Gemeente bezuinigt op Muziekschool Arrestaties wegens dood Vlissinger SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 JT EjVj 13 22 en 23 CULTUUR Korting van twee procent in 2011 is voorbode van meer besparingen Geluk met het weer in Gadrabos almanak Amerika Hans Akkersdijk maakte in 1953 foto's van de watersnood Maandag 8 november 2010 Advocatenkoppel Anker en Anker houdt wel van een kwinkslag Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den NouweOand ZIERIK1EE - Schouwen-Duiveland betaalt volgend jaar 5700 euro min der aan de Zeeuwse Muziek school. Dat is een korting van twee procent, volgens afspraak met de Vereniging Zeeuwse Ge meenten (VGZ). Het was lang onduidelijk hoeveel Schouwen-Duiveland wilde kor ten op deze gemeenschappelijke voorziening. De Muziekschool zelf had aanvankelijk een bezuiniging van een kwart procent begroot. B en W van Schouwen-Duiveland stelden 1,25 procent voor. Na aan dringen van de Muziekschool kwam de VGZ uiteindelijk met de richtlijn van twee procent. „Het is naïef te denken dat we hier mee klaar zijn," zegt directeur Wil lem Smit.van de Zeeuwse Muziek school. „Het Rijk kort op het ge meentefonds. Gemeenten laten dat in hun budgetten voor de Mu ziekschool tot uiting komen. Ik hoor nu al van gemeenten dat ik in 2012 rekening moet houden met nieuwe bezuinigingen. Van Schouwen-Duiveland heb ik dat signaal overigens niet gekregen." Smit beraadt zich op de vraag hoe de Muziekschool de kortingen moet verwerken. „Dat worden minder leerlingen, mindere kwali teit van de lessen of duurdere les sen. Tja, er zijn maar een paar knoppen waaraan ik kan draaien." De Muziekschool krijgt volgend jaar iets meer dan 2,5 miljoen euro subsidie. Ruim 50.000 euro min der dan in 2010. Het geld wordt bij eengebracht door alle Zeeuwse ge meenten, minus Terneuzen dat een eigen muziekschool heeft. Schouwen-Duiveland betaalt vol gend jaar 275.743 euro en is daar mee een van de grotere contri buanten. Alleen Middelburg (475.000) en Goes (310.000) beta len meer. Vlissingen draagt 268.000 euro bij. De Zeeuwse Muziekschool wordt niet alleen gekort; er zijn ook ge meenten die niet langer mee wil len doen. Sluis overweegt zich bij Terneuzen aan te sluiten of de leer lingen naar Vlaanderen te sturen. De ruim 275.000 euro van Schou wen-Duiveland is het budget voor muziekles aan 379 kinderen. Smit: „In de praktijk hebben we in de Muziekschool Zierikzee 387 leerlin gen en geven we in het primair on derwijs les aan nog eens 150 kinde ren. Ten slotte zijn er 650 basis schoolleerlingen die we in een pro ject hebben gehad. BURGH-HAAMSTEDE - Twaalf kinderen en veer tien volwassen hebben zaterdag meegedaan aan de Nationale Natuurwerkdag, die voor de tiende keer werd gehouden. In opdracht van de werkgroep Actief Terreinbeheer en de stichting Open Duinen snoeiden de vrijwilli gers in het Gadrabos bij Burgh-Haamstede twee elzemeten. Elzen op een rij zijn karakte ristiek voor het landschap nabij de Vroongron- den en moeten kort worden gehouden. De vrijwilligers hadden geluk. Het was droog en zonnig in het Gadra - Geluk Aanwezig Door Rijke Arbeid - bos. In Zeeland waren zaterdag op achttien locaties in totaal 765 vrijwilligers actief in de natuur, fin het hele land waren dat er tienduizend. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De 36-jarige Joost van der Linden uit Vlissingen is waar schijnlijk door een misdrijf om het leven gekomen. De politie heeft twee mensen aangehouden in verband met zijn dood. 'Het gaat om een 25-jarige vrouw 1 '|n een 43-jarige man uit Vlissin- 3 fen. Zij zijn vrijdag in Eindhoven - ^rresteerd en worden vandaag Ijmeleid aan de rechter-commis- saris. De politie heeft dit zaterdag bekendgemaakt. Politiewoordvoer ster Mireille Aalders bevestigt dat het tweetal is aangehouden 'op ver denking van het plegen van een misdrijf. Tot nog toe werd een misdrijf niet uitgesloten, maar hield de politie ook nog rekening met een natuurlijke doodsoorzaak of een ongeval. Sectie op het lichaam leverde onvoldoende gege vens op om de doodsoorzaak vast te stellen. loost van der Linden werd maan dagavond 11 oktober dood aange troffen in een woning in de Dorts- mansstraat in Vlissingen. In en om het huis was een sterke gaslucht te ruiken. Daarop zijn politie en brandweer naar het pand gegaan. Van der Linden lag daar in een ka mer en was al overleden. De tijd gaat snel en kleine kinderen worden groot. Dat wist de Middel burgse oma wel, maar dat het zo snel zou gaan... Tijdens een logeer partijtje zong oma met haar vierjari ge kleindochter liedjes uit de oude doos. Sommige kende het meisje wel en ze maakte er enthousiaste geba ren bij. Toen ze samen Berend Botje hadden gezongen, vertelde oma dat haar zus net als Berend Botje naar Amerika was gegaan. Oma was be nieuwd of het meisje na hun gesprek je nog wist wat ze had gezongen en vroeg: „Wie is nog meer in Ameri ka?" Waarop haar kleindochter antwoord de: „Barack Obama."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23