Brede school Haamstede is van de baan Koop nu uw Staatslot! 22 en 23 JT MJXJ 21 26 ONDERWIJS Extra lokalen bij Kirreweie Muziek, schilderijen en oogst in één weekend Politie schrijft kettingbrief over vermiste vrouw almanak Regionaal rocktalent presenteert zich in de paardenbak Zaterdag 6 november 2010 Goed idee voor een leukere omgeving levert halve ton op Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita lanting F BURGH-HAAMSTEDE - De openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede wordt ver bouwd. Bij de school komen drie nieuwe lokalen. Daarmee is nieuw bouw van een (brede) school voor De Kirreweie en de naastgelegen christelijke basisschool Onder de Wieken voor de komende jaren van de baan. „We hebben nu al drie jaar ge wacht en er moet nu maar eens wat gebeuren", zegt wethouder r Wim Stouten. De Kirreweie kampt al geruime tijd met ruimtegebrek. Een deel van de leerlingen is ondergebracht in een oude dependance maar dat is verre van ideaal. Daarom wordt al geruime tijd gesproken over een oplossing. In eerste instantie was sprake van verbouw, maar op verzoek van koepelorganisaties Obase en Radar (van beide basisscholen) is geke ken of nieuwbouw van een brede school geen optie was. De koepels gingen samen met Zeeuwland en projectontwikke laar Marsaki voortvarend van start maar vrij snel kwam het onder zoek op een laag pitje te staan om dat de inbreng vanuit de gemeente ontbrak. Het vorige college van B en W wilde geen uren steken in de ontwikkeling van een brede school. Begin 2010 werd door de gemeente besloten om toch mee te werken en werd een gemeente lijke projectleider aangewezen. Nu blijkt nieuwbouw voorlopig niet haalbaar. Geldgebrek speelt daarbij een belangrijke rol. Het hui dige pand is nog niet afgeschreven en bouwtechnisch gezien is er geen enkele reden om het pand te vervangen. De koepelorganisaties Radar en Obase hebben zich bij deze beslis sing neergelegd. „We hebben uit eindelijk moeten concluderen dat het zonder draagvlak bij de ge meente niet haalbaar is", zegt Ewald de Keijzer van Obase. „Wat belangrijk is, is dat we nu duidelijk heid hebben en dat hebben we twee jaar niet gehad. Wij dachten een mooie voorziening neer te zet ten maar dat was een brug te ver. Te groot en te duur." Wethouder Stouten benadrukt dat de gedachte 'brede school' niet ver laten is. De gemeente onderzoekt de mogelijkheid om de peuter speelzaal en kinderopvang onder te brengen in het vlakbij gelegen dorpshuis. ZONNEMAIRE - Wie z'n neus goed gebruikt, kan dit weekend uien ruiken in de Hervormde Kerk van Zonne- maire. De bollen, gewone en rooie, zijn onderdeel van het Oogstpalet van Klank en Kleur, dat dit weekend de tiende editie beleeft. De gewassen staan symbool voor de oogst, waar traditioneel rond deze tijd van het jaar in de protestantse kerken bij wordt stilgestaan. Gister avond verzorgde Nut en Uitspanning een concert in de kerk. Vandaag bespelen organisten tussen 14.30 en 17.00 uur het Flaesorgel. Het hoogtepunt van het week end is volgens pastor Ruud Baas (foto) de kerkdienst, die zondag om 10.00 uur wordt gehouden. Het hele weekend is kunst te zien van Jan van Nieuwenhuijze. Zijn oeuvre varieert van realistisch werk met dagelijkse taferelen tot pentekeningen van muzikanten, zoals Jimi Hendrix en de band Muse. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De politie Rijnmond heeft samen met de vriend van de verdwenen Farida Zargar een elek tronische kettingbrief geschreven. Daarin wordt de ontvanger opge roepen uit te kijken naar de 21-jari- ge vrouw die op 5 augustus ver dween. De kettingbrief is een nieuw mid del dat de politie inzet als ultieme poging Farida terug te vinden. De kettingbrief wordt verspreid via so ciale media als Hyves en Facebook, maar ook als e-mail. Ontvangers van de brief wordt verzocht die weer verder te verspreiden. De van oorsprong Russische Fari da Zargar staat ingeschreven in Spijkenisse, maar woonde eerder in Burgh-Haamstede en in Bruinis- se. Van 2004 tot 2008 werkte ze in frietkraam het Piertje op de Brou- wersdam. Farida verdween toen ze op 5 augustus in Spijkenisse naar haar werk fietste. De uitzending van Opsporing Verzocht medio september leverde 34 tips op over de verdwenen jonge vrouw. Trekking 10 november Verrijn Stuartweg MA,Tel 0113-215285 TERNEUZEN, Luctor Hugherstuys 2,Tel 0115-613981 HULST, Luctor Afnkaweg A.TeL 01U-3U080 ff OOSTBURG, Luctor Transportweg 9. TeL 0117-652377 Kil www.profiletyrecenter.nl Ook aan het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen gaan de vernieu wingen niet onopgemerkt voorbij. De tijd dat de klerken er in schoon schrift aktes opmaakten, is al lang verleden tijd. Tegenwoordig staan er moderne computers, waarin de basis tekst voor tal van geschriften al is op geslagen. Dat scheelt veel werk en verhoogt de opbrengst van het kan toor. Want minder werk betekent niet automatisch een lager tarief na- Tipredactie@pzc.nl tuurlijk. Deze week werd de nieuw ste aanwinst binnen getakeld: een hy permodern kopieerapparaat. De leve rancier had iemand meegestuurd die uitleg gaf over de bediening van de ze multifunctionele machine. Helaas kon één van de dames de stoomcursus niet meemaken. Ze moest haar zoon bij de kinderop vang ophalen. Maar ze wist een op lossing: „Maak voor mij maar een kopietje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57