Zwager is keerpunt Met drie doelpunten in blessuretijd poetst DFS 2-0-achterstand weg maandag 8 november 2010 'Natuurlijk weet ik dat ik straks weer plaats zal moeten maken voor Leon Weeda en dat zal zeker in het begin tegenvallen.' Erik Giljam, doelman van Duiveland door Oscar Fonteine OOSTERLAND - Duiveland heeft nog altijd niet de gewenste sprong naar de middenmoot kunnen ma ken. In een weinig hoogstaand duel bleef de ploeg zaterdag op ei gen veld tegen WC'68 op een ï-i-gelijkspel steken. Het breekpunt voor de Oosterlan- ders was een moment vlak na rust. Met een i-o-voorsprong op zak werd invaller Wesley Goud bij zijn eerste balcontact foutief afge stopt binnen het zestienmeterge bied. Aanvoerder Ronald Zwager zette zich achter de bal. De inzet van de grieperige Oosterlander was echter te zwak en belandde in de handen van doelman Dennis Uijl. „Als we daar de 2-0 maken, dan is het gebeurd", besefte trainer Henk Schouten na afloop. „Nu ga ven we de tegenstander lucht en lieten we ze terugkomen in de wedstrijd. Dat neemt niet weg dat de uitslag die nu op het bord staat wel terecht is." Schouten zag vanaf de kant dat zijn ploeg in de openingsfase het gat tussen de linies te groot liet worden. Het was ook in die fase dat Duiveland-keeper Rien Gil- Karakteristiek Duiveland-VVC'68 1-1 (1-0). 33. Barry Steenpoorte 1-0, 61. Rick Baaij 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: J. de Bat (Goes). Rode kaart: Marco Ernest (assistent-trainer WC68). Gele kaart: Roy Quik (Dui veland), Guido Duin, Rick Baaij en Leon van den Ouden (allen WC'68). Aantal toeschouwers: 140. jam, die met een gebroken vinger onder de lat stond, tot twee keer toe reddend moest optreden. Gaandeweg de eerste helft gingen de Oosterlanders beter spelen en kreeg het team via Wilmar van der Sande en Ronald Zwager kan sen op een voorsprong. Die kwam er uiteindelijk in de 33e minuut. Na een razendsnelle counter via Le Comte en Ronald Zwager be landde de bal voor de voeten van Barry Steenpoorte die van dichtbij de 1-0 aantekende. Vlak voor rust kregen de Ooster landers een uitgelezen mogelijk heid om die voorsprong uit te brei den. Via een slim uitgevoerde vrije trap van Ronald Zwager zag diens broer Marcel zijn inzet op de lat uiteenspatten. Na de gemiste strafschop van Zwa ger aan het begin van de tweede helft verloor Duiveland echter langzaam het initiatief Dat leidde in de zestigste minuut tot de gelijk maker van WC'68. Na een slipper tje van Giljam is er even paniek achterin bij Duiveland en raakt Roy Quik de man in plaats van de bal. Vanaf de stip bracht Rick Baaij de ploegen weer in evenwicht. „Ba len", oordeelde de prima keepen de Giljam na afloop. „Het ging ei- Duiveland: Rien Giljam; Ronald van Vossen, Albert Verhoek, Mar cel Zwager Roy Quik; Jean-Paul van der Weele, Marcel de Bruine, Wil mar van der Sande; Barry Steen poorte, Dennie Le Comte (46. We sley Goud) en Ronald Zwager (68. Robbert de Bruine). Bijzonderheden: 47. Ronald Zwa ger (Duiveland) mist strafschop. genlijk net zo lekker en dan laat ik die bal los." De vervanger van de geblesseerde Leon Weeda maakte zijn foutje in het restant van de wedstrijd echter meer dan goed. Acht minuten voor tijd hield hij WC'68 van een overwinning af door een inzet van Job Zegers te keren en vlak voor tijd herhaalde hij dat kunststukje. „Na die 1-1 werd het ontzettend spannend. WC kreeg nog een paar goede kansen, maar zelf had den we het daarvoor al moeten af maken. Over het geheel gezien ben ik wel tevreden over deze wed strijd en het is leuk als ze je kiezen als man van de wedstrijd. Natuur lijk weet ik dat ik straks weer plaats zal moeten maken voor Leon en dat zal zeker in het begin tegenvallen. Aan de andere kant ben ik blij met de kans die ik nu krijg. Henk Schouten heeft me al tijd vertrouwen gegeven en ik ben blij dat ik hem nu terug kan beta len." Ook Schouten kon zich na afloop wel vinden in de puntendeling. „We hadden hier kunnen winnen, maar in de slotfase hadden we ook zomaar nog kunnen verliezen. Ook vandaag zie je weer dat de meeste teams in onze klasse goed aan elkaar gewaagd zijn. Twee over winningen en je staat zo weer dik in het linkerrijtje. In voorgaande ja ren kregen we veel doelpunten te gen. Dit jaar gaat dat stukken be ter, alleen nu is het afmaken een probleem. Maar zolang we zoals vandaag nog voldoende kansen creëren, ben ik niet in paniek. Die goals komen vanzelf weer." Komende zaterdag krijgt Duive land in en tegen Serooskerke een nieuwe kans om aansluiting met de middenmoot te krijgen. door Klaas Verspoor VEERE - DFS zal de zesde novem ber 2010 niet snel meer vergeten. Na het verstrijken van de officiële speeltijd keek de ploeg bij Veere te gen een 2-0-achterstand aan. Nie mand gaf nog maar één cent voor de kansen van DFS, maar de ploeg presteerde het onwaarschijnlijke. DFS stapte met een 3-2-zege van het veld. De vreugde was ongekend bij alles wat de ploeg uit Burgh-Haamste- de lief was toen aanvoerder Vin cent Bakker in de zesde minuut van de blessuretijd met een hard schot de 2-3 maakte. Dansende be geleiders, supporters die volledig uit hun dak gingen en een pirami de van spelers. 'Always expect the unexpected', was het motto van Roald Dahl. Het handelsmerk van de Britse schrijver was het verzinnen van bi zarre ontknopingen. Maar zelfs hij had geen onverwachter slot kun nen bedenken. De gedachten gin gen zaterdag aan de Bieweg terug naar de 31e maart 2009, toen DFS tijdens een inhaalduel op dinsdaga vond bij Wolfaartsdijk in het laat ste halfuur een 4-1-achterstand omboog in een 6-4-overwinning. Matchwinnaar Bakker straalde na afloop van oor tot oor. „Die bal viel voor mijn voeten en ik haalde gewoon uit. Ongelooflijk wat er hier is gebeurd. De tweede helft was heel matig van onze kant, maar toen we de 2-1 maakten ge beurde er iets met de ploeg." DFS-trainer Edwin Kriens zag dat ook: „Zo zie je: Je moet er altijd in blijven geloven. Het was voor ons lastig voetballen. Veere speelde met tien man achter de bal. We be gonnen goed, maar na een halfuur zakten we terug. We speelden te veel de lange bal." In de eerste helft creëerde DFS ne gen doelkansen, tegenover slechts één van Veere. Na rust kwam Veere ook niet verder dan één mo gelijkheid, terwijl de teller van DFS op zes stond. Veere-doelman René Bil, die prima keepte, baalde ook stevig. „Voor ons is het steeds net niet. Waarom kunnen we het nooit eens vasthouden?" De uitblinkende keeper, die Lenn- art Padmos (2x), Pieter de Munnik (3x), Bakker (2x) en Huib Nortier (2x) in de eerste helft van een tref fer afhield, zag zijn ploeg op slag van rust op 1-0 komen. DFS-verde- diger Patrick Verboom werkte de bal onder druk van Ronnie Lou- werse achter zijn eigen doelman Leander Rouw. Voorafgaand aan die actie werd echter een handsbal van Louwerse door scheidsrechter Van Delft over het hoofd gezien. Protesten van DFS werden wegge wuifd: ruststand 1-0. In de tweede helft leunde Veere achterover en DFS creëerde wei nig. Toen invaller René-Michel Gerritsen op aangeven van Lou werse in de 72e minuut voor de 2-0 zorgde, leek DFS op weg naar de tweede seizoensnederlaag. Leek, want de 2-1 die Anco van der Linde in de 91e minuut uit DFS' negende corner binnenkop te, werkte als doping voor DFS. De ploeg rook bloed en gooide alle re gisters open. Drie minuten later kopte Kevin Veerhoek op aange ven van Jarno Vermeulen de 2-2 achter Bil en weer twee minuten later dompelde Bakker heel Veere in rouw. „Dit is echt zuur", baalde Veere-trainer Henk Willemse. En vervolgens: „Dit is vandaag mis schien wel het geluk van een kam- pioensploeg." Edwin Kriens be aamde dat. „Maar ik moet de ploeg wel een groot compliment voor de getoonde veerkracht." En dat Yerseke - na eeri 3-0-zege op De Meeuwen - zijn DFS op doelsaldo weer voorbij streefde, dat was zaterdag in Veere slechts bijzaak. Karakteristiek Veere-DFS 2-3 (1-0). 45+1. Pa trick Verboom 1 -0 (eigen doel punt), 72. René-Michel Gerritsen 2-0, 90+1. Anco van der Linde 2-1, 90+4. Kevin Veerhoek 2-2, 90+6. Vincent Bakker 2-3. Scheidsrech ter: A. van Delft (Waalwijk). Gele kaart: Martijn Boot (DFS), Joey van Zalen (Veere). Aantal toeschou wers: 125. DFS: Leander Rouw, Patrick Ver boom, Martijn Boot, Jarno Vermeu len, Kevin Veerhoek, Huib Nortier, Vincent Bakker, Tom van de Berg (71. René van der Linde), Frido Tims (46. Anco van der Linde), Pie ter de Munnik en Lennart Padmos. WIK-speler Bram Blakenburg (groen shirt) en Pieter van de Neut van Mevo hebben in een kopduel geen oog voor de bal. foto Ronald den Dekker DFS'er Pieter de Munnik (links) wint het kopduel van Jelle Lukasse van Veere. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31