gemeente bestuur. Dat schrijven ze in een ge zamenlijke brief aan het college en de gemeenteraad. „Tijdens een- bijeenkomst van de dorpsraden bleek dat er onduide lijkheden zijn over wat de gemeen te met de dorpsraden wil", vertelt briefschrijver Bram Basting, voor zitter van de dorpsraad Retranche- ment. Hij wijst erop dat de raden begin dit jaar nog een convenant met de gemeente tekenden, waar in goede communicatie als één van de speerpunten wordt ge noemd. Het gemeentebestuur moet nog antwoorden op de brief dinsdag 9 november 2010 ZAAMSLAG Muziekvereniging De Volharding uit Zaamslag heeft zaterdag vier ju bilarissen gehuldigd. Dirigente An ne Marie Jansen-Hoefeijzers zit veertig jaar in het vak en heeft al zo'n tien jaar de muzikale leiding bij De Volharding. Anita Fondse speelt 25 jaar trompet, Carine van Dijck en Leen van Keulen zijn 12,5 jaar als muzikant actief. Ze kregen de bijbehorende oorkondes en in signes van de KNFM uitgereikt door verenigingsvoorzitter Jacques van de Ree op een feest in de zaal van korfbalvereniging Zaamslag. HULST Adriaan van Zeist houdt donder dag een lezing over 'verandering' voor stichting De Vier Windrich tingen uit Hulst. Van Zeist spreekt uit een esoterische achtergrond ge combineerd met een jarenlange er varing in het Belgische bankwe zen. Hij werd ingewijd in diverse broederschappen en heeft sinds ja ren buiten functies in het bedrijfs leven een therapeutische praktijk. Zijn lezing is in Den Dullaert en be gint om 19.30 uur. De entree be draagt 9 euro. GROEDE Voor de vijfde keer is er zaterdag en zondag een overdekte kerst markt in Groede. Hiervoor is de or ganisatie nog op zoek naar mensen die kerstspullen hebben liggen waar ze niets meer mee doen. Voor informatie kunt u bellen naar 0117- 376044 of 06-52456894, dan wor den de spullen aan huis opgehaald. Afgeven kan ook bij de Woordweg 20 in Groede. De spullen worden dan op de kerstmarkt verkocht. De opbrengst is voor de aanschaf van een defibrillator voor Groede. TERNEUZEN Een kind met een verstandelijke be perking vraagt aandacht van het he le gezin, niet alleen van de ouders. Vaak is dit niet makkelijk, daarom houdt PhiladelphïaSupport samen met Koningskind morgen een bij eenkomst rond dit thema, in de Le vensbron aan de Sloelaan 40 in Ter- neuzen. André Oosterlee houdt een presentatie over 'Delen, overge ven en overnemen van zorg en be langenbehartiging'. Die begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar. ZAAMSLAG Op het Podium van Zaamslag vindt zaterdag een concert plaats met tien klarinettisten. Het ensem ble The New Clarinet Symphonies is vier jaar geleden opgericht door een aantal professionele klarinettis ten uit Nederlands en Belgisch Lim burg, met het doel de klarinet en haar mogelijkheden in de Euregio te promoten. Het ensemble brengt een zeer gevarieerd programma met klassiek, pop, moderne en avant-gardemuziek. Het concert be gint om 20.00 uur en de entree is 13 euro. trouwa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35