PZC Klaagzang Jol na nieuw echec oog vallen op Roussel 28 en 29 25 34 en 35 EREDIVISIE Ajax is helemaal de weg kwijt en verliest ook van ADO Den Haag rlOêK l'ajlt Tuitert wordt één van de eerste slachtoffers van regel 256 Maandag'8 november 2010 De damsport is ten dode opgeschreven Tip? sport@pzc.nl door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft het slech te spel van de laatste weken ook voortgezet tegen ADO Den Haag. In eigen huis leed het team van Martin Jol een gevoelige neder laag: 1-0. „Geef me een zak met tien miljoen euro en ik kom er wel uit." Zou Martin Jol nog wel eens aan Fulham denken? Van de zomer was de trainer van Ajax dichtbij een overgang naar de Londense club, maar in ruil voor meer zeg genschap bij het transferbeleid koos Jol er toch voor om in Am sterdam te blijven. Na een machts strijd met algemeen directeur Rik van den Boog mocht Jol de nieu we aankoop Mounir El Hamdaoui begroeten, maar Marko Pantelic en Dennis Rommedahl waren op dat moment al uit de Arena vertrok ken. Ze spelen inmiddels allebei voor Olympiakos. „Vorig jaar kon ik in dit soort wed strijden Rommedahl nog wel eens brengen", stelde Jol na de neder laag tegen ADO. „Nu heb ik eigen lijk geen echte buitenspelers. Geef me een zak met tien miljoen euro en ik kom er wel uit. Natuurlijk willen we ook iemand als bijvoor beeld Dzsudzsak van PSV, maar zo'n speler kunnen we niet beta len. Voor mijn komst hebben ze hier geloof ik wel zestig miljoen euro uitgegeven." De klaagzang van Jol over het ge brek aan financiële middelen kan echter niet verklaren waarom Ajax in eigen huis verloor van ADO. Weliswaar had Jol in de balvaste Pantelic een aanvaller die de mid denvelders beter liet renderen en was Rommedahl middenvelder en aanvaller ineen, maar zó doorslag gevend kunnen de twee dertigers niet zijn geweest. Zoals ook de veronderstelde ver moeidheid van de WK-gangers Demy de Zeeuw, Gregory van der Wiel en Luis Suarez niet recht streeks leidt tot bijvoorbeeld de ne derlaag van woensdag bij Auxerre (2-1) en de thuisnederlaag van 3 oktober tegen FC Utrecht (2-1). Het euvel van Ajax is vooral het ge brek aan vloeiend combinatiespel en dat mag Jol zich aantrekken. De nederlaag tegen ADO was erg gevoelig omdat die club wél vlot combineerde. Onder leiding van John van den Brom, voormalige trainer van Jong Ajax, slaagden de Hagenaars erin om Ajax te bedwin gen met gedurfd voetbal. De indi viduele kwaliteiten van de ADO-spelers zijn vrijwel zonder uitzondering lager dan die van de De spelers van ADO Den Haag vieren de overwinning op Ajax. foto Toussaint Kluiters/ANP Ajacieden, maar als team speelde groen-geel simpelweg beter dan rood-wit. ADO kreeg ook een aan tal goed uitgespeelde mogelijkhe den. Bij Ajax werden de spitsen El Hamdaoui en Suarez nauwelijks gevonden en als ze aan de bal kwa men, vonden ze elkaar niet. Nadat het publiek zich met fluitconcert- jes tegen het elftal had gekeerd, gingen veel spelers tegen zichzelf voetballen. Misschien dat Siem de Jong daar om een enorme kans op de gelijk maker liet liggen. Eerder had ADO-doelman Gino CoutinhO al goed gereageerd op kansen van De Zeeuw en El Hamdaoui. „Ajax probeerde het in de tweede helft met lange ballen, terwijl wij onze goal maakten dankzij heel goed positiespel", concludeerde de Haagse buitenspeler Wesley Ver hoek, die vlak voor de rust de bal na een combinatie over veel schij ven met veel gevoel in de verre hoek krulde. In de tweede helft raakte hij nog de kruising. Graag gooide Verhoek wat zout in de Amsterdamse wonden. „Ik ben in de tweede helft geschrokken van het niveau van Ajax. Onze cen trale verdedigers konden veel van die hoge ballen simpel wegkop- pen. Ajax speelt niet meer het spel dat de club van oudsher ken merkt." door Barry van der Hooft HOEK - De beleidsbepalers van Hoek maakten er de afgelopen tijd geen geheim van graag nog een centrumspits aan de selectie toe te willen voegen. Zaterdag werd dui delijk wie de voornaamste kandi daat is om de topklasser te verster ken. De ervaren Belg Cedric Rous sel was aandachtig toeschouwer tij dens het thuisduel met Harkemase Boys (1-0) en gaat op korte ter mijn meetrainen. De 32-jarige spits speelde in 2003 als invaller twee interlands voor België en heeft al heel wat clubs versleten. Roussel begon zijn car rière bij Ia Louvière en kwam via AA Gent bij Coventry City te recht. In Engeland speelde hij ook nog voor Wolverhampton Wande rers, om daarna via Bergen en Ra cing Genk bij het Russische Rubin Kazan te belanden. Roussel stond vervolgens ook nog onder contract bij Standard Luik, Zulte-Waregem, het Italiaanse Bre scia en opnieuw Bergen. Eind au gustus werd bekend dat hij een contract had getekend bij AEK Lar- naca, de Cypriotische club van technisch directeur Jordi Cruijff Vanwege financiële problemen bij de club werd de overeenkomst na amper een week echter al ontbon den. Roussel ging vervolgens mee trainen met vierdeklasser Couil- let-La Louvière, maar kreeg van de Belgische voetbalbond geen toe stemming om in actie te komen. Roussel - in 2003 samen met Wes ley Sonck topscorer van België - woont in Bergen, op ruim 120 kilo meter van Hoek. „Hij wil hier graag komen voetballen en vindt de afstand geen probleem", zei Jac- ky Lambert, die bij Hoek medever antwoordelijk is voor technische zaken. „Het niveau in België vindt hij lager dan dat van de topklasse. Maar we willen hem eerst mee Ia- ten trainen om te kunnen zien hoe fit hij is. Want als we een spits halen, moet het wel meteen een aanwinst zijn. We kunnen ons geen misser veroorloven." pagina 30 en 31: weer de nul en weer te weinig doelpunten AMATEURVOETBAL Het laatste nieuws over het Zeeuwse amateurvoetbal vindt u op onze site: www.pzc.nl/amateurvoetbal STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Ajax-verdediger Oleguer en spits Luis Suarez (rechts) druipen af na de 0-1-nederlaag tegen ADO Den Haag. foto Toussaint Kluiters/ANP ■3 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67