Funfest bereidt langzaam de Politie zoekt wielrenner Cork A27 naar finale HooilKoorts Funfest, het Goese festival voor muziek, dans, theater en film, is na de derde editie dichtbij een buitenfestival. Dat moet in 2012 plaatsvinden in vier grote tenten. Vandalen mollen rolstoelen project 7x,n ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE maandag 8 november 2010 DOMBURG - De Zeeuws-Vlaamse band Gork A27 heeft de eerste voorronde van HooilKoorts ge wonnen. In Tramzicht in Dom burg baarde de band opzien met hun mix van alternatieve rock, soul en funk. Het leverde volgens de jury een nek-aan-nekrace op met de Walcherse band The Black Key. De andere deelnemers aan de eer ste voorronde van HooilKoorts wa ren metalband Dehumanization en popact Serious. Gork A27 is nu als eerste geplaatst voor de finale van HooilKoorts in april. Voorron de twee van Hooi!- Koorts is 3 de cember in Het Kasteel van Batavia in Westkapelle. POORTVLIET - De politie zoekt ge tuigen van een voorval dat plaats vond op donderdag 4 november rond 16.30 uur in de Priestermeet- polder in Poortvliet. Een 14-jarige jongen fietste het fietstunneltje in nabij de Kleine Dijk. Een man die zich in de tun nel bevond dwong de jongen te stoppen en vroeg hem mee te gaan. Toen de man de jongen vast pakte, kwam er een wielrenner voorbij. De man liet toen de jon gen los. De 14-jarige schopte zijn belager en kon ontkomen. De man was geheel in het zwart gekleed, had een capuchon op en droeg een zwarte bivakmuts. Hij rende weg richting Oud-Vossemeer. De politie is op zoek naar getuigen en in het bijzonder naar de passe rende wielrenner die een shirt met het opschrift 'Rabobank' droeg. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844 of naar 0800- 7000 (Meld Misdaad Anoniem). FUNFEST door Frank Balkenende Funfest wil groeien. Het cul turele festival speelt zich tot nu toe, zo ook afgelo pen zaterdag, afin podium 't Beest. De organisatie smeedt plannen voor een buitenfestival in 2012. Een jaartje later zou Funfest op de Grote Markt moeten zijn te vinden, met acts op het plein en in de cafés. Funfest bood ook zaterdag weer een breed programma: bands, dj's, improvisatietheater, films, dans, vi deokunst en, voor de maag, een lekkere Surinaamse hap. Eigenlijk wil de Stichting Funfest toe naar een mini-Lowlands, dus in de open lucht. „We willen echter voorzichtig groeien, zeker in deze tijd waarin cultuursubsidies onder druk staan", zegt Barre Verkerke van Funfest. Toch streeft de stichting naar een openluchtfestival in 2012. Allerlei kunstdisciplines moeten dan in vier grote tenten te zien zijn. Een plek wordt nog gezocht. Verkerke: „Dat betekent dat het festival vol gend jaar nog in 't Beest plaats vindt. We krijgen een buitenfesti val voor 2011 niet op tijd rond. De stichtingsleden en vrijwilligers hebben allemaal werk en het kost gewoon ontzettend veel tijd om een festival goed voor te Ijereiden. Denk alleen al aan alle benodigde vergunningen. Daarnaast moet je een grote hoofsponsor zien te vin den, anders is het niet te bekosti gen." Verkerke en de zijnen hebben nog meer pijlen op de boog. De auto vrij gemaakte Grote Markt mag best eens wat vaker bruisen. Daar om een idee voor 2013: Funfest op de Markt en in de aanpalende ca fés. „Dat zou toch fantastisch zijn. Het hoofdpodium op de Grote Markt en de cafés als podia voor theater, muziek, dans en video kunst." Het aanbod van het Goese festival loopt van rijp tot groen. Beginnende arties ten, of dat nu kunstenaars, DJ's of bandjes zijn, krijgen er een kans zich voor te stellen aan een wat groter publiek. Tegelijkertijd biedt het twaalf uur durende program ma ervaren artiesten. Zoals de Franse formatie Funky Style Brass, die zaterdagavond po dium 't Beest op zijn kop zet. Het collectiefis helemaal uit Toulouse (een reis van 1200 kilometer) geko men om hun fanfarefunk in Goes aan te prijzen. De muziek is lek ker, maar de outfits en de show vormen smakelijk oogsnoep. De heren dragen dameskleding uit ver vlogen tijden, maar swingen als sambadanseressen. Niemand kan stil blijven staan als de tienmans travestietenfanfare losgaat. Het pu bliek is gewillig. Op commando vlijt iedereen zich neer om als de muziek aanzwelt, op te veren. Net zo goed is Rita Lynn. Uit Noord-Brabant, maar hun wortels lijken Amerikaanser dan die van Barack Obama. Country, america- na en af en toe een scheut jazz; je waant je in een donkerbruine kroeg in Nashville, Tennessee. Heb je genoeg van draaitafels en knetterende versterkers, dan kun je tijdens Funfest films zien in de tot 'Hut-Spot' omgedoopte bio scoop. Rolprenten worden op bei de zijden van een glazen wand ge projecteerd. Tussendoor is er im provisatietheater. Het café is over dag het domein van DJ's, 's avonds het podium voor intiemere mu ziek. De grote zaal is dan de 'dan- cefloor' van DJ's en bands. Apart is ook de livekunst van Mar cel Thelen en Graphic Surgery. Hij maakt 'live' muurschilderingen en ruimtelijk objecten. Met blacklight erop geeft dat een fraai effect. Het wordt een intrigerende lichtfilm. W video's Funky Style Brass en Rita Lynn op www.pzc.nl/bevelanden Tussen de films door: improvisatietheater van Zonder Zijwieltjes. MIDDELBURG - Oud-gymnastiekdo- cent Michiel Ruiter uit Ovezande is ontdaan. Onlangs is een aantal van de rolstoelen waarmee langs scholen wordt gegaan om scholie ren bewust te maken van gehandi captensport, vernield. Zomaar. De rolstoelen waren opgeslagen in een gebouw van scholengemeen schap Nehalennia aan de Kruis weg in Middelburg. Van de vijftien rolstoelen, zijn er acht total loss. Zeven zijn nog te re pareren, zegt Ruiter. De rolstoelen in de opslag zijn. eigenlijk reserve- stoelen. De rest staat bij Scholenge meenschap Scheldemond in Vlis- singen. De reservestoelen worden ingezet als er iets mis is met één van de andere stoelen, of de onder delen worden gebruikt voor repara ties. Van de vernielingen is aangif te gedaan bij de politie. Wie een rolstoel wil geven of voor weinig geld wil verkopen, kan bellen met Michiel Ruiter (0113-655548). Marcel Thelen maakt live een ruimtelijk lichtkunstwerk. Video Carel Bruring (foto) van Groen- Links over behoud kunstuitleen is te zien op www.pzc.nl/bevelanden 1Resultaten Thermphos-onderzoek 2. Rode stoet in Goes-Zuid 3. Crisis zichtbaar in de file STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl www.bouwmanlifestyle.nl zoutelande LANGSTRAAT. 13 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 domburg OOSTSTRAAT 1 goes •GROTE MARKT L korting Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijn. Geisha, Rosner, Scotch Soda, McGregor, NZA, Polo-jeans en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22