Zeeland PZC Opvang kinderen is gewaarborgd Retranchement grijpt steun CS aan ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 I n 22 en 23 OVERNAME Onderbrengen van de tien peuterspeelzalen bij vier opvangorganisaties geruisloos verlopen Snoeien en knotten Essenberg nieuwe voorzitter van VW Dienstrooster van discobus aangepast Hulstenaren gaan in kleine stap van oude naar nieuwe Bierkaai Maandag 8 november 2010 Advocatenkoppel Anker en Anker houdt wel van een kwinkslag Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten terneuzen - Het onderbrengen van de tien peuterspeelzalen in de gemeente Terneuzen bij de vier kinderopvangorganisaties is vrij ge ruisloos verlopen. „De leidsters van de peuterspeelzalen zijn warm ontvangen", zegt adviseur Ernst Radius. De overname is per r september van kracht geworden. Dat was no dig omdat steeds minder kinderen naar de peuterspeelzalen gaan. „De afgelopen twee jaar zijn er voortdurend groepen gesloten. Dat wordt versterkt door de krimp", zegt Radius. „Daarnaast is de kinderopvang door de bijdrage van werkgevers de laatste twee jaar een stuk goedkoper gewor den." Zonder de samenvoeging was de kans groot dat peuterspeel zalen in bepaalde wijken en dor pen van Terneuzen zouden ver dwijnen. „Nu blijft er in ieder dorp een kindercentrum. Natuur lijk blijven de ouders keuzevrij heid houden, maar we stimuleren ze wel hun kind naar de kinderop vang in hun dorp of wijk te laten gaan door goede programma's aan te bieden." Een dergelijk kindercentrum wordt in de toekomst gekoppeld aan een brede school, zodat de kin deren van o tot en met 12 jaar de zelfde school kunnen bezoeken. Voor de ouders verandert er voor lopig niet zo veel, benadrukt Radi us. Wel is het zo dat tweeverdie ners een kinderopvangtoeslag krij gen van het Rijk. Ouders van wie er slechts één werkt, krijgen die toeslag niet. Om te voorkomen dat kinderen van die ouders tussen de wal en het schip terechtkomen, geeft de gemeente subsidie. „Het grote voordeel is dat je ouders van zowel de hogere als de lagere inko mensgroepen bij elkaar brengt. Hoe jonger het kind is, hoe sneller het geneigd is met andere kinde ren te spelen." Voor de leidsters van de peuter speelzalen verandert er in arbeids voorwaardelijke sfeer niet zo veel. Wel moeten de vakanties nog op elkaar worden afgestemd. Zo heb ben de peuterspeelzaalleidsters veel meer vakantie (de reguliere schoolvakanties) dan de leidsters van de kinderopvang. „Maar leid sters van de peuterspeelzalen heb ben al aangegeven meer uren te willen werken." De ontbinding van de Stichting Samenwerking Peuterspeelzalen Terneuzen ge beurt in de loop van 2011. terneuzen - Het was zaterdag weer natuurwerkdag in Zee land. Ruim 765 mensen deden hieraan mee. Het doel is een grote groep mensen natuur te laten beleven. In Hoek werkten 250 mensen mee, naast Hulst de grootste locatie in Zeeland. De meeste deelnemers waren kinderen, aangesloten bij scou tinggroepen in Midden-Zeeuws-Vlaanderen. Aan de Lovenpol- derstraat langs de kreek in Hoek moesten met name de bosjes nodig worden gesnoeid. Tevens werd er geknot. Gedeputeer de Frans Hamelink (foto) liet zich niet onbetuigd. Er waren ook diverse andere kinderactiviteiten. De natuurwerkdag is een activiteit van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. foto Mark Neelemans SLUIS Peter Essenberg is de nieuwe voor zitter van de VW Zeeuws-Vlaande- ren. Hij volgt Hans Enkelaar op. Es senberg is in het dagelijks leven di recteur van de Rabobank west- Zeeuws-Vlaanderen. Hij kende als bestuurslid de organisatie al goed. Zijn prioriteit ligt de komende tijd bij het ontwikkelen van de toe komstvisie voor de VW in Zeeuws-Vlaanderen en in Zeeuws verband. Enkelaar was sinds 2003 voorzitter. SLUIS Het dienstrooster van de discobus in de gemeente Sluis is aangepast. De bus rijdt niet op 27 november, 4 en 25 december en 1, 8 en 15 janua ri. De verwachting is dat de animo op deze dagen minimaal zal zijn. Wel wordt de bus extra ingezet op tweede kerstdag en op oudejaars nacht. De inzet van de bus wordt voortaan ieder kwartaal bekeken. Dat gebeurt op basis van tellingen, ervaringen van de chauffeurs en de eigenaar van discotheek Joy. door Frank van Cooten retranchement - De dorpsraad van Retranchement beschouwt de brief van het dagelijks provinciebe stuur aan staatssecretaris Bleker van Economische Zaken als een be langrijke steun in de rug om de leefbaarheid van het dorp te verbe teren. Deze leefbaarheid staat onder druk door de uitbreiding van het Zwin. GS nemen het initiatief sa men met de gemeente Sluis en de dorpsraad een leefbaarheidsplan te ontwikkelen. Dan gaat het bij voorbeeld om een fietswandelpad tussen het uitgebreide Zwin en het dorp. GS vragen de staatssecre taris een combinatie van de Zwin-uitbreiding met een verlen ging van de kusttram van Knokke tot Breskens te onderzoeken. Dorpsraadvoorzitter Bram Basting vindt dat laatste wel wat ambitieus (het doortrekken van de tramver binding kost veel geld), maar de steun van GS grijpt hij met beide handen aan. „Die steun is een be langrijke handreiking aan de dorps raad", zei Basting zaterdag. „Sa menwerking is een goede zaak. Na tuurlijk zijn we niet blij met de verplaatsing van de internationale dijk richting het dorp, maar we moeten wel realistisch zijn. Laten we de bedreigingen omzetten in kansen. Wij pleiten bijvoorbeeld voor woningbouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37