381 sport De Raeymaecker is een Zwarte dag driebanders TTC Middelburg na zege in veilige haven Robbert Vleugel gaat landelijke wedstrijden Kerkhove grijpt naast plaats in eindstrijd Zege Schweertman in Dunlop-circuit De Zeeuwen moeten in de Moerschanscross de eer laten aan een Belg. Karl de Raeymaecker schrijft de 25e editie op zijn naam. maandag 8 november 2010 ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is de finale van het 10.000 dollartoernooi in Antalya misgelopen. De negentienjarige speelster verloor zaterdagochtend in de halve eindstrijd van de als eerste geplaatste Marta Sirotkina uit Rusland. De setstanden waren 6-4 en 6-3. In het dubbelspel was ze in de kwartfinale uitgeschakeld. Kerkhove speelt deze week weder om in Antalya. Het wordt haar vier de toernooi op rij in de Turkse bad plaats. EDE Squasher Piëdro Schweertman heeft zaterdag in Ede een toernooi uit het Dunlop-circuit gewonnen. De international uit Koudeker- ke was in de finale te sterk voor Se- bastiaan Weenink: 3-1. Voor de 27-jarige Schweertman was het zijn derde overwinning van het jaar in het Dunlop-circuit. In de Neder landse eredivisie is Schweertman ook op dreef. Met zijn Utrechtse ploeg Lekkerfitzijn.nl/All Inn Squash staat hij sinds woensdag aan kop. MOERSCHANSCROSS MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg speelden zich zaterdag definitief veilig in de eerste divisie. Laagvlieger US werd met 6-4 verslagen. Tan Anran bewees zijn grote waar de voor de Walchenaren door zijn drie wedstrijden makkelijk binnen te halen. John Scott worstelt nog steeds met een schouderblessure en kon niet voluit spelen. On danks de fysieke tegenslag won hij twee wedstrijden, al moest hij daar tegen Arco Visser een 2-0 ach terstand voor wegwerken. In vijf games verloor Scott van Tycho Dekkers. Invaller uit de hoofdklas se Patrick Vroomen speelde niet onverdienstelijk, maar kon niet in de buurt van een overwinning ko men. Arnemuiden denderde in de der de divisie binnen tweeënhalf uur over het Wessemse Westa heen. „Een makkie", was de conclusie van Mark Hackenberg. Alleen Hac- kenberg moest een game afstaan tegen Willie Zetsen. JanHenk Bomhof en Riny Kasse leverden geen game in. Voor SAR staat er in de derde divi sie niets meer op het spel. De ploeg staat op de tweede plek. In Hoogerheide werd met 3-7 gewon nen van Hotak. „Van mijn kant was het bagger, maar gelukkig kon den mijn teamgenoten het opvan gen", was de reactie van Jóhan 't Hooft, 't Hooft kende een volledi ge offday en kwam niet tot een overwinning. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen versloegen bei den Roald Vos, Gert Gosselink en Erik Kuijpers. De vrouwen van SAR gingen te gen kampioen Heerlen 2 met 1-9 hard ten onder in de tweede divi sie. Chantal Remorie redde de eer met een overwinning op Anouk Wijnen, Bianca Dekkers en Sanne Carlitz bleken te sterk. In het landelijk A boekte het jon gensteam van TTC Middelburg een 6-4-overwinning op Vrienden schaar. Miquel de Witte had zijn goede vorm weer te pakken met drie overwinningen. Jordin Hei- jens voegde hier nog twee partijen aan toe. TTC Middelburg 2 won in de hoofdklasse A de eerste halve fina le van de playoffs voor een plek in de derde divisie. Met 6-4 werd Ne ver Despair verslagen. Soren de Witte was de grote man met drie overwinningen. Michel Sperling won van Stefan Langemeijer en Rolf van de Eerenbeemt en moest alleen Pirn Kuipers feliciteren. Emiel de Rijke versloeg Stefan Lan gemeijer. In de hoofdklasse B won ook TTC Middelburg 3 zijn eerste playoff wedstrijd. Na een 4,5 uur durende strijd werd er met 6-4 gewonnen van Deurne. De winnaars bij de korte cross: Aniek Aper (links) en Margot de Nijs. foto Mark Neelemans door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice leden in de eredivisie een gevoelige neder laag tegen Van Donge de Roo: 2-6. Ook Garage Verbrugge Hyun dai kreeg met dezelfde cijfers klop tegen De Vrachtkar. Er viel gistermiddag slechts één vreugdevol moment te noteren in Sluiskil en dat was voorafgaand aan de wedstrijd van Delta tegen Van Donge de Roo. Eddy Lep- pens werd in de bloemetjes gezet voor zijn zilveren plak op het WK. Het was zijn eerste thuiswedstrijd sinds die prestatie. Voor het overige viel er niks te vie ren, noch in Sluiskil voor Delta/Fast Bouwservice noch voor Garage Verbrugge Hyundai in Reu- sel. In Sluiskil vocht Berry Dallin- ga - de vervanger van Jean Paul de Bruijn - lang een gelijkopgaande strijd uit met Ruud Nieuwenburg, de vervanger van Martin Hom. Dallinga kon zijn tegenstander tot dertig punten bijbenen, maar toen was het gedaan. Peter de Backer hield Blomdahl in zijn greep. De Zweed had de avond ervoor in het Agipi-toer- nooi in Frankrijk wereldkampioen Daniël Sanchez uit het toernooi ge knikkerd (14 beurten) maar had nu het nakijken. Er was nog hoop. Die vervloog razendsnel toen Jean van Erp met series van zes en acht opende tegen Glenn Hofman. Ook de jonge Hagenaar was nog maar koud terug uit Frankrijk waar hij zijn talent weer had getoond door zich te plaatsen voor het hoofd toernooi. Tegen de Brabander werd hij echter ondanks fel verzet kansloos gelaten. Zijn moyenne van 1.428 was niet genoeg want Van Erp excelleerde met 2.380. Ed dy Leppens kreeg biljartles van Dick Jaspers: 32-50 (22 beurten). De moedeloosheid droop er vanaf Moedeloos werden ze ook bij Ver brugge. Aanvankelijk leek Richard de Bruin winstkansen te hebben, maar die werden in de slotfase te nietgedaan. Kees Wittens kreeg te gelijkertijd een oorwassing van Danny Breur. Na de pauze werd het nog erger toen Johan Loncelle als een wervel wind om de tafel raasde en Ronny Daniels op zijn stoel hield. Na ze ven beurten stond de teller al op 42 punten. Toch had hij nog veer tien beurten nodig voor de laatste acht punten. Daniels was echter al murw geslagen en kon niets meer terugdoen. De speciaal ingevlogen Italiaan Marco Zanetti moest de thuis ploeg behoeden voor degradatiege vaar en kosten noch moeite waren gespaard hem naar Reusel te ha len. Uiteindelijk was hij de enige van het team die verloor. Hij ging ten onder tegen Martin Spoor- mans: 48-50 (34 beurten). door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - Drie Zeeuwse renners bestreden elkaar zaterdag op het scherpst van de snede in de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup in 's-Heer Arendskerke. Robbert Vleugel, Luc van Eek en Edzard van Ewijk be paalden het gezicht van de race, de marreerden om de beurt en uitein delijk was de renner met de jong ste benen, Vleugel, de sterkste. De openingswedstrijd in Heinkens- zand leverde een zege op voor San- der Vleugel, vorige week in Kortge- ne ging de Belg Danny Sleeckx met de bloemen lopen en nu dus Robbert Vleugel. Het belooft een aantrekkelijke gevecht te worden om de Zeeuwse ATB Cup, al heb ben Sleeckx en Robbert Vleugel al aangegeven niet voor het klasse ment te gaan. „Ik zal de eerste wedstrijden wel meedoen, maar ik zal niet voldoende wedstrijden rij den om voor het klassement in aanmerking te komen", vertelde Vleugel die zich komend seizoen meer toe wil gaan leggen op de landelijke mountainbikewedstrij den. Voor Edzard van Ewijk ligt dat anders. De renner uit Wolp- haartsdijk is nog steeds gretig en wil de competitie nogmaals op zijn naam schrijven. Vandaar dat hij vorige week in Kortgene zo te leurgesteld was, toen hij in de slot- ronde op weg naar de overwin ning teruggeslagen werd door ma- teriaalpech. „Ik baal daar nog steeds van", zei Van Ewijk. Komen de zaterdag hoopt hij voor eigen publiek in Wolphaartsdijk te kun nen winnen. Zaterdag, aan het Poldersedijkje in 's-Heer Arendskerke, trok Van Ewijk samen met Luc van Eek en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64