401 spo
Joppich wereldkampioen floret
maandag 8 november 2010
UIT
ATLETIEK
Hulst. Moerschanscross. Mannen (9360m):
1. Karl de Raeymaecker (Waasland) 30.42, 2.
Martijn de Kok (Dynamica) 31.34, 3. Erwin Har
mes (Dynamica) 31.55, 4. Lars Paardekooper
(AV'55) 33.34, 5. Andre van Maldegem (Dyna
mica) 34.49, 6. Eric Wolfert (Flakkee) 35.36, 7.
Robin de Vos (AV'56) 35.54. Masters H35
(9360m): 1. Robin Hofland (Dynamica) 33.44,
2. Benny Thuy (RKHAV) 34.02, 3. Peter Balken
ende (AV'56) 34.27, 4. Gert-Jan Verbrugge
(AV'56) 35.10, 5. Edwin de Jaeger (RKHAV)
35.16 H45 (9360m): 1. Sjaak Luteyn (Loop
groep PK) 33.14, 2. Henk Kerkhof (Veteranen
Nederland) 34.16, 3. Edward de Leng (Dynami
ca) 35.04 H55 (7020m): 1. Theo den Herder
(AV'56) 26.42, 2. Wim Tempelaar (Dynamica)
28.49, 3. Andre Crucq (Dynamica) 28.53. H65
(7020m): 1. Joop Lasseur (Delta Sport) 28.02,
2. Karei v d Gruiter (Dynamica) 32.09, 3. Hugo
Poortvliet (Dynamica) 35.29. Korte cross HKC
(3000m): 1. Marcel Mangnus (RKHAV) 9.53,
2. Sebastiaan Boutense (Scheldesport) 11.18,
3. Coen de Danschutter (Delta Sport) 11.41.
Masters korte cross HKC (3000m): 1. Michel
v d Bos (Delta Sport) 10.22, 2. Sebastiaan Hei
koop (Delta Sport) 10.26, 3. Angelo Postma
(Scheldesport) 10.35.
Vrouwen 4680m: 1. Laurey Hey (Flakkee)
19.27, 2. Nadine de Wilde (Velp) 20.10, 3. As-
trid den Herder (AV'56) 20.24. Masters D35
(4680m): 1. Saskia Goole (AV'56) 19.42, 2.
Marietta v Anrooij (AV'56) 20.35, 3. Regina
Verhage (Dynamica) 24.03. D45 (4680m): 1.
Gerda Eyer (Volharding S) 20.59, 2. Marian van
Damme (RKHAV) 23.14, 3. Ellie Westerweele
(Dynamica) 23.19. Vrouwen Korte cross DKC
(1900m): 1. Aniek Aper (RKHAV) 7.17, 2. Sa
rah Crols (Waasland) 8.26. Masters Korte
cross Dkcm (1900m): 1. Margot de Nijs (RK
HAV) 8.00, 2. Pascale Debilloez (Waasland)
8.52, 3. Karin de Beule (RKHAV) 9.29. Jongens
JA (6180m): 1. Job de Brouwer (RKHAV)
21.18. JB (2950m): 1. Tim van de Broeke (Dy
namica) 13.48. JC (2450m): 1. Wouter Ver-
straate (Dynamica) 8.52. JD (1900m): 1. Mi
chel de Rop (Waasland) 6.33. Pupillen JPA2
(950m): 1 Felix Demuynck (Waasland) 3.34
JPA1 (950m): 1. Paavo de Leng (Dynamica)
3.52. JPB (950m): 1. Stef Kapteijn (AV'56)
3.47. JPC (950m): 1. Jasper Ost (Waasland)
4.19. Meisjes MA (3000m): 1. Annemiek v
Velde (Delta Sport) 12.18. MB (1900m): 1.
Fran Coeckelbergh (Waasland) 7.10. MC
(1900m): 1. Tessa v d Brink (Scheldesport)
7.08. MD (1500m): 1. Lize de Vlieger (Waas
land) 5.51. Pupillen MPA2 (950m): 1. Femke
Cerpentier (Volharding S) 3.42. MPA1
(950m): 1. Lisse Thijssen (Volharding S) 3.52.
MPB (950m): 1. Shirin van Anrooij (AV'56)
4.04. MPC (950m): 1. Ruchama Houtzager
(Delta Sport) 4.12. Recreanten: 1Tristan Vier-
bergen 32.37.
p- AUTOSPORT
Interlagos. Formule 1, Grote Prijs van Brazi
lië. 1. Vettel (Dui) Red Buil 71 ronden
(305,909 km) in 1.33.11,803 (gem 196,944
km/uur), 2. Webber (Aus) Red Buil 4,243, 3. Al-
onso (Spa) Ferrari 6,807, 4. Hamilton (Eng)
McLaren 14,634, 5. Button (Eng) McLaren
15,593, 6. Rosberg (Dui) Mercedes 35,320, 7.
Schumacher (Dui) Mercedes 43,456, 8.
Hulkenberg (Dui) Williams op 1 ronde, 9. Kubi-
ca (Pol) Renault, 10. Kobayashi (Jap) Sauber,
11. Alguersuari (Spa) Toro Rosso, 12. Sutil
(Dui) Force India, 13. Buemi (Zwi) Toro Rosso,
14. Barrichello (Bra) Williams, 15. Massa (Bra)
Ferrari, 16. Petrov (Rus) Renault, 17. Heidfeld
(Dui) Sauber, 18. Kovalainen (Fin) Lotus op 2
ronden, 19. Trulli (Ita) Lotus, 20. Glock (Dui)
Virgin, 21. Senna (Bra) Hispania, 22. Klien
(Oos) Hispania op 6 ronden. Uitgevallen: Liuz-
zi (Ita) Force India, Di Grassi (Bra) Virgin.
Stand WK na 18 van 19 races: 1. Alonso 246
punten, 2. Webber 238, 3. Vettel 231, 4. Ha
milton 222, 5. Button 199, 6. Massa 143, 7.
Rosberg 130, 8. Kubica 126, 9. Schumacher
72, 10. Barrichello 47. Stand WK construc
teurs: 1. Red Buil 469 (wereldkampioen), 2.
McLaren 421, 3. Ferrari 389, 4. Mercedes 202,
5. Renault 145, 6. Williams 69.
p- BASKETBAL
Mannen. Eerste divisie B: Barons - Cobra No
va 55-76, Lokomotief - Rotterdam Basketbal 2
80-92, Attacus - TSBV Pendragon 79-85.
Stand: Rotterdam Basketbal 2 5 - 8; BC Vlissin-
gen 5 - 8; Cobra Nova 5 - 6; BS Weert 2 5-6;
TSBV Pendragon 6 - 6; Attacus 6 - 6; EBBC 2 4
- 4; Lokomotief 5 - 2; Barons 5 - 0. Overgangs
klasse A: TSBV Pendragon 2 - Tantalus 55-86,
JRC Boxtel - Agathos 65-56, Eindhoven - Ba
rons 2 68-83, Vlissingen 2 - Octopus 72-64,
Bladel - Vlijmscherp SVH 2 78-63. Stand: Tan
talus 4 - 8; Agathos 5 - 8; Barons 2 6-8; Vlis
singen 2 4-6; Octopus 5 - 6; JRC Boxtel 5 - 6;
The Black Eagles 2 4-4; Eindhoven 5-4; WSC
4 - 2; Bladel 5 - 2; TSBV Pendragon 2 5-2;
Vlijmscherp SVH 2 4 - 0. 1e klasse A: East
wood Tigers - Starz '81 44-56, Vossenberg -
WBB Giants 73-96, Smokkelhoek - EBBC 4
49-69. Stand: BBF Migliore 4 - 8; EBBC 4 4 -
8; Eastwood Tigers 5 - 6; WBB Giants 4 - 4; Ba
rons 3 4-4; Vossenberg 3 - 2; Virtus 23-2;
Scheldesport 2 3-2; Starz '81 5 - 2; Vrij 0 - 0;
Smokl^lhoek 3 - 0.
Vrouwen. Hoofdklasse: Barons - Tantalus
68-49, JRC Boxtel - Grobeco Pioniers 63-40,
The Black Eagles 2 - Kimbria 45-52, Yellow Sox
- EBBC 55-49, Vlissingen - Souburg 59-49, Den
Dungk - Attacus 57-66 Stand: Barons 5-10;
Yellow Sox 5-8; Attacus 5 - 8; Kimbria 5 - 8;
JRC Boxtel 5 - 6; The Black Eagles 2 5-6; Vlis
singen 5 - 4; Tantalus 5 - 4; Den Dungk 5 - 4;
EBBC 5 - 2; Souburg 5 - 0; Grobeco Pioniers 5
- 0. Overgangsklasse A: JRC Boxtel 2 - Aga
thos 65-56, Barons 2 - Scheldesport 49-28,
Vossenberg - High Five 66-58, Bladel - TSBV
Pendragon 2 74-21, Springfield/DHOM - WBB
Giants 52-34. Stand: Octopus 4 - 8; Barons 2
5 - 8; Vossenberg 5 - 8; Springfield/DHOM 5 -
6; WBB Giants 5 - 6; Waldric 3 - 4; High Five 4
- 4; JRC Boxtel 2 5-4; Bladel 5 - 4; Schelde
sport 5 - 4; Agathos 5 - 0; TSBV Pendragon 2
5-0
p- BILJARTEN
Driebanden. Eredivisie. Delta/Fast Bouwser-
vice - Van Donge&de Roo 2-6: Eddy Leppens
- Dick Jaspers 32-50, 22; Peter de Backer -
Torbjörn Blomdahl 50-40, 36; Glenn Hofman -
Jean van Erp 30-50, 21; Berry Dallinga - Ruud
Nieuwenburg 36-50, 38.
De Vrachtkar - Garage Verbrugge Hyundai
6-2; Marco Zanetti - Martin Spoormans
48-50, 34; Johan Loncelle - Ronny Daniëls
50-18, 21; Danny Breur - Kees Wittens 50-29,
37; Rick van Beers - Richard de Bruin 50-38,
51.
Tweede divisie. G.S. v.d. IJssel - Pearle Opti
ciens 6-2: F. Strijbosch - Jens van Dam 40-33,
62; Mark Castelijns - Pascal Claus 40-31, 61; J.
Hendriks - Dion Bergmans 28-35, 47; Johan
van der Krogt -Eddie van Goethem 35-24, 58.
's Lands Welvaren 1 - 't Stamineke 2-6: Luc
Peeters - Louis van de Ouweland 33-40, 54;
Ronald van Geyt - Cor Jaspers 25-40, 47; Ri-
nus Pankow - Ad Terloo 27-35, 45; Jaap Hame-
ling Johan van Baal 35-32, 61
Derde divisie. De Stene Brug - Wellse Vaert
2-6: Rob van Linden - Michael Zwakenberg
21-35, 33; Wim de Kok - Piet van Steen
24-35, 52; Edwin Geluk - Ad Schenkenberg
30-28, 70; Ad Menheere - René Pijnen 13-30,
31.
Vierde divisie. 3B-SD Hydrozrg - De Heeren
straat 2-6: Jean Louis Smulder - André Karelse
19-30, 51; Sjaak de Visser - Jan Westdorp
20; Dordrecht 8-16; Goirle 8-14; Rapide 8 -
10; Pelikaan 8-10; DSHC 8 - 9; Ommoord 8 -
6; Etten Leur 8 - 4; Barendrecht 8 - 4; Kieviten
8-1. Derde klasse C: Liberty - Vlissingen 4-1,
Prinsenbeek - Waalwijk 1-0, Berlicum - HOCO
0-9, Zevenbergen - DDHC 5-3, Oirschot - DES
2-2, Rapid - Udenhout 1-1. Stand: HOCO 8 -
18; Oirschot 8-18; DES 8-16; Vlissingen 8 -
15; Prinsenbeek 8.- 14; Liberty 8-12; Zeven
bergen 8-12; Waalwijk 8 - 10; Rapid 8 - 8;
Berlicum 8 - 6; Udenhout 8 - 5; DDHC 8-1.
p- MOTORSPORT
Valencia. WK wegrace, Grote Prijs van Va
lencia. MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha
46.44,622 (gem. 154,223 km/uur), 2. Stoner
(Aus) Ducati op 4,576, 3. Rossi (Ita) Yamaha
8,998, 4. Spies (VSt) Yamaha 17,643, 5. Dovi-
zioso (Ita) Honda 19,160, 6. Simoncelli (Ita)
Honda 20,674. Eindstand na 18 races: 1. Lo
renzo (Spa) Yamaha 383 punten, 2. Pedrosa
(Spa) Honda 245, 3. Rossi 233. 125 cc: 1.
Smith (GBr) Aprilia 40.25,648, 2. Espargaro
(Spa) Aprilia 2,786, 3. Terol (Spa) Aprilia
3.149, 4. Marquez (Spa) Derbi 8,326, 5. Corte-
se (Dui) Derbi 24,375, 6. Rabat (Spa) Aprilia
26,743. Eindstand WK: 1. Marquez 310 pun
ten, 2. Terol 295, 3. Espargaro 281, 16. Iwema
Aprilia (Ned) 34. Moto2: 1. Abraham (Tsj)
Honda 43.49,499, 2. lannone (Ita) Honda
0,522, 3. Simon (Spa) Honda 0,583, 4. Luthi
(Zwi) Honda 0,760, 5. Redding (GBr) Honda
4.205, 6. De Angelis (SMa) Honda 5,385. Eind
stand WK: 1. Elias (Spa) Honda 271 punten,
2. Simon 201, 3. lannone 199.
p PAARDENSPORT
Klute dressuurcompetitie Nieuw- en Sint
Joosland. Klute dressuurcompetitie PSV Wal
cheren. Paarden Z2: 1. Santoucha van der Me-
RC 2 8 - 25; NSRV Obelix 9 - 20; Rotterdamse
RC 9 - 17; RFC Oisterwijk Oysters 10 - 7;
RCE/PSV 7 - 6; RC Te Werve 9-0 Derde klas
se Zuidwest: Elephants - Tovaal 18-5, Am
sterdam Academicals - DSR-C 2 24 - 10.
p. SCHAATSEN
Heerenveen. NK. Mannen. 1000 meter: 1.
Kuipers 1.08,87, 2. Groothuis 1.08,99, 3. Bos
1.09,66, 4. Otterspeer 1.09,83, 5. De Vries
1.09,89. Diskwalificatie: De Koning, Remco ol-
de Heuvel, Tuitert. 1500 meter: 1. Kuipers
1.44,81, 2. Tuitert 1.45,86, 3. Groothuis
1.46,314. Wouter olde Heuvel 1.46,97, 5. Ket
1.47,07. 10.000 meter: 1. De Jong 12.59,95,
2. Bob de Vries 13.08,13, 3. Bergsma
13.11,54, 4. Van der Kieft 13.19,51, 5. Bloe
men 13.20,22. Gediskwalificeerd: Blokhuijsen
en Ooijevaar.
Vrouwen, 1000 meter: 1. Leenstra 1.16,84, 2.
Boer 1.17,26, 3. Van Riessen 1.17,28, 4, Bruin
tjes 1.17,38, 5. Wiist 1.17,79. 1500 meter: 1.
Wüst 1.57,33, 2. Leenstra 1.57,39, 3. Van Ries
sen 1.59,58, 4. Kroon 1.59,68, 5. Voorhuis
1.59,69.
3000 meter: 1. Wüst 4.12,32, 2. Leenstra
4.14,71, 3. Joling 4.15,41, 4. Schouten
4.16,41, 5. Kleinsman 4.16,99. 5000 meter: 1.
Kleinsman 7.15,61, 2. Achtereekte 7.18,14, 3.
Joling 7.19,49, 4. Van der Weijden 7.22,50, 5.
Sterk 7.22,93. Diskwalificatie: Voorhuis, Linda
de Vries.
Utrecht. Derde KPN Marathon Cup. Mannen:
(125 ronden): 1. Stroetinga, 2. Timmerman, 3.
Cees Juffermans, 4. Bob de Vries, 5. Heideman,
6. Van Es, 7. Bergsma, 8. Hoogeveen, 9. Huis
man, 10. Smit. Klassement: 1. Hadders 93,1
pnt., 2. Timmerman 77, 3. Bergsma 74, 4.
Stroetinga 74, 5. Cees Juffermans 52 Vrou
wen (60 ronden): 1Zielman, 2. Van der Wal,
PARIJS - De Duitse schermer Peter Joppich (links) is gis
teren voor de vierde keer in zijn carrière wereldkampi
oen op floret geworden. In het met 5000 toeschouwers
uitverkochte Grand Palais van Parijs versloeg de 27-jari-
ge favoriet de Chinees Lei Sheng in de finale met 15-11.
Sebastiaan Borst, de enige Nederlander die op dit wa
pen de laatste 64 haalde, verloor in de eerste ronde van
de Rus Renal Ganejev: 9-10. foto lan Langsdon/EPA
14-25, 38; Jan Suykerbuyk - Rinus Rijk 25-19,
60; Piet Kox - Emile de Witte 14-20, 48.
Vierde divisie, 't Bierwinkeltje - Aartsbouw
4 8-0: Marc Pauly - John Konings 30-18, 43; Jo
ke Breur - Kees van de Beemd 25-15, 44; Cees
J. Wissel - Wil Aarts 25-17, 43; Arie Vink -
Piet Knobel 20-13, 32.
De Geslootene Boom 's - Lands Welvaren 3
4-4: Dirk Smet - André Schouwenaar 30-26,
57; Jo Boogaert - Sylvia Eckel 24-25, 59; Ben
ny Visser - Wim Walraven 22-25, 63; Rob Dui-
temeyer - Markees Joosse 20-10, 45.
Kader. Kaderteam 's Lands Welvaren - Hon-
ky Tonk 2 8-0: Peter de Bree (190-57/1) - les
't Mannetje ((160-57/2) 190-147, 9; Danny
Walhout (160-57/2) - Peter Boers (140-38/2)
160-53, 8; Jan Goudzwaard -0 (120-38/2) -
Arie Rietdijk (120-38/2) 120-26, 2; Jaap van
der Weijde (110-38/2) - Wim Lugtenburg
(110-38/2) 110-8, 4.
Gewestelijk kampioenschap driebanden.
Tweede klasse. 1Martin van de Rijt De Hoef
7-12, 0.540; 2. Kees van. De Wegen De Vrolij
ke Ploeg 7-11, 0.500; 3. Kees Jansen De Kas
tanje 7-9, 0.49; 4; Johan de Klepper Old Dutch
7-8, 0.500; Theo Freyzer De Troubadour
7-4, 0.500; 8. Rob Jacobs ALM 7-2, 0.43.
p. HOCKEY
Mannen. Derde klasse C: Liberty - Oirschot
5-3, Prinsenbeek - Rapide 5-1, Berlicum - Peli
kaan 3-4, Drunen - DES 6-4, Rosmalen - Uden
hout 3-4. Stand: Prinsenbeek 7-19; Drunen 8
- 19; DES 8 -16; Rapide 7-15; Oirschot 7 -
10; Liberty 7 - 9; Pelikaan 7 - 9; Udenhout 7 -
8; Gilze Rijen 7 - 4; Rosmalen 8 - 4, Berlicum 7
- 2. Vierde klasse C: Geldermalsen - Zundert
4-1, DDHC - Vlijmen 2-1, Zevenbergen - Tem
po 2-0, Vlissingen - Shot 2-5, Rapid - Bomme-
lerwaard 1-6 Stand: Bommelerwaard 8 - 24;
Shot 7-16; Tempo 7-13; Rapid 7-12; Ze
venbergen 7-12; Geldermalsen 8-10; Zun
dert 7 - 9; DDHC 8 - 7; Vlissingen 7-6; Olym-
pia 7 - 6; Vlijmen 7 - 3.
Vrouwen. Tweede klasse B: Etten Leur - Om
moord 1-1, Zoetermeer - Rapide 3-1, Leiden -
Pelikaan 7-0, Dordrecht - Barendrecht 5-2, Kie
viten - Voorne 1-2, Goirle - DSHC 6-1. Stand:
Zoetermeer 8 - 22; Leiden 8 - 20; Voorne 8 -
ij, Gasady's Caruso H (Schouwse R.) 233; 2.
Marieke de Pundert, Mistral (Paardebloem
225; 3. Lucie Louws, Zaffier (Gouwe Reyers)
214. Z1:1. Dinja van Liere, Diesel Fuel For Live
(Allround) 219; 2. Samatha Miltenburg, Caati-
na Z (Walcheren) 218; 3. Peter Klaasse, Zep
hyr (Walcheren) 214 M2: 1. Emily Wiskereke,
Aristocraat (Z-Bev.) 198; 2. Inger van Boven,
Zigbey Black 181; 3. Evelien Marteijn, United
Force (Grevelingen) 177. M1: 1. Martin de
Kroo, Troela Bella K (Walcheren) 196; 2. Chris
tina Labudzik, Zaro (Se-Ros0 195; 3. Linda de
Mater, Apachi (Weelr.) 194. L2: 1. Linda Siere-
veld, Barona's S (Z-Bev.) 193; 2. Nathalie Pop-
pé, Utah (Se-Ros) 186; 3. Suzy de Pagter, Ama
zing (Scheldestad) 182. L1:1. Eline van Belzen,
Bonita (Walcheren) 208; 2. Kelly Verbeem, Za-
ya L (Oranjezon) 192; 3. Jeanette Buma, Zo
diak (Se-Ros) 190. Pony's Z1/Z2 cat. DE: 1.
Sharon de Kok, Lady Dy (Walcheren) 64.47%.
M1/M2 cat. D: 1. Lieke van Belzen, Starletta
(Se-Ros) 187. L1/L2 cat. DE: 1. Zoe de Booy,
Voltage (Hulst) 207.
p- ROEIEN
Lake Karapiro. WK. Skiff, C-finale: 1. Braas
(Ned) 7.03,97. Acht, finale: 1. Duitsland
5.33,84, 2. Groot-Brittannië 5.34,46, 3. Austra
lië 5.35,96, 4. Nederland (Van der
Want/Klem/Hendriks/Blink/Hamburger/Klaass
en/Siegelaar/Simon/Wiersum) 5.37,03. Lichte
mannen, skiff, B-finale: 3. Schouten (Ned)
7.16,38. Lichte mannen, vier-zonder, finale:
1. Groot-Brittannië 6.10,71, 2. Australië
6.10,78, 3. China 6.10,79, 5. Nederland
(Heijbrock/Lievens/Muda/Muda) 6.11,94.
Vrouwen Twee-zonder, B-finale: 4. Van
Dorp/Van Rooijen (Ned) 7.43,88. Acht, finale:
1. Verenigde Staten 6.12,42, 2. Canada
6.16,12, 3. Roemenië 6.18,96, 5. Nederland
(Wielaard/Belderbos/Repelaer van Driel/De
Groot/Achterberg/Kingma/Bouw/Dekker/Sche
llekens) 6.20,85.
p. RUGBY
Tweede klasse Zuid: Oemoemenoe - Te Wer
ve 41 - 10, LSRG - Oysters 39 - 0. Stand:
Haagse RC 2 9 - 41; EZRC Oemoemenoe 10 -
36; RC Delft 8-31; L.S.R.G. 9 - 29; Utrechtse
3. Huisman, 4. Kamminga, 5. Langeland. Klasse
ment: 1. Zielman 75,1 pnt., 2. Van der Wal
70,1, 3. Langeland 58.
PTAFELTENNIS
Mannen. 1e divisie A: TTC Middelburg - U.S.
6-4, Avanti - Unicum 6-4, Scylla - TTV Bergeijk
9-1. Stand: Scylla 8-61; Avanti 8 - 50; TTC
Middelburg 8 - 48; Unicum 8 - 43; TTV Berge
ijk 8 - 28; U.S. 8 -10. 3e divisie G: JCV - Dord
recht 2 7-3, Hotak'68 - SAR 3-7. Stand: JCV 6
- 43; SAR 7 - 38; Landgraaf 6 - 29; Hotak'68 7
- 26; Dordrecht 2 6 - 24 3e divisie H: Tanaka -
TTCV/v.Herwaarden 3 6-4, Westa 3 - Arnemui-
den 0-10. Stand: Arnemuiden 8 - 65; Tanaka 8
- 49; TTCV/v.Herwaarden 3 8 - 38; Cevelum 7
- 37; Westa 3 8 - 22; TTC Tegelen 7-19 Vrou
wen. 2e divisie D: AA-Drink/FVT 2 - Destatec
10-0, De Treffers 2 - Vriendenschaar 8-2,
Li-Ning/Infinity Heerlen 2 - SAR 9-1. Stand:
De Treffers 2 8 - 56; Li-Ning/Infinity Heerlen 2
8 - 49; SAR 8 - 42; AA-Drink/FVT 2 8 - 41;
Vriendenschaar 8 - 39; Destatec 8 - 13. B klas
se poule C: Scylla 3 - Scyedam 2-8, TTC Mid
delburg - Vriendenschaar 6-4, Tanaka - Never
Despair 7-3. Stand: Never Despair 8 - 47; Tana
ka 8 - 47; Scyedam 8 - 47; TTC Middelburg 8 -
38; Vriendenschaar 8 - 33; Scylla 3 8 - 28 C
klasse poule D: Hotak'68 - Scyedam 2 4-6,
TVO - DOING 3-7, Scaldina - Gispen 6-4.
Stand: Scaldina 8-51; Gispen 8 - 40; TVO 8 -
37; Hotak'68 8 - 36; Scyedam 2 8 - 34;
DOING 8 - 32.
p- TENNIS
Bali. Vrouwen. Finale: Ivanovic (Ser) - Klei-
banova (Rus) 6-2 7-6 (5). Om de derde plaats:
Date Krumm (Jap) - Hantuchova (Swl) 7-5 7-5.
San Diego. Finale Fed Cup. Verenigde Staten -
Italië 0-2. Mattek-Sands - Pennetta 6-7 (4) 2-6,
Vandeweghe - Schiavone 2-6 4-6.
p VOLLEYBAL
Nagoya/Tokio. WK vrouwen. Groep F: Thai
land - Nederland 3-1 (25-15 25-23 15-25
26-24), Duitsland - Tsjechië 3-0 (25-8 25-17
25-16), Brazilië - Cuba 3-1 (23-25 25-20
25-13 25-18), Italië - Verenigde Staten 3-1
(25-16 24-26 27-25 27-25), Nederland - Cuba
3-1 (25-12 22-25 25-12 25-20), Verenigde Sta
ten - Tsjechië 3-0 (25-20 25-20 25-13), Brazi
lië - Thailand 3-0 (25-19 25-19 25-16), Italië -
Duitsland 3-1 (22-25 32-30 25-8 25-15).
Stand: 1. Brazilië 5-10 (15-3), 2. Verenigde Sta
ten 5-9 (13-5), 3. Duitsland 5-8 (10-6), 4. Ita
lië 5-8 (11-10), 5. Nederland 5-7 (9-10), 6. Cu
ba 5-6 (6-12), 7. Tsjechië 5-6 (5-14), 8. Thai
land 5-6 (4-13). Groep E: Zuid-Korea - Peru
3-1 (24-26 25-15 25-18 25-23), Servië - China
3-1 (21-25 25-20 25-22 25-22), Rusland - Po
len 3-0 (25-17 25-21 33-31), Japan - Turkije
3-1 (25-19 23-25 25-19 25-13), Turkije - Ser
vië 3-0 (25-19 25-16 25-20), Rusland - Peru
3-0 (25-15 25-15 25-20), Polen - Zuid-Korea
3-2 (12-25 25-17 25-18 22-25 17-15), China -
Japan 3-1 (25-23 25-23 27-29 25-12).
Stand: 1. Rusland 5-10 (15-2), 2. Zuid-Korea
5-8 (12-9), 3. Servië 5-8 (10-9), 4. Japan 5-7
(10-7), 5. Polen 5-7 (9-11), 6. Turkije 5-6
(9-7), 7. China 5-6 (5-13), 8. Peru 5-5 (3-15).
Regiodivisie: Zuvo - Voko Irodion 4-0, Slied-
recht Sport 3 - Mikro El./Roosendaal 2 3-1,
Mytilus - WIK/Unive 0-4, Spivo - Next Volley
Dordrecht 2 3-1, Volley Zuid - De Burgst 1-3
Stand: De Burgst 7 - 26; Sliedrecht Sport 3 7 -
24; Volley Zuid 6 - 22; WIK/Unive 6 - 20;
AWA 6-16; Spivo 6-16; City Bril Krimpen 2
6-15; Zuvo 6-14; Mikro El./Roosendaal 2 6 -
11; Next Volley Dordrecht 2 6-8; Mytilus 6 -
8; Voko Irodion 6 - 5. Promotieklasse B: OKK
'70 - Vollido 3-1, Atak '55 2 - Voko Irodion 2
1 -3, Rowi - VC Sarto 2 4-0, WS '92 - Voor
waarts 3-1, Goirle 2 - Switch '89 4-0. Stand:
WS '92 6 - 26; Goirle 2 6 - 24; OKK '70 6 -
21; Rowi 5-17; Voorwaarts 6-16; Voko Iro
dion 2 6-14; Vollido 5-11; Atak '55 2 6 - 8;
Switch '89 6 - 8; Triade-VCT 2 4-7;
WIK/Unive 2 5 - 7; VC Sarto 2 5 - 6.1e klasse
A: Sliedrecht Sport 4 - Benevia 4-0, MVC - Fu
sion 3 3-2, Volley Zuid 2 - Forza Schouwen
Duiveland 3-1, Bernisse - YUM 1-3. Stand: Slie
drecht Sport 4 6 - 24; Volley Zuid 2 6 - 23; Spi
rit (B) 6 - 22; Volley2B 2 6 - 21; YUM 6-18;
Forza Schouwen Duiveland 6-16; Move4U 5 -
12; Bernisse 6-12; Fusion 3 6-7; Benevia 5 -
6; Vovero 5 - 5; MVC 5 - 4. 1e klasse D:
VOVERDI - De Burgst 3 4-0, Mikro
El./Roosendaal 3 -" Volley Zuid 3 3-2, Zuvo 2 -
Sic Pugno 4-0, Strijen Beach"- Next Volley Dor
drecht 4 3-1, Gavok - Benevia 2 3-2, WS '92 2
- Benevia 3 0-4. Stand: Gavok 6 - 26; Benevia
3 5 - 25; VOVERDI 6 - 24; Mikro
El./Roosendaal 3 6 - 20; Benevia 2 6 - 20; WS
'92 2 6 - 19; Zuvo 2 6-13; Strijen Beach 5 -
8; Sic Pugno 5 - 6; Volley Zuid 3 5-5; Next
Volley Dordrecht 4 6 - 2; De Burgst 3 6-2.
Vrouwen, promotieklasse B: City Bril Krim
pen - Voko Irodion 1-3, Mikro El./Roosendaal
3 - Gepidae 0-4, VVS '92 - Benevia 3-1, BOK -
Jola/Olympus 3-1, Goirle - Forza Schouwen
Duiveland 1-3. Stand: Forza Schouwen Duive
land 6-21; Sliedrecht Sport 3 6 - 20; VC Sar
to 3 6 - 20; WS '92 6 - 20; Gepidae 5-19;
Voko Irodion 6-17; Goirle 6-15; City Bril
Krimpen 6-12; Benevia 6-11; BOK 6-10;
Mikro El./Roosendaal 3 6-7; Jola/Olympus 5 -
3.1e klasse D: Zuvo 2 - YVC 1-3, Savok - Mik
ro El./Roosendaal 4 4-0, WS '92 2 - Groene
Ster 3-1, Mytilus - Dunamis 2 1-3, Schelde
sport - De Sterre 1-3. Stand: Savok 6-21;
YVC 6 - 20; Dunamis 2 5 - 16; De Sterre 5 -
16; Scheldesport 6 - 16; WS '92 2 6 - 15;
Groene Ster 5-14; Mytilus 6-11; Gavok 5 -
8; Zuvo 2 5-8; Mikro El./Roosendaal 45-5.
P- WATERPOLO
Mannen. Vierde klasse F: DBD - De Treffers 2
5-5, De Schelde - Hellas-Glana 10-9, De Ven
nen - De Stormvogel 7-5, HZPC Horst - Merlet
5-4, Spio - Njord (V) 2 5-6. Stand: De Schelde
5-13; SBC 2000 4 - 12; Nayade Classic 4 - 9;
Hellas-Glana 5 - 9; De Stormvogel 5 - 9; De
Vennen 5 - 9; DBD 5 - 7; Njord (V) 2 5 - 6;
Merlet 5 - 4; Spio 5 - 3; HZPC Horst 5 - 3; De
Treffers 2 5-1. Eerste klasse: DIO - Hierony-
mus 7-7, BZ&PC - De Stormvogel 2 13-7, Argo
- SWNZ (SG) 7-17, Arethusa 2 - Aquamigos
6-18. Stand: Hieronymus 6-16; BZ&PC 6 -
15; SWNZ (SG) 6 - 13; DIO 6 - 11Aquamigos
6 - 9; Nuenen 5 - 7; SBC 2000 2 5 - 7; Arethu
sa 2 6 - 7; De Stormvogel 2 6-7; Argo 6 - 3;
Nayade Classic 2 5-1; Hellas-Glana 25-1.
Vrouwen. Derde klasse: De Warande 2 - Wa
terproof 7-1, Aquamigos 2 - Gorgo 6-1 Stand:
De Warande 2 5 - 15; De Rog 4 - 9; Gorgo 5 -
9; Aquamigos 2 5-9; Nuenen 4 - 6; ZVB
Brunssum 4 - 3; Waterproof 5 - 3; De Stormvo
gel 4 - 0
p. WIELRENNEN
Frankfurt. EK veldrijden. Vrouwen: 1 Van
den Brand (Ned), 2. Van Paassen (Ned), 3, Wy-
man (GBr), 6. De Boer, 11. Van Rijen, 12. Stul-
tiens, 13. Grimberg, 23. Hommes. Mannen, be
loften: 1. Van der Haar (Ned), 2. Silvestri (Ita),
3. Adams (Bel), 5. Dolfsma, 6. Eising, 18. Van
den Brand, 20. Van Empel, 27. Bosman, 28.
Teunissen, 36. Van der Heijden.
's-Heer Arendskerke. Zeeuwse ATB Cup,
vierde wedstrijd. Senioren: 1 Robbert Vleu
gel (Wemeldinge), 2. Edzard van Ewijk (Wolp-
haartsdijk), 3. Luc van Eek (Kapelle), 4. Dennis
Raadtgever (Kapelle), 5. Sander Vleugel (We
meldinge), 6. Wouter Harteveld (Oude Tonge),
7. Jordy Leenknecht (Hulst), 8. Jimmy de Bruijn
(Sint-Jansteen), 9. Nathan Traas (Krabbendij-
ke), 10. Jean-Paul Reunis (Hulst). Vrouwen: 1.
Birgit Lavrijssen (Kapelle), 2. Marquerite de Ne
ve (Middelburg), 3. Stacy Krahn (USA). Vetera
nen: 1 Johnny Stroosnijder (Wemeldinge), 2.
Jaap Nieuwenhuize ('s-Heer Arendskerke), 3.
Franky Taelman (B), 4. Daan Verhulst (Waar
de), 5. Kees Reijnhout (Wolphaartsdijk).
Jeugd. 15/16 jaar: 1. Milan Vader (Middel
burg). 13/14 jaar: Koen Hoondert (Heinkens-
zand). 11/12 jaar: Mick van Dijke (Wissenker-
ke). 9/10 jaar: 1. Damy Vader (Middelburg).
T/m 8 jaar: 1. Robin Wattel (Wissenkerke).