25 uit bij restauratie van ARM17 Verzet tegen plannen waterberging in polder Keukenbedrijf in de race voor prijs Ondernemersplein Bloemenhuis houdt Winterfair en cursus Stadsbakkerij gaat voor duurzaam Brasserie komt met eigen glossy Bibliotheek peilt mening klanten zaterdag 6 november 2010 De bemanning van een zeilende garnalenvisser uit het einde van de negentiende eeuw bestond uit vijf man personeel: de schipper een scheepsjongen en drie volwassenen. De ARM17 beschikt weer over alle tuigage en zeilt met regelmaat over de Oosterschelde. Deze zomer was het schip voor onderhoud even terug bij de Werf Meerman in Arnemuiden waar het ooit gebouwd is. MIDDELHARNIS Keukenbedrijf Tieleman uit Middel- harnis is in de race voor de twee ING-retailprijzen. Het bedrijf is ge nomineerd voor 'beste zelfstandi ge' en voor 'beste keten'. Komende woensdag wordt bekend of het keukenbedrijf daadwerkelijk een prijs heeft bemachtigd. lUJ tfi De restauratie van de ARM17 inspireerde Cor Tanis tot het maken van drie scheepsmodellen van deze hoogaars. foto's Ronald den Dekker BRUINISSE Bloemenhuis Magnolia in Bruinis- se houdt van donderdag tot en met zaterdag Winterfair in de zaak. Di verse standhouders presenteren winterse waar. De bloemenzaak houdt ook verschillende work shops kerststukken maken. Infor matie en opgeven in de winkel of www.bloemenhuismagnolia.nl. ZIERIKZEE De Stadsbakkerij introduceert ko mende donderdag 'gebrood'. Dit is een zoete of hartige snack, ge maakt van overtollig brood. Bakke rijen gooien tot nu toe onverkocht brood weg. Daarom is nu een nieu we toepassing bedacht. Onver kocht brood wordt in stukken ge sneden, gemarineerd en gedroogd in de restwarmte van de ovens. ZIERIKZEE Brasserie Maritime in Zierikzee heeft een eigen glossy magazine uitgegeven. In het magazine is aan dacht voor het restaurant, de menu kaart, de filosofie van het bedrijf en producten. Daarnaast presente ren ook andere bedrijven van de Nieuwe Haven zich. Het magazine wordt huis-aan-huis verspreid. BATH - De gemeente Reimerswaal is niet blij met de plannen van Rijkswaterstaat om de Paviljoens polder bij Bath vanaf 2015 als wa- terbergingsgebied in te zetten. Het Reimerswaalse gemeentebe stuur is tegen de plannen voor de Paviljoenspolder, maar er loopt in middels een Rijksinpassingsplan waardoor gemeente en provincie feitelijk buiten spel staan. Door het Volkerak-Zoommeer in te zetten als tijdelijk waterbergings- gebied, moet tijdens extreme weersomstandigheden worden voorkomen dat het waterpeil in het Rijn- en Maasmondinggebied te hoog wordt. Het peil van het Volkerak-Zoommeer zou dan 2,5 meter stijgen, waardoor de Pavil joenspolder onder (zout) water komt te staan. Niet alleen vijftig hectare landbouwgrond gaat dan verloren, in het gebied komen ook windmolens van windturbinepark Kreekraksluizen te staan. Het college van B W van Rei merswaal zou liever zien dat een nieuwe dijk wordt aangelegd, waar door de landbouwgrond be schermd wordt. Zoals eerder gemeld in de PZC, klinkt ook protest tegen het plan van Rijkswaterstaat om bij Bruinis- se van een inlaagpolder een plas-dras-gebied te maken. H.Roiand Holstiaan 10 Kloetinge JKgpP Nieuwe vraagprijs S Perfect verzorgde twee- onder-een-kapwomng met garage in de geliefde en kindvriendelijke woonwijk Oostmolenpark. Oa. nieu we badkamer, luxe keuken 7 en een heerlijke tuin op het zuiden met veel privacy? W'is Vraagprijs: 285.000,- k.k. GOES - BibliOosterschelde begint maandag een online-onderzoek onder haar klanten. Dit onderzoek wordt eens in de vier jaar uitge voerd. Bibliotheek-leden ontvan gen een e-mail met een link naar een vragenlijst op internet. Deze link staat ook op de website www.biblioosterschelde.nl. De uit leen vraagt onder meer naar het aanbod, de service en openingstij den. De resultaten gebruikt Bibli Oosterschelde om verbeteringen door te voeren. Het onderzoek wordt uitgevoerd door StadsMoni- tor Vlissingen, de onderzoeksafde ling van Bibliotheek Vlissingen. www.biblioosterschelde.nl 1. Bus met scholieren vast in Beldert. 2. Inwoner gaat Kering voelen. 3. Innovatie weg Kerkwerve (foto). Een schildpad steekt de N57 over. Lees erover op het blog: www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61