36 Eline van Belzen rekent zich nog niet rijk na zege in L1 WS'92 stijgt boven zichzelf uit in derby Oemoemenoe is snel klaar met hekkensluiter De basketbalsters van BC Vlissingen doen goede zaken in de derby tegen BV Souburg. De thuisploeg wint met 59-49 en klimt op naar de middenmoot. Groene Ster loopt tegen puntverlies aan JVOZ-speler Loof in selectie KNVB maandag 8 november 2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Eline van Belzen stuurde zaterdag in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland Bonita in Li naar een afgetekende overwin ning. De amazone uit Arnemui- den stelde hiermee uitdrukkelijk haar kandidatuur voor de eindze ge van de dressuurcompetitie om de Klute Trofee van de ruiterclub Walcheren. Santoucha van der Me- ij reed Gasady's Caruso H in Z2 naar een overtuigende zege. De amazone uit Dreischor schaarde zich hiermee eveneens bij de kans hebbers voor de wisseltrofee. Met veel schwung en mooie galop momenten won Eline van Belzen met de vosmerrie Bonita in Li. De Tenerife VDL dochter straalde ele gantie uit, bewoog vederlicht, liet een sterke verzameling zien en bleef de gehele proef prachtig mooi in balans. De Arnemuidense combinatie werd hiervoor terecht beloond met het aansprekende to taal van 69.33 procent. Eline van Belzen sloeg hiermee een gat met Kelly Verbeem uit Middelburg met de Rubiquil-dochter Zaya L van maar liefst ruim vijf procent. „Bo nita liep heel ontspannen en mooi bergopwaarts. Ze voelde erg fijn aan en bleef mooi aan de teugel. Ik rij nog maar pas in Li maar ze kan de proeven goed aan. Vandaag net geen drie winstpunten. Dus het gaat vrij hard", vertelt Eline van Belzen. Om al over de eindzege te door Peter van Kouteren VLISSINCEN - De volleyballers van WS'92 handhaafden zich door winst (3-1) in een echte derby te gen het Axelse Voorwaarts aan kop van de ranglijst in de promo tieklasse B. Mytilus kreeg in de re giodivisie weer flink klop (0-4). De vrouwen van WS'92 en Bok wonnen in de promotieklasse B al lebei met 3-1. Mannen. Mytilus-WIK/Univé 0-4 (23-25, 21-25, 19"25,18-25): De thuisploeg haalde in de eerste twee sets een goed niveau, verloor de eerste set door pech en kon in de laatste twee sets geen vuist meer maken. Mytilus liep in de eer ste set snel een lichte achterstand op, kwam op het 22e punt op gelij ke hoogte, maar maakte daarna verkeerde keuzes. In het tweede bedrijf had de Goese formatie lang een kleine voorsprong. In de slotfa se ging het weer fout. Met een makkelijk te verwerken opslag wer den de bezoekers in aanvallend op zicht in een zetel geholpen. WS'92-Voorwaarts 3-1 (25-23, 25-22, 23-25, 25-22): Een aantrekke lijk duel, met alles erop en eraan. „Een wedstrijd als deze hebben we in de regiodivisie weinig ge speeld", zei Martijn Hoosemans. „We zijn volleyballend erg diep moeten gaan. Dat is in andere wed strijden ook wel eens gebeurd, maar dan kwam dat omdat we vol- Bekijk de video van uitreiking Kustmarathonboek www.pzc.nl/weblogkustmai-athon BASKETBAL speculeren, vindt ze wat voorba rig. „Het loopt uitstekend. Maar de concurrentie is groot en de weg nog lang. En je werkt met een le vend wezen, dus er kan nog van al les gebeuren. Je kunt ook zelf een blessure oplopen. Dat zie je wel aan mijn zus. Die staat door een polsblessure al maanden aan de kant. Ik bekijk het daarom ook van dag tot dag en zie wel hoe het loopt." Dat de concurrentie inderdaad groot is werd onderstreept door Santoucha van de Meij met de zwarte ruin Gasady's Caruso H. De amazone uit Dreischor stuurde de met veel afdruk en souplesse door de piste gaande Casaret- te-zoon met 68.52 procent naar het oranje erelint in Z2. De Schouwse combinatie bleef Marie ke de Pundert uit Goes met de Ze oliet-zoon Mistral dik twee pro cent voor. Martin de Kroo toonde zich in Ml met de merrie Troela Bella M in ei gen huis de sterkste van een aan el kaar gewaagde kopgroep. In een flitsend gereden proef stuurde de ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland de Kigali-dochter met 65.33 pro cent naar een nipte overwinning. De manegehouder bleef Christina Labudzik met de ruin Zaro slechts drietiende procent voor. Het ver schil tussen de Domburgse combi natie en de als derde eindigende Linda de Mater met de Ne- gro-zoon Apachi bedroeg even eens slechts drietiende procent. leyballend hadden verzaakt. Daar was nu geen sprake van, maar we hadden het vooral erg moeilijk door hun servicedruk. Ik ben tevre den over het feit dat we zijn blij ven vechten en gemakzucht achter wege is gebleven. We zijn door de komst van Sido (Bosma) en Thijs (Poortvliet) ten opzichte van vorig seizoen versterkt. Niemand werd zenuwachtig op momenten dat we het moeilijk hadden." Vrouwen. WS'92-Benevia 3-1 (25-17, 19-25, 25-14, 28-26): Een zwaar bevochten zege van de Vlis- singse vrouwen, die door de krap pe winst in de vierde set vier pun ten aan het totaal toevoegde. In een boeiend duel met veel lange rally's blonken beide teams vooral in verdedigend opzicht uit. Bene- via beschikte over een nauwelijks te stoppen aanvalster. De thuis ploeg wist het de bezoekers met een prima opslag zo lastig te ma ken, dat zij niet al te veel kon wor den aangespeeld. BOK-Jola/Olympus 3-1 (25-20, 25-13, 20-25, 25-23): De Zeeuwse debutant BOK boekte de tweede opeenvolgende zege. Zonder tot grote hoogte te groeien werd de eerste set in winst omgezet. Na een zege in het tweede bedrijf maakte gemakzucht zich meester van de speelsters uit Kapelle. Na verlies in de derde set moesten al le zeilen worden bijgezet om een vijfde set te voorkomen. Een speelster van BC Vlissingen wordt op de huid gezeten door twee basketbalsters van BV Souburg. foto Ruben Oreel SSB9Ba8BH01 Si door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe blijft meedraaien in de top van de twee de klasse zuid. Op eigen veld wa ren de Middelburgse rugbyers snel klaar met hekkensluiter Te Werve, dat bij rust al volledig knock-out was. Uiteindelijk zegevierde de thuisclub met 41-10. Tovaal ging in Eindhoven met 18-5 onderuit te gen Elephants, dat bij rust met 7-0 leidde. Oemoemenoe kwam via een try van Dimitri Hubrouck en een con version vlot op een 7-0-voor- sprong en vervolgens stal Devin Schutte met drie opeenvolgende tries de show. Met zijn derde try bracht hij zijn team in de 19e mi nuut op een 22-o-voorsprong en was ook het bonuspunt al binnen. De Middelburgers bleven gretig en voor rust volgden er nog tries voor Yedney America en winger Ferdi Tilroe. Met twee conversions van Laurent Legrand liep de voor sprong bij rust op tot 34-0. In de tweede helft geloofde de thuisclub het wel. Te Werve kwam terug tot 34-5, waarna Devin Schutte en Laurent Legrand de score weer op voerden tot 41-5. Het slotakkoord was voor Te Werve dat de eind stand vastlegde op 41-10 en daar mee puntloos op de laatste plaats blijft staan. Tovaal uit Goes had een overwicht tegen Elephants in de voorwaart- sen en haalde vooral veel balwinst in de line-outs. Veel leverde dat niet op, want de Eindhovense stu denten ontregelden het Goese bal bezit steeds op onreglementaire wijze zonder dat de scheidsrechter ertegen optrad. Elephants nam voor rust een 7-0-voorsprong, de eindstand was 18-5. OOSTERHOUT De zaalvoetballers van Groene Ster liepen in de uitwedstrijd tegen ZVO/Snel Co opnieuw averij op. De Vlissingers kwamen in Ooster hout niet verder dan een 3-3-gelijk- spel. Na een 1-0-achterstand zorg den Alfaro Pentury en Abdoe Ab- denbi voor 1-1 en 1-2. Salim Ben Sel maakte ook nog 1-3, maar daarna kwam de thuisploeg terug: 3-3. MIDDELBURG JVOZ-speler Augustine Loof is defi nitief opgenomen in de selectie van de KNVB onder 15 jaar. Hij is uitgenodigd om volgende week dinsdag mee te doen in een inter land tegen België. Die wedstrijd wordt gespeeld op het complex van UNA uit Veldhoven en begint om 17.30 uur. Er zitten ook spelers van Ajax (4), Feyenoord (3) en PSV (3) in de selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78