manegebak van Grol 'Gemeente keert te weinig uit aan omroep' Strategische opstelling Jan Stins teeSand 123 AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: IJsvereniging Inloopochtend over dyslexie in Zierikzeese bibliotheek De Stoipe Oranjeband Talentenjacht Feestbeest Open dag scouting bij clubhuis Van Veenlaan Jaaruitvoering van Witte van Haemstede zaterdag 6 november 2010 S Col»* as c5332® ps o sskse&ISSE Door een strategische opstelling van trailers kan de ruimte eenvoudig groter en kleiner worden gemaaktafhankèlijk van de drukte. NIEUWERKERK - De ijsvereniging Nieuwerkerk houdt vrijdag 12 no vember een ledenvergadering. De agenda vermeldt onder meer de plannen voor een bestuursverkie zing en het realiseren van een club gebouwtje. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties uratoren nederland" üensen die vakwerk kunnen waarderen estaul dïfmei damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainboow.nl De Zeeuwse Muziekschool kan met minder geld toe In 2009 als oranjeband ontstaan, maar op muzikaal gebied in deze regio bepaald geen groentje. Strezz is min of meer spontaan voortgekomen uit de Zonnemairse Nacht van Oranje. De bandleden hebben zich echter door de jaren onder meer uitge leefd bij de Schouwen-Duiveland- se formatie TSE, bekend van voor al Mushrooms. De band brengt een gevarieerd re pertoire. Met natuurlijk eigen num mers en met covers vanaf de jaren '80 tot nu. Double C dook het afgelopen jaar al een paar keer op in de juryrap porten van Zeeuwse talentenjacht programma's. Bij rndinfluenZ sleepte de band de publieksprijs in de wacht. Bij de Bruse voorronde van Regioruis in februari ging de formatie met de titel winnaar naar huis. Plus de zekerheid ook te mo gen spelen tijdens de finale van dit podium voor jonge bands. Double C werd tweede. De muzikanten kregen veel waardering voor hun combinatie rap met rock. Noem een feest en de kans is groot dat de Desperado's er bij wa ren. Maar ook voor een benefiet concert draait de op Schou- wen-Duiveland bekende band Des perado's de hand niet om. De coverband is volgens eigen zeg gen in 1998 ontstaan als een uit de hand gelopen grap. Tijdens optre dens wordt echter alles op alles ge zet om er een geslaagde happe ning van te maken. Dat wordt gedaan met een breed repertoire; van muziek van JJ Cale tot The Scene en veel meer. reacties; 268 De belofte dat operatiekamers in Zierikzee blijven, is geloofwaardig eens 42% oneens Ig 58% door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland sluist niet alle geld door waar de lokale omroep Radio Schouwen-Duiveland wettelijk recht op heeft. Dat zegt bestuurs lid Hans Kik van Omroep Schou wen-Duiveland. Sinds januari van dit jaar hebben lokale omroepen recht op 1,30 eu ro per woonruimte. Gemeenten krijgen hiervoor geld van het Rijk en moeten dit doorsluizen. Voor de omroep betekent dit een flinke verhoging van het budget. De loka le omroep kreeg van de gemeente te horen dat de omroep er 7000 eu ro op vooruit zou gaan omdat op Schouwen-Duiveland 15.000 woonruimten zijn. Kik heeft uitgezocht dat dit niet klopt. Schouwen-Duiveland telt volgens het ministerie van BiZa ruim 20.000 woonruimten. De omroep krijgt dus veel te weinig geld, constateert Kik. Het blijkt dat het college de recreatiewoningen niet meetelt als woonruimte, maar uit informatie van zowel het minis terie als de VNG blijkt dat recrea tiewoningen wel meegeteld moe ten worden. Kik doet een beroep op de raadsleden en vraagt om als nog het gehele bedrag uit te keren waar de omroep recht op heeft. De Bevers, de jongste groep van de Scouting Zierikzee, houdt woens dag 10 november een open dag in en om het clubgebouw aan de Van Veenlaan in Zierikzee. Tijdens de open dag kunnen kinderen tussen 5 en 7 jaar kennis maken met het spel van de scouting. Samen din gen doen, buiten spelen en avon tuur staan daarbij voorop. Aanvang 13.30 uur. Meer informatie: www.Scoutingzierikzee.nl 'Op reis door Europa' is het thema van de jaaruitvoering van Konink lijke Muziekvereniging Witte van Haemstede. Zowel slagwerkgroep, harmonieorkest als leerlingenor kest brengt muziek ten gehore die zijn wortels heeft in diverse lan den van Europa. De jaaruitvoering wordt zaterdag 13 november gehou den in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. De uitvoering begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE Strezz Double C Desperado's ZIERIKZEE - BibliOosterschelde ver zorgt samen met Balans en Lexi- ma in de Zierikzeese bibliotheek De Stoipe een inloopochtend over dyslexie. Veel kinderen hebben moeite met lezen. Voor ouders is het vaak onduidelijk hoe je kind hierbij te begeleiden. Balans is de oudervereniging voor kinderen met ontwikkelingsstoornissen bij leren en/of gedrag. Lexima is een bedrijf dat iet-hulpmiddelen bij dyslexie aanbiedt. Ervaringsdes kundigen van Balans geven tips en ideeën. De informatie sluit aan bij het Makkelijk Lezen Plein in de Bi bliotheek. De inloopochtend be gint om 10.00 uur. PARTN ERS ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59