zeeland 13 voor Floortje Zwigtman Politie wil hulp van burger voor 'Drijven op een dak' Gmbrère MAGAZIJN T0T75% UITSLAG m u The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes commentaar Zeeuwse mossel PW-afdeling bijna op poten zaterdag 6 november 2010 Er waren dit jaar 44 titels ingezon den voor de Zeeuwse Boekenprijs De stemmenrace naar de publieksprijs 1200 'f - 1000 800 600 4V1 400 200 0 peildata 1/10 8/10 15/10 22/10 29/10 1/11 2/11 3/11 4/11 5/11 V -4X Anneriek van Heugten won de PZC Publieksprijs. foto's Rolf de Feijter Jachtclub Veere dat in de eerste we ken aan de leiding ging, eindigde met 456 stemmen als derde. Het was de tweede keer dat de PZC in het kader van de Zeeuwse Boekenprijs een publieksstem- ming had georganiseerd. Via de website van de krant of via de post kon iedereen zijn favoriete boek - verschenen tussen medio 2009 en medio dit jaar - kiezen. Al le 44 titels die waren ingezonden voor de Zeeuwse Boekenprijs kwa men ervoor in aanmerking. In totaal brachten 3737 mensen de afgelopen weken hun stem uit. Dat zijn er ruim 1000 meer dan vo rig jaar, toen Marjon Sarneel met haar roman Maidentrip als win naar uit de bus kwam. PZC-hoofdredacteur Peter Jansen maakte de uitslag gisteravond be kend en overhandigde Anneriek van Heugten een cheque van 1000 euro. De schrijfster uit Hulst zei 'ontzettend blij' te zijn met de prijs. „Ik zelf er zelfs een beetje wakker van gelegen." De Publieksprijs leek haar een uit gelezen manier om haar boek - dat het verhaal van de watersnood ramp van 1953 vertelt voor basis schoolleerlingen - breder onder de aandacht te brengen. Naarmate ze hoger in de ranglijst kwam, ging ze er ook steeds meer 'reclame voor maken', met als gevolg dat ruim duizend mensen op haar hebben gestemd. „Ik hoop dat ie dereen het boek ook gaat lezen." jsMigfP Drijven op een dak j Anneriek van Heugten en f Mariëlla van de Beek i 1024 stemmen 1 Anneriek van Heugten Mariëlla van -de Beek: Drijven op een dak 1024 2 Zeeland van Nehalennia tot Westerschelde tunnel 971 3 Van zwartwit naar kleur. 50 jaar Jachtclub Veere 456 4 P.J. Minderhoud: Van de goudsmid 237 5 Benn Flore: Drie hoofden op een kussen 198 6 Franca Treur: Dorsvloer vol confetti 149 7 LeuntjeAarnoutse:Wiek! 106 8 Peter de Lijsere.a.: Kezanse kostelijkheden 97 9 JohanSinke: Dolend in de tijd 79 10 Frank de Klerk (sam.): De oorlog in stukken 70 11 André van der Veeke: Rotterdam vertrekt 49 12 Cees Steutel e.a.: Joods Vlissingen 39 13 Jan J.B. Kuipers Gert P. Kuipers: Hannelore 37 14 Piet Meeuse: Het kraaien van de haan 36 15 Lia Geelhoed-Tournois e.a.: Getroffen 34 16 Alma Sturm: Een jongensleven 28 17 Floortje Zwigtman: Spiegeljongen 25 18 Rieks Veenker: Sterre 17 19 Peter Sijnke (red.): Het vergeten bombardement 12 20 Frank de Klerk: Kort door de bocht 9 21 Peter Blom e.a.: Historische Atlas van Walcheren 8 i&am* Zeeland in Strip Danker Jan Oreel en Jan Zwemer 971 stemmen Van zwart wit naar kleur 50 jaar Jachtclub Veere Diverse auteurs 456 stemmen Rolant Quist 22 Wim Vreeke: De Zeeuwse strandvisserij 7 De Slag om de Schelde 7 G.J. Lepoeter e.a.: Marinus Nathaniël de Broekert 7 25 Wim Hofman: Op zekere dag ziet u plotsklaps de ware liefde 5 26 CorHeijkoop: Klein venijn 4 Hans Schoots: Bert Haanstra 4 Kisling Verhuyck: De duim van Alva 4 29 Cor Heijkoop: De duvel zit in het water 3 Albert L Kort: Bromsnor in Zeeland 3 31 Ella Vogelaar: De verborgen kracht van migrantenvrouwen 2 Marcel Metze: Veranderend getij 2 Jan. J.B. Kuipers: Kleine Leviathan 2 34 Theo Giele: Herinneringen aan de verdwenen stad 1 Antheunjanse: Pion vooreen dame 1 Marinus Boezem: De wind 1 39 Wilfried Uitterhoeve: Koning, keizer, admiraal 0 Bianca Runge: no subject 0 E.J. Weterings: De Wibauts op Walcheren 0 Arie van der Zwan: Handelaars in onrust 0 Gwenaëlle Stubbe:Tja 0 Lydia Wolterbeek: Voortdurend onderweg 0 Renée van Marissing: Het waaien van mijn oma 0 Comelis Dekker Roland Baetens: Geld in het water 0 door Emile Calon Zeeuwse Boekenprijs Welk boek is gekozen tot het beste Zeeuwse boek van 2010? Bekijk de prijsuitreiking op pzc.nl/video Op pad-agenda Weet u al wat u gaat doen dit weekend? Bekijk alle agenda's op pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De Zeeuwse politie wil de inwoners veel meer betrek ken bij haar acties. Via Burgernet wil het korps inwoners inschake len als er bijvoorbeeld een kind wordt vermist of agenten op zoek zijn naar overvallers of een auto die gebruikt is bij een misdrijf Burgernet is een samenwerkings verband tussen burgers, gemeente en politie. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch net werk. Een centralist start, na een melding van bijvoorbeeld een in braak, een Burgernetactie op. Deel nemers krijgen vervolgens een be richt met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Burgernet is al in een aantal re gio's elders in Nederland actief Ge meenten moeten wel het initiatief nemen voor invoering. Vervolgens kunnen inwoners zich aanmelden. Korpschef Letty Demmers bena drukt in het Jaarplan 2011 ook dat de politie nog meer wil samenwer ken met overheden en andere orga nisaties. „De politie kan nog zo veel bekeuren en opsporen, als al die inspanningen niet gepaard gaan met maatregelen van gemeen ten, corporaties, hulpverleners, on dernemers en bewoners, is het re sultaat een bekeurde burger, een aangehouden dealer of een ver keerscontrole." Ze verwacht dat door gezamenlij ke acties op het gebied van veilig wonen, uitgaan en ondernemen de criminaliteit kan worden terug gedrongen. Volgens haar zijn veel voorkomende vormen van crimi naliteit, drugs- en alcoholoverlast en vernielingen niet op te lossen door alleen maar de politie in te zetten. „Slimme oplossingen zijn nodig, welke alleen samen met an dere instanties en betrokkenen kunnen worden gerealiseerd." Woensdag wordt overlegd door de korpsleiding met de burgemees ters over het Jaarplan 2011. Dan praten ze ook over de bezuinigin gen. Tot en met 2014 moet het korps ruim 5 procent (3,8 miljoen euro) bezuinigen. Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn van die korting. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes De smaak van de Zeeuwse mossel is dit seizoen niet bijs ter goed, constateer de de Belgische consumenten organisatie Test-Aankoop in juli dit jaar. Onfortuinlijk genoeg toont nu ook een Zeeuwse jury zich kritisch. In de Belgische test scoren de huismerken van Delhaize en Carrefour net zo goed als de duurdere Zeeuwse merken. En in de mosseltest van de PZC krijgen tot over maat van ramp alleen de mosse len aan de paalhoofden voor de kust van Westkapelle een rui me zeven. Die negatieve jury-rapporten zijn opmerkelijk. De Zeeuwse mosselboeren waren aan het be gin van het seizoen immers lo vend over de kwaliteit van de mossel. De sector doet er ver standig aan de uitkomsten van de testen serieus te nemen. Nog steeds is het predikaat 'ech te Zeeuwse mossel' een aanbe veling voor de liefhebber. Die reputatie is goud waard. Alle in spanningen moeten er op ge richt zijn om die reputatie niet in gevaar te brengen. DEN HAAG - De PW Zeeland is de eerste afdeling in Nederland die de top drie van de kandidatenlijst voor de Statenverkiezingen rond heeft. Het drietal is voorgedragen bij partijleider Geert Wilders. Hij heeft de benoeming goedgekeurd. Dat zegt Tweede Kamerlid Roland van Vliet van de PW. „Op de kan didatenlijst voor Provinciale Staten staan zo'n twintig mensen. Het verkiezingsprogramma is bijna klaar." Van Vliet verwacht binnen twee a drie weken tijdens een pers conferentie in Goes de kandidaten lijst en het verkiezingsprogramma bekend te kunnen maken. De jury van de Zeeuwse Boekenprijs over Floortje Zwigtmans roman Spiegel jongen: „Zwigtman is een geboren vertel ler die met rake observaties en groot historisch inlevingsvermogen een vergane wereld terug tot leven wekt." VERKOOP KORTINGEN KOOPZONDAG 7 NOVEMBER LANGE DELFT 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3