Ergernis over races op openbare weg r mjkj 13 Boodschap met een boodschap Amerika WALCHEREN 14 en 15 22 m 23 OVERLAST Politie let wel op opvallende auto's en afwijkend rijgedrag maar vindt het geen extra aandachtspunt Nog geen verband tussen tasjesroven Honderden helpers op Natuurwerkdag Maandag 8 november 2010 Zo'n 3700 mensen werden rondgeleid in de tunnel voor de N57 Advocatenkoppel Anker en Anker houdt wel van een kwinkslag Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Gsele en Maurits Sep MIDDELBURG - Het racen over de openbare weg is een grote ergernis voor mensen die in de buurt van de doorgaande wegen in Middel burg en Vlissingen wonen. De poli tie let er wel op, maar noemt het geen speerpunt. Ze wanen zich als Fernando Alon- so of Lewis Hamilton in een For mule i-raceauto op het circuit. De bezitters van de aangepaste Honda Civics of Golfjes of motoren die over de Schroeweg in Middelburg of de Paul Krugerstraat in Vlissin gen scheuren. Ook de President Rooseveltlaan en de Irislaan in Vlissingen worden gebruikt als ra cebaan, blijkt uit reacties op de website van de P/C Hen bewoner van de Nieuwe Vlissingseweg schrijft dat hij de politic al vaker heeft gevraagd om actie te onder nemen. Tijdens een bijeenkomst in de Middelburgse wijk Dauwen- daele verklaarde een bewoonster dat het 's avonds na elven en dan vooral in het weekeinde vaak raak is. Voor de politie is het lastig om de 'coureurs' in de kraag te vatten. Ze moeten de hardrijders dan toe vallig op heterdaad betrappen, zo als afgelopen donderdag. Toen werd een negentienjarige au tomobilist uit de gemeente Veere door de politie aangehouden om dat hij meedeed aan een wegrace op de Nieuwe Vlissingseweg. De race ging van Middelburg naar Vlis singen. Hij werd op de Paul Kru gerstraat in Vlissingen aangehou den. De tegenstander, een auto met volgens de politie een meisje achter het stuur, kon nog doorrij den, maar krijgt later een bekeu ring thuisgestuurd. De wegraces beperken zich niet tot de openbare weg. Bij Rijkswa terstaat is het bekend dat de nog niet opgestelde nieuwe N57 achter de wijk Veersepoort af en toe ge bruikt wordt om te racen. De weg wordt voor de veiligheid geblok keerd met zware buizen, maar die zijn soms aan de kant geschoven voor nachtelijke races, zegt project leider N57 Hric Mostcrt. Schade aan de nieuwe weg is er nog niet. KOUDEKERKE - Veel mensen liepen zaterdag in de Golff supermarkt in Koudekerke met twee boodschap penlijstjes in hun hand. Het ene voor zichzelf, het andere voor de voedselpakkettenactie van hulpor ganisatie Dorcas Walcheren. Die zamelde allerlei producten in om pakketten te kunnen sturen naar landen in Oost-Europa en zuide lijk Afrika. Een greep uit het lijstje van Dor cas: zonnebloemolie, suiker, brin- ta, macaroni, limonadesiroop, blik ken groente, kaarsen, tandenbor stels en tandpasta. Allemaal pro ducten die voor het dagelijks leven nodig zijn maar die de allerarm sten in die landen niet of nauwe lijks hebben. Door een of meer producten te kopen en in te leve ren bij de dames van Dorcas, kun nen basispakketten worden ge maakt. Overal in het land vinden deze week inzamelingen plaats. Op Wal cheren gebeurde dat zaterdag ook nog bij Super Corbijn in Vrouwen polder en bij AH in Vlissingen. En de actie is nog niet afgelopen. Dor cas staat op 12 en 13 november bij MCD Serooskerke en Jumbo Mid delburg; op 13 november bij EM- TE Dauwendaele (Middelburg) en Golff Vlissingen; op 18 en 19 no vember bij AH Middelburg; op 26 november bij Super Arnemuiden; op 27 november in Zaal Midden dorp Zoutelande, samen met de Wereldwinkel; en op dankdag in De voedselpakkettenactie van Dorcas bij de Golff supermarkt in Koudekerke leverde zaterdag veertig volle dozen met producten op voor voedselpakket een aantal kerken. ten. Die pakketten worden landelijk verzameld en gaan naar Rusland, Roemenië, Moldavië, Albanië, Oekraïne en zuidelijk Afrika. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - In Zeeland hebben zaterdag zo'n 765 mensen meege daan aan de Natuurwerkdag. In heel Nederland gingen meer dan 12.000 mensen de natuur in om onder meer wilgen te knotten, in bosjes te werken en Amerikaanse vogelkers te verwijderen. Zo is in Middelburg gewerkt in het Amalia- park, waar wilgen zijn geknot. MIDDELBURG - De politie verricht onderzoek naar een serie tasjesro ven in Middelburg en Oost-Sou burg. In drie dagen tijd werden af gelopen week drie vrouwen van hun tas beroofd. Telkens waren de daders twee jongens op een scoo ter. Of er dus sprake is van dezelfde da ders of van een verband tussen de drie tasjesroven, kan de politie nog niet zeggen. Daarvoor is het onderzoek nog te kort bezig, laat een woordvoerster weten. Woensdag was op de Balans in Middelburg een 19-jarige Middel burgse het slachtoffer, donderdag werd in de Zacharias Jansenstraat een 50-jarige vrouw uit Veere be roofd en vrijdag een 40-jarige Oost-Souburgse in Groot Abeele. Alle keren gristen twee jongens op een scooter een tas uit een fiets mand, fietstas of fietskrat. De tijd gaat snel en kleine kinderen wordemgroot. Dat wist de Middel burgse oma wel, maar dat het zo snel zou gaan- Tijdens een logeerpartijtje zong oma met haar vierjarige kleindochter lied jes uit de oude doos. Sommige kende het meisje wel en ze maakte er en thousiaste gebaren bij. Toen ze samen Berend Botje hadden gezongen, vertelde oma dat haar zus net als Berend Botje naar Amerika was gegaan. Om haar zoon op te zoeken, legde ze haar kleindochter uit. Ze was benieuwd of het meisje na hun gesprekje nog wist wat ze had gezongen en vroeg: „Wie is nog meer in Amerika Waarop haar kleindochter antwoord de: „Barnek Obama."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15