sport 139 klasse apart zich op toeleggen Vier op een rij voor Vlissingen Koploper Goes moet gelijkspel toestaan Twaalfde plaats voor Niels Mesu Van de Wynkele prolongeert titel Krappen wint Czech Open Ton derde maandag 8 november 2010 Er waren 100 Belgische deelnemers bij de Moerschanscross. De Belgen boekten negen overwinningen. door Sjaak Sinke hulst - De zege in de 25e Moer schanscross van Hulst was zater dag voor een Belg. Karl de Raey- maecker was oppermachtig en schreef de wedstrijd over 9360 me ter op zijn naam. Na de start van de zestig senioren en A-junioren nam De Raeymae- cker samen met junior Job de Brouwer (RKHAV), Lars Paarde- kooper (AV'56), Martijn de Kok en Erwin Harmes de leiding. Paardekooper moest als eerste de kopgroep laten gaan, gevolgd door Hermes en even later De Kok. De Brouwer kon het tempo goed bij benen en won na 6180 meter de ra ce bij de jongens A. De Raeymaecker kon zich lekker uitleven op de lange rechte stuk ken en won na 9360 meter crossen in een tijd van 30 minuten en 42 seconden. De Moerschanscross was voor de Belg geen onbekende wedstrijd. „Drie jaar geleden heb ik hier als eens gewonnen en twee jaar gele den werd ik tweede achter Tim Pleijte. Jammer dat hij er nu niet bij was", vertelde hij na afloop. Voor de atleet uit de regio Waas land was de cross een voorberei ding op de halve marathon van Eg- mond, waarvoor hij een uitnodi ging kreeg na zijn klassering bij de beste 25 in de Dam tot Damloop. In de aanloop tot die halve mara thon traint hij zo'n honderd kilo meter per week, hetgeen binnen kort uitgebouwd wordt naar 125 ki lometer week. Na de halve marathon van Eg- mond gaat De Raeymaecker (29) zich richten op een marathon eind 20H met een mogelijke start in Eindhoven of Amsterdam terwijl ook de Kustmarathon een optie is. Martijn de Kok (tweede in 31,34) was maar deels blij met de maxi male 150 punten die hij kreeg als eerste Zeeuw. „Jammer dat Fran- cke en De Pagter er niet bij waren. Als er maar twee man om de titel strijden is voor mij de lol er af', liet hij wat mistroostig weten. Erwin Harmes gaat na zijn derde plaats nu aan de leiding in het tus- senklassement om de crosstitel met 321 punten. De Kok heeft in middels 313 punten. Robin Hofland (Dynamica) was evenals in de Den Inkelcross de sterkste H35-loper in Hulst. Als Sjaak Luteijn (Loopgroep Pieter de Kei) geen last heeft van blessures is hij met afstand de sterkste bij de H45-masters. Theo de Herder (AV'56) is hard op weg naar pro longatie van zijn titel H55 evenals loop Lasseur (Delta Sport) H65. Sandra de Block (Dynamica) zal haar crosstitel niet kunnen verdedi gen. Door aanhoudende rugklach ten mag ze op advies van haar os- theopaat en artsen voorlopig niet aan atletiekwedstrijden meedoen. De zege bij de vrouwen ging nu naar Laurey Hey (Flakkee), een jong talent die al vanaf haar junio renjaren aan de crossen deel neemt. Nadine de Wilde oud-lid van AV'56 en woonachtig in Velp was goed voor de tweede plaats bij de vrouwen maar wel achter Sas- kia Goole (AV'56) die als tweede overall de cross won bij de D35. Annemiek van de Velde (Delta Sport) was de sterkste bij de meis jes A. Marcel Magnus (RKHAV) bevestig de met zijn zege op de korte cross zijn goede vorm. Master Michel van de Bos finishte op de tweede plaats overall. Aniek Aper (RK HAV) was de sterkste bij de vrou wen senioren korte cross voor Mar- got de Nijs (RKHAV) die na een lange blessure de sterkste was bij de masters. Robbert Vleugel op avontuur. Vooral Van Eek had er enorm veel zin in, probeerde ettelijke malen Vleugel en Van Ewijk op achter stand te zetten maar dit duo gaf geen krimp. Pas in de slotronde kwam er teke ning in de strijd. Van Eek moest als eerste een gaatje toestaan waar na ook Van Ewijk Vleugel moest la ten gaan. Bij de veteranen lijkt Johnny Stroosnijder uit Wemeldinge het stokje overgenomen te hebben van Franky Taelman. Zaterdag zet te Stroosnijder op twee man na het hele peloton op een ronde ach terstand en behaalde zodoende zijn tweede overwinning. Birgit Lavrijssen uit Kapelle laat vooralsnog voor de overige vrou wen geen kruimeltje achter. Zij wint zoals zij zelf wil, ditmaal dus voor de derde maal. utrecht - Niels Mesu is zaterdag bij de derde wedstrijd om de KPN marathoncup in Utrecht als twaalf de geëindigd. Het ging om een wedstrijd in de eerste divisie. Ook broer Erwin Mesu stond aan het vertrek. Hij komt normaliter uit in de topdivisie, maar was dit keer reserve en mocht voor de eer meerijden in de eerste divisie. Er win Mesu trok in het peloton de sprint aan voor zijn broer. ZUIDDORPE - De Belg Eric van de Wynkele heeft het 50+ schaaktoer nooi op zijn naam geschreven. De schaker van Het Witte Paard had weliswaar evenveel punten als clubgenoot Kees Nieuwelink, maar door onderling resultaat werd hij de kampioen. Het 50+ toernooi is er speciaal voor spelers met een leeftijd van boven de 50 jaar. Slechts acht spe lers deden mee. praag - Karin Krappen is winnaar geworden van de Czech Open. De Vlissingse dartster won in de fina le van de Engelse Lorraine Farlan: 5-2. In de halve eindstrijd had Krappen al afgerekend met de Rus sische Irina Armstrong: 4-3. Er wa ren 32 deelnemers. terschelling - Leonie Ton uit Zie- rikzee is als derde geëindigd in de Berenloop op Terschelling. Ze reali seerde op de marathon een tijd van 3.17 uur. John Ravia was de snelste Zeeuw bij de mannen in 3 uur en 17 seconden. Randy de Dreu passeert een speler van Theole. foto Ruben Oreel door Yorben Weststrate vlissingen - De voetballers van zondag-eersteklasser VC Vlissin gen hebben gisteren voor de vier de keer op rij gewonnen. Theole uit Tiel werd in een moeizaam duel met 1-0 aan de kant gezet. Op een zwaar veld was Vlissingen in de eerste helft voetballend beter en in de tweede helft werd de wed strijd op inzet tot een goed einde gebracht. De enige goal van de middag werd vlak voor rust ge scoord door Sinan Coban. Vlissingen begon, zonder Jona than Constancia, goed aan het duel. „We creëerden niet heel veel kansen, maar wij hadden zeker het betere van het spel wat resul teerde in een veldoverwicht en meer balbezit", zei trainer Roy Hendriksen na afloop. „We ston den van achter heel goed, in de eerste helft hebben we niet één kans weggegeven. Van voor waren we af en toe dreigend, maar net niet gevaarlijk genoeg. Dan moet je een beetje geluk hebben dat die bal een keer goed valt." Net voor het einde van de eerste helft viel die bal goed. Khalid El Hattach zag Sinan Coban diep- gaan en met een prachtige pass zet te de rechtsback van Vlissingen de spits vrij voor de keeper. Coban schoof de bal vervolgens koeltjes onder de keeper door: 1-0. Hen driksen: „Het is lekker dat de goal vlak voor het rustsignaal valt. Dan ga je met een goed gevoel de kleed kamer in. In de rust spraken we af om Theole te laten komen en dan de ruimte te benutten die er ging komen. Hierdoor leek het ons slim om Jonathan in te zetten met zijn snelheid." Jonathan Constancia werd echter na 25 minuten weer gewisseld. „Op dat moment waren we de wedstrijd aan het verliezen, Theo le ging opportunistisch spelen. Dan heb je werkers nodig, dus bracht ik Rico (Witsenburg) in", al dus de trainer van Vlissingen. In de slotfase kwamen de Vlissingers nog een paar keer goed weg. Vlissingen-Theole 1-0 (1-0). 45+2. Si nan Coban 1 -0. Scheidsrechter: L. Ver palen (Rucphen). Gele kaart: Khalid El Hattach, Danny ter Steege en Dangelo Martien (allen Vlissingen). Aantal toe schouwers: 120. Nederlaag RCS RCS maakte het koploper Nuenen lastig, maar keerde in de eerste klasse van het zondagvoetbal toch terug met een 2-1 -nederlaag. Na een uur zette Lorenzo de Groot RCS verrassend op voorsprong. Via Thijs Heus en Mark Werts boog Nuenen die achterstand om. „Er komen belangrijke wedstrijden aan en dan is het jammer dat je te gen de koploper niet één of meer bonuspunten kan pakken", zei trai ner Michel Leonhart. oosterhout - Goes moest giste ren genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel tegen Oosterhout. De Bevelandse club blijft niette min koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De voor sprong op nummer twee EBOH bedraagt nog altijf vijf punten. Ko mende zondag spelen Goes' ach tervolgers EBOH en TSC tegen el kaar, terwijl Goes zelf hekkenslui ter RCD ontvangt. Oosterhout-Goes 2-2: Goes kon vrede hebben met de 2-2 tegen Oosterhout, ook al staat de tegen stander aanzienlijk lager op de ranglijst. Vroeg in de wedstrijd keek Goes al tegen een achter stand, maar nog voor rust herstel de verdediger Shannon Braafhart het evenwicht. Na rust zette Steven Fitsch Goes op voor sprong, maar Oosterhout trok de stand een kwartier voor tijd weer gelijk. Beide teams kregen nog doelrijpe kansen, maar vonden het net niet meer. Terneuzen-Unitas'301-0: Met na me voor rust was Terneuzen heer en meester, maar na een uur kop te Roel Alberti zijn ploeg pas op voorsprong. Aardenburg-Unitas 3-2: Quinten de Muer en uitblinker Steven de Croock (2) zorgden voor de derde Aardenburgse zege op rij. Luc van Eek (nummer 32) en Edzard van Ewijk (9) leiden de dans, op de achtergrond Matthijs Eversdijk (37). foto Willem Mieras f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35