Schouwen-Duivelandse bands in de Geen hinder Komende weken veel wegwerkzaamheden 22 ROCKFESTIVAL Regionaal talent in de paardenbak van manege Grol in Renesse. Het zijn de bijzondere kenmerken van het gloedjenieuwe Renesser rockfestival. Vreemde eend Nieuw repertoire My Machine Het juiste moment voor een nieuwe badkamer of keuken betaalbare kwaliteit met ons eigen keukenmerk topproducten van Baderie en SieMatic www.j-twee.nl SieMatic Rolstoelen van Klas op Wielen zijn vernield zaterdag 6 november 2010 De paarden van Manege Crol ondervinden volgens de organisatie geen hinder van de optredens en drukte. Zij worden apart gehouden. Ampire is de enige band die niet wortelt op Schouwen-Duiveland. De rockcoverband zetelt in Lewe- dorp. Schakel is Jules Petiet; één van de drijvende krachten achter het Renesser Rockfestival. Ampire bestaat sinds de jaren ne gentig. Sinds 2007 wordt in de hui dige bezetting gespeeld. De forma tie treedt regelmatig op op feesten in kroegen in Zeeland. Het repertoire bestaat uit rock- covers uit de jaren 80/90: van The Rolling Stones tot Green Day en Pearl Jam. Ampire Wie kent ze niet; de alternatieve rockband uit Zierikzee/Utrecht: Gofish. Vier mannen en een zange res, die regelmatig op de (Zeeuw se) bühne zijn te vinden. Sinds kort met een nieuwe reeks songs. De in 2007 opgerichte band heeft de algelopen jaren onder meer deelgenomen aan het band- coachingsproject PopaanZee. De EP Are you ready?! van Gofish werd eerder dit jaar uitgeroepen tot Demo van de Maand in mu ziekblad Fret. door Esme Soesman Gofish De band Skybicycle is opgericht in augustus 2008. De vier bandleden - Stefan Fokker, Jeroen Lukas, Vin cent Krijger en John Poot - spelen ieder voor zich al langer. Eind 2009 kwam hun EP My Machine op de markt. De band is van plan een album te produceren. Inspiratie halen ze uit muziek van onder meer Pink Floyd, Opeth en Porcupine Tree. Maar Skybicycle belooft een eigen sound; met re pertoire variërend van atmosferi sche ballades tot rock en zelfs me tal. Waar normaal gespro ken paardenbenen het ritme bepalen, voeren binnenkort gitaren, drums en andere instru menten de boventoon. In de bin- nenbak van Manege Grol in Renes se wordt zaterdag 20 november een rockfestival gehouden. Met op het podium een grote diversiteit aan (vooral) Schouwen-Duiveland se bands. Geen feestje voor jong, geen feest je voor oud. „Maar een festival voor iedereen die van muziek houdt", typeert (mede-)organisa- tor Jules Petiet. Geen band is het zelfde, op de wortels na. Er treden bijvoorbeeld - zomaar een greep uit het aanbod - een paar cover bands aan, zoals Desperado's en Ampire. Monday Eve Society wordt getypeerd als een kruising tussen rock en blues. De Zonne- Handig om te weten Bezoekers kunnen parkeren op het transferium. Dat is gratis, groot en vlakbij. ledereen kan een kaartje aan de deur kopen. Voor 3,50 euro kun je naar binnen. In verband met de la ge prijzen is besloten niet aan voorverkoop via internet te doen. Feestvieren gebeurt vanaf 16.00 uur. Het popfestival duurt tot 24.00 uur. Behalve van bovengenoemde bands valt er nog te genieten van Braveburgers (zelf geschreven Ne derlands repertoire) en het duo Louter en Alleen (Willem Piano en Kees Dalton). Bijzonder is ook het optreden van Monday Eve Society, dat muziek maakt rondom de teksten van zan geres Everdina Fiebrand. De band bestaat verder uit drummer Riny Sluys, bassist Collin Clement, gita rist Pim de Jonge en toetsenist Wil lem van Maanen. Q http://rockfestival2010.hyves.nl door Joeri Wisse zierikzee - Op diverse plekken op Schouwen-Duiveland worden de komende weken wegwerkzaamhe den uitgevoerd. Zo is Rijkswater staat vanaf maandag ruim een maand bezig met het vervangen van alle verkeerslichten op de N59 ter hoogte van Serooskerke. Maan dag beginnen ze aan de lichten op de kruising met de Delingsdijk; een week later start het werk aan de verkeerslichten op het kruis punt met de N57 (Stoofweg). Het verkeer ondervindt hiervan geen hinder. Ook bij Bruinisse is Rijks waterstaat aan het werk. De paral lelweg langs de N59 ter hoogte van het vissersdorp is tussen maandag en vrijdag 19 november afgesloten voor alle verkeer. Op het stuk weg langs het dorp, tussen de rotonde en de havens, voert Rijkswater staat onderhoud uit aan het asfalt. Ook aan de provinciale wegen wordt gewerkt. Het gaat vooral om reparaties van vorstschade. Vanaf maandag wordt tussen de rotonde bij Kerkwerve en de Delingsdijk de Heuvelsweg (N655) van nieuw asfalt voorzien. Woensdag en don derdag vinden er ook nog werk zaamheden plaats aan de Stoof weg (N6551). Het verkeer wordt in alle gevallen omgeleid. Kom naar onze showroom! Grenadierweg 17 i Middelburg Tijdelijk maar6%BTW °p bouw. en lnstaliatje Werk koken baden mairse band Strezz (met leden die onder meer in de op Schou wen-Duiveland bekende formatie TSE hebben gespeeld) combineert oud eigen repertoire met covers. Double C mixt rock en rap. „Van alles en nog wat. En ook heel veel herkenning", verwacht Petiet. Het rockfestival in Renesse is min of meer het resultaat van een een-tweetje tussen hem en een vrijwilliger van Manege Grol. Toen Petiet met zijn eigen band Ampire, de enige niet-Schouwen-Duive- landse formatie die meedoet, op trad op een bedrijfsfeest van de manege kwam het plan om een festivalletje op die locatie op te zet ten spontaan ter sprake. „Het ging ons in eerste instantie ei genlijk alleen om de ruimte", blikt Petiet terug. Die is namelijk hele maal goed voor het doel. „Zo'n ma negebak: 20 bij 40 meter, overdekt. Je hebt het transferium vlakbij. Er is een kantine als je een hapje wilt eten. Er zijn toiletten, meerdere toegangsdeuren. Het is perfect." De 'bak met zand' vraagt het om zomers te worden aangekleed. „Mijn vader heeft een toneelrekwi- sietenbedrijf dus we zetten wel wat palmbomen neer." Alleen voor het verwarmen van de ruim te heeft de organisatie geen toe stemming gekregen. Petiets banden met Schou wen-Duiveland zijn hecht. Zijn schoonvader speelt in Strezz, dus was een eerste stap richting pro grammering al snel gezet. „En van het één komt het ander", verwijst de muzikant naar het huidige 10 acts tellende programma. Wat or ganisatie betreft heeft het Renes ser rockfestival een hoog familie- en vriendengehalte. De bands bij voorbeeld doen kostenloos mee. Dat maakt dat er een mooie prijs voor de entree gevraagd kan wor den. „Dat is ook richting 16-, 17-ja- rigen een stunt. Je kunt bijna de hele dag terecht voor 3,50 euro." Niet alleen voor de muziek, ook voor alles er om heen. „Met het oog op de buren wordt het geluid niet te hard gezet. Je kunt dus ook lekker met elkaar kletsen." middelburg - Het project Klas op Wielen, waarmee oud-gymnastiek- docent Michiel Ruiter uit Ovezan- de Zeeuwse scholieren bewust wil maken van gehandicaptensport, is ernstig gedupeerd. Onlangs is een aantal van de rolstoelen waarmee langs scholen wordt gegaan ver nield. Ze waren opgeslagen bij scholengemeenschap Nehalennia aan 'de Kruisweg in Middelburg. Maandag, de eerste dag na de herfstvakantie, stuitte de conciër ge van Nehalennnia op een ravage in het betreffende gebouw. Van de vijftien rolstoelen die er waren op geslagen, zijn er acht total loss. Er is aangifte gedaan bij de politie. Skybicycle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58