binnenland 5 een file zegt niet zoveel Vooruit, nog een paar. Ontsnapte tbs'er mag jaar niet naar buiten Poolse (19) drie keer aangereden Tekenaar Peter Vos overleden Ontvoerder van baby aangehouden Man op straat doodgeschoten Man gooit elf ruiten Paleis Noordeinde in Ook voor de prijs naar Albert Heijn. maandag 8 november 2010 'De tijd dat de Porsche van de politie van de kop van de file achteruit reed naar de staart en dan de lengte van de reistijd wordt bepaalde, ligt Ver achter Ons' gemiddeld door een AI i 9 automobilist in de Patrick Potgraven, VerkeerslnformatieDienst T i iH JÊg file verspild. DEN HAAG - Tbs'ers die tijdens een verlof ontsnappen, mogen als ze weer vastzitten minimaal een jaar niet meer naar buiten. Staatssecre taris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie wil deze maatregel per januari invoeren. Het is nu al zo dat de toestem ming om met verlof te gaan ver valt als iemand ontsnapt tijdens verlof, maar de minimumtermijn van een jaar is nieuw. Het kan ook een langere periode worden. Dat wordt per geval bekeken, aldus de woordvoerder van Teeven. De aanscherping was al aangekon digd in het regeerakkoord. Teeven wil met de maatregel een signaal afgeven naar de slachtoffers en de samenleving dat tbs absoluut vei lig moet zijn en dat onttrekking aan verlof daar niet bij hoort. Hij denkt dat de maatregel een af schrikwekkend effect heeft. De maatregel geldt voor tbs'ers die zich aan een begeleid verlof ont trekken, langer dan 24 uur afwezig blijven van een onbegeleid verlof of tijdens het verlof een strafbaar feit plegen. Van de 22 tbs' ers die vorig jaar bij hun verlof verdwe nen, mocht driekwart binnen het jaar weer een uitstapje maken bui ten de kliniek. Teeven vindt dit on aanvaardbaar. Dit jaar verdwenen tot nu toe 31 tbs' ers tijdens verlof. Lange rijen auto's passeren matrixborden die boven de snelweg hangen. Die borden zullen in de toekomst veel vaker de gebruikelijke én de verwachte extra reistijd aangeven. te kunnen gaan liggen. Daarvoor is de concurrentie te hevig en het werk te leuk. Pot graven: „We hebben nog zo veel ideeën die we willen uitwerken om de verkeersinformatie te ver beteren. Welke? Dat houd ik met het oog op de concurrentie liever voor me." foto Marcel Antonisse/ANP zie onze website:binnenland Video introductie Nationale Da tabank Wegverkeersgegevens SWIFTERBANT - Door een ongeval op de A6 op de Ketelbrug bij Swif- terbant is zaterdagmorgen een 19-ja- rige Poolse vrouw uit Dronten om het leven gekomen. De vrouw liep op de snelweg en kwam onder een auto terecht. Daar na werd ze nog door twee andere auto's geraakt. De politie onder zoekt de oorzaak van het ongeval. AMSTERDAM Tekenaar Peter Vos is zaterdag op 75-jarige leeftijd overleden. Dit heeft een vriend van Vos gisteren gemeld. De tekenaar was al gerui me tijd ziek. Peter Vos was in de ja ren zestig en zeventig medewerker van Grafisch Gezelschap De Luis in Utrecht en illustrator bij Vrij Neder land. In 1972 won Vos de Zilveren Griffel voor de illustraties in 'De pozzebokken' van Bouke Jagt. DEVENTER De ontvoerder van een twee we ken oude baby is zaterdagavond aangehouden op station Zwolle. Het gaat om een 37-jarige man uit Utrecht. Hij was eerder die avond bij zijn 36-jarige ex-partner in De venter geweest en had haar meer dere malen met de dood bedreigd. Vervolgens was hij er met hun ba by vandoor gegaan. AMSTERDAM Een schietincident in Amsterdam- Osdorp heeft zaterdagavond het le ven gekost aan een man. Het slacht offer overleed op straat. Nadere bij zonderheden ontbreken. In Rotter dam is een 30-jarige man uit die plaats aangehouden op verdenking van het doodsteken van een 29-jari- ge plaatsgenoot. Het slachtoffer werd maandag in zijn borst gesto ken. Hij overleed ter plaatse. DEN HAAG Een 21-jarige man uit Zeist heeft in de nacht van zaterdag op zondag elf ruiten van Paleis Noordeinde in Den Haag ingegooid. Na tips van getuigen kon de man worden aan gehouden, zo liet de politie giste ren weten. De man uit Zeist heeft met stenen naar het werkpaleis van koningin Beatrix gegooid. Het is nog niet bekend waarom. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Prijsverlagingen vanaf 8 november 2010. Verkade SpongeBob choco cookies Doos 168 gram Doos 100 gram Jules Destrooper boterwafels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5