Licht komt langzaam Inrichting wijkhuis Griffioen NIEUWS GETIPT VOOR U 20| zeeland Werken op de kinderboerderij The Juke Joints spelen akoestisch in 't Kerkje Sieraden en servies weg na woninginbraak UlB2M%an Unox! NIEUW UIT DE BAKKERSWINKEL VAN BOLLETJE: Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto dinsdag 9 november 2010 1 W MIDDELBURG Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen morgenmiddag van 13.30 tot 15.00 uur 'werken op de boerderij' bij kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg. Bij de activiteit le ren de kinderen omgaan met boer derijgereedschap en de verzorging van dieren. Ze maken samen met medewerkers van de kinderboerde rij de hokken en weides schoon. De kosten zijn een euro per deelne mer. ELLEWOUTSDIJK De Zeeuwse bluesband The Juke Joints staat bekend om zijn rauwe randje en pompende ritmes, maar zondagmiddag gieten zij hun lied jes in een ander jasje. In 't Kerkje van Ellesdiek brengt het kwartet een akoestische set. De Zeeuws-Vlaamse bluesman Ries de Vuyst, winnaar van Zing Zeeuws, speelt in het voorprogramma. Aanvang 14.30 uur. Entree: 8 euro. MIDDELBURG In een woning aan de Van Borsse- lenstraat in Middelburg is tussen donderdag 4 november en zondag 7 november ingebroken. De dader heeft een raam geforceerd. Siera den en zilveren serviesgoed zijn ge stolen. De technische recherche gaat sporenonderzoek doen. OORLOGSDAGBOEK Alle afleveringen van het oorlogsdag boek van Jaap Komejan zijn te lezen op pzc.nl/oorlogsdagboek. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Uiteraard zijn ze er 'hartstikke blij' mee, zegt voorzit ter Kees Joosse. De Stichting Griffi oen 'de Wijk' heeft van het Oranje fonds 27.000 euro gekregen om het buurthuis aan de Griffioen straat opnieuw in te richten. Al jaren wacht de Griffioen op een permanente ontmoetingsplaats in de wijk. Plannen voor een woon- servicezone met een welzijnsruim- te zijn tot op heden niet van de grond gekomen in de wijk. Om de stichting toch de ruimte te bieden plaatste de gemeente in september acht portakabins naast de vijf die er stonden. Die moeten wel inge richt worden en dat kost veel geld. Het Oranjefonds is het grootste fonds in Nederland op sociaal ge bied. Projecten die de betrokken heid in de samenleving bevorde ren kunnen er een beroep op doen. Jaarlijks keert het fonds 24 miljoen euro uit. Het bestuur van de wijkstichting besloot een kans te wagen en diende bij het Oranje fonds met succes een aanvraag in. Met het geld wordt van alles aange schaft, van meubilair (een fikse post op de begroting) tot compu terapparatuur en een tafeltennista fel. Zo'n veertig vrijwilligers zijn in de weer met de inrichting van het uit gebreide wijkgebouw. Ze hebben er bijvoorbeeld de cen trale verwarming aangelegd. Er wordt nog druk getimmerd en ge schilderd. Het oude en nieuwe gedeelte is met een stevige vouwwand te scheiden, zodat er meerder activi teiten tegelijk plaats kunnen vin den. ioosse: „Het is echt een hele stap vooruit. De stichting wil, nu er de ruime voor is, ook de jeugd uit de Griffioen meer bij het wijkhuis be trekken. Dat is op de langere ter mijn nodig voor het voortbestaan van de stichting. Met de kinderen, komen ook de ouders mee en ho pelijk ook nieuwe vrijwilligers." Bij de uitbreiding hoort ook een nieuwe, grote ingang die geschikt is voor mensen met een lichame lijk beperking. De oude ingang was te krap voor iemand in een rolstoel. Een datum voor de feestelijke ope ning van het vernieuwde buurt huis is er nog niet. Het bestuur van de stichting verwacht dat in het voorjaar van 2011. Vorig jaar, bij de viering van het tienjarig bestaan, was de stichting nog bezorgd over het uitblijven van nieuwe huisvesting. Een per manente plek blijft nog altijd een wens, maar veel energie in lob byen voor een stenen wijkcen trum wil Ioosse nu niet steken. „Dankzij de uitbreiding van dit ge bouw kunnen we weer jaren voor uit." door Lilian Dominicus Aan de buitenkant is er nog niet veel van te merken: alleen aan de lichtkappen die nu zijn ontdaan van de golfplaten is te zien dat het tractiegebouw op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele een metamorfose on dergaat. Aan de binnenkant wordt echter sinds augustus nijver ge werkt aan de renovatie van het pand uit 1927, dat als stalling en werkplaats werd gebruikt voor de tramlijnen op Zuid-Beveland. Er moet heel veel gebeuren; de eind datum van het project is dan ook pas eind 2011 gepland. „We zijn nu bezig met het zand stralen van de muren en het strip pen van alle materiaal dat er niet in thuishoort. Dat ziet er mis schien nog niet zo heel spectacu lair uit, maar het is de bedoeling dat alles in de oorspronkelijke staat wordt gebracht", zegt woord voerder Reinier Zondervan van de Stichting Stoomtrein Goes-Borse le, terwijl hij door de vertrekken van het industriële pand loopt. „We beschikken over oude tekenin gen uit de jaren twintig. Zo weten we dat de ruimte waar nu het ar chief is, vroeger de badruimte was. Dat herstellen we zoals het was. Hetzelfde doen we met de huidige keuken, die wordt weer schaft- ruimte, en de kantine die nu door de vrijwilligers en werklui wordt gebruikt, wordt ingericht als het kantoor van de chef Kijk, daar zat een doorgeefluik voor de werklui, want die mochten natuurlijk niet zomaar het kantoor binnenstap pen. Dat zit dicht, maar wordt in oude luister hersteld." „We zouden eigenlijk alleen nog wat meer willen weten over de de tails in het interieur. Mensen die nog foto's hebben van vroeger, ook al zijn ze slecht van kwaliteit, zouden we eigenlijk willen vragen contact met ons op te nemen. Zo weten we dat in een hoek van het kantoortje een potkacheltje stond. Maar hoe die precies stond, dat is niet bekend." De lichtkappen zijn ontdaan van de golfplaten. De locomotieven en wagons Door het hele gebouw timmeren en kloppen de werkmannen dat het een lust is, maar vooral het la waai van het zandstralen in de gro te loods is oorverdovend. „Aan de bovenkant waren die wanden zwart van de rook en de roet, daar onder is het witgeverfd. Dat heb ben we waarschijnlijk zelf gedaan om de ruimte lichter te maken. Nu de lichtkappen op het dak weer zijn vrijgemaakt van die ver duisterende golfplaten, is dat niet meer nodig en laten we het wit ook weghalen. Op het plafond zie je van die betonnen prefab platen. Dat was in die tijd heel modern, maat ze zijn nu wel een probleem. Het beton is gaan rotten door on der meer het vocht, de zwavel en de rook. Alle zwakke plekken klop pen we eraf, de platen halen we voorzichtig naar beneden en dan repareren we waar nodig. De pla ten krijgen een beschermende coa ting, waardoor ze niet meer zo snel vuil zullen worden." Eén ding is duidelijk: het ge bouw zal er na de restaura tie stukken lichter uit zién. Niet alleen door de verwijdering Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl 3 overheerlijke Hollandse klassiekers in een modern jasje. Tomatensoep met grote stukken tomaat en gehaktballetjes Kippensoep met stukken kip, wortel en vermicelli Groentesoep met bleekselderij, wortel en gehaktballetjes zijn nu verkrijgbaar in de 2-persoonsverpakking van 570 ml. fiwfiisggg Zó lekker, je weet gewoon niet wat je proeft: Corine uit Utrecht geeft alvast een voorproefje. www.unox.nl Fruitige Ontbijtkoek Lekkere, smeuïge ontbijtkoek in de smaken Rood Fruit en Appel-Kaneel. Lekker origineel van Bolletje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22