zeeland 123 van de vertrouwde elpee Theo op de Beeke Willy van der Kant p Wethouder en organisatoren praten over toekomst Folkoristische Dag Nieuwe website voor de vijftien vestingsteden lAxERjS; heroal veka Inbrekers gevlucht na wekken van bewoner Chantal Lammens gepromoveerd Fototentoonstelling in de bibliotheek Kaarten en sjoelen tegen verveling JIBaB 1 BE fl zaterdag 6 november 2010 AANNEMINGSBEDRIJF „Je beleeft de muziek op een elpee veel meer. Alsof het ruimtelijker klinkt Je denkt er ook meer over na wat je gaat draaien. Een cd draai je als achtergrondmuziek, maar naar een elpee luister je echt" „Ik ben een echte verzamelaar van vinyl. Wat ik niet mooi vind of dubbel heb, verkoop ik. Een elpee klinkt echt veel beter dan een cd. Je moet dan natuurlijk wel een goede draaitafel hebben." HULST - De Vereniging Nederland se Vestingsteden, waartoe ook Hulst behoort, heeft sinds deze week een nieuwe website. Daar is nog meer informatie over de vijf tien vestingsteden te vinden. Van de nieuwe website zijn gemakke lijk de verschillende brochures te downloaden, zoals algemene infor matie, de stadsflyers met informa tie over de afzonderlijke steden en de fietsbrochure langs vestingste den. Ook staan er verschillende bouw- en kleurplaten voor de jeugd op. Nieuw is bovendien dat er een Engels en Duits gedeelte aan de website is toegevoegd. www.vestingsteden.nl door Martijn de Koning OOSTBURC - Wethouder Jan Schaal- je gaat praten met de organisatie van de Folkloristische Dag over de toekomst van het jaarlijkse evene ment in IJzendijke. Dat die zou verdwijnen door het afbouwen van de gemeentelijke subsidie is voor de meeste Sluise raadsleden onverteerbaar. De wethouder en organisatie gaan samen bekijken hoe het evenement in de toe komst kan blijven bestaan. Het was het enige duidelijke be sluit dat donderdag werd geno men tijdens een raadsvergadering over de begroting van volgend jaar. Levert zo'n thema normaal ge sproken discussie en een lange ver gadering op, dit keer was de raad na twee uurtjes klaar. De reden was de kerntakendiscussie, die de raad binnenkort voert. Daarin be slissen de raadsleden wat voortaan nog wel door de gemeente gedaan moet worden en wat niet. Het zou kunnen leiden tot het afstoten van een fiks aantal van de huidige ta ken en dus tot bezuinigingen. De coalitiepartijen (CDA, WD, PvdA, D&T, D66) wilden niet vooruitlopen op die discussie en dus niet praten over aanpassingen van de voorgestelde begroting. Het kwam daardoor tot geen enkele in nieuwbouw verbouw onderhoud reparatie 'kunststof ramen en deuren {aluminium ramen-rolluiken-zonwering www.haers.net Tel. 0115-491282 AXEL Twee inbrekers hebben donderdag avond rond half negen in Axel het hazenpad gekozen, nadat bleek dat er wel iemand thuis was in een wo ning aan de Burchthof. De bewo ner wilde vroeg slapen, werd ge wekt door geluid en ontdekte de in brekers. Ze vluchtten. De bewoner ging hen achterna, zonder succes. Ook de politie heeft hen met een hond niet meer kunnen opsporen. AMSTERDAM Chantal Lammens uit Westdorpe is gisteren aan de Universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doc tor in de psycho-oncologie. Ze deed landelijk onderzoek naar de psychosociale aspecten van twee zeldzame erfelijke kankersyndro men. Signalering van distress is be langrijk bij mensen met een hoog risico op een tumor, stelde ze vast. HULST In bibliotheek van Hulst is tot 12 november een fototentoonstelling van beroepen en oude ambachten in Zeeland te bekijken. De tentoon stelling bestaat uit ruim tachtig zwart/wit foto's uit voornamelijk de jaren '50 en '60 van de vorige eeuw. Vervolgens zijn de foto's tot 3 december te zien in de biblio theek Kloosterzande. TERNEUZEN Voor wie zich op zondagmiddag verveelt, biedt De Veste in Terneu- zen een oplossing. Tussen 14.00 en 17.00 uur is ieder een welkom voor een kop thee of koffie of wat anders. Er kan onder meer gekaart en gesjoeld worden. Entree voor die middag kost één euro. '4rSi« houdelijke discussie over de wijzi gingsvoorstellen die de oppositie deed. Dat bijvoorbeeld de WD daardoor instemde met een extra verhoging van de ozb (met 7,5 pro cent in plaats van de eerder afge sproken 5 procent), viel slecht bij oppositiepartijen Nieuw Gemeen tebelang, Lijst Babijn en Helder Zeeuws. Die fracties reageerden geïrriteerd op de opstelling van de coalitie. 'Arrogantie van de macht', vond Adri Rosendaal (Nieuw Ge meentebelang). Lijst Babijn liet een stapel wijzigingsvoorstellen maar in de tas. „Zonde van de tijd om die in te dienen", vond Franqois Babijn. 1. Postbezorger Sluiskil ontslagen 2. Café draait rollen een keertje om 3. 'Monumenten aan weg verbieden' Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je ervaringen naar weblog De Zeeuw se Kelder via kelder@pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Erich de Bruijn uit Hulst 'bladerde' gisteren door de vele dozen vol met elpees op de vinylmarkt voor verzamelaars in de bibliotheek van Terneuzen. „Ik noem mezelf een herintreder. Ben door een vriend met het virus besmet." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37