doelpunten voor Hoek spot* 31 Vier op een rij voor Vlissingen Quist: Ik kon nog naar de camera zwaaien lp JPTh( m- "";rLil| sc maandag 8 november 2010 'Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer winnen.' Hoek-middenvelder Stijn Mahieu door Barry van der Hooft HOEK - Met een glas cola in de hand wierp Jos van Nieuwstadt in het sponsorhome een blik op tele tekst. „Moet je kijken", zei de ver dediger. „We hebben nu zeventien goals tegen, net zoveel als Spaken burg. Alleen hebben wij acht keer gescoord en zij 38 keer. Dat kan toch eigenlijk niet." Van Nieuw stadt maakte daarmee twee zaken duidelijk. Hoek behoort in defen sief opzicht tot de betere ploegen in de topklasse, maar blijft aanval lend ver achter bij de topclubs. In het thuisduel met Harkemase Boys kwamen die twee zaken niet voor de eerste keer dit seizoen aan het licht. Ja, Hoek hield voor de tweede keer op rij de nul en kwam verdedigend niet al te vaak in de problemen. Maar voor het doel van de tegenstander ontbra ken opnieuw het overzicht, de koelbloedigheid en slimheid om het karwei definitief af te maken. Dat wekte irritatie, bij onder ande ren Ferry Alfons. „Het is soms om gek van te worden", zei de aanvoer der. „Als we het slim uitspelen, is deze wedstrijd een kwartier voor tijd al klaar." Alfons legde de vinger op de zere plek. Want Hoek speelde de gehe le tweede helft ook nog eens tegen tien man, nadat Mart Dijkstra vlak voor rust zijn tweede gele kaart had gekregen van scheidsrechter Luinge, na zijn tweede overtreding op uitblinker John Schot. De thuis ploeg pakte na rust het initiatief, trok vanzelfsprekend ten aanval, maar koos veel te vaak voor de ver keerde oplossing. De enige treffer kwam na 69 minuten op naam van Josimar Pattinama. De spits pikte de bal op nadat Schot een duel had gewonnen, speelde zijn tegenstander door de benen en schoot met een droge knal de 1-0 op het scorebord. In die fase speel de Hoek dwingend, onder aanvoe ring van Alfons en de ingevallen Stijn Mahieu. „We maakten te vaak de verkeerde keuze", had trai ner Gaby Demanet ook gezien. „Dat heeft met voetbalintelligentie te maken. Alfons en Mahieu blin ken daar wel in uit." Mahieu was de afgelopen jaren de dirigent van het elftal, maar zat zaterdag voor de tweede week op rij op de bank. Maar net als in Hardenberg viel Mahieu ook tegen Harkemase Boys goed en gemotiveerd in. „Ik weet ook wel dat ik wat uit vorm was", zei de Belg. „Dan is het logisch dat de trainer ingrijpt. Het lukte me de laatste tijd maar niet om te scoren of beslissend te zijn. Maar ik weet wat ik kan. Als ik mag invallen, wil ik me laten zien. We hebben nu twee keer op rij gewonnen en daar krijgt ieder- liWMWwa mm Van Nieuwenhuijzen De Vries Koné Van Nieuwstadt Siereveld De Loof Alfons Dildick (54. Mahieu) Schot (72. Mendes) Bergsma (30. De Boer) Jongeling Slager Fellinga (73. Van der Weij) Hellebaut Pattinama Pinas-^ (88. Bouzambou) Dijkstra Van derMeulen (46. Van Wijk) Schokker Velten Bartho Krohne Doelpunten 69. Pattinama 1-0 Kaarten ■i (2x geel): 45+2. Dijkstra (Harkemase Boys) Hoek: De Loof, Koné Harkemase Boys: Bergsma, Van Wijk Scheidsrechter R. Luinge (Bussum) Aantal toeschouwers 850 een een lekker gevoel van. Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer win nen." Mahieu loste zaterdag na 54 minu ten Dwayne Dildick af, die als ver dedigende middenvelder een onge lukkige wedstrijd speelde. Dema net: „Dwayne stond op het mid denveld, ook om de ploeg te hel pen. Door de blessures van ieroen van den Broeke en Kwinten Clap- paert is de spoeling daar dun. Al leen snappen sommige mensen op de tribune dat niet. Na tien mi nuten hoorde ik al boegeroep na een slechte pass van Dwayne. Dat verdient die jongen niet." Demanet was opnieuw tevreden over de instelling van zijn spelers, maar had zich wel gestoord aan het missen van de kansen. „Het blijft me storen dat we daar zo 'sukkelig' mee omgaan. De voorbe reiding tot de laatste pass is goed, maar daarna willen we het veel te moeilijk doen. En dan zie je dat er in de slotminuten nog een ver dwaalde bal bovenop de lat valt." Dat schot kwam op naam van rechtsbuiten Tim Velten. Daarna, terwijl de tweede minuut van de blessuretijd liep, kreeg Harkemase Boys nóg een mogelijkheid. Doel man Jörg van Nieuwenhuijzen stompte de bal tijdens het slotof- fensief van de Friezen in de voe ten van Erich Jongeling. Zijn inzet hobbelde net naast de paal. Daar door bleven de punten in Hoek en steeg de ploeg naar de (veilige) twaalfde plaats. De komende we ken volgen achtereenvolgens FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, clubs die onder Hoek staan. Ma hieu: „Wij staan niet op de plek waar we thuishoren. Als iedereen zijn taak uitvoert, kunnen we het linkerrijtje halen. We moeten nu van wedstrijd tot wedstrijd kijken en er elke week volle bak voor gaan." W door Rudy Boogert VLAARDINCEN - Lang leve het echte gras. De broeken waren onherken baar wit, de benen waren met blubber beschilderd en de modder- spetters zaten als sproeten op de gezichten. De getekende tenues en besmeurde lijven gaven de i-o-ze- ge van Kloetinge zaterdag bij Zwa luwen een dosis ouderwetse he roïek mee. Ingmar Quist kroonde zich kort na rust tot matchwin naar. „Hier waren we wel even aan toe", bekende de aanvaller. Opluchting was het gemeenschap pelijke gevoel bij Kloetinge. Na de eclatante septemberzege bij DTS'35 (0-5) bleef de Bevelandse hoofdklasser vervolgens de hele maand oktober zonder driepunter. Met name de laatste week borrel de het. „Vorige week hebben we te gen Montfoort collectief gefaald", vond Quist. Zijn trainer Cees Houtepen voegde daaraan de situa tie rond Mervin Niemantsverdriet en diens verwijdering uit de selec tie toe. „Dat heeft impact gehad op de groep." Het einde van het gebutste huwe lijk tussen Niemantsverdriet en Kloetinge kwam onder het mom 'Het groepsproces is belangrijker dan één persoon'. De zwaarbe vochten zege van zaterdag op Zwa luwen kon voor Houtepen niet op een geschikter moment komen. Hij noemde het zelf'een overwin ning van het collectief. Zeker in het laatste halfuur beschermden de elf Kloetinge-spelers de mini male marge met lijf en leden en werden daarvoor beloond. Ingmar Quist maakte kort na rust het enige doelpunt van de wed strijd. Mark Schuit speelde zich in het centrum vrij en zette Quist ver volgens alleen voor de keeper. „Als aanvaller moet je vaak snel beslis sen, omdat er altijd verdedigers kort op je zitten. Maar ik had nu al le tijd. Ik schrok er zelfs van zoveel tijd als ik kreeg om een hoek uit te zoeken. Ik had bij wijze van spre ken nog even naar de camera kun nen zwaaien." Dat liet Quist maar even achterwe ge. Hij schoof zijn vierde competi tietreffer langs Zwaluwen-doel man Eric Abdul. Daarmee gaat hij verder waarmee hij de afgelopen seizoenen drie klassen lager bij Zie- rikzee was begonnen: scoren. „Het was wel wennen", bekende hij za terdag. „Het tempo in balbehande ling en de balsnelheid liggen twee, drie trapjes hoger. Het gaat steeds beter, maar er zijn nog genoeg ver- beterpunten." Zelfkritisch als hij is, pikte hij met een maar een voorbeeldje uit het duel van zaterdag. In de eerste helft kreeg hij net over de midden lijn de bal aangespeeld en hij wil de meteen een actie maken. Het leidde echter tot balverlies en een paar tellen later schoot de aanvals leider van Zwaluwen, Furghill Zel- denrust, via de lat over. „Daarin moet ik rustiger worden", oordeel de Quist. Het doelpunt kort na rust van Quist leidde een eenzijdige twee de helft in. Zwaluwen viel aan, Kloetinge verdedigde. Zwaluwen viel met steeds meer mensen aan, Kloetinge ging met steeds meer mensen verdedigen. De wanhoop bij Zwaluwen groeide, de hoop bij Kloetinge eveneens. Grote kansen stond Kloetinge niet toe. Een schot van opnieuw Zelden rust was het venijnigst, maar werd ge keerd door doelman Jaco van der Schee. „We waren gelijkwaardige tegenstanders", vond trainer Cees Houtepen. „Maar wij zijn de geluk kigste geweest." Karakteristiek Zwaüiswen-Kloetinge 0-1 (0-0). 48. Ingmar Quist 0-1. Scheidsrech ter: J. Manschot (Houten). Gele kaart: Joeri van Duijn, Michael Scholten (beiden Zwaluwen), Jaap Esser, Corné Schilperoort (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rose- velt; Daan Esser, Mark Schuit, Cor né Schilperoort; Ingmar Quist, Rick Mulder (90. Sam Biesterbosch) en Sofyan Azzagari (74. Roniël Uranie/84. Michel Maaskant). door Yorben Weststrate vlissingen - De voetballers van zondag-eersteklasser VC Vlissin gen hebben gisteren voor de vier de keer op rij gewonnen. Theole uit Tiel werd in een moeizaam duel met 1-0 aan de kant gezet. Op een zwaar veld was Vlissingen in de eerste helft voetballend beter en in de tweede helft werd de wed strijd op inzet tot een goed einde gebracht. De enige goal van de middag werd vlak voor rust ge scoord door Sinan Coban. Vlissingen begon, zonder Jona than Constancia, goed aan het duel. „We creëerden niet heel veel kansen, maar wij hadden zeker het betere van het spel wat resul teerde in een veldoverwicht en meer balbezit", zei trainer Roy Hendriksen na afloop. „We ston den van achter heel goed, in de eerste helft hebben we niet één kans weggegeven. Van voor waren we af en toe dreigend, maar net niet gevaarlijk genoeg. Dan moet je een beetje geluk hebben dat die bal een keer goed valt." Net voor het einde van de eerste helft viel die bal goed. Khalid El Hattach zag Sinan Coban diep- gaan en met een prachtige pass zet te de rechtsback van Vlissingen de spits vrij voor de keeper. Coban schoof de bal vervolgens koeltjes onder de keeper door: 1-0. Hen driksen: „Het is lekker dat de goal vlak voor het rustsignaal valt. Dan ga je met een goed gevoel de kleedkamer in. In de rust spraken we af om Theo le te laten komen en dan de ruim te te benutten die er ging komen. Hierdoor leek het ons slim om Jo nathan in te zetten met zijn snel heid." Jonathan Constancia werd echter na 25 minuten weer gewisseld. „Op dat moment waren we de wedstrijd aan het verliezen, Theo le ging opportunistisch spelen. Dan heb je werkers nodig, dus bracht ik Rico (Witsenburg) in", al dus de trainer van Vlissingen. In de slotfase kwamen de Vlissin- gers nog een paar keer goed weg. „We kropen door het oog van de naald. De bal op de paal in de laat ste minuut en een paar keer bij vrije trappen, loan van Belzen haalde er ook nog een paar ballen uit in die fase, dan ben je blij met zo'n doelman. Maar als je daar voor gewoon de 2-0 binnenschiet dan is het gespeeld." Sinan Coban kreeg vijf minuten voor tijd de ideale mogelijkheid om Vlissingen op 2-0 te zetten, maar in een één-tegen-één situatie was Theole-keeper Vink hem de baas. VC Vlissingen-Theole 1-0 (1-0). 45 (+2). Sinan Coban 1-0. Scheidsrech ter: L. Verpalen (Rucphen). Gele kaart: Khalid El Hattach, Danny ter Steege en Dangelo Martien (allen Vlissingen). Aantal toeschouwers: 120. Randy de Dreu passeert een speler van Theole. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73