streekderby Aardenburg nestelt zich in subtop na nieuwe zege vierde klasse A sport33 HW24 achterhaalt Zeeiandia M. maandag 8 november 2010 'Zij hebben Peter Dieleman. Onze spitsen missen vertrouwen.' Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys) gegund. Rechts Siebe van Damme foto Mark Neetemans De thuisclub startte zonder Evert Jan van Opdorp (ziek) en met Ibra him Eryürük in de basis. In de punt van de aanval stond Gökhan Ersahin. De eerste kans was voor Zaamslag. Coen Goossen trapte naast de bal. Aan de andere kant door Jurgen Naeye schoot Tim Faassen de bal te zacht in. De beste kans was voor Ersa hin, toen Zaamslag-verdediger Sie be van Damme de bal voor zijn voeten kopte. Een lob was de bes te optie om de uitkomende doel man Corstanje te verslaan, maar de aanvaller treuzelde te lang. Weg kans. Nadat Bakker doelman Heyman op de proef had gesteld, kwam Zaamslag net voor rust op o-i uit een voorzet Van Damme. Via een subtiele beweging van Bakker be reikte de bal de vrijstaande Diele man, die beheerst afwerkte. „De organisatie was zoek door de bles sure van Tim Faassen", zei Vergou wen later. Ivo Verstraeten viel voor rust in voor de geblesseerde Gert )an Vael en bij Terneuzense Boys bleef Faas sen in de kleedkamer achter. Syl- vion Urani kwam als extra aanval ler in de ploeg, later gevolgd door Marco Faassen. De thuisploeg pro beerde iets te forceren, maar de Zaamslag-verdediging, met Joris Rademakers aan het hoofd, hield vrij gemakkelijk stand. De beweeg lijke Ersahin stuitte nog een keer op doelman Corstanje. Er was ook nog een opstootje, maar de 23-jari- ge scheidsrechter H. van Beijster- veld kon met gele kaarten verder onheil voorkomen. Zaamslag nam vlak voor tijd alle twijfels weg toen Boys-verdediger Tim van Has- selt in het strafschopgebied Peter Dieleman onderuit haalde en Sie be van Damme de strafschop om zette in een doelpunt: 0-2. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-2 (0-1). 45. 0-1 Peter Dieleman, 89. Sie be van Damme 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: H. van Beijsterveld (Dongen). Gele kaart: Randy van Over- meeren, Tim van Hasselt, Frank van Kouteren, Sylvion Urani (Terneuzense Boys), Siebe van Damme, Joris Radema kers (Zaamslag). Toeschouwers: 600. AARDENBURG - Aardenburg blijft verbazen. De promovendus in de tweede klasse E van het zondag voetbal boekte een zwaarbevoch ten 3-2-overwinning op Unitas en steeg door deze derde zege op rij naar de vooraf ondenkbaar geach te vierde plaats. Fonnie Verstraeten genoot zicht baar van de euforie rondom zijn ploeg. Dat was begrijpelijk. De oe- fenmeester die bij Axel. ondanks een kampioenschap, plaats moest maken voor Rinus Zegers en door het plotselinge vertrek van Johnny Bleyaert pas halverwege de voorbe reiding aan het roer kwam in West-Zeeuws-Vlaanderen, kan te rugkijken op een succesvolle com petitiestart. Aardenburg is thuis nog ongeslagen, speelt verzorgd en aanvallend voetbal en heeft een elf tal om rekening mee-te houden. De thuisploeg had het gisteren in de beginfase moeilijk tegen de op ponent uit Gorinchem. Via opko mende backs zetten de Zuid-Hol landers Aardenburg onder druk, maar deze tactiek kon door de weersomstandigheden al na vijf tien minuten in de prullenbak. Een forse hagelbui zorgde ervoor dat het veld zo goed als onbespeel baar werd. Passes over tien meter smoorden in een plas water. „Die hagelbui was zeker niet in ons na deel", aldus Steven de Croock. De spelverdeler van Aardenburg eiste opnieuw een hoofdrol voor zich op. Met twee goals in twee mi nuten stond hij aan de basis van de 3-2-winst. De Croock werd, door de afwezigheid van Michiel Leijte en Steve van Hulle, op het middenveld ondersteund door Bart van den Hemel. De snelle flankspeler speelde evenals tegen Unitas'30 en SC 't Zand als verde digende middenvelder. Een door dachte zet van Verstraeten, vond ook De Croock. „Door zijn loop vermogen kan Bart veel corrige ren. Hierdoor kan ik zelf iets die per spelen, waardoor ik meer aan aanvallende impulsen toekom." Verstraeten weigerde te spreken van een noodoplossing. „We heb ben nu drie keer op rij gewonnen. Misschien laat ik Bart wel op die positie staan." Aardenburg kwam op voorsprong via Quinten de Muer, die slecht wegwerken van Christiaan Damen genadeloos afstrafte. Damen stond overigens in de basis, omdat Hans Freijters zich had verslapen en zich te laat bij de selectie meldde. Een andere basisspeler, Mergim Shala, moest op de reservebank plaatsnemen, omdat zijn spelers pas nog in Gorinchem lag. De Brabanders kwamen langszij dankzij een vrije trap van Aykut Akkanoglu. Twee goals van De Croock bezorgden de thuisploeg een riante voorsprong (3-1), maar toen een mislukte voorzet van Ak kanoglu pardoes in de verre hoek achter Sander Tazelaar viel, resteer den nog vijftien lastige minuten. Invaller Robby van de Wijnckel liet een kans op 4-2 liggen. Tot zijn opluchting zag hij hoe zijn goalie in de 93e minuut een inzet van Rob van Poppel pareerde, waardoor de drie punten op Zeeuws-Vlaamse bodem bleven. Aarderoburg-Unitas 3-2 (1-1). 26. Quinten de Muer 1-0, 30. Aykut Akka noglu 1-1, 58. Steven de Croock 2-1, 60. Steven de Croock 3-1, 74. Aykut Akkanoglu 3-2. Scheidsrechter: J. de Kroon (Eindhoven). Aantal toeschou wers: 100. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Koploper Zeeiandia Middelburg verspeelde gisteren in de derde klasse A een 2-1-voor- sprong tegen BSC; na negentig mi nuten stond een 2-4-eindstand op het bord. Voornaamste achtervol ger HW'24 profiteerde dankzij een 3-0-zege op SC Gastel en nes telde zich, een week voor het on derlinge treffen, naast de Middel burgers aan kop. Axel is na de 4-2-zege op Hoeven niet langer ro delantaarndrager. SC Gastel-HW'24 0-3: Na de snel le voorsprong via een door Cri- stoph Praet in de tiende minuut perfect genomen vrije trap, werd HW'24 gaandeweg de eerste helft steeds meer de bovenliggende par tij. Tien minuten voor rust toonde de zestienjarige Niek Luime zich erg koelbloedig in de afronding: 0-2. De tweede helft leverde legio kansen op voor de bezoekers, maar het beslissende laatste tikje ontbrak hierbij steeds. Pas in bles suretijd vond invaller Koen de Blieck het net: 0-3. Axel-Hoeven 4-2: Een goede eer ste helft leerde Axel een 3-0-voor- sprong halverwege op door tref fers van Soufian Doorns (2x) en Jaimy de Visser. De thuisploeg be gon wat voorzichtig aan de twee de helft, waardoor Hoeven meer druk kon ontwikkelen. Het werd echter in de zestigste minuut 4-0 dankzij de tweede treffer van Jaimy de Visser. In het laatste kwartier kwamen de bezoekers te rug tot 4-2 via Ronald Buijssen en Arthur Embregts, maar kreeg ook Axel nog kansen om de voor sprong verder uit te bouwen. Dankzij deze eerste seizoenszege steeg Axel van de twaalfde naar de tiende plaats op de ranglijst. Zeeiandia Middelburg-BSC 2-4 (2-1). Issiaga Jalloh 0-1, Alberto Conde Mor- gado 1-1, Morad Bobouh 2-1, Moham med el Massaoui 2-2 en 2-3, Issiaga Jal loh 2-4. uur trefzeker namens een hard werkend Sluiskil: 1-0. In de twee de helft kwamen de bezoekers langszij via Meivin Boone: 1-1. Kort voor liet einde profiteerde Yannick Vanhijfte van slecht uit verdedigen bij Breskens door de 2-1 binnen te schieten, waarmee hij zijn ploeg na drie opeenvolgen de nederlagen de tweede seizoens zege bezorgde. Clinge-Hontenisse 1-0: De enige treffer viel na een kwartier in de tweede helft en werd met het hoofd gemaakt door Davy van Puijvelde, op aangeven van Chris Seghers: 1-0. Ondanks deze voor sprong bleef het onrustig bij Clin- ge, dat in de slotfase John Slis zag vertrekken na een rode kaart. Hon- tenisse drong nog wel aan, maar kwam niet langszij. Patrijzen-Oostburg 1-0: Na drie minuten speelde Mario Mulder twee man uit en maakte hij daar na geen fout oog in oog met de doelman van de bezoekers: 1-0. Ook hierna bleven de beste kan sen voor Patrijzen, waarbij Mario Mulder pech had met een inzet die tegen de lat eindigde. Een kwartier na rust was er een goede kans voor de bezoekers, maar doel man Dries Dijkmans redde de ploeg uit 's-Heerenhoek. Biervliet-Walcheren 2-0: Halver wege de eerste helft opende Tim Bogaart op aangeven van Ruben de Meijer de score: 1-0. Dat Bier vliet deze voorsprong tot aan de rust vasthield, was vooral te dan ken aan doelman Mark van Kout eren die tot drie keer toe als win naar uit één-tegen-éénsituaties met de Vlissingse aanvallers tevoor schijn kwam. Kort na het begin van de tweede helft strafte Tirnon van der Hooft een fout achterin bij Walcheren af: 2-0. Ook hierna bleven de beste kansen voor Bier vliet, dat zijn derde overwinning van het seizoen boekte. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op een USB platenspeler van Lenco! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl WCIl gccil M U11IIC1LJC OLlUCl. Z-.1J - - wint zoals zij zelf wil, ditmaal dus Luc van Eek (nummer 32) en Edzard van Ewijk (9) leiden de dans, op de komen van zijn tegenstander Erik Arjo Arendse alleen aan de lei voor de derde maal. achtergrond Matthijs Eversdijk (37). foto Willem Mieras Bolleman. Vervolgens toverde hij ding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47