Een Rollei in de dukw 14 Natuur Vogelwacht ook in verzet tegen bouw ecolodges Bruënaar ontvangt erespeld van KNRM Winterklaasfeest na intocht van de Sint Gezellige Zeeuwse Avond in dorpshuis Letsel bij aanrijding op Oude Zeedijk Persfotograaf Hans Akkersdijk maakte in 1953 foto's van de watersnood. Zaterdag zag hij zijn foto's terug in het nieuwste boek over de Ramp. Keulse Fords in Zierikzee Zestig mille voor project op Goeree KOKT1Ng ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE maandag 8 november 2010 ZONNEMAIRE De Natuur Vogelwacht Schou- wen-Duiveland sluit zich aan bij het verzet tegen de bouw van 50 ecolodges (vakantiewoningen in de dijk) op camping Ecomaire, de voormalige landschapscamping Kijkuit in Zonnemaire. Eerder al tekenden enkele buurtbe woners, camping De Zonnehoeve en de vereniging Stad Lande be zwaar aan tegen de uitbreiding van de camping aan de Rietdijk. De be- STELLENDAM Gepensioneerd binnenvaartschip per Wieger Brevoord uit Bruinisse is vijftig jaar donateur van de KN RM. Daarvoor kreeg hij zaterdag in Stellendam de erespeld opgeprikt door Ger van de Velde, voorzitter van de plaatselijke KNRM-commis- sie en burgemeester van Goede reede. Na de koffie werd een film over de KNRM vertoond en werd met reddingboot Antoinette een uitstapje naar de Haringvlietslui- zen gemaakt. BRUINISSE Het Winterfeest is legendarisch in Bruinisse. Zaterdag 20 november is er voor kinderen van groep 5 tot en met 8 een Winterklaasfeest in jeugdsoos De Pul. Het Winterklaasfeest is de afterpar ty van de intocht van Sinterklaas. Die komt om 14.00 uur met het no dige spektakel aan op het Havenpla teau. Voor de kinderen van groep 1 tot en met 5 treedt in De Vanger thea tergroep 'Kijk haar nou' op. zwaarmakers vrezen lichtvervui ling in de van nature donkere pol der bij de Kijkuitsedijk en de Riet dijk. Verder zeggen zij dat de eco lodges voor veel verkeer op de smalle polderdijkjes zullen zorgen. In juni kreeg wethouder Ad Verse- put 110 handtekeningen aangebo den door de bezwaarmakers. Cam pinghouder Niek Deïst compen seert de te bebouwen vierkante me ters met aanleg van nieuwe natuur. OOSTERLAND Voor de tweede keer organiseert dorpshuis Oosterhof in Oosterland een Stikgezellige Zeeuwse Avond. Ingrediënten zijn oude liedjes, Zeeuwse verhalen, maar vooral ook snert, wosteballen, daarmwos- te, poten en oren, Zeeuws wit brood, uitgebakken spek en gebak ken mossels. Tussendoor is er een verloting. De Zeeuwse Avond be gint op borreltijd: 17.00 uur. De toe gang is 15 euro. Opgave bij Annema- rie le Comte: 06-30263460. SINT-ANNALAND Bij een ongeval op de Oude Zeedijk (N658) bij Sint-Annaland zijn zater dagmiddag twee mensen gewond geraakt. Door nog onbekende oor zaak botste een personenauto op een bestelbus. De personenauto kwam door de klap in de sloot tot stilstand. De bestuurder is door brandweerlieden en ambulanceper soneel uit de auto gehaald en over gebracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van de bestelbus is ook naar het ziekenhuis vervoerd. DE EERSTE PERSFOTO'S VAN DE RAMP door Jan van Damme Oud-persfotograaf Hans Ak kersdijk (83) was zaterdag eregast bij de presentatie van het nieuwe watersnoodboek van Kees Slager in Ouwerkerk. In 1953 werkte Akkersdijk voor het Vrije Volk, en was in de dagen met een na de rampnacht van zaterdag 31 januari op zondag 1 februari één van de weinige professionele foto grafen op Schouwen-Duiveland. Nu is hij de laatste nog levende persfotograafj die de Ramp in Zee land met eigen ogen heeft gezien. Akkersdijk maakte zijn eerste fo to's in Rotterdam, waar het water over de Maaskades de stad inliep. Op maandag 2 februari stapte hij bij Zwijndrecht aan boord van een dukw, een amfibievaartuig, dat hem naar Schouwen-Duiveland bracht. Illegaal, dat wel, want pers fotografen waren niet welkom op het ondergelopen eiland. Voor de overtocht naar Zijpe verstopte de kapitein van de dukw hem onder een berg van honderden dekens, die werd meevervoerd. Akkersdijk: „Ik heb veel ellende gezien. Overle den mensen, die op deuren rond dreven. Met de dukw voeren we dwars door kapotte huizen, waar je de theekopjes nog op het aan recht zag staan. Het gekke is dat je op het moment zelf geen idee hebt van de omvang van de ramp. Ik sliep in het amfibievaartuig, en één keer in een herberg in Dreischor met wel honderd men sen op de vloer. Als persfotograaf werkte ik met een Rolleiflex met 6 bij 6 negatieven. Ik had tien rolletjes bij me, 120 foto's. En ik had ook van die grote Philipslam- pen in mijn zakken, om te flitsen." Akkersdijk - nu woonach tig in Hengelo - herinnert zich hoe hij donderdag 5 februari 1953 in alle vroeg te met zijn materiaal in Rotterdam aankwam. Op tijd voor de krant van die dag - het Vrije Volk was een avondblad. In het nieuwe boek van Kees Slager maken zijn beelden de Ramp op nieuw invoelbaar. Hans Akkersdijk foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Ford Taunussen van 1960 tot en met 1972 waren gistermiddag te bewonderen op het Havenplein in Zierikzee. De Nederlandse Taunus M-club hield met 22 auto's de jaarlijkse najaarsrit over Schouwen-Duive land. De club telt 650 leden met 600 auto's. Naar schatting rijden in Neder land nog zo'n 1200 in Keulen gebouwde Fords rond. foto Ronald den Dekker COEDEREEDE - Het ministerie van Infrastructuur en Milieu draagt 60.000 euro bij aan het project Be leef Goeree-Overflakkee. Via het project wordt promotie gemaakt voor het platteland van dit Zuid-Hollandse eiland. Dat gaat van logeren bij de boer tot de ver koop van streekproducten. Het geld wordt uitgekeerd aan het in tergemeentelijk samenwerkingsver band ISGO. Het project Belvedère van de gemeente Veere krijgt ruim 2,5 ton uit hetzelfde Innovatiepro gramma Mooi Nederland van het ministerie. Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, Rosner, Scotch Soda, McGregor, NZA, Polo-jeans en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater. domburg OOSTSTRAAT 1 middelburg www.bouwmanlifestyle.nl Versterken van een dijk in de omgeving van Nieuwerkerk. Aangespoelde kadavers in de buurt van mmimm. mm mmmam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24