in het zadel sport 137 Hattrick Zuidhof bij winnend Kwadendamme Minimale overwinning Patrijzen Supermotocoureur Matthijssen grijpt titel Zeeuwse sjoelers in de prijzen Zeven zeges voor rolstoelhockeyers SCB Smokkelhoek geeft duel na rust uit handen Mathijs Hage zakt met Baronie verder weg JVOZ-speler Loof in selectie KNVB Checkmate maakt dienst uit in Goofies Race —44 Mytilus heeft na zes wedstrijden een setsaldo van -11. Er werden pas zeven sets gewonnen. OOSTERHOUT Bij de tweede selectiewedstrijd voor het NK teams hebben zater dag vier Zeeuwse sjoelteams dag prijzen behaald. Ze hebben zich eveneens geplaatst voor het NK. Tweede klasse, eerste plaats: Schijf 83-1 124,30. Derde klasse, eerste plaats: Schijf'83-2 118,76; tweede: De Goese Schuivers-2 113,73. Derde klasse, derde plaats: EMSV-1 113,45. GOES De rolstoelhockeyers van SGB uit Goes hebben zaterdag in Sportpunt Zeeland goed gepresteerd. Op de eerste van de vier speeldagen won het eerste team alle vier wedstrij den en was het tweede team drie van de vier keer succesvol. SGB Ei won van Keistadrollers, (3-1), Jesstars (4-2), Evergreen on Wheels E2 (7-2) en Evergreen on Wheels E3 (12-2). door Jos van Belzen middelburg - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal won hek kensluiter Vosmeer voor de eerste keer: 2-0 tegen Kaaise Boys. Kwa dendamme had geen kind aan Renesse. In 5A verloor Volharding gistermiddag met 3-0 bij Koe wacht. Kwadendamme-Renesse 3-0: De thuisploeg, met topscorer Mariusz Mosiej ditmaal weer in de basis, was vanaf het eerste fluitsignaal de bovenliggende partij. Toch duurde het zo'n 25 minuten voor dat dit leidde tot de openings treffer van Martijn Zuidhof. Kort hierna eindigde een inzet van Mo siej, na een lange rush van Roel de Jonge, tegen de paal, waarna Zuidhof uit de rebound de 2-0 kon binnentikken. Nog voor rust voltooide Martijn Zuidhof zijn hattrick. De tweede helft was van een min der niveau. Het enige wapenfeit was een bal van Mariusz Mosiej op de paal. Vosmeer-Kaaise Boys 2-0: Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, waarbij de bezoekers in aanvallend opzicht wat sterker waren. Een na de thee nog feller Vosmeer kwam in de vijftigste minuut op voorsprong via invaller Benjamin Suurlant: 1-0. De thuisploeg liet hierna enkele goede kansen onbe nut om de voorsprong verder uit te bouwen, maar een kwartier voor tijd gebeurde dit dan alsnog: Jeffrey Kruf tekende op aangeven van Benjamin Suurlant de 2-0 aan. Hiermee was de eerste sei zoenszege een feit. Koewacht-Volharding 3-0: Koe wacht had meer balbezit, maar kwam moeizaam tot scoren. Op slag van rust verzilverde Reinbert Broos een strafschop: 1-0. Dat luk te Nathal Schenk na de hervatting namens de bezoekers niet. Zijn in zet werd gestopt door lelie Bonte. Dimitri Verlinde zette de thuis ploeg daarna op 2-0. Enkele minu ten later bepaalde Franky Vermeu len de eindstand op 3-0. maandag 8 november 2010 kapelle - De basketballers van Smokkelhoek uit Kapelle hebben in de eerste klasse met ruim ver schil verloren. EBBC 4 was met 49-69 te sterk. De ploeg uit Den Bosch begon in een hoog tempo en nam via af standschoten een 2-9-voorsprong. Smokkelhoek herstelde zich en ging onder aanvoering van Arno de Jonge op zoek naar aansluiting: 11-18 na het eerste kwart. De thuis ploeg begon sterk aan het tweede kwart en kwam bij 20-20 langszij. De teams hielden elkaar tot aan de rust in evenwicht: 34-34. In het begin van de tweede helft werd er weinig gescoord, maar daarna kwam EBBC van afstand weer op stoom. Aan het einde van het derde kwart stond het daar door 41-54. Het vierde kwart werd een formaliteit. Smokkelhoek wil de wel, maar kon niet. Scores: Michiel Schrier 14, Arno de Jonge 10, Anton Versteeg 9, Henk van der Doel 6, Nico Schroder 5, Patrick Verduijn 2, Marc Eversdijk 2 en Ron Pol derman 1. door Jos van Belzen foto Willem Mieras BREDA Mathijs Hage zit met Baronie in zwaar weer in de topklasse van het zondagvoetbal. De van oorsprong Zierikzeeënaar speelde negentig minuten in de met 0-1 verloren thuiswedstrijd te gen Gemert. Samen met die tegenstander staat Baronie nu gedeeld op de dertien de plaats. MIDDELBURG JVOZ-speler Augustine Loof is defi nitief opgenomen in de selectie van de KNVB onder vijftien jaar. Hij is uitgenodigd om volgende week dinsdag mee te doen in een interland tegen België. Die wed strijd wordt gespeeld op het com plex van UNA uit Veldhoven en be gint om 17.30 uur. Er zitten ook spe lers van Ajax (4), Feyenoord (3) en PSV (3) in de selectie. middelburg - De negende speel ronde in de vierde klasse-A leverde koploper Jong Ambon de eerste nederlaag van dit seizoen op: Steen was op eigen veld met 2-1 te sterk voor de Middelburgers. Naas te achtervolger RIA W profiteerde via een 3-0-zege bij Robur en nam de leidende positie op de ranglijst over. Patrijzen won met minimaal verschil van Oostburg: 1-0. In de vierde klasse B kwam Luctor'88 een week na het beha len van de periodetitel niet verder dan een 1-1-gelijkspel bij De Schut ters, waardoor de eerste plaats nu moet worden gedeeld "met MOC'17. Patrijzen-Oostburg 1-0: Na drie minuten speelde Mario Mulder twee man uit en maakte hij oog in oog met de doelman van de be zoekers geen fout: 1-0. Ook hierna bleven de beste kansen voor Pa trijzen, waarbij Mario Mulder pech had met een inzet tegen de lat. Een kwartier na rust was er een goede kans voor de bezoekers, maar doelman Dries Dijkmans red de de ploeg uit 's-Heerenhoek. Robur-RIA W 0-3: Na ruim een kwartier werd de wedstrijd tijde lijk stilgelegd wegens, een blessure van scheidsrechter Verschaeve. Een half uur later werd het duel hervat onder leiding van de in al lerijl opgeroepen Peter Harinck, die de bezoekers in de 28e minuut een strafschop toekende. Jorden Takiddine maakte vanaf de stip geen fout: 0-1 bij rust. Omdat de gasten veel kansen onbe nut lieten bleef het lang spannend. door Herman Heuvink Lelystad - Supermotorijder Kylle Matthijssen uit Poortvliet heeft in een superspannend finale het kam pioenschap weten binnen te halen in de klasse Nationalen. Daarvoor was in Lelystad de tweede plaats in het dagklassement net voldoende. De vijftienjarige KTM-rijder pro moveert daarmee naar de Euro-nat- ionalen. Voor aanvang van de twaalfde en laatste wedstrijd van het seizoen be gon Matthijssen met twee punten voorsprong op zijn naaste concur rent Boy van Geleen uit Schim- mert. In de eerste manche was het duidelijk dat het meeste gevaar van Nick de Korte uit Vianen kwam. De jonge Tholenaar wist de schade beperkt te houden door als tweede achter De Korte de finish te berei ken. Van Geleen finishte als vijfde. Terwijl de meegereisde supporters hem na afloop van de tweede man che al wilden huldigen, hield de rij der zelf nog even de boot af Hij voelde aan dat hij waarschijnlijk net even te snel in deze heat was vertrokken. Dat gevoel bleek juist, want hij kreeg dertig seconden straftijd voor zijn zogenaamde jumpstart. Als tweede daverde hij over de fi nishlijn, maar hij moest toen even afwachten hoeveel plaatsen hij door de tijdstraf terug gezet zou worden. De Korte leek de lachende derde te worden en de titel mee te nemen, ook al omdat Van Geleen zich door een val buitenspel had la ten zetten. Matthijssen verloor ech ter slechts één plaatst. Dat beteken de dat de scholier van het Wester poort College in Tholen toch de ti tel had weten binnen te halen met de marge van slechts één punt. Bijna kwam Robur nog op gelijke hoogte, maar de inzet van Alex van Dongen eindigde via de paal in de handen van de doelman. Di rect hierna schoot Ludovico Can- toro aan de andere kant wél raak: 0-2. Enkele minuten later bepaal de dezelfde speler de eindstand op 0-3. De Schutters-Luctor'88 x-i: De eerste helft leverde geen doelpun ten op. Kort na rust was het wel raak toen Sonny Vriends uit een hoekschop de score opende na mens de thuisploeg: 1-0. Een aandringend Luctor'88 kwam in de zeventigste minuut op gelij ke hoogte door Roy van Leeuwen: 1-1. Door deze treffer, die het vier de gelijkspel van dit seizoen ople verde, blijft Luctor'88 ook na ne gen wedstrijden in de vierde klas se B ongeslagen. colijnsplaat - Peter de Ridder uit Gorinchem was zaterdag opper machtig in de gecombineerde zeil- klasse ORC ï/IRC 1 in de Goofies Race. Met een grote voorsprong pakte hij met de Checkmate de li ne honours. Ook op berekende tijd pakte de Checkmate zowel de overwinning in de ORC 1 als de IRC 1. In de ORC en IRC 1 werd de Baraka GP van Mees de Graaf uit Leiden twee de. Derde werd in ORC de Wind- wanner van Remco Valk uit Papen- drecht en in IRC de Weerga van Wessel Liesenga uit Middelburg. Bas Dijkhuizen uit Kamperland won met de Elyxir in de ORC 2 t/m 5. Johan Bol uit Goes eindigde met de Aboen als eerste in de IRC 2 t/m 5. De zeges bij de ongemeten boten (zowel groter dan 10 meter als klei ner dan 10 meter) gingen naar Bel gische zeilers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63