f terug in het tractiegebouw aeland 119 'Imkersdiploma komt boven mijn bed' Gekneusde heupen bij botsing Oude Zeedijk The Juke Joints spelen akoestisch in 't Kerkje MS Fonds op zoek naar collectanten Bijeenkomst ouders van kind met kanker Middag voor senioren in Kerkje Ellesdiek SyR- JSCK if* B \i V m ■piè* HKL^nP^ m yr ji Iwmyk We zouden eigenlijk alleen nog wat meer willen weten over de details in het interieur. Mensen die nog foto's hebben van vroeger, ook al zijn ze slecht van kwaliteit, zouden we willen vragen contact op te nemen." Reinier Zondervan golfplaten, nu worden de wanden gezandstraald. De locomotieven en wagons staan tijdelijk in het andere deel van het tractiegebouw. foto Ronald den Dekker op het terrein dat ook oorspronke lijk door de Nederlandse Spoorwe gen is gebruikt", beaamt Zonder van. Dat is mogelijk mede de reden dat de Stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele 1,2 miljoen euro aan subsidie los heeft weten te krijgen van de provincie Zeeland, het Rijk en de Europese Unie. Zelf draagt de stichting 20 procent van het totale geraamde bedrag, 1,5 miljoen euro, bij. „Onze bijdrage bestaat voor een groot deel uit materieel en ei gen uren", aldus Zondervan. Stichting Stoomtrein Goes-Borsele is op zoek naar oude foto's van het trac tiegebouw, vooral om meer te weten te komen over het interieur. Contact: info@destoomtrein.nl of 0113-270705. door Maurits Sep OVEZANDE - Nu hij als elfjarige en dus jongste imker van Nederland zijn diploma heeft behaald, mag hij op een cursus paarden men nen. „Ach ja, Bram heeft zijn hele leven al iets gehad met dieren", lacht moeder Anja Lely. Zijzelf trouwens ook. Het is dus een familietrekje. „Als tweejarige was Bram al bezig met kevers, tor retjes, kikkers, padden. Hij heeft ook heel veel stekjes van planten op zijn kamer", vertelt Anja (42-). Bram had eens in een boek gele zen over bijen. En toen kwam zijn moeder vorig jaar met het idee om een cursus voor beginnende im kers te gaan volgen. Zij zag een op roep in de PZC, waarin stond dat de imkerij vergrijst. „Ik dacht: 'Ja, imker, dat lijkt me leuk'. Ik ben als tienjarige ooit bij een imker ge weest en dat beeld is me altijd bij gebleven. Dus ik vroeg aan Bram: 'Zie jij dat ook zitten?' Hij was meteen enthousiast." Bram: „Ik wist alleen niet dat het zo zwaar was. We kregen veel theorie. Maar ik ben het blijven volgen. Het leukste waren de prak tijklessen. Een bijenleraar heeft ons geleerd hoe je een bijenvolk moet controleren, of je ze moet bij voeren, dat soort dingen. Per jaar kun je vijftien kilo honing van een volk krijgen, maar je moet ook vijf tien kilo suikerwater voeren." Bram vond de bijen wel leuk, maar omgekeerd lag dat anders. Hij werd regelmatig gestoken. Zo'n imkerspak heb je niet in kinderma ten, dus die bijen vlogen er onder in en staken hem. Dat heeft hij al lemaal voor lief genomen. Bram en zijn moeder, die ook is ge slaagd voor de imkerscursus, hou den bijen aan de Noordweg in Middelburg. Voorlopig hoeven ze er weinig aan te doen: de bijen zijn in winterrust. In het voorjaar krijgen ze het weer druk. „We heb ben elkaar heel erg nodig", voor spelt Anja. „Imkerij is echt iets wat je samen moet doen, zodat je veel kunt overleggen. Bram heeft de cursus heel goed gedaan en veel onthouden. Meer dan ik. Ik heb hem harder nodig dan hij mij!" Bram is met zijn 11 jaar nu de jong ste imker van Nederland. En hij krijgt het diploma heus niet om dat de Nederlandse Bijenhouders Vereniging het zo leuk vindt een jonge imker te hebben; hij heeft de cursus en het examen ook echt goed gedaan. Bram vond het niet eens zo'n moeilijk examen. „Mijn moeder vond het moeilijker." Het diploma komt boven zijn bed te hangen. „Ik heb al een plekje vrij gemaakt." De NBV Zeeland houdt ook in 2011 een beginnerscursus. De kosten bedra gen 125 euro. Zaterdag 18 december om 10.00 uur vindt een kennismakings bijeenkomst plaats in Ovezande (Pla- taanweg 12). dinsdag 9 november 2010 SINT-ANNALAND Een 45-jarige vrouw uit de gemeen te Tholen heeft zaterdagmiddag twee gekneusde heupen overge houden aan een aanrijding op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland. Rond 14.45 uur verleende zij geen voorrang aan een 47-jarige Thole- naar. De 47-jarige man kwam vol in de flank van de auto van de 45-ja- rige vrouw terecht. Zij raakte daar door van de weg en kwam terecht in een naast de weg gelegen sloot. De vrouw kan thuis herstellen. Te gen haar is proces-verbaal opge maakt. ELLEWOUTSDIJK De Zeeuwse bluesband The Juke Joints staat bekend om zijn rauwe randje en pompende ritmes, maar zondagmiddag gieten zij hun lied jes in een ander jasje. In 't Kerkje van Ellesdiek brengt het kwartet een akoestische set vol swing, rockabilly, rock-'n-roll, zydeco en Chicago-blues. De Zeeuws-Vlaamse bluesman Ries de Vuyst, winnaar van Zing Zeeuws, speelt in het voorprogram ma. De middag begint om 14.30 uur. Entree: 8 euro. KAPELLE Het MS (Multiple Sclerose) Fonds zoekt nieuwe collectanten in Kapel- Ie en Biezelinge. Er is haast bij de zoektocht, want de collecteweek begint maandag 22 november. Geïn teresseerden kunnen zich melden bij collecte-coördinator Nancy Smits via nancysmits@hetnet.nl of tel. 06-40990777. Het MS Fonds helpt mensen die MS hebben met coaching, voorlich ting en financiering van weten schappelijk onderzoek. www.nationaalmsfonds.nl GOES De Vereniging Ouders Kinderen met Kanker (VOKK) houdt morgen een bijeenkomst in het GGD-ge- bouw aan de Westwal 37 in Goes. Van 20.00 tot 22.00 uur zijn ouders welkom, van wie een kind op dit moment voor kanker wordt of is behandeld. Zij kunnen ervaringen uitwisselen. Ook ouders van een overleden kind worden uitgeno digd. Zij behandelen in een aparte groep een bepaald thema. Opgeven kan nog via Freddy de Burger, tel: 0114-310435- ELLEWOUTSDIJK Senioren kunnen morgen hun hart ophalen met een op hen gerichte middag in 't Kerkje van Ellesdiek (Ellewoutsdijk). Gezelligheid en va riatie voeren vanaf 14.30 uur de bo ventoon. Het Zuid-Bevelands Da meskoor treedt op. Zij worden afge wisseld door de verhalenvertellers Johan de Dreu, Rachel van de Vre de en Jo Koeman. Ook de fototen toonstelling 'Sprookjes van Grim' van Piet Grim uit 's-Heerenhoek is te bezichtigen. De entree is vijf eu ro. De middag is om 16.45 uur klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27