doelpunten voor Hoek sport 31 Koploper Goes moet gelijkspel toestaan Terneuzense Boys delft onderspit in derby tegen Zaamslag Yerseke koploper na winst in topper maandag 8 november 2010 'Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer winnen.' Hoek-middenveider Stijn Mahieu door Barry van der Hooft HOEK - Met een glas cola in de hand wierp los van Nieuwstadt in het sponsorhome een blik op te letekst. „Moet je kijken", zei de ver dediger. „We hebben nu zeventien goals tegen, net zoveel als Spa kenburg. Alleen hebben wij acht keer gescoord en zij 38 keer. Dat kan toch eigenlijk niet." Van Nieuwstadt maakte daarmee twee zaken duidelijk. Hoek behoort in defensief opzicht tot de betere ploegen in de topklasse, maar blijft aanvallend ver achter bij de top clubs. In het thuisduel met Harkemase Boys kwamen die twee zaken niet voor de eerste keer dit seizoen aan het licht. Ja, Hoek hield voor de tweede keer op rij de nul en kwam verdedigend niet al te vaak in de problemen. Maar voor het doel van de tegenstander ontbraken op nieuw het overzicht, de koelbloe digheid en slimheid om het karwei definitief af te maken. Dat wekte ir ritatie, bij onder anderen Ferry Alf- ons. „Het is soms om gek van te worden", zei de aanvoerder. „Als we het slim uitspelen, is deze wed strijd een kwartier voor tijd al klaar." Alfons legde de vinger op de zere plek. Want Hoek speelde de gehele tweede helft ook nog eens tegen tien man, nadat Mart Dijkstra vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg van scheidsrechter Luinge, na zijn tweede overtreding op uitblin ker John Schot. De thuisploeg pak te na rust het initiatief trok vanzelf sprekend ten aanval, maar koos veel te vaak voor de verkeerde op lossing. De enige treffer kwam na 69 minu ten op naam van (osimar Pat- tinama. De spits pikte de bal op na dat Schot een duel had gewonnen, speelde zijn tegenstander door de benen en schoot met een droge knal de 1-0 op het scorebord. In die fase speelde Hoek dwin gend, onder aanvoering van Alfons en de ingevallen Stijn Mahieu. „We maakten te vaak de verkeerde keu ze", had Gaby Demanet ook ge zien. „Dat heeft met voetbalintelli gentie te maken. Alfons en Mahieu blinken daar wel in uit." Mahieu was de afgelopen jaren de dirigent van het elftal, maar zat zaterdag voor de tweede week op rij op de bank. Maar net als in Hardenberg viel Mahieu ook tegen Harkemase Boys goed en gemotiveerd in. „Ik weet ook wel dat ik wat uit vorm was", zei de Belg. „Dan is het logisch dat de trainer ingrijpt. Het lukte me de laatste tijd maar niet om te scoren of beslissend te zijn. Maar ik weet wat ik kan. Als ik mag invallen, wil ik me laten zien. We hebben nu twee keer op rij ge- Van Nieuwenhuijzen De Vries Koné Van Nieuwstadt Siereveld De Loof Alfons Dildick (54. Mahieu) Schotm- (72. Mendes) Hellebaut Pattinama Pinas (88. Bouzambou) Bergsma (30. De Boer) Jongeling Slager Fellinga (73. VanderWeij) Dijkstra VanderMeulen (46. Van Wijk) Schokker Velten Bartho Krohne Doelpunten 69. Pattinama 1-0 Kaarten H (2x geel): 45+2. Dijkstra (Harkemase Boys) Hoek: De Loof, Koné Harkemase Boys: Bergsma, Van Wijk Scheidsrechter R. Luinge (Bussum) Aantal toeschouwers 850 wonnen en daar krijgt iedereen een lekker gevoel van. Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer winnen." Mahieu loste zaterdag na 54 minu ten Dwayne Dildick afj die als ver dedigende middenvelder een onge lukkige wedstrijd speelde. Dema net: „Dwayne stond op het mid denveld, ook om de ploeg te hel pen. Door de blessures van Jeroen van den Broeke en Kwinten Clap- paert is de spoeling daar dun. Al leen snappen sommige mensen op de tribune dat niet. Na tien minu ten hoorde ik al boe-geroep na een slechte pass van Dwayne. Dat ver dient die jongen niet." Demanet was opnieuw tevreden over de instelling van zijn spelers, maar had zich wel gestoord aan het missen van de kansen. „Het blijft me storen dat we daar zo 'sukkelig' mee omgaan. De voorbereiding tot de laatste pass is goed, maar daarna willen we het veel te moeilijk doen. En dan zie je dat er in de slot minuten nog een verdwaalde bal bovenop de lat valt." Dat schot kwam op naam van rechtsbuiten Tim Velten. Daarna kreeg Harkemase Boys nóg een mo gelijkheid. Doelman Jörg van Nieu wenhuijzen stompte de bal tijdens het slotoffensief van de Friezen in de voeten van Erich Jongeling. Zijn inzet hobbelde net naast de paal. Daardoor bleven de punten in Hoek en steeg de ploeg naar de (veilige) twaalfde plaats. De komen de weken treft het achtereenvol gens FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, clubs die onder Hoek staan. Mahieu: „Wij staan niet op de plek waar we thuishoren. Als iedereen zijn taak uitvoert, kunnen we het linkerrijtje halen. We moeten nu van wedstrijd tot wedstrijd kijken en er iedere week volle bak voor gaan. Op die manier kunnen we wedstrijden winnen en afstand ne men van de ploegen onder ons." oosterhout - Goes moest giste ren genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel tegen Oosterhout. De Bevelandse club blijft niette min koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De voor sprong op nummer twee EBOH bedraagt nog altijf vijf punten. Ko mende zondag spelen Goes' ach tervolgers EBOH en TSC tegen el kaar, terwijl Goes zelf hekkenslui ter RCD ontvangt. Oosterhout-Goes 2-2: Goes kon 'vrede hebben met de 2-2 tegen Oosterhout, ook al staat de tegen stander aanzienlijk lager op de ranglijst. Vroeg in de wedstrijd keek Goes al tegen een achter stand, maar nog voor rust herstel de verdediger Shannon Braafhart het evenwicht. Na rust zette Steven Fitsch Goes op voorsprong, maar Oosterhout trok de stand een kwartier voor tijd weer gelijk. Beide teams kre gen nog doelrijpe kansen, maar vonden het net niet meer. Terneuzen-Unitas '30 1-0: In een wedstrijd die in de slotfase leek uit te lopen op een kloppartij won Terneuzen verdiend met 1-0 van Unitas'30 uit Etten Leur. Vooral in het eerste halfuur wa ren de Terneuzenaren oppermach tig, maar ze konden het over wicht niet uitdrukken in een doel punt. Pas na een uur kopte Roel Alberti zijn ploeg op voorsprong, Unitas'30 zette daarna nog aan, maar kwam niet verder dan een kopbal van Jordy Bollaart tegen de lat. Aardenburg-Unitas 3-2: Aarden burg kwam op voorsprong door een goal van Quinten de Muer, die slecht uitverdedigen van Chris- tiaan Damen genadeloos afstrafte. De Brabanders kwamen langszij door een vrije trap van Aykut Ak- kanoglu. TWee goals van De Croock bezorg den de thuisploeg een riante voor sprong (3-1), maar toen een mis lukte voorzet van Akkanoglu par does in de verre hoek achter San- der Tazelaar viel, resteerden voor Aardenburg nog vijftien lastige mi nuten. Invaller Robby van de Wijnckel liet een kans op 4-2 liggen, maar tot zijn opluchting zag hij hoe zijn goalie in de 93e minuut een inzet van Rob van Poppel pa reerde, waardoor de drie punten op Zeeuws-Vlaamse bodem ble ven. TERNEUZEN - De meningen van de trainers liepen zaterdag na afloop van de derby in de eerste klasse C tussen Terneuzense Boys en Zaam slag uiteen. De één, Karl Vergou wen van Terneuzense Boys, vond dat zijn voetballers goed hadden ge speeld en recht hadden op een ge lijkspel. De ander, Kenny Verhoe- ne van Zaamslag, claimde de over winning op basis van kwaliteit van zijn team en had het over de (ver dedigende) tactiek van de tegen stander die niet de zijne was. De koele 2-0-cijfers spraken in het voordeel van de bezoekende ploeg. Daarmee werd de traditie van deze derby (de ploeg die het eerst scoort, wint de wedstrijd) in stand gehouden. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-2: 0-1 Peter Dieleman, Siebe van Damme 0-2 (strafschop). Stedoco-Bruse Boys 6-1: Fitim Me- ha 1-0, Jean-Philip Becht 2-0, Sam Versluis 3-0, Sam Versluis 4-0, Marco Ketting 4-1, Lion Blok 5-1, Fitim Meha 6-1. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Yerseke won de top per uit de derde klasse A tegen De Meeuwen met 3-0 en is daardoor de nieuwe koploper. Colijnsplaatse Boys boekte een 6-2-zege op degra datiekandidaat SKNWK. Yerseke-De Meeuwen 3-0: De ploeg uit Zoutelande was in de eer ste twintig minuten beter en Yerse ke liep achter de feiten aan. Een fout van Rinko Koppejan leidde echter de 1-0 van Frank Bakker in. Ook na rust was De Meeuwen meer aan de bal, maar opnieuw hielp de verdediging van de bezoe kers Yerseke een handje. Bernie Ste- ketee zorgde na een scrimmage voor de goal voor 2-0. Vijf minuten voor tijd kopte Michel de Rooij uit een voorzet van Elco de Schipper ook nog de 3-0 binnen. Colijnsplaatse Boys-SKNWK 6-2: SKNWK kwam uit een strafschop van Wilco de Valk op voorsprong. Colijn ging niet bij de pakken neer zitten. Jermo Sandee schoot op de paal, maar via Michiel van der Wee- Ie werd het toch 1-1. Van der Wee- Ie, die ook nog de paal raakte, maakte ook de 2-1. Sandee zorgde na Van der Weeles assist voor de 3-1. Van- der Weele tekende zelf voor de 4-1-ruststand. Kort na rust tilde Sander van Ou- werkerk de score naar 5-1. Uit een vrije trap kopte De Valk zijn twee de treffer binnen, maar het slotak koord was toch weer van Colijns plaatse Boys. Robbert Jan van de Genugten maakte de 6-2. Spui-Heinkenszand 3-3: Een wed strijd met twee gezichten. Voor rust kwam Spui door goals van Ad Verlinde en Kevin de Roode op 2-0. Mark Doene zorgde voor 2-1 en via Jeroen Verdonk kwam Hein- kenszand op 2-2, maar Veli Eryürük bezorgde Spui opnieuw de voorsprong. In de tweede helft diaeerde Hein- kenszand het spel. Dat leidde al in de 55e minuut tot de 3-3 van Kevin Jacobusse. Daarna kwam Spui be hoorlijk onder druk te staan, maar goals bleven uit. Kapelle-Niéuwland 1-1: Voor rust was het duel in balans, maar was Nieuwland gevaarlijk in de coun ter. In de tweede helft bleek vooral dat Kapelle een afmaker mist. In de 74e minuut werd Michel Ca rol wegens het neerhalen van de doorgebroken Robin Boogaard uit het veld gestuurd. Zes minuten la ter hielp Francis Langemaire uit een vrije trap de bezoekers alsnog aan een o-i-voorsprong. Kapelle drong aan en kwam in de blessure tijd via Tim Jacobussealsnog aan een meer dan verdiend punt. Veere-DFS 2-3: Patrick Verboom (e.d.) 1-0, René-Michel Gerritsen 2-0, Anco van der Linde 2-1, Kevin Veerhoek 2-2, Vincent Bakker 2-3. VCK-Domburg 1-0: Danny Joosse (strafschop) 1 -0. Vlissingen-voetballer Randy de Dreu (links) passeert een speler van Theole. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57