Kabinet zoekt uitweg ontpoldering Belg Van Reybrouck wint AKO Prijs NIEUWS GETIPT VOOR U Haven in Zicht o buiten HEDWICEPOLDER Regering 'trekt alles uit de kast' en neemt over halfjaar definitief besluit Dodelijk ongeluk met invalidenwagen in Middelburg Nieuw van Bertolli: heerlijke 'Lasagne Tradizionale'. zeeland seaports VI Minister Schippers is allergisch voor betutteling 7 Birmanen vluchten naar Thailand vanwege gevechten 8 en 9 DINSDAG 9 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 263 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant de bijlage door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het kabinet 'trekt alles uit de kast' en gaat 'in alle hoeken en gaten zoeken naar een 'reëel al ternatief voor het onder water zet ten van de Hertogin Hedwigepol- der. Dat zei staatssecretaris Henk Ble ker (Natuur, CDA) gistermiddag tij dens de behandeling van de begro ting natuur in de Tweede Kamer. Er komt geen geheel nieuw onder zoek. Ambtenaren van het ministe rie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie gaan alle be staande documenten opnieuw te gen het licht houden. Ook wordt wederom gesproken met de pro vincie en de Zeeuwse waterschap pen. Het door de waterschappen aangedragen alternatieve plan (aan leg van strekdammen in de Wester- schelde) is door het vorige kabinet als 'onvoldoende' afgedaan. Ook dat plan komt opnieuw op tafel. „Er is een nieuwe regering. Dus worden de bestaande stukken met een andere bril op gelezen", zei Bleker na afloop van het overleg. De staatssecretaris zei dat er spra ke is van 'een ferme politieke wil' om een alternatief te vinden. „Maar tot het onmogelijke is nie mand gehouden. Is er geen alterna tief, dan constateren we dat en kunnen we mensen recht in de ogen kijken." Over uiterlijk een halfjaar wil het kabinet een defini tief besluit nemen. „We gaan er dus geen vier jaar over doen." In de marge van de Europese land bouwraad heeft Bleker het voorne men van het kabinet al geson deerd bij de Vlaamse premier Kris Peeters. Bleker: „Die was ongerust over de vraag of wij ons zouden houden aan de internationale af spraken. Ik heb gezegd dat Neder land dat zal doen. Tegelijk heb ik aangegeven dat over zes maanden er definitief duidelijkheid is over de Hedwigepolder. Daarmee was de premier gerustgesteld. Tot dan zal België niet moeilijk doen." pagina 2/3: 'geen grond onder water voor natuur' pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Een 68-jarige man uit Middelburg is gisteravond om het le ven gekomen bij een botsing tussen een personenauto en een invaliden voertuig op de Nieuwe Vlissingse- weg in Middelburg. Het slachtoffer was de bestuurder van het invaliden voertuig. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor zes tussen de afslag Vrijburg en de afslag Stromenweg. Politie, brandweer en ambulance zijn, even als een traumahelikopter, uitgerukt. Het slachtoffer is enige tijd gereani meerd maar is uiteindelijk ter plaat se overleden. Meer informatie over het ongeluk en over de bestuurder van de andere auto ontbreekt nog. Het is de tweede keer in korte tijd dat op de Nieuwe Vlissingseweg een dodelijk ongeluk met een lang zaam rijdend voertuig is gebeurd. Eind september overleed een koet sier en een van zijn paarden toen zijn rijtuig werd aangereden. Een invalidenvoertuig mag niet har der dan 45 kilometer per uur maar is volgens de verkeerswet we! toege staan op de Nieuwe Vlissingseweg waar de maximum snelheid 80 kilo meter per uur is. foto Rolf de Feijter Als je echt Italiaans eet. proefje de heerlijke ingrediënten en waan je je in Italië aan tafels onder olijfbomen of in de Trattoria's; de kleine restaurants in Italië die vaak al generaties lang door dezelfde familie gerund worden. Bertolli biedt nu zeven nieuwe maaltijdpakketten, waaronder 'Lasagne Tradizionale'. een heerlijk ovengerecht geïnspireerd-op het recept van een echte Trattoria uit Torriana (Italië). Het ovengerecht is makkelijk thuis te maken: volg het recept op het pak. voeg eigen ingrediënten toe en geniet! Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4,3 miljoen lezers: 2,6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl HAARLEM - De Vlaamse cultuur historicus en schrijver David van Reybrouck heeft de AKO Litera tuurprijs 2010 gewonnen met zijn boek Congo, een geschiedenis. Dat maakte de organisatie gistera vond bekend. Zie achterzijde 'Buiten'-katern: Van Reybrouck (1971) ontvangt een sculptuur van Eugène Peters en een cheque ter waarde van 50.000 euro. Naast David van Reybrouck don gen vijf andere schrijvers dit jaar mee naar de prestigieuze literatuur- Alternatief voor ontpolderen bestaat niet reacties: 324 Waterschap moet verder gaan met leuke dingen eens ISHMH 55% Ineens §gig 45% prijs: Kees van Beijnum met Een soort familie, Oscar van den Boogaard met Meer dan een min naar, Tom Lanoye met Sprakeloos, Willem Jan Otten met Onze lieve vrouwe van de schemering en Koen Peeters met De bloemen. 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1