361 sport Mytilus helpt tegenstander Van Belzen kandidate Klute Trofee Aanval De Leeuw wordt beloond met zege en koppositie Mytilus lijdt tegen WIK/Univé de vijfde nederlaag van het seizoen. De Goese volleyballers staan voorlaatste in de re giodivisie. Forza Hoog moyenne kader 's Lands Welvaren Podiumplekken voor Janssen en Van Anrooij Alleen Hameling wint bij 's Lands Welvaren De Stene Brug mist Kok in thuiswedstrijd Brabanders voorop in librekampioenschap Baaijens wint ook tweede wedstrijd maandag 8 november 2010 Bekijk de video van uitreiking Kustmarathonboek www.pzc.nl/weblogkustmarathon door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Eline van Belzen stuurde zaterdag in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland Bonita in de klasse Li naar een afgetekende overwinning. De amazone uit Ar- nemuiden stelde hiermee uitdruk kelijk haar kandidatuur voor de eindzege van de dressuurcompeti- tie om de Klute Trofee van de rui- terclub Walcheren. Santoucha van der Meij reed Gasady's Caruso H in Z2 naar een overtuigende zege. De amazone uit Dreischor schaarde zich hiermee eveneens bij de kans hebbers voor de wisseltrofee. Met veel schwung en mooie galop momenten stuurde Eline van Bel zen de vosmerrie Bonita met een straatlengte voorsprong in Li naar de zege. De Arnemuidense combi natie werd terecht beloond met het het aansprekende totaal van 69,33 procent. Van Belzen sloeg hiermee een gat met Kelly Verbeem uit Mid delburg met de Rubiquil-dochter Zaya L van liefst ruim vijf procent. Om al over de eindzege te specule ren, vond Van Belzen wat voorba rig. „Het loopt uitstekend. Maar de concurrentie is groot en de weg nog lang." Dat de concurrentie inderdaad groot is, werd onderstreept door Santoucha van de Meij met de zwarte ruin Gasady's Caruso H. De amazone uit Dreischor stuurde de Casarette-zoon met 68,52 procent naar het oranje erelint in Z2. De Schouwse combinatie bleef Marie ke de Pundert uit Goes met de Zeo liet-zoon Mistral dik twee procent voor. Martin de-Kroo was in Mi met de merrie Troela Bella M de baas van een sterk aan elkaar gewaagde kop groep. In een flitsend gereden proef stuurde de ruiter uit Nieuw en Sint loosland de Kigali-dochter met 65,33 procent naar een nipte overwinning. De thuisrijder bleef de Domburgse Christina Labudzik met de ruin Zaro slechts 0,3 pro cent voor. VOLLEYBAL door Peter van Kouteren goes - De volleyballers van WS'92 handhaafden zich in een echte derby door winst (3-1) op het Axelse Voorwaarts aan kop van de ranglijst in de promotieklas se B. Mytilus kreeg in de regiodivi sie weer flink klop (0-4). De vrou wen van WS'92 en BOK wonnen in de promotieklasse B allebei met 3-1. Mannen. Mytilus-WIK/Univé 0-4 (23-25 21-25 19-25 18-25): De thuisploeg haalde in de eerste twee sets een goed niveau, verloor de eerste set door pech en kon in de laatste twee sets geen vuist meer maken. Mytilus liep in de eerste set snel een lichte achterstand op, kwam op het 22e punt op gelijke hoogte, maar maakte daarna verkeerde keuzes. In het tweede bedrijf had de Goese formatie lang een kleine voorsprong. In de slotfase ging het echter weer fout. Met een makke lijk te verwerken opslag werden de bezoekers in aanvallend opzicht in een zetel geholpen. Daar had Mytilus geen antwoord op. WS'92-Voorwaarts 3-1 (25-23 25-22 23-25 25-22): Een aantrek kelijk duel, met alles erop en er aan. „Een wedstrijd als deze heb ben we in de regiodivisie weinig gespeeld", zei Martijn Hoosemans. „We zijn volleyballend erg diep moeten gaan. Dat is in andere wedstrijden ook wel eens gebeurd, maar dan kwam dat omdat we vol leyballend hadden verzaakt. Daar was nu geen sprake van, maar we hadden het vooral erg moeilijk door hun servicedruk. Ik ben te vreden over het feit dat we zijn blijven vechten en gemakzucht achterwege is gebleven. We zijn door de komst van Sido (Bosma) en Thijs (Poortvliet) ten opzichte 'S-cravenpolder - Met een prach tige overwinning op Martin van Dijk is Johnny de Leeuw alleen op kop gekomen in het Zeeuws damkampioenschap. De Goesenaar, die tussen 1982 en 2000 tien keer Zeeuws kampioen werd, gooide zaterdag vanaf de opening alles op de aanval. Van Dijk probeerde het machtige cen- trumblok van zijn tegenstander te omsingelen, maar dat bleek een hopeloze missie. De Leeuw brak door naar dam en besliste de par tij na zo'n vijf uur spelen in zijn voordeel. Daaf Kasse, met wie De Leeuw na twee ronden nog de leiding deelde, raakte een punt achterop door een gelijkspel tegen Kees Rijk. Zij kwamen remise overeen na een gelijk opgaande klassieke partij. Voor drievoudig kampioen Arjo Kousemaker is de achterstand in middels bijna onoverbrugbaar. Vrijdagavond verloor hij zijn in- haalpartij tegen een sterk spelen de Jaap Veerhóek. Zaterdag had hij tegen Danny Wattel lang uit zicht op meer dan een punt, maar de Middelburgse jeugdspeler vocht zich knap naar een gelijk spel. In de promotieklasse liepen de koplopers Frans Blaas en René Dusebout tegen hun eerste gelijk spel op, maar desondanks blijft het duo de ranglijst aanvoeren. In de eerste klasse gaat )an Grim alleen aan de leiding, na een knap pe overwinning op )an Koppejan. van vorig seizoen versterkt. Nie mand werd zenuwachtig op mo menten dat we het moeilijk had den." Vrouwen. WS'92-Benevia 3-1 (25-17 19-25 25-14 28-26): Het was een zwaar bevochten zege van de Vlissingse vrouwen, die door de krappe winst in de vierde set vier punten aan het totaal toevoegde. In een boeiend duel met veel lange rally's blonken beide teams vooral in ver dedigend opzicht uit. Benevia be schikte over een nauwelijks te stop pen aanvalster. De thuisploeg wist het de bezoekers met een prima opslag zo lastig te maken, dat zij niet al te veel kon worden aange speeld. BOK-Jola/Olympus 3-1 (25-20 25-13 20-25 25-23): De Kapelse de butant boekte de tweede opeenvol gende zege en heeft de smaak te pakken. Zonder tot grote hoogte te groeien werd de eerste set in winst omgezet. Na een ruime zege in het tweede bedrijf maakte ge makzucht zich meester van de speelsters uit Kapelle. Na verlies in de derde set moesten alle zeilen worden bijgezet om een vijfde set te voorkomen. De volleybalsters van het Schouw se Forza pakten zaterdag de goede draad weer op. In Goirle werd met 3-1 gewonnen en een plaats aan de top van de rangschikking in de promotieklasse B gehandhaafd. De setstanden waren 22-25 15-25 20-25 25-16. De mannen van Forza incasseerden in de eerste klasse A tegen Volley Zuid 2 de tweede opeenvolgende nederlaag: 3-1 (25-17 19-25 25-21 25-23). KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren behaalde in eigen huis een knappe 8-o-overwinning op Honky Tonk 2. De meest opvallende prestaties werden geleverd op bord drie. en vier. Jan Goudzwaard had aan twee beurten genoeg voor 120 carambo les en Jaap van der Weijde was in vier beurten klaar voor 110. Het teammoyenne was 25.21. DORDRECHT De jeugdige veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle is tijdens een wedstrijd van de West Brabant Veldrit Competitie in Breda twee de geworden in de categorie 1. Zaterdag was in Dordrecht de acht ste nationale jeugdveldrit. Op een modderig en dus zwaar parkoers werd Nick Janssen, jeugdrenner van ZRTC Theo Middelkamp, even eens tweede. Mytilus heeft een goed blok in het verloren thuisduel met WIK/Univé. KWADENDAMME 's Lands Welvaren verloor in de tweede divisie driebanden met 2-6 van Hekkensluiter 't Stamineke uit Sint Willebrord. De nederlaag was dik verdiend, want alleen Jaap Hameling wist te winnen en dat nog in (te) veel beurten. Rinus Pankow, Luc Peet- ers en Ronny van Geyt hadden geen schijn van een kans. KWADENDAMME Het driebandenteam van De Stene Brug leed in eigen huis een fikse nederlaag tegen de nummer twee van de rangschikking in poule vier van de derde divisie: 2-6. De Stene Brug miste Piet Kok. Nu schoof iedereen een plaatste op in de pikorde en dat bezorgde de thuisploeg de nodige problemen. Alleen Edwin Geluk won zijn par tij. GOES Het gewestelijke kampioenschap li- bre zesde klasse dat in Goes werd gehouden, is een Brabantse aangele genheid geworden. Yvonne de Vos van SVW uit Bergen op Zoom pakte de titel. John van Tiel van Winden burg werd achtste. Dat werd Rob Ja cobs van ALM uit Goes ook op het gewestelijk kampioenschap drieban den tweede klasse in Goirle. BEEK Dressuuramazone Tessa Baaijens ging zaterdag niet voor niets vanuit Goes naar Beek. Evenals de eerste selectiewedstrijd voor kwalificatie van de BMC Centaur Cup voor spor ters met een fysieke beperking, veertien dagen geleden in Ermelo, schreef zij in Limburg met de mer rie Riana ook de tweede wedstrijd op haar naam. Tesse Baaijens scoor de in Grade 3 67,7 procent. %KK\\-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62