281 sport Leenstra en Wüst smaakmakers J- Kostbare uitglijder volleybalsters Lievens op WK vijfde Stroetinga wint ook derde marathon Geschorste Pechstein overwoog zelfmoord Winst Frank Schleck in Amstel Curasao Race Derde EK-zege voor Van den Brand Ngende zege voor kampioen Lorenzo mm HK AFSTANDEM Op het NK afstanden in Heeren- Marrit Leenstra en Ireen Wüst. 1000,1500 en 3000 meter vertonen op internationaal niveau. maandag 8 november 2010 UTRECHT Schaatser Arjan Stroetinga heeft za terdag in Utrecht de derde wed strijd om de KPN Marathon Cup ge wonnen. De 29-jarige automonteur uit het Friese Waskemeer toonde zich de rapste in de massasprint. Karlo Timmerman en Cees Juffer- mans werden tweede en derde. Vorige week was Stroetinga ook al de snelste in Heerenveen. Rob Had- ders blijft klassementsleider. Bij de vrouwen won Carla Ziel man. De 26-jarige schaatsster ver sloeg Foske Tamar van der Wal in de eindsprint. BERLIJN De Duitse schaatsster Claudia Pech stein heeft vorig jaar overwogen sa men met haar man Marcus Buck- litsch zelfmoord te plegen. Dat ont hult de 38-jarige Pechstein in haar biografie 'Van goud en bloed', die vandaag uitkomt. Verschillende Duitse media publiceerden zater dag al passages uit het boek. De vijfvoudig olympisch kampioe ne werd vorig jaar geschorst vanwe ge abnormale bloedwaarden. Ze mag tot februari 2011 niet meedoen aan wedstrijden en miste daardoor de Winterspelen van Vancouver. WILLEMSTAD De Luxemburgse wielrenner Frank Schleck heeft gisteren de ingekorte versie van de Amstel Curasao Race gewonnen. Door het slechte weer moest de in vitatiewedstrijd die voor zaterdag stond gepland een dag worden uit gesteld. Het oorspronkelijke par koers was door de regen deels on begaanbaar. Schleck liet de Italiaan Alessandro Petacchi en de Nederlands kam pioen Niki Terpstra achter zich. FRANKFURT Daphny van den Brand heeft giste ren in Frankfurt voor de derde keer in haar loopbaan de Europese titel veldrijden veroverd. Ze eindig de in de Duitse stad voor haar land genote Sanne van Paassen. Het brons was voor de Britse Helen Wyman. Van den Brand werd eerder Euro pees kampioene in 2006 en 2007. Ze volgt Marianne Vos op. De titel verdedigster ontbrak in Frankfurt. De regerend wereldkampioene gaat in december weer veldritten rijden. VALENCIA Jorige Lorenzo heeft zijn wereldti tel in de MotoGP extra glans gege ven door in Valencia de laatste Gro te Prijs van het jaar te winnen. De motorcoureur van Yamaha boekte gisteren zijn negende zege van het seizoen. Lorenzo had Valentino Rossi al ont troond als kampioen, maar pakte en passant nog het puntenrecord af van de Italiaan, die in 2008 de titel greep met 373 punten. Lorenzo kwam dit jaar uit op een puntento taal van 383. vppri viin pr tWPP tnnincrirmprr Marrit Leenstra heeft als enige schaatser vier startbewijzen voor de komende veeil ZTJil Cl twee Kuuillgmueu. wereldbekerwedstrijden veroverd. Ze zal zich de komende weken op de 500, door René Banierink NAGOYA - De Nederlandse volley balsters hebben in één slechte wed strijd het uitzicht op een topklasse- ring op het WK vergooid. Een dag na de 3-1-zege op Cuba, werd giste ren met dezelfde cijfers verloren van de nummer laatst uit de poule, Thailand. Niet alleen is daarmee de (kleine) kans op een medaille definitief uit het zicht verdwenen, het zal ook nog een hele kluif worden om bij de beste acht van het toernooi te komen. De zege die Italië gisteren boekte op het tot dat moment on geslagen Verenigde Staten hielp daar ook niet bij. Oranje staat nu vijfde en zal van zowel de Verenig de Staten (morgen) als Duitsland (woensdag) moeten winnen om nog een kans te maken op de strijd om plek vijf tot en met acht. Daar voor moet het team bij de beste vier in de poule komen. Dat het misging tegen uitgerekend Thailand, dat als de zwakste van al le teams in de tussenronde werd beschouwd, maakte de nederlaag des te pijnlijker. Toch had de ploeg van Avital Selinger kunnen weten dat het gevaar niet direct lag tegen Cuba zaterdag maar vooral tegen het Thaise team van onderdeurtjes. Cuba, weliswaar een grootmacht in het volleybal, is in Japan met een veredeld jeugd team en bouwt aan een nieuwe ploeg voor Londen 2012. In de aanloop naar het WK had Oranje bovendien vier keer te gen Cuba gespeeld en drie keer ge wonnen. De 3-1-zege was dus geen grote verrassing. Oranje had gewaarschuwd moeten zijn voor haar eigen historie, die zegt dat het team last heeft van het omschakelen van het (Caribische) patroon hard en hoog naar het (Aziatische) speltype snel en klein. Maar het zelfvertrouwen na de ze ge op Cuba was groot. Speelster Ca roline Wensink verklaarde voor de camera van de NOS toen dat ze niet kon wachten om ook de Thai se ploeg bij de strot te grijpen en naar een nederlaag te spelen. Dat moest geen probleem zijn, want dat team hadden ze al veel vaker verslagen. De laatste keer was afge lopen zomer tijdens de Grand Prix. Het werd weliswaar 3-0 maar het verschil in die drie sets was mini maal. Van dat lef, zelfvertrouwen en daad kracht was met name in de eerste set niks te zien. Oranje werd dolge draaid door het snelle en handige Thaise spel en kwam daar ook in de tweede set niet doorheen. Of het (al dan niet onbewust) on derschatting is geweest; na de ge wonnen derde set kreeg Oranje als nog de kans om de zaken recht te zetten. Maar een voorsprong in de slotfase van de set werd kinderlijk eenvoudig door voornamelijk ei gen fouten uit handen gegeven. Het laatste Thaise punt, een pass- fout van de jarige Chaïne Staelens, was tekenend. LAKE KARAPIRO - De IJzendijkse roeier Roeland Lievens is zaterdag met de Nederlandse lichte vier- zonder als vijfde geëindigd in de fi nale van het wereldkampioen schap in Nieuw-Zeeland. Het Oranje-kwartet zat slechts iets meer dan een seconde achter de winnende Britten. De lichte vier-zonder, met ook Tim Heijbrock, Tycho Muda en Vincent Muda, heeft doorgaans een matige start, maar in de finale was de boot gelijk goed weg. Ne derland lag op koers voor een me daille, maar kwam na 2000 meter net tekort. Vorig jaar roeide Lievens met de lichte vier-zonder ook in de finale van het WK, dat toen in Polen werd gehouden. Toen werd Neder land zesde. Ook de mannen- en de vrouwen acht grepen naast de medailles. 'Nniri* r Itol'ilKir' JjftL De terugkeer naar coach Jan van Veen (links) heeft Marrit Leenstra goed gedaan. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70