5 het weekeinde sport37 De Schelde wint in slotseconden Voor Frank Boerebach is de tijd belangrijker dan de klassering Eerste nederlaag driebanders Pearle Reglementaire zege leider De Blauwe Tulp Fraaie overwinning 't Bierwinkeltje Den Ossaert-dubbel heeft langste adem De Geslootene Boom pakt nog een puntje Van Sprundel en Rawidjan trefzeker maandag 8 november 2010 Ondanks de twee doelpunten van Philippine is het aantal tegengoals van Com Boys na negen duels nog altijd erg laag: slechts vijf in totaal. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal deed Philip pine uitstekende zaken. De koplo per bezorgde het ongeslagen Corn Boys in Sas van Gent de eerste ne derlaag: 0-2. Titelkandidaat IJzen- dijke bleef bij Hulsterloo op 1-1 ste ken. Onderaan steeg Vogelwaarde door een 4-3-zege op Terhole een aantal plaatsen. Sluis versloeg SDO met 6-2, een ze ge waarmee de tweede plaats werd ingenomen. Koewacht wees Volharding met 3-0 terug en Schoondijke won met dezelfde cij fers de derby bij Hoofdplaat. Groe- de en Graauw scoorden niet. Corn Boys-Philippine 0-2: De derby was een echte topper. Philip pine was in de èerste helft meer in balbezit, maar kon weinig uitge speelde kansen creëren. Op slag van rust tekende Maarten van Hecke in een scrimmage voor 0-1. Na de hervatting bleef het lang spannend. Maarten de Groene stel de in de laatste minuut de zege voor Philippine veilig: 0-2. Hulsterloo-IJzendijke 1-1: De be zoekers mochten niet mopperen met een punt. In een gelijkop- gaand duel kreeg de thuisploeg voor rust de beste kansen. Alleen Eric Goossens slaagde erin tot sco ren te komen: 1-0. In de tweede helft hielden beide teams elkaar lang in evenwicht, zonder tot kan sen te komen. Robin van Hal te kende twintig minuten voor tijd voor de gelijkmaker: 1-1. Vogelwaarde-Terhole 4-3: De der by kon tot het laatste fluitsignaal alle kanten op. Terhole kwam tot drie keer toe op voorsprong, maar trok toch aan het kortste eind. Joey Nagelkerke zorgde voor 0-1, waarna David Smits voor de gelijk maker tekende: 1-1. Nagelkerke zet te de bezoekers met een kopbal op nieuw op voorsprong, maar op nieuw Smits bracht de thuisploeg nog voor rust langszij: 2-2. Pim Seg- hers zette Terhole op 2-3. Het slot akkoord was voor de thuisploeg. Martijn van Passel zorgde voor 3-3 en kort voor tijd zelfs voor 4-3. Sluis-SDO 6-2: Sluis moest eerst op achterstand komen voordat het wakker schrok. Leon Lambert te kende voor 0-1. Daarna nam de thuisploeg het initiatief Hoewel SDO-doelman Dennis Boonman tot de uitblinker uitgroeide, moest hij zes keer capituleren. Koen Quaak, Byron Bentley en Dennis Ide zorgden voor een 3-1-voor- spong bij rust. Na de hervatting scoorde Quaak nog eens en mikte Bentley twee keer raak. Jeffrey de Koning trof nog doel voor SDO. Koewacht-Volharding 3-0: Koe wacht had meer balbezit, maar kwam moeizaam tot scoren. Op slag van rust verzilverde Reinbert Broos een strafschop: 1-0. Dat luk te Nathal Schenk na de hervatting namens de bezoekers niet. Zijn in zet werd gestopt door Jelle Bonte. Dimitri Verlinde zette de thuis ploeg daarna op 2-0. Enkele minu ten later bepaalde Franky Vermeu len de eindstand op 3-0. Hoofdplaat-Schoondijke 0-3: Uit blinker Reint Risseeuw zette de be zoekers halverwege de eerste helft op voorsprong: 0-1. Net voor rust verdubbelde Giel-Jan de Neve de marge na een mooie individuele actie. Reint Risseeuw maakte een kwartier na rust ook de derde tref fer. Hij schoot uit een moeilijke hoek in de verste kruising binnen. Groede-Graauw 0-0: Een boeien de en zeker geen bloedeloze 0-0. Dat was vooral de verdienste van de keepers. Na rust werd een doel punt van de thuisploeg vanwege buitenspel afgekeurd. Die beslis sing werd fel betwist. BERKEL EN RODENRIJS Pearle Opticiens slikte in de twee de divisie driebanden onverwacht de eerste nederlaag (6-2). De tegen stander bezette tot voor dit duel de voorlaatste plaats. Het was ook niet dat de thuisploeg zo impone rend voor de dag kwam, maar Pear le was bepaald niet in zijn beste vorm, om het maar voorzichtig uit te drukken. Het teammoyenne van 0-539 sprak wat dat betreft boekde len. Alleen Dion Bergmans teken de voor een winstpartij, maar Jens van Dam, Pascal Claus en Eddie van Goethem moesten buigen voor hun tegenstander. OOSTBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal heeft ScKids punten laten liggen tegen Drie Koningen. De Bressiaanders speelden met 6-6 gelijk. De Blauwe Tulp won regle mentair met 5-0 van Signtex/De Sutter, dat voor de tweede keer dit seizoen moest afzeggen vanwege te weinig spelers. Met 21 punten uit 7 duels is De Blauwe Tulp nog de enige ploeg zonder puntverlies. Trendy Telecom werd voor één sei zoen geschorst, waarvan één com petitiehelft voorwaardelijk. Al hun wedstrijden uit de eerste competi tiehelft eindigen in 5-0. v EsggaSsssasBs%m. 1 a mm SAS VAN GENT Het driebandenteam van 't Bier winkeltje liet in eigen huis geen span over van het bezoekende Aartsbouw 4: 8-0. Een uitstekende overwinning voor de thuisploeg, die de bezoekers via een team moyenne van liefst 0.617 kansloos naar huis stuurde. De Brabanders dropen af met 0.388. Mare Pauly, Jo ke Breur, 'kleine' Cees Wissel en Arie Vink hadden ieder maximaal 45 beurten nodig om hun tegen stander te vermorzelen. De Zeeuws-Vlamingen benaderden het teamrecord (0.657) in de klasse tot op een paar honderdsten. HULST Den Ossaert had weinig moeite om Marathon te verslaan in de der de klasse van de badmintoncompe- titie Zeeland: 7-1. Het vrouwendubbel werd pas in de derde set met 30-28 beslist in het voordeel van Simone Tijssen en Mi- rella de Vijlder van de thuisploeg. De overige winstpunten van Den Ossaert kwamen op het conto van René Annard, Willem Riemens, Si mone Tijssen en Mirella de Vijlder. Den Ossaert 3 verloor in de vierde klasse met 7-1 van 't Pluumpje 2. Al leen Anne-Marie Hartog boekte winst in het enkelspel. SAS VAN GENT De driebanders van De Geslootene Boom kregen een lelijke tegenval ler te verwerken in poule vier van de vierde divisie. Hekkensluiter 's Lands Welvaren 3 hield de thuis ploeg op 4-4. De thuisploeg redde op het nippertje nog een punt. Tij dens de pauze zag het daar niet naar uit, na verliespartijen van Ben ny Visser en Jo Boogaert. Na de pauze zetten de borden één en vier de zaken nog recht. Christi- aan de Smet deed wat van hem werd verwacht, evenals Rob Duite- meyer die een prima partij op het laken legde. GENT Dankzij een 4-2-overwinning bij Olympia Gent blijft SLV Zelzate bo venin de tweede klasse provinciaal meedraaien. De twee Zeeuws- Vlaamse spitsen van de Belgische fusieclub hadden gistermiddag een groot aandeel in de achtste over winning van dit seizoen. Daryl Ra widjan (onder meer ex-RIA W.) maakte één treffer. Niek van Sprun del (ex-Aardenburg) scoorde in Gent twee keer en bracht zijn sei zoenstotaal daarmee na elf wed strijden op vijftien doelpunten. De competitie in de tweede klasse pro vinciaal telt dertig speelronden. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde blijven het goed doen in de vierde klasse. Zij staan na de 10-9-winst op Hellasglana op de twede plaats. De Bruinvis-man nen haalden uit met 16-1. De Schelde-Hellasglana 10-9: De eerste periode was erg spannend. De Schelde nam steeds een voor sprong, maar Hellasglana kwam tot tweemaal toe op gelijke hoog te: 2-2. Toch was het de thuisploeg die met een 3-2-voorsprong ging rusten. In de tweede periode had De Schelde het betere van het spel en liep snel uit naar 6-2, voordat Hellasglana in de laatste minuut alsnog tegen kon scoren: 6-3. Er volgde een spannende derde perio de, waarin Hellasglana naderde tot 9-7. In de slotperiode ging Hellas glana voor de winst. Twee verdedi- gingsfouten van De Schelde lever den de bezoekers manmeersitua- ties op, die optimaal werden be nut: 9-9. In een zinderende laatste minuut kreeg De Schelde een man meer, maar het schot werd ge blokt. Cees van Houwelingen kreeg de bal echter terug en schoot zijn ploeg dertien secon den voor tijd naar de winst: 10-9. Scores De Schelde: Ivan Jansen van Roosendaal 4, Ton van Duijn 2, Marcel Verlinde, Niek Kampman, Leon de Blaey en Cees van Houwelingen 1. De Bruinvis-De Warande 4 16-1: De thuisploeg behield zijn ongesla gen status en won voor de vierde keer op rij. De Warande 4 kon al leen in het begin tegenstand bie den. Bij 7-1 aan het einde van de tweede periode was het duel ge speeld. In de laatste periode werd er nog lekker op los gescoord. Scores De Bruinvis: Edwin Hoste 5, Jan Willem Ramondt 4, Angelo de Meijer en Jeremy Vercruijsse 2, Danny Soetens, Jonas de Maet en Tim Roeb 1. door Wim de Vos TERNEUZEN - De Maas Afbouw- loop in Terneuzen werd zaterdag beheerst door zes Belgische atle ten. Ze kwamen meteen na de start van de vijftien kilometer lan ge loop aan de leiding en halverwe ge de wedstrijd begon het afvallen. Bij het ingaan van de laatste ronde van 5000 meter waren alleen Guy d'Heer en Peter de Petter nog over. In de slotfase moest ook De Petter lossen, waardoor d'Heer naar de overwinning kon lopen. In deze Belgische overheersing kon van de regionale lopers alleen Frank Boerebach zich enigszins staande houden. Met zijn zevende plaats was de inwoner van Hoek de enige niet-Belg in de toptien. Boerebach loopt al enkele jaren een 'vlak schema' door zowat in el ke loop rond die plaats te eindi gen. „Het is voor mij het hoogst haalbare en daarmee ben ik tevre den. De tijd is voor mij belangrij ker dan de klassering", heeft hij al verschillende malen aangegeven. De vijftigjarige atleet houdt zijn conditie op peil door wekelijks en kele trainingsrondjes in de omge ving van zijn woonplaats te lopen. In eerste instantie was dit telkens een afstand van zo om en nabij de tien kilometer, maar tegenwoordig heeft Boerebach die trainingsar- beid wat teruggebracht. „Mijn dochtertje heeft de laatste tijd ook behoorlijk belangstelling voor het lopen. Zij heeft er ook plezier in. Daarom gaan we tegen woordig regelmatig samen lopen. Om haar niet al te zwaar te belas ten, lopen we dan een korter rond je" Talitha, het dochtertje van Frank Boerebach, is dit seizoen regelma tig van de partij bij de Zeeuws- Vlaamse trimlopen, waarbij zij dan van start gaat op de korte af stand. Zaterdag, in Terneuzen, was dat één rondje van bijna vijf kilome ter. Ze behaalde al een paar twee de plaatsen, maar werd bij de Maas Afbouwloop na afloop als winnares gehuldigd. Met een tevre den glimlach op zijn gezicht zag pa Boerebach de prijsuitreiking aan. Dat de Maas Afbouwloop een vrij wel geheel Belgisch gebeuren werd, had ook te maken met de Moerschanscross in Hulst. Daar door ontbraken diverse Zeeuws-Vlaamse stieten in Terneu zen en konden de Belgen dus het heft in handen nemen. Bij de vrouwen was er een geringe deelname, met de Terneuzense Els Zweistra als winnares. De Maas Afbouwloop in Terneuzen wordt overheerst door één Nederlander, Frank Boerebach, haalt de top tien. foto Belgen. Slechts Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51