Bruinisse loopt te hoop tegen ontpoldering Ergernis over races op de openbare weg Hl Eerste en tweede exemplaar voor Schot en Geluk 1 i maandag 8 november 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest OUWERKERK - Schrijver Kees Slager heeft zaterdag in het Watersnood - museum het eerste exemplaar van zijn boek 'Watersnood' aan oud-mosselschipper Wim Schot uit Zierikzee aangeboden. Wim Schot redde samen met zijn neef Jan Schot in de eerste dagen na de ramp veel mensen uit de pol der rond Ouwerkerk. Slager eerde met de overhandiging aan Schot al le mensen die zich vanuit vanzelf sprekend medeburgerschap inzet ten bij de reddingsoperaties. Het tweede exemplaar van 'Wa tersnood' was voor Ria Geluk. Zij werd destijds als 6-jarig meisje uit de overspoelde polder in Capelle gered door Schot. Vele jaren later nam zij het initiatief tot het ramp museum in Ouwerkerk. De boekpresentatie was precies 57 jaar na de sluiting van het laatste dijkgat op 6 november 1953. De lo catie waar nu het Watersnoodmu seum is gevestigd. Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst §|ife Kees Slager is nog niet uitgeschreven over de Ramp. Lees het weblog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Tweehonderdvijftig te genstemmers in de poll op Bru.nu en een motie van de VVD-raads- fractie in voorbereiding. Bruinisse verzet zich tegen de plannen van Bureau Zeeweringen om de vijf hectare grote inlaagpolder bij Brui nisse onder water te zetten. Het verzet wordt geleid door oud-dierenarts Ad Blok en Zierik- zeeënaar Jaap Geleijnse van de stichting Levende Delta. Zeeweringen wil het poldertje prijsgeven als compensatie voor de dijkversterking waarbij een deel van een schor gaat. „Het is de waanzin ten top", zegt Geleijnse. Ze willen 40.000 kuub grond afgraven zodat de polder 1,70 meter lager komt te liggen. Er moet eerst maar eens worden aan getoond wat er precies gecompen seerd moet worden en als er al ge compenseerd moet worden, moet dat in de Oosterschelde gebeuren en niet ernaast. Het is trouwens ook helemaal geen Natura 2000-ge- bied. Nee, dit gaat niet gebeuren." Het plan van Bureau Zeeweringen en ingenieursbureau A read is is niet nieuw. In juli werd het door de dorpsraad van Bruinisse al met scepsis ontvangen. De WD stelde vragen over de betrokkenheid van het gemeentebestuur bij de plan nen. En toen duidelijk werd dat Ar- cadis als kers op de taart een mos- selkotter op de dijk wilde plaatsen, ontstak ook de vereniging Alge meen Vissersbelang in woede. „Nog geen drie jaar geleden was het bijna werkelijkheid dat we on ze schepen aan de kant moesten zetten", sprak een beledigde visse rijvoorman Wout van den Berg. Voor de Bruse 'ontpoldering' zijn volgens Jaap Geleijnse twee ver gunningen nodig. „De provincie moet een ontgrondingsvergunnig afgeven, waartegen tot 11 novem ber bezwaar kan worden gemaakt en de gemeente moet het bestem mingsplan wijzigen naar de func tie 'natuur'. Daar kan nog tot 11 de cember bezwaar tegen worden aan getekend." Ook uw bijdrage telt! Word vandaag ZeeuwsGroen met groene stroom van DELTA. Kijk op voor alle informatie, tips en adviezen over het besparen van energie en CO,. Geredde inwoners van Dreischor en omgeving in het amfi bievaartuig, waarin ook fotograaf Hans Akkersdijk meevoer. PZC. Een bewoner van de Nieuwe Vlissingseweg schrijft dat hij de po litie al vaker heeft gevraagd om ac tie te ondernemen. De wegraces -beperken zich niet tot de openbare weg. Bij Rijkswa terstaat is het bekend dat de nog niet opengestelde nieuwe N57 ach ter de wijk Veersepoort af en toe gebruikt is om te racen. De weg wordt door Rijkswaterstaat voor de veiligheid geblokkeerd met zwa re buizen, maar die zijn soms aan de kant geschoven voor nachtelij ke races, zegt projectleider N57 Eric Mostert. Van schade aan de nieuwe weg is tot nog toe geen sprake. door Theo Giele n MIDDELBURG - Ze wanen zich Fer nando Alonso of Lewis Hamilton n een Formule i-raceauto op het zircuit. De bezitters van de aange paste Honda Civics of Golfjes of motoren die over de Schroeweg in Middelburg of de Paul Krugef- ?traat in Vlissingen scheuren, 'et racen over de openbare weg is m grote ergernis voor mensen je in de buurt van de doorgaande jgen in Middelburg en Vlissin- wonen. Ook de President fceveltlaan en de Irislaan wor- «gebruikt als racebaan, blijkt "Acties op de website van de foto's Hans Akkersdijk Omgeving Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25