Rode pinguïns en stekels 2oI zeeland Brakman hoopt op 'Van-'t-Hek-effect' Officier eist jaar cel voor handel in drugs Eerste Classics Revival in café Pake Sake Oud-Coesenaar cum laude gepromoveerd Man steelt maïs voor konijnen Kindersportinstuif in sporthal De Stenge Brave Breskense bard neemt serieus én schertsend stelling tegen ontpolderingsplannen en aanleg nieuwe natuur in zijn West-Zeeuws-Vlaamse woonomgeving. Optredens Brakman Informatiemarkt over duurzaam ondernemen an Unox! NIEUW UIT DE BAKKERSWINKEL VAN BOLLETJE: Boiietie dinsdag 9 november 2010 GOES Pake Sake in Goes houdt vrijdag voor de eerste keer het evenement Classics Revival. Tijdens de avond staan jeugdsentiment en flash backs naar de jaren zeventig, tach tig en negentig centraal. DJ Hans Travolta draait de leukste video clips uit deze decennia. Pake Sake viert zo zijn tienjarig be staan. Kaarten kosten 7,50 euro. De minimumleeftijd is achttien jaar. Aanvang om 22.00 uur. GOES Oud-Goesenaar Louis Vermeulen is donderdag 4 november aan de Universiteit van Amsterdam cum laude gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. De titel van zijn proefschrift is: 'Cancer Stem Cells - a numbers game?'. Louis Vermeulen was van 1996 tot 2002 leerling van het Sint Willi- brordcollege te Goes, nu het Ostrea Lyceum. RILLAND Een 34-jarïge man uit de gemeente Woensdrecht is zaterdag op heter daad betrapt op het stelen van maïskolven van een perceel land bouwgrond aan de Kreekrakweg in Rilland. De man verklaarde tegenover de ge waarschuwde politieagenten dat de maïskolven bestemd waren voor zijn konijnen. De Brabander heeft een proces-ver baal gekregen. HEINKENSZAND Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen morgen, wons dag, terecht in De Stenge in Hein- kenszand voor een kindersportinstuif. De sporthal wordt omgebouwd tot een spannend sportcircuit. De begeleiding is in handen van er varen sportleidsters. De entree is 3,40 euro. De instuif is van 13.30 tot 15.30 uur. PIET BRAKMAN door René Hoonhorst Piet Brakman? Da's toch die Bressiaander die leutige liedjes en weemoedige wijsjes in smeuïg dialect zingt. Is die nu in één keer protest zanger geworden? Nee, zo ver gaat het niet, vindt Piet zelf. Maar de Breskense bard wil op zijn nieuwe cd Twee polders ver wel in een aantal nummers la ten horen wat hij van de ontwikke lingen in zijn woonomgeving vindt. Brakman was vanaf vorige winter frequent te vinden bij infor matie- en discussiebijeenkomsten over Waterdunen en het onder wa ter zetten van de Hedwigepolder. De troubadour was daar 'niet als artiest, maar als aandachtig toe hoorder', bezweert hij. Maar de artiest in Brakman Iaat op zijn nieuwste werk op niet mis te verstane wijze horen wat hij van alle plannen voor ontpoldering en de aanleg van nieuwe natuur vindt. Nummers als Mijn Zeeuwse land, Dierbaar polderland (vrij naar een loflied van Ede Staal op het Gro ningse polderland), 1\vee polders ver, Nieuwe Natuur en het samen met vijfhonderd kinderen gezon gen Zeeuws-Vlaams volkslied to nen Brakmans betrokkenheid en liefde voor zijn omgeving. In titel nummer Twee polders ver stelt de zanger de angst voor de aanleg van Waterdunen op één lijn met de angst voor het wassende water in 1953. Net als de meeste andere nummers brengt Brakman Twee polders ver (melodie van Willie Nelsons Two stories wideals een serieus luisterliedje. Maar in Nieu we Natuur pakt de zanger het an ders aan en neemt hij de aanleg van nieuwe natuur humoristisch op de hak. De inrichting van na- Piet Brakman heeft de liedjes - en de grappen er omheen - al in diver se verzorgings- en buurthuizen uit getest. Maar Twee polders ver beleeft zijn officiële première zaterdag 13 no vember in het Ledeltheater in Oostburg, aanvang 20.15 uur. Een week later (20 november) staat hij in het Arsenaaltheater in Vlissingen, weer vanaf 20.15 uur. Een week voor Kerstmis, op zater dag 18 december, treedt Brakman op in de Kanaalzone. Hij staat dan - deze keer vanaf 20.00 uur - in Axel op het podium van De Halle. tuurgebiedjes en de reconstructie van Staats-Spaanse verdedigings werken leidt slechts tot hoog op schietend onkruid, droge kreken en de vlucht van inheemse weide- dieren. De aanlanding van rode pinguïns op de Breskense kade des oriënteert de Zeeuws-Vlamingen nog meer, betoogt Brakman. Het refrein van Nieuwe Na tuur spreekt boekdelen, maar zal zelfs degenen die wel van opgekalefaterde cultuur historie houden niet of nauwelijks tegen de borst stuiten: Het stikt ier van de stekels, de tien gels meters hóóg Ganzen vreten 't land kaol, de kre ken die staon droog De koeien naor de Zuidpool en wa zien me 'ier Rööie pinguïns op de kaoje, zwarte sneeuw in Sinte Pier. Op een lekker deuntje gezet, doen deze woorden de grootste zuur pruim glimlachen. Ook al omdat Brakman het er weliswaar niet mee eens is dat 't landschap zöönöödig, opnieuw moe worr'n in gericht, maar tegelijkertijd volmon dig toegeeft dat het nieuwe land schap vöö d'n êên stik schööne is en vöö d'n ander gêên gezicht. Ook Piet Brakman vindt dat de Oud-Breskens- polder en de Hedwigepolder niet onder wa ter mogen worden gezet. Maar de zanger is geen spreekbuis van Vrienden van Waterdunen Nee!!!. „Sterker, ik heb ze helemaal niet laten weten dat ik aan dit soort nummers bezig was. Ik wil ook hele maal niet meeliften op eventuele populariteit van een bepaalde stroming. Maar net als de Vrienden van Waterdunen Nee!!! hoop ik dat de plannen om pol ders onder water te zetten niet doorgaan." Brakman heeft zich het meest geërgerd aan 'draaikonterij van de provincie'. Hij kreeg tijdens bezoekjes aan informa tie- en inspraakavonden de indruk dat de aanwezigen niet volledig werden voorgelicht door met dubbele agenda's werkende bestuurders en ambtenaren. Tijdens een voorstelling voor een besloten gezelschap grapte Brakman gisteren al dat hij stilletjes hoopt op een 'Van-'t-Hek-effect'. „Youp van 't Hek heeft T-Mo- bile aan het wankelen gebracht, het zou mooi zijn als ik Waterdunen een beetje om zeep kan brengen", legt hij uit. Hoewel op zijn nieuwe cd veel serieuze annex protest liedjes zijn te vinden, hoeven de mensen niet bang te zijn dat er niks te lachen is tijdens de nieuwe show, benadrukt Brakman. „Het is juist weer wat lichter dan mijn vorige programma. Er zit veel vrolijk caba ret in." Liefhebbers van oude krakers als 'De mensen, ze zeggen' en 'Jaone, gao je stoepe schüür'n' zullen die niet horen. „Dat hebben de meeste mensen nu wel eens gehoord. Maar ik introduceer wel een soort opvolgster van Jaone", belooft Brakman. tholen - Twintig Thoolse onderne mers presenteren donderdag hun duurzame projecten en producten tijdens een informatiemarkt in het gemeentehuis van Tholen. De markt is onderdeel van de Dag van de Duurzaamheid. Er is onder andere een producent van duurza me vervanging van vislood aanwe zig. Ook is er een bijzonder rups voertuig te zien, dat is ontwikkeld om in het veld op arbo-verant- woorde wijze kunststof leidingen te lassen. Ook is er een machine te zien, die met stoom onkruid ver wijdert. Wethouder Frank Hom mel houdt een presentatie over duurzaam ondernemen. De markt begint om 15.00 uur. middelburg - Een celstraf van acht tien maanden waarvan zes voor waardelijk. Die straf eiste gisteren officier van justitie W. Suijker- buijk tegen een 55-jarige Terneuze- naar. De man zou zich schuldig hebben gemaakt aan de handel in en uit voer van softdrugs en speed. Ook zou hij in Zutphen een hennep kwekerij hebben gehad. De man bekende alles behalve de handel en uitvoer van speed. Volgens hem had hij alleen maar een 'tes- tertje' van één gram geleverd aan een Belgische collega. „Meer echt niet", zei hij gisteren te gen de drie leden van de meervou dige kamer van de Middelburgse rechtbank. Hij bezweerde dat speed niets voor hem was omdat een broer aan de harddrugs was overleden. Advocate V. Serrarens stelde dat de man begonnen was met de han del in softdrugs omdat hij geld no dig had voor het onderhouden van een gezin en een vriendin. Zij pleitte voor een celstraf gelijk aan het voorarrest en een werkstraf Zij-citeerde zijn vrouw die vindt dat haar man de gemeenschap nu alleen maar geld kost. Volgens haar is het voor iedereen beter als hij weer kan werken. Uitspraak 22 november. 3 overheerlijke Hollandse klassiekers in een modern jasje. Tomatensoep met grote stukken tomaat en gehaktballetjes Kippensoep met stukken kip. wortel en vermicelli Groentesoep met bleekselderij, wortel en gehaktballetjes zijn nu verkrijgbaar in de 2-persoonsverpakking van 570 ml. Zó lekker, je weet gewoon niet wat je proeft: Corine uit Utrecht geeft alvast een voorproefje. Fruitige Ontbijtkoek Lekkere, smeuïge ontbijtkoek in de smaken Rood Fruit en Appel-Kaneel. Lekker origineel van Bolletje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28