doelpunten voor Hoek driepunter binnen af sport 31 Duel Terneuzen kent venijnig slotakkoord Quist zwaait naar camera en maakt bevrijdende treffer voor Kloetinge maandag 8 november 2010 k r sc' lm 'Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer winnen.' Bébt MtBIj Hoek-middenvelder Stijn Mahieu dooi Barry van der Hooft HOEK - Met een glas cola in de hand wierp Jos van Nieuwstadt in het sponsorhome een blik op tele tekst. „Moet je kijken", zei de ver dediger. „We hebben nu zeventien goals tegen, net zoveel als Spaken burg. Alleen hebben wij acht keer gescoord en zij 38 keer. Dat kan toch eigenlijk niet." Van Nieuw stadt maakte daarmee twee zaken duidelijk. Hoek behoort in defen sief opzicht tot de betere ploegen in de topklasse, maar blijft aanval lend ver achter bij de topclubs. In het thuisduel met Harkemase Boys kwamen die twee zaken niet voor de eerste keer dit seizoen aan het licht, (a, Hoek hield voor de tweede keer op rij de nul en kwam verdedigend niet al te vaak in de problemen. Maar voor het doel van de tegenstander ontbra ken opnieuw het overzicht, de koelbloedigheid en slimheid om het karwei definitief af te maken. Dat wekte irritatie, bij onder ande ren Ferry Alfons. „Het is soms om gek van te worden", zei de aanvoer der. „Als we het slim uitspelen, is deze wedstrijd een kwartier voor tijd al klaar." Alfons legde de vinger op de zere plek. Want Hoek speelde de gehe le tweede helft ook nog eens tegen tien man, nadat Mart Dijkstra vlak voor rust zijn tweede gele kaart had gekregen van scheidsrechter Luinge, na zijn tweede overtreding op uitblinker John Schot. De thuis ploeg pakte na rust het initiatief, trok vanzelfsprekend ten aanval, maar koos veel te vaak voor de ver keerde oplossing. De enige treffer kwam na 69 minuten op naam van Josimar Pattinama. De spits pikte de bal op nadat Schot een duel had gewonnen, speelde zijn tegenstander door de benen en schoot met een droge knal de 1-0 op het scorebord. In die fase speel de Hoek dwingend, onder aanvoe ring van Alfons en de ingevallen Stijn Mahieu. „We maakten te vaak de verkeerde keuze", had trai ner Gaby Demanet ook gezien. „Dat heeft met voetbalintelligentie te maken. Alfons en Mahieu blin ken daar wel in uit." Mahieu was de afgelopen jaren de dirigent van het elftal, maar zat zaterdag voor de tweede week op rij op de bank. Maar net als in Hardenberg viel Mahieu ook tegen Harkemase Boys goed en gemotiveerd in. „Ik weet ook wel dat ik wat uit vorm was", zei de Belg. „Dan is het logisch dat de trainer ingrijpt. Het lukte me de laatste tijd maar niet om te scoren of beslissend te zijn. Maar ik weet wat ik kan. Als ik mag invallen, wil ik me laten zien. We hebben nu twee keer op rij gewonnen en daar krijgt ieder- HOEK IHARKEMASE BOYS cin Van Nieuwenhuijzen De Vries Koné Van Nieuwstadt Siereveld" De Loof Alfons Dildick (54. Mahieu) Schots (72. Mendes) Bergsma -3>(30. De Boer) Jongeling Slager Fellinga 5>s(73.VanderWeij) Hellebaut Pattinama Pinas-* (88. Bouzambou) Dijkstra Van der Meulen (46. Van Wijk) Schokker Velten Bartho Krohne Doelpunten 69. Pattinama 1-0 Kaarten ■I (2x geel): 45+2. Dijkstra (Harkemase Boys) Hoek: De Loof, Koné Harkemase Boys: Bergsma, Van Wijk Scheidsrechter R. Luinge (Bussum) Aantal toeschouwers 850 een een lekker gevoel van. Ik wil best volgende week weer invallen, als ik weet dat we dan weer win nen." Mahieu loste zaterdag na 54 minu ten Dwayne Dildick af, die als ver dedigende middenvelder een onge lukkige wedstrijd speelde. Dema net: „Dwayne stond op het mid denveld, ook om de ploeg te hel pen. Door de blessures van Jeroen van den Broeke en Kwinten Clap- paert is de spoeling daar dun. Al leen snappen sommige mensen op de tribune dat niet. Na tien mi nuten hoorde ik al boegeroep na een slechte pass van Dwayne. Dat verdient die jongen niet." Demanet was opnieuw tevreden over de instelling van zijn spelers, maar had zich wel gestoord aan het missen van de kansen. „Het blijft me storen dat we daar zo 'sukkelig' mee omgaan. De voorbe reiding tot de laatste pass is goed, maar daarna willen we het veel te moeilijk doen. En dan zie je dat er in de slotminuten nog een ver dwaalde bal bovenop de lat valt." Dat schot kwam op naam van rechtsbuiten Tim Velten. Daarna, terwijl de tweede minuut van de blessuretijd liep, kreeg Harkemase Boys nóg een mogelijkheid. Doel man Jörg van Nieuwenhuijzen stompte de bal tijdens het slotof- fensief van de Friezen in de voe ten van Erich Jongeling. Zijn inzet hobbelde net naast de paal. Daar door bleven de punten in Hoek en steeg de ploeg naar de (veilige) twaalfde plaats. De komende we ken volgen achtereenvolgens FC Lisse, CSV Apeldoorn en ARC, clubs die onder Hoek staan. Ma hieu: „Wij staan niet op de plek waar we thuishoren. We moeten nu van wedstrijd tot wedstrijd kij ken en er elke week volle bak voor gaan. Op die manier kunnen we wedstrijden winnen en afstand ne men van de ploegen onder ons." maandag 8 november 2010 door Jack Begijn terneuzen - Het venijn van de thuiswedstrijd van Terneuzen te gen Unitas'30 (1-0) zat 'm gisteren in de staart. Het duel eindigde in een onprettige sfeer. Het ging mis toen de bezoekers een ingooi mochten nemen op ei gen helft. Terneuzen-aanvoerder Remco van Leeuwen vertraagde het spel en hield de bal achter zijn rug. De geïrriteerde Thierno Sy maakt een schoppende beweging naar het hoofd van Van Leeuwen en grensrechter Nicky Kiewit haal de in het opstootje daarna uit naar Van Leeuwen. Een kloppartij leek aanstaande, maar de spelers hielden op tijd het hoofd koel. Scheidsrechter Uitterhoeve raakte het overzicht kwijt, leek even met rood voor de dag te komen, maar hield uiteindelijk de kaart op zak. Na de hervatting floot hij snel af „Maar jullie moeten nog naar Et- ten-Leur komen", riepen spelers van Unitas'30 naar de Terneuzena- ren. Diederik Hiensch, de trainer van Terneuzen, dirigeerde zijn spelers snel naar binnen om erger te voor komen. Hiensch maalde niet om het slotakkoord. Zijn ploeg had ge wonnen en dat telde. Vooral het eerste halfuur had de oefenmees- ter genoten. „Daarna werd het wat minder. De eindpass .was niet goed en de spitsen maakten elke keer een stap te veel. Het -was wachten op de t-o, die maar niet kwam. De tegenstander bleef ge vaarlijk met een lepe Mustapha Houba, die in de counter heel ge vaarlijk was." Terneuzen startte verrassend met Niels Burnt op het middenveld en larno Waebeke in de voorste lijn. De beide wisselspelers kregen hun kans, omdat Tom Janssen te laat was voor de wedstrijdbespreking en Bert den Hamer pas terug was van een schoolkamp. „Dit was de gelegenheid om te laten zien wat ze konden", aldus Hiensch. „Niels Burm speelt het liefst op het mid denveld en heeft dat vandaag goed gedaan." Het eerste halfuur speelde Terneu zen verzorgd voetbal. Vooral het middenveld was het strijdtoneel. Een schot van afstand van Remco van Leeuwen ging via de lat over en Can Kiran was alleen voor doel ongelukkig in de afwerking. Edwin Hulstermans groeide bij de bezoekers uit tot een betrouwbare sluitpost. Met de rust in zicht zak te het niveau en was het doel aan beide kanten om geen goal tegen te krijgen. Na de rust pakte de thuisploeg de draad goed op. Unitas'30 probeer de daar iets tegenover te zetten door aanvallender te spelen. „Daar door ontstond er ruimte, die we onvoldoende benutten", vond Hiensch. Toch maakte Fabian Wilson goed gebruik van het vrije veld voor hem. Hij werd echter gestuit door de Brabantse doelman. Na ruim een uur spelen mochten Bert den Hamer en Tom Janssen hun op wachting maken voor Jarno Wae beke en de geblesseerde Can Ki ran. Terneuzen werd gevaarlijker en drukte het overwicht uit in een doelpunt van Roel Alberti. Bij een voorzet van Remco van Leeuwen stond hij vrij aan de tweede paal en knikte de bal gericht in de ver ste hoek. De treffer werkte echter verlammend. Terneuzen liet de tegenstander ver komen en kreeg het daardoor in de slotfase nog knap benauwd. Een bijna zeker doelpunt van Erik-Jan Naudts werd onnodig over de doellijn getikt door Domi nique Verlinde, waardoor het vie ren van de treffer niet doorging vanwege buitenspel. In blessure tijd kopte de goed spelende lordy Bollaart van Unitas'30 nog tegen de lat. Karakteristiek Terneuzen-Unitas'30 1-0 (0-0). 69. Roel Alberti 1-0. Scheidsrech ter: L. Uitterhoeve (Hoedekensker- ke). Rode kaart: Jeroen Timmers (Unitas'30). Gele kaart: Benjamin Karahan (Unitas'30). Aantal toe schouwers: 125. de het. „Vorige week hebben we te gen Montfoort collectief gefaald", vond Quist. Zijn trainer Cees Houtepen voegde daaraan de situa tie rond Mervin Niemantsverdriet en diens verwijdering uit de selec tie toe. „Dat heeft impact gehad op de groep." Het einde van het gebutste huwe lijk tussen Niemantsverdriet en Kloetinge kwam onder het mom 'Het groepsproces is belangrijker dan één persoon'. De zwaarbevochten zege van zater dag op Zwaluwen kon voor Hout epen niet op een geschikter mo ment komen. Hij noemde het zelf 'een overwinning van het collec tief. Zeker in het laatste halfuur beschermden de elf Kloetinge-spe- lers de minimale marge met lijf en leden en werden daarvoor be loond. Ingmar Quist maakte kort na rust het enige doelpunt van de wed strijd. Mark Schuit speelde zich in het centrum vrij en zette Quist ver volgens alleen voor de keeper. „Als aanvaller moet je vaak snel beslis sen, omdat er altijd verdedigers kort op je zitten. Maar ik had nu al le tijd. Ik schrok er zelfs van, zo veel tijd als ik kreeg om een hoek uit te zoeken. Ik had bij wijze van spreken nog even naar de camera kunnen zwaaien." Dat liet Quist maar even achterwe ge. Hij schoof zijn vierde competi tietreffer langs Zwaluwen-doel man Eric Abdul. Zwaluwen-Kloetinge 0-1 (0-0). 48. In gmar Quist 0-1. Scheidsrechter: J. Man schot (Houten). Gele kaart: Joeri van Duijn, Michael Scholten Zwaluwen), Jaap Esser, Corné Schilperoort (Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 450. door Rudy Boogert vlaardingen - Lang leve het echte gras. De broeken waren onherken baar wit, de benen waren met blubber beschilderd en de modder- spetters zaten als sproeten op de gezichten. De getekende tenues en besmeurde lijven gaven de i-o-ze- ge van Kloetinge zaterdag bij Zwa luwen een dosis ouderwetse he roïek mee. Ingmar Quist kroonde zich kort na rust tot matchwinnaar. „Hier wa ren we wel even aan toe", bekende de aanvaller. Opluchting was het gemeenschap pelijke gevoel bij Kloetinge. Na de eclatante septemberzege bij DTS'35 (0-5) bleef de Bevelandse hoofdklasser vervolgens de hele Doelpuntenmaker Mustafa Yilmaz (tweede van rechts) strijdt namens maand oktober zonder driepunter. AZVV om de bal in het duel met Internos. foto Mark Neelemans Met name de laatste week borrel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45