sport 133 pakt goed uit Zeelandia Middelburg verliest op eigen veld verrassend van BSC Doelpuntenfestival bij De Noormannen PZC Trainer Zeeland Sport kan leven met nederlaag De Noormannen speelt wéér met 5-5-gelijk Zie het weblog RudeStats op www.pzc.nl/blogs maandag 8 november 2010 'Ik had nog gewaarschuwd voor de 'lopende mensen', maar we hebben ons twee keer laten verrassen' Oostkapelle-trainer Hans de Nooijer door Tom Vennink door Roeland van Vliet oostkapelle - Arnemuiden speel de de laatste weken, geheel volgens de opdracht, mooi voetbal. De aan vallen werden steeds met zorg op gebouwd. Voor het duel met Oost kapelle bracht trainer Marco Groe- neveld één nuance aan: als het niet op de gewenste manier lukt, mag ook de lange bal gehanteerd wor den. Zijn spelers waren blij dat de teugels wat gevierd werden. Ze creëerden kans op kans en boekten de eerste zege sinds 18 september. Bij Arnemuiden werd in de week voor de derby de eerste periode in de tweede klasse van het zaterdag voetbal geëvalueerd. Groeneveld stelde na acht duels vast dat zijn ploeg vijf punten te weinig had ge pakt en dat de rood-gelen met elf punten en een tiende plaats tekort gedaan werden. „We wonnen de eerste drie wedstrijden, maar daar na werden de resultaten wat min der", zei de coach. „We voetbalden wel goed, maar pakten niet al te veel punten. Voor de wedstrijd te gen Oostkapelle heb ik dus gezegd: jullie hoeven niet tot in den treure mooi te blijven voetballen. Sla het middenveld maar eens over, want we hebben toch twee boomstam men voorin staan." Die boomstammen, Mark van Ha- neghem en Marinus Baas, werden zaterdag perfect bereikt. De lange spitsen kregen zelf een flink aantal scoringskansen en ze bedienden de mee opkomende Arnemuidenaren een paar keer goed op maat. Twee keer - in de negende en de vijftig ste minuut - leidde dit tot een goal van Leon van Belzen II. „Ik had nog gewaarschuwd voor de 'lopen de mensen', maar we hebben ons er twee keer door laten verrassen", zei Hans de Nooijer, de trainer van de thuisploeg. Oostkapelle speelde zeker niet ver keerd. Het elftal had het meeste bal bezit en daar kwam ook een aantal kansen uit voort. De beste waren voor Arjen Pattenier, die één mi nuut voor rust zelfs op de binnen kant van de paal kopte. Halverwege de tweede helft kreeg de thuisploeg toch nog een doel punt. Maarten van Maldegem kop te een hoekschop van invaller Jor- dy Vermeulen in de touwen: 1-2. Oostkapelle rook daarna ook nog de gelijkmaker. De Nooijer: „Toen wij die goal maakten, begon Arne muiden op twee gedachten te hin ken: de voorsprong uitbouwen of de voorsprong verdedigen. Wij kre gen daardoor nog wat meer ruim te, maar we hebben nog maar één echte kans gekregen. Eigenlijk speel den we op het laatst wat te ge haast." Al te veel tijd om aan te vallen kreeg Oostkapelle ook niet. Het duel lag vanwege blessurebehande lingen veelvuldig stil. Ook scheids rechter Cees Toorenaar uit Hein- kenszand moest nog twee keer ver zorgd worden, nadat hij last had ge kregen van zijn kuit. Al met al werd er zo'n twaalf minuten niet gevoetbald. Maar de arbiter vond vier minuten blessuretijd volstaan, terwijl er toch ook zes wissels wa ren geweest. „Ik snap er helemaal niets van", zei De Nooijer. „Er had den minstens nog vijf minuten ge speeld moeten worden." Toch tilde de Oostkapelle-trainer niet al te zwaar aan de nederlaag. Zijn ploeg doet het beter dan hij had verwacht en staat daardoor nog steeds enigszins comfortabel in het linkerrijtje. Oostkapelle-Arnemuiden 1-2 (0-1). 9. Leon van Belzen II 0-1, 50. Leon van Belzen II 0-2, 75. Maarten van Malde gem 1-2. Scheidsrechter: C.A. Toore naar (Heinkenszand). Aantal toeschou wers: 250. middelburg - AZW boekte zater dag zijn eerste seizoenszege in de tweede klasse. De voetballers uit Axel wonnen in eigen huis met 2-1 van Internos. Ook verrassend was de overwinning van Serooskerke op bezoek bij Nieuwdorp: 2-4. De Noormannen en Dinteloord maak ten er een spektakelstuk van: 5-5. De Noormannen-Dinteloord 5-5: Het hooggeplaatste Dinte loord maakte het De Noorman nen lastig in het eerste halfuur. Danny Verhoeven schoot de ploeg naar 0-2, maar naarmate de wed strijd vorderde kwam De Noor mannen beter in zijn spel en zorg den Niels Dominicus (die later uit viel met een enkelblessure) en Menno de Nooijer voor een 2-2-ruststand. De vele defensieve fouten aan beide zijdes waren re den voor nog zes doelpunten in de tweede helft. Dinteloord kwam op 2-3 via opnieuw Verhoeven, maar Menno de Nooijer, Rick Hengst en Ruben van Sluijs keer den het tij. Toch bleef de 5-3-voor- sprong niet behouden: Danny Ver hoeven en Davey van Merriënboer brachten Dinteloord op 5-5. Nieuwdorp-Serooskerke 2-4: Nieuwdorp is onverwacht onder uitgegaan tegen Serooskerke. Op slag van rust leefde het duel op toen Ainsley Jansen de openings treffer binnenprikte. Serooskerke liep uit dankzij een treffer van Frank Allaart en een mazzelgoal van Marlo Janisse. Nieuwdorp had problemen met het compacte spel van Serooskerke, maar kwam toch op 1-3 uit een door Niels Mulder benutte strafschop.-Na een hands bal aan de andere kant scoorde Ar no Melaard ook vanaf elf meter 1-4. De treffer van Teun Rentmees ter in blessuretijd, verlichtte het leed bij Nieuwdorp nauwelijks. AZW-Internos 2-1: Dat er wei eens kansen zouden zijn voor AZW's eerste seizoenszege bleek toen Mustafa Yilmaz de ploeg op voorsprong bracht na een halfuur spelen. De mannen uit Axel waren ook in de tweede helft beter dan Internos. Een minuut na rust schoot Bert Apperlo AZW rich ting drie punten. Nog even leek de zege in gevaar te komen toen het 2-1 werd via Joost Luijten, maar de deur bleef dicht waardoor het team uit Axel de achtervolging kan inzetten op de concurrentie. lepelstraat - Zondag-vijfdeklas- ser Zeeland Sport heeft gisteren met 1-0 verloren bij Lepelstraatse Boys. Hoewel de thuisploeg de Vlissingers afloste als koploper was trainer Mick Vujovic na af loop niet eens zo ontevreden: „Een nederlaag met perspectief Wij speelden onze beste wedstrijd van het seizoen tegen een tegen stander die maar één kans kreeg en deze ook benutte." Namens de Vlissingers miste We sley Effrink vanaf elfmeter. Een herkansing werd hem onthouden, omdat de scheidsrechter een handsbal van de thuisploeg over het hoofd zag. Een initiatief van ■L iSf 1 Wm- jR w m- WPmm I door Jos van Belzen middelburg - Lijstaanvoerder Zee landia Middelburg verspeelde giste ren op eigen veld een 2-1-voor- sprong halverwege de wedstrijd te gen BSC. Na negentig minuten stond er een 2-4-eindstand op het bord. Voornaamste achtervolger HVV'24 profiteerde via een 3-0-ze- ge bij SC Gastel en nestelde zich, een week voor het onderlinge tref fen, naast de Middelburgers aan de kop van de ranglijst. Axel is na de 4-2-zege op Hoeven niet langer de rode lantaarndrager in de derde klasse A. Zeelandia Middelburg-BSC 2-4: Een met heel veel inzet spelend BSC kwam al na drie minuten op voorsprong via Issiaga Jalloh: 0-1. De wat timide spelende thuis ploeg boog deze achterstand bin nen een kwartier om in een 2-1-voorsprong door treffers van Alberto Conde Morgado en Morad Bobouh. Ook na de rust bleef de ploeg uit Roosendaal met veel in zet spelen en opnieuw leverde dit snel een treffer op: 2-2 door Mo hammed el Massaoui in de 4f>e mi nuut. Dezelfde speler zorgde ook voor 2-3 na een blunder in de Mid delburgse defensie, waarna Issiaga Jalloh kort voor tijd de eindstand op 2-4 bepaalde. De thuisploeg had in deze wedstrijd meer balbe zit, maar toonde zich weinig over tuigend in de afronding. Axel-Hoeven 4-2: Een goede eer ste helft leverde Axel een 3-0-voor- sprong halverwege op door tref fers van Soufian Dooms (2x) en Jaimy de Visser. De thuisploeg be gon wat voorzichtig aan de twee de helft waardoor Hoeven wat meer druk kon ontwikkelen. Het werd echter in de 60e minuut 4-0 door de tweede treffer van Jaimy de Visser. In het laatste kwartier kwamen de bezoekers terug tot 4-2 door Ronald Buijssen en Art hur Embregts. Ook Axel kreeg nog kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Dankzij deze eerste seizoenszege stijgt Axel naar de tiende plaats op de ranglijst. SC Gastel-HVV'24 0-3: Na de snel le voorsprong uit een door Cri- stoph Praet perfect genomen vrije trap (0-1), werd HW'24 gaande weg de eerste helft steeds meer de bovenliggende partij. Tien minu ten voor rust toonde de 16-jarige Niek Luime zich erg koelbloedig in de afronding en leidden de Hul stenaren met 2-0. De tweede helft leverde legio kansen op voor de be zoekers, maar het laatste tikje ont brak hierbij steeds. Pas in blessure tijd wist invaller Koen de Blieck het net opnieuw te laten bollen. Eddy de Looff (links) van Zeelandia Middelburg wordt aan zijn arm getrok ken door een speler van BSC. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75