sport 133 de camera zwaaien in duel met SVD Weber bewaart goals tot laatste vijf minuten ÉMi I Sneu debuut Roniël Uranie Karakteristiek Slippertje wordt Smerdiek fataal maandag 8 november 2010 Een kwartier voor tijd mocht de jeugdige Roniël Uranie zijn debuut maken voor Kloetinge. Hij kwam erin voor linksbuiten Sofyan Azzagari. Na tien minuten hinkte Uranie echter alweer terug naar de dug-out met een hamstringblessure. De invaller werd op zijn beurt vervangen door Michel Maaskant door Rudy Boogert VLAARDINGEN - Lang leve het echte gras. De broeken waren onherken baar wit, de benen waren met blubber beschilderd en de modder- spetters zaten als sproeten op de gezichten. De getekende tenues en besmeurde lijven gaven de t-o-ze- ge van Kloetinge zaterdag bij Zwa luwen een dosis ouderwetse he roïek mee. Ingmar Quist kroonde zich kort na rust tot matchwin naar. „Hier waren we wel even aan toe", bekende de aanvaller. Opluchting was het gemeenschap pelijke gevoel bij Kloetinge. Na de eclatante septemberzege bij DTS'35 (0-5) bleef de Bevelandse hoofdklasser vervolgens de hele maand oktober zonder driepunter. Met name de laatste week borrel de het „Vorige week hebben we te gen Montfoort collectief gefaald", vond Quist. Zijn trainer Cees Houtepen voegde daaraan de situa tie rond Mervin Niemantsverdriet en diens verwijdering uit de selec tie toe. „Dat heeft impact gehad op de groep." Het einde van het gebutste huwe lijk tussen Niemantsverdriet en Kloetinge kwam onder het mom 'Het groepsproces is belangrijker dan één persoon'. De zwaarbe vochten zege van zaterdag op Zwa luwen kon voor Houtepen niet op een geschikter moment komen. Hij noemde het zelf'een overwin ning van het collectief. Zeker in het laatste halfuur beschermden de elf Kloetinge-spelers de mini male marge met lijf en leden en werden daarvoor beloond. Ingmar Quist maakte kort na rust het enige doelpunt van de wed strijd. Mark Schuit speelde zich in het centrum vrij en zette Quist ver volgens alleen voor de keeper. „Als aanvaller moet je vaak snel beslis sen, omdat er altijd verdedigers kort op je zitten. Maar ik had nu al le tijd. Ik schrok er zelfs van zoveel tijd als ik kreeg om een hoek uit te zoeken. Ik had bij wijze van spre ken nog even naar de camera kun nen zwaaien." Dat liet Quist maar even achterwe ge. Hij schoof zijn vierde competi tietreffer langs Zwaluwen-doel man Eric Abdul. Daarmee gaat hij verder waarmee hij de afgelopen seizoenen drie klassen lager bij Zie- rikzee was begonnen: scoren. „Het was wel wennen", bekende hij za terdag. „Het tempo in balbehande ling en de balsnelheid liggen twee, drie trapjes hoger. Het gaat steeds beter, maar er zijn nog genoeg ver- beterpunten." Zelfkritisch als hij is, pikte hij met een maar een voorbeeldje uit het duel van zaterdag. In de eerste helft kreeg hij net over de midden lijn de bal aangespeeld en hij wil de meteen een actie maken. Het leidde echter tot balverlies en een paar tellen later schoot de aanval sleider van Zwaluwen, Furghill Zel- denrust, via de lat over. „Daarin moet ik rustiger worden", oordeel de Quist. „Gewoon dat balletje vasthouden." Zwaiuwen-Kloetinge 0-1 (0-0). 48. Ingmar Quist 0-1. Scheidsrech ter: J. Manschot (Houten). Gele kaart: Joeri van Duijn, Michael Scholten (beiden Zwaluwen), Jaap Esser, Corné Schilperoort (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rose- velt; Daan Esser, Mark Schuit, Cor né Schilperoort; Ingmar Quist, Rick Mulder (90. Sam Biesterbosch) en Sofyan Azzagari (74. Roniël Uranie/84. Michel Maaskant). door Tom Vennink De kans van Zeldenrust was één van de weinigen in de eerste helft. Rick Mulder, die de komende tijd de kans krijgt in de punt van de aanval, kreeg de grootste namens Kloetinge. Halverwege de eerste helft kreeg Zwaluwen-doelman Abdul een schot van Mark Schuit niet onder controle. Mulder stond op de goede plaats, maar maaide over de rebound heen. Bij de re bound van die rebound lag de doelman weer in de weg. Zwaluwen zette vanaf het eerste fluitsignaal druk op de laatste linie van Kloetinge en de Bevelandse ploeg had de grootste moeite daar onderuit te komen. Door die pres sing lagen er voorin zeeën van ruimte, maar Kloetinge kreeg de bal er niet naartoe gecombineerd. Onder druk maaide Jaap Esser na vijf minuten al over de bal heen, waardoor Zwaluwen gevaarlijk kon worden. Ballen voorlangs en het schot van Zeldenrust voor langs waren de Zwaluwen-oogst in de eerste helft. Het doelpunt kort na rust van Quist leidde een eenzijdige twee de helft in. Zwaluwen viel aan, Kloetinge verdedigde. Zwaluwen viel met steeds, meer mensen aan, Kloetinge ging met steeds meer mensen verdedigen. De wanhoop bij Zwaluwen groeide, de hoop bij Kloetinge eveneens. Grote kansen stond Kloetinge niet toe. Een schot van opnieuw Zeldenrust was het venijnigst, maar werd ge keerd door doelman Jaco van der Schee. Nee, dan was Kloetinge zelf nog het dichtst bij doelpunten. Mark Schuit had een open kans, maar verzuimde met links te schieten. En in blessuretijd miste invaller Michel Maaskant een voorzet van diezelfde Schuit. „We waren gelijk waardige tegenstanders", vond trai ner Cees Houtepen. „Maar wij zijn de gelukkigste geweest." MIDDELBURG - Krabbendijke heeft zich naar een overwinning gevoch ten in de derde klasse B van het za terdagvoetbal. Tegen Tholense Boys pakte de titelkandidaat in de laatste vijf minuten een 2-0-zege. Krabbendijke-Tholense Boys 2-0: Krabbendijke heeft een amu sante wedstrijd zegevierend afge sloten. Gescoord werd er echter niet tot vijf minuten voor het eind signaal. Tot die tijd had Tholense Boys de grootste kansen op de ope ningstreffer genoten. De Krabben- dijkse doelman Erwin van de Vree- de hield de thuisploeg in de wed strijd en zag zijn werk beloond worden door Danny Weber. Die scoorde eerst uit een vrije trap en enkele momenten later maakte hij de 2-0 uit een hoge voorzet. Rillandia-Klundert 0-3: Eric Fuanani maakte de 0-1, waarna Po- ger Mukoko het overwicht van de nummer twee van de ranglijst met een tweede treffer bestempelde. In de tweede helft moest Rillandia met tien man verder nadat Mehmet Dolma met twee gele kaarten van het veld werd ge stuurd. Poger Mukoko zorgde voor de 0-3. WHS-FSV 3-1: WHS had weinig moeite met hekkensluiter FSV, hoewel doelpunten lang op zich lieten wachten. In de tweede helft brak Arvin de Witte het Brabantse verzet en ook Jordy Hommel was de verdediging te slim af. De span ning kwam terug toen Ramon Lin- gen een strafschop voor FSV verzil verde. Patrick Ketting deed echter hetzelfde voor WHS, waardoor het scorebord na negentig minu ten 3-1 aangaf. The Gunners-Smerdiek 8-0: Kop loper The Gunners was simpelweg een paar maten te groot voor Smerdiek. In de eerste helft incas seerde de ploeg uit Sint Maartens dijk drie goals (van Michael van Gastel, Bas Broeders en Paul Peder- sen), in de tweede helft vervolgde The Gunners zijn doelpuntenreeks tot 8-0 (Michael van Gastel, Bas Kools, Paul Pedersen en tweemaal Richard Uitzinger). Noad'67-SVG 2-1: Noad'67, vierde in de competitie, had het zwaar met de nummer negen van de ranglijst. Lars Steijn verzorgde wel iswaar de 1-0 na een klein halfuur, maar op slag van rust voorkwam doelman Corné de Frel ternauwer nood de gelijkmaker. Die viel toch in de tweede helft, toen De Frel een terugspeelbal van Rob den En gelsman onder zijn voet door zag rollen. Noad liet zich vervaarlijk meezuigen in het tempo van SVG, maar Dennis Kot zorgde een kwar tier voor tijd alsnog voor de over winning. Hij deed dat met een mooie omhaal. MIDDELBURG - Het gehavende vrou wenelftal van Smerdiek deed zater dag niets onder voor de koploper van de eerste klasse, Ter Leede 2. Maar een slippertje op tien minu ten van het einde bleek fataal: 1-0. Ter Leede 2-Smerdiek 1-0: De po sities van vijf geblesseerde basis speelsters werden goed opgevuld door de jonge reserves, want Smer diek stond op gelijke voet met Ter Leede 2. Het team was zelfs dicht bij de 0-1, maar Marieke Goerees schot werd ternauwernood ge keerd. Vlak daarna viel ook zij ge blesseerd uit. In de tweede helft vond Claudia de Frel de buitenkant van de paal en werkte de keepster van Ter Lee de keepster een kopbal van Anne Hage uit de doelmond. Dat het niet meezat voor Smerdiek bleek uit een knullige handsbal na een botsing in eigen strafschopgebied, waarna Angela Wolvers de beslis sende treffer voor Ter Leede bin nenschoot. VVIJ-Oostkapelle 1-4: Mindy Hengst, Marieke Kwast (2x) en An- nelien van Hecke scoorden voor Oostkapelle, dat in IJsselstein een makkelijke middag had. rust terug in de wedstrijd dankzij een goal van Sebastiaan la Grand en ging erop en erover in de twee- I' de helft. La Grand drukte zijn stem pel op het duel door nog tweemaal te scoren. De laatste treffer kwam van de voet van Jeroen de Winter. Apollo'69-'s Heer Arendskerke 1-2: Apollo'69 lijkt de smaak te pak ken te hebben. De mannen uit 's Gravenpolder controleerden de eer ste helft en Jeffrey Otten schoot Apollo naar 1-0. Maar na rust her pakte Arendskerke zich. Michiel Bouwman bracht zijn ploeg op ge lijke hoogte en Henry van Gils haalde de volle buit binnen, waar door Arenskerke op een gedeelde derde plek blijft staan. Waarde-MZVC 1-6: Tijdens het eerste bedrijf kwam Waarde goed voor de dag en wist het team op ge lijke voet met MZVC te blijven: de goal van Wouter de Vries van MZVC werd gecounterd door een doelpunt van Frank Lobbezoo. Maar na rust viel het kaartenhuis van Waarde in elkaar en had MZVC ruim baan. Vijf doelpunten volgden elkaar in rap tempo op: Martijn de Vries, Wouter de Vries en Alexander Bom scoorden allen eenmaal, Leroy Patty tweemaal. Borssele-ZSC'62 1-3: Borssele en ZSC waren aan elkaar gewaagd. Het niveau lag hoog en kansen op de openingstreffer waren er over en weer. Na een klein uur schoot Stefan Boonman raak voor Borsse le en moest ZSC in de achtervol ging. In die fase nam ZSC het duel in handen en de ploeg kwam op voorsprong door twee snel opeen volgende doelpunten van Robin Provoost. Borssele ging op zijn beurt in het offensief, maar gaf veel ruimte weg waar ZSC van pro fiteerde. Uit een counter scoorde, net als vorige week, Don van Vliet het derde doelpunt voor ZSC: 1-3. Wemeldinge (rode shirts) is in de aanval tegen SVD, dat met grote moeite verslagen werd. foto Willem Mieras SIVAvs »k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59