Ie opgeschreven sport 135 Nieuwe rel ligt op de loer foto Ruben Oreel toernooien die de Stichting Dame- venementen Zeeland organiseer de. Iedere dammer wilde graag naar Zeeland komen. Evert Davelaar, lid van het hoofd bestuur, kan daarover meepraten. „Je wilt niet weten hoe vaak dam mers me vragen of een titeltoer- nooi niet in Zeeland gehouden kan worden." Koen de Vries Uitslagen Vijfde ronde: Ester van Muijen-Ni- na Hoekman 1-1, Vitalia Dou- mesh-Karlijn Overes 1-1,"Christien Schneider-Rianka Rentmeester 0-2, Leonie de Craag-Laura Timmer mans 0-2, Marielie Meijer-Krom- hout-Astrid van der Stelt 1-1. Zesde ronde: Hoeman-Meijer Kr omhout 2-0, De Graag-Doumesh 1-1, Van Muijen-Van der Stelt 1-1, Overes-Schneider 1-1, Timmer man-Rentmeester 1-1. Zevende ronde: Timmer man-Hoekman 0-2, Doumesh-Rent- meester 2-0, Overes-Van Muijen 1-1, Meijer-Kromhout-Schneider 2-0, Van der Stelt-de Graag 2-0. Stand: 1. Doumesh 7-10, 2. Hoek man 7-9+, 3. Van Muijen en Overes 7-9, 5. Rentmeester 7-9- 6. Timmerman 7-7+, 7. Van der Stelt 7-6, 8. Schneider 7-6, 9. Meijer-Kr- omhout 7-4, 10. De Graag 7-1. s (midden) en Aart Walraven (rechts). Uiterst rechts arbiter Cor Boot. Kesselaar. „Wat er afValt, komt er niet meer bij. De sport krimpt." Bouwens is pessimistischer. „Over 25 jaar wordt er alleen nog in de huiskamer gedamd. De sport is ten dode opgeschreven. De jeugd houdt zich met heel andere din gen bezig dan dammen." Walraven ziet nog kansen. „Maar het is geen vijf, maar twee voor twaalf', stelt hij. „Er moeten maat regelen genomen worden, anders tekent de sport zijn doodvonnis." De inwoner van Zoutelande vindt dat dammen dynamischer en spec taculairder moet worden. De stich ting heeft het goede voorbeeld ge geven, bijvoorbeeld bij het EK. Na de poulefase werd er gespeeld vol gens een afvalsysteem. Vaak moes ten blitzpartijen de beslissing brengen. Het leverde spectaculaire taferelen op. En bij het Hiltex Zee land Open, waar bij remise elke steen meer of minder in de stand verwerkt werd. Walraven zit vol ideeën. Een dagje nadenken maakt hem zelfs weer fa natiek. „Ik denk dat ik me er actief mee ga bemoeien", zegt hij. „Ik krijg wat meer tijd, dus dat wil ik wel doen." Wat het ook oplevert, wat in elk geval zal beklijven, zijn de goede herinneringen aan al die vandaag tegen Astrid van der Stelt en moet het morgen in de slotron- de opnemen tegen concurrente Karlijn Overes. De tweede Zeeuwse deelneemster, Leonie de Graag, scoorde zaterdag in de avondronde eindelijk haar eerste punt. Uitgerekend tegen Vi talia Doumesh speelde De Graag haar beste partij. Na zes uur spe len zat er zelfs geen plusremise voor de Noord-Hollandse in. Meer punten scoorde De Graag het afge lopen weekend niet: in de andere ronden waren Laura Timmerman en Astrid van der Stelt te sterk voor de uit Goes afkomstige stu dente. geblazen. Naast Rentmeester zit ten nog drie speelsters de koploop- ster op de hielen, van wie Nina Hoekman de meest opvallende naam is. De Zutphense vice-we- reldkampioene is na de nederlaag op de openingsdag tegen Rent meester langzaam maar zeker ge klommen op de ranglijst en staat nu op basis van de bonuspunten zelfs tweede. Ester van Muijen en Karlijn Overes hebben hetzelfde puntenaantal als Hoekman maar het jonge duo heeft een neutraal bonuspuntensaldo. Rianka Rent meester, die zich met een plaats in de top vier kan plaatsen voor het toernooi van volgend jaar, speelt maandag 8 november 2010 Bondscoach Bert van Marwijk heeft Robin van Persie opgenomen in de voorlopige selectie voor de oefeninterland tegen Turkije. Van Persies coach Arsène Wenger vindt dat niet leuk. door Rudy Boogert Arsène Wenger is boos. Terecht? „Lijkt me wel. Maandenlang is hij Robin van Persie kwijt door een blessure. Arsenal biedt zijn werk nemer - want dat is Van Persie na tuurlijk gewoon - alle kostbare tijd en ruimte om te revalideren. Nog voordat hij ook maar een minuut voor de Londense club heeft ge speeld, zou hij al bij Oranje gaan meedoen. Begrijpelijk dat Wenger daarover stijgert." Dat weet bondscoach Bert van Mar wijk toch ook. Waarom roept hij hem dan op? „Het verhaal gaat dat Robin van Persie het zelf wil. Als hij in de in terlandperiode in Londen achter blijft, moet hij blijkbaar met de derde keus meetrainen. Van Persie wil liever op niveau bezig blijven, omdat dat beter is voor zijn her stel." Prima argument toch? „Als Van Marwijk, Van Persie en Wenger dat onderling hebben afge sproken, prima. Maar uit de reac tie van Wenger blijkt dat de com municatie niet optimaal is verlo pen. Ik vraag me overigens af of Wenger het wel toestaat dat Van Persie alleen meetraint met Oranje en niet aan de interlands zelf mee doet." Hoezo? „Het zou niet de eerste keer zijn dat Arsenal Van Persie of een ande re speler met een blessure heeft te ruggekregen van zijn nationale elf tal. Dat risico wil Wenger natuur lijk zo klein mogelijk houden. Bo vendien leeft Wenger niet onder een steen. Hij zal dus de Bayern-sa- ge met Mark van Bommel en Ar jen Robben in de hoofdrol ook in het achterhoofd hebben. Wenger zal zijn speler koste wat kost wil len beschermen. Voor de voetbal bond KNVB en het Nederlands voetbal in zijn algemeenheid zou een nieuwe spelersrel overigens ook geen reclame zijn." Hoe gaat dit aflopen? „Woensdag speelt Arsenal tegen Wolverhampton Wanderers. Twee dagen later maakt Van Marwijk zijn definitieve selectie voor de in terland tegen Turkije bekend. Dat is overigens 'slechts' een oefen duel. Als Van Persie woensdag te gen de Wolves niet in actie komt - dat heeft Wenger in eigen hand - zou zijn selectie voor het Neder lands elftal heel vreemd overko men. Gebeurt dat wel, dan zal er vuurwerk uit Londen komen." Als ik in dat stadion sta, met al die zuilen voel ik me net een gladiator. Het lijkt wel het Colosseum van Rome. Soms, in het doel, beeld ik me in dat ik een leeuw ben die naar zijn prooi duikt." Herta BSC-keeper Maikel Aerts in Voetbal International. „Howard Webb bij AC Milan-Real Madrid weer op WK-finaleni- veau." Oud-scheidsrechter Mario van der Ende op Twitter. „Mijn droom is een grote tuin met een grote grasmaaier. Ik vind het geweldig het gras te maaien." Roda JC-doelman Przemyslaw Tyton in VI. „Op de NK in 2006 reden we al eens exact dezelfde tijd, in een rit tegen elkaar. Als je echt bekend wilt worden, moet je dat in Sotsji ook doen, en dan samen de eerste plaats pakken." Schaatser Michel Mulder over de Olympische droom met zijn broer Ronald in het AD. „Niet om lullig te doen, maar als ik naar de andere namen kijk dan verdien ik het om deze prijs te krijgen." Tennisser Robin Haase over zijn nominatie als 'Comeback Player' van het jaar in het AD. „Als sporter denk je altijd dat je beter bezig bent dan de mensen om je heen. Maar het is nooit perfect. Als je denkt het ei te hebben ontdekt, blijkt dat altijd tijdelijk. Na een jaar of twee stort de boel weer in. Zo is het altijd geweest, van het Romeinse rijk tot Ajax, Feyenoord, noem maar op." Oud-schaatser Bart Veldkamp in Trouw. „Je zag aan Maradona dat hij als bondscoach de gelukkigste man ter wereldwas. Daarom zit hij nu in de put. Hij wil dolgraag te rugkeren als bondscoach. Dat gaat ook snel gebeuren, daar twijfel ik niet aan." AZ-goalie Sergio Romero in Nu Sport. „Het is nog maar drie seizoenen tot Sotsji 2014." Schaatser Bob de Jong in De Telegraaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49