zeeland 125 Kanaalzone is uniek Aanleg nieuwe haven in Hulst kost 3,8 miljoen Tom Principato The Powerhouse treden op Creatieve middag in De Lieve met muziek Lezing Geert Kimpe over de kabbala Nieuw festival bij poppodium De Pit Nieuwe expositie in galerie Sia Braakman Jonge turnsters springen voor prijs Stonede Francais® veroorzaakt ongeluk Bijeenkomst ouders kinderen met kanker Dorpen in Sluis zoeken contact met gemeente Verkiezingen waterschap Stem Lijst 4 Dorpsraad Graauw blikt terug 7afprrtacx fi nnvpmber 201 0 |*ll zaterdag 6 november 2010 k, veren bacteriën het water. Het ver schil zit hem in de stap erna, als al le vaste stoffen eruit worden ge haald." In Nederland zijn nog twee ver gelijkbare membraanbioreacto- ren in Ootmarsum en Varsseveld, maar die zijn veel kleiner. Half juli is de reactor voor de eerste keer met bacteriën gevuld. De Saegher: „We zitten nog steeds in de op startfase, maar we hopen zo snel mogelijk de maximale capaciteit te halen." Met de MBR in Terneuzen zetten het waterschap en Evides deze technologie opnieuw op de kaart. Want in de rest van Nederland gin gen allerlei plannen niet door. Spe cialisten uit binnen- en buiten land op het het gebied van water zuivering volgen de ontwikkeling van het project in Terneuzen op de voet. Er wordt de komende tijd dan ook een flinke aanloop van be langstellenden verwacht. Volgen dijkgraaf Poppelaars is sa menwerking ook in de toekomst onontbeerlijk om kosten te bespa ren en winst te blijven halen op het gebied van innovatie, kennis en milieu. „Door middel van sa menwerking hebben wij het als - relatief klein - waterschap voor el kaar gekregen om een innovatieve zuiveringsinstallatie van deze af metingen te bouwen, te beheren en onderhouden. Dat hadden we zonder onze partners nooit voor elkaar gekregen. Wij hopen dat we met de bouw van de grootste MBR van Nederland ook andere waterschappen hebben geïnspi reerd om samen te gaan werken." van de nieuwe membraanbioreactor in Terneuzen goed functioneren. foto Mark Neelemans OOSTBURG In bluesclub The Lane in Oostburg staat morgen Tom Principato The Powerhouse op het podium. De band laat al 35 jaar heel wat ver schillende muziekstijlen horen en treden over de hele wereld op festi vals en in zalen op. Blues, jazz, funk en latin rock zijn te horen op de zestien uitbrachte cd's. Het con cert van begint om 16.00 uur en voor de entree kost 10 euro. Leden betalen 7 euro. HULST De Stichting Welzijn Hulst houdt morgen een creatieve middag in De Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst. Van 13.00 tot 17.00 uur vindt daar onder andere de verkoop plaats van werkstukken van de handwerk- club, demonstratie en verkoop van creatieve artikelen, live muziek en een gezellig terras met wafel kraam. De toegang tot het evene ment is gratis. HULST Schrijver Geert Kimpe geeft woens dag 10 november op uitnodiging van Hulst Cultureel een lezing over de Kabbala. Dat is een visie op het leven op basis van de eerste boe ken van de Thora. De bijeenkomst is in de Jonkheer in Hulst en be gint om 20.00 uur. De entreeprijs is 15 euro en dat is inclusief twee consumpties. De kaartverkoop vindt plaats via de website www.hulstcultureel, het kantoor van de VW en aan de zaal. TERNEUZEN Jongerencentrum De Pit introdu ceert vanavond voor het eerst Fun-Q;Fest. Dit festival is geba seerd op Fun- Q;Bator, die vaker voor een goede avond dansen zorgt in De Pit. Tijdens dit festival is niet alleen muziek belangrijk, maar zijn er ook verschillende din gen op beeldschermen te zien. De hoofdact is Nobody Beats The Drum. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om 3.30 uur. Reser veren is niet meer mogelijk. PHILIPPINE Een nieuwe maand, dus een nieu we expositie in de galerie van Sia Braakman aan de Waterpoortstraat. Het is een duo-expositie, want er is werk van Braakman en Willem Be- hr te zien. De kleur blauw en goe de en slechte eigenschappen van mensen staan centraal in de sculp turen en schilderijen. Van 6 tot en met 28 november is de galerie vrij dag tot en met zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. KLOOSTERZANDE Jonge turnsters doen vandaag mee aan een turnwedstrijd in de Honte- nissehal in Kloosterzande. Er is een teamwedstrijd op de lange mat en de minitrampoline. Turnvereniging Olympus organi seerde deze dag en zal de nieuwe presentatiepakken showen tijdens de prijsuitreiking. De wedstrijd zijn van 9.00 uur tot 13.00 uur. Iedereen mag komen kij ken. TERNEUZEN Een 25-jarige Franse automobiliste heeft gistermiddag rond kwart voor twee, vermoedelijk onder in vloed van drugs, een aanrijding ver oorzaakt in Terneuzen. Op de Gui- do Gezellestraat is zij achterop de auto van een 70-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen gereden. Door de klap kwam deze auto te gen een lantaarnpaal tot stilstand. Bij het ongeval raakte niemand ge wond. De politie heeft het rijbe wijs van de Francaise ingenomen. GOES De afdeling Zuid-West van de Vere niging Ouders Kinderen en Kanker (VOKK) houdt woensdag een bij eenkomst in Goes. De bijeenkomst is in het gebouw van de GGD aan de Westwal 37 in Goes en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Mensen kunnen voor aanmel ding en informatie contact opne men met Freddy de Burger, de re- giocoördinator van VOKK Zuid-West via 0114-310435, of freddeburger@hotmail.com. door Harold de Puysseleijr hulst - De aanleg van de nieuwe haven in de binnenstad van Hulst kost 3,8 miljoen euro. Wethouders Diana van Damrne en Clen de Kraker geven vrijdag 12 november het officiële startsein voor de aanleg van de haven tus sen de Keldermanspoort en de Vis markt. Het plan De Nieuwe Bierkaai om vat een behoorlijke facelift voor het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad. Daarbij is het terugbrengen van de haven in de stad het ultieme hoogtepunt. Het plan bestaat uit verschillende deelgebieden. Tussen Godsplein en Bierkaaistraat is al een complex met 39 appartementen gebouwd. In deelgebied 2 (tussen Bierkaai straat en Overdamstraat) zijn de af gelopen twee jaar alle panden ge sloopt. De werken houden de aan leg van de haven inclusief realisa tie van twee bruggen eroverheen in. Daarnaast omvat het werk ook de herinrichting van de straten rondom de haven, waarbij ook de riolering wordt vervangen. De eer ste stap in het proces is het sane ren van de grond in de Bierkaai straat ter hoogte van de huisnum mers 4 - 12. Het graafwerk is ge pland voor februari volgend jaar. sluis - De stads- en dorpsraden van Sluis maken zich zorgen over het gebrek aan communicatie tus sen de kernen en het gemeentebe stuur. Dat schrijven ze in een geza menlijke brief aan college en raad. „Tijdens een bijeenkomst van de dorpsraden bleek dat er onduide lijkheden zijn over wat de gemeen te met de dorpsraden wil", ver klaart briefschrijver Bram Basting, voorzitter van de dorpsraad Re- tranchement. Basting wijst erop dat Sluis en de raden begin dit jaar nog een convenant tekenden, waarin goede communicatie als één van de speerpunten staat ge noemd. Het gemeentebestuur moet nog antwoorden op de brief. scheldestromen op 11 of 12 november ontvangt u een stemformulier Waterschappartij - Zeeuws-Vlaanderen graauw - De dorpsraad Graauw houdt dinsdag de jaarlijkse algeme ne vergadering. In het dorpshuis wordt vanaf 19.30 uur teruggeblikt op het afgelopen jaar. De leefbaarheid en de presentatie van het droomproject komen aan bod. Verder is er ook een presenta tie van het CPOZ. Dit collectief particulier opd rachtgeverschap voert voor nieuwbouwplannen overleg met de gemeente en wo ningcorporatie. Het kerkbestuur stelt zich aan de aanwezigen voor en ook het gemeentebestuur is van de partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39