Mammoet strijkt neer aan Autrichehaven De magie en de emotie 221 Behoud van dorpshuis Rozenhof in Kloosterzande is geen optie meer Jan Stins Kopie Najaarsconcert Testlocatie nieuwe kranen Nominaties voor titel van sportkampioen Hulst bekend almanak VINYLMARKT VOOR VERZAMELAARS In de bibliotheek van Terneuzen was gisteren een vinylmarkt voor verzamelaars. Dat gebeurde in het kader van de Provinciale Muziekmaand. zaterdag 6 november 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties Lid Restauratoren Nederland" voor'm ensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl KLOOSTERZANDE - De Koninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Klooster zande houdt morgen een najaars concert in zaal de Linde. Naast de muzikanten uit Kloosterzande treedt de muziekvereniging Voor waarts uit Koudekerke voor het voetlicht. Het programma varieert van zeer modern tot licht klassiek. Toegang gratis, aanvang 15.15 uur. jgjggs sssaa door Wout Bareman WESTDORPE - Hijswerk- en trans portspecialist Mammoet Benelux heeft met havenschap Zeeland Seaports overeenstemming bereikt over de aanleg van een multi purpo se terminal aan de verlengde Autri chehaven bij Westdorpe. Mam moet vestigt zich op acht hectare nieuw haventerrein, direct achter de kade. Het bedrijf krijgt een eigen kade van 300 meter lang en kan daar schepen ontvangen met een diep gang tot 12,50 meter. Het is, na die in Schiedam en op de Axelse Vlak te naast staalconcern Outokumpu, de derde terminal van Mammoet in Nederland. De aanleg begint al over enkele maanden. Woordvoerder Johan Pastoor: „In de eerste fase biedt de terminal werk aan twintig mensen. Dat aan tal wordt later zeker verder uitge breid, mede afhankelijk van de overslag- en opslagactiviteiten, die we daar ook gaan ontwikkelen." Mammoet gaat de vestiging in eer ste instantie gebruiken als testloca tie voor drie nieuwe zogenoemde superheavy lift cranes. Het gaat om een nieuwe generatie kranen, die het bedrijf momenteel ontwikkelt en produceert. De eerste nieuwe kranen komen in 2011 op de markt. Mammoet beschikt al jaren over een vestiging pal naast Outokum pu, op de punt van de Axelse, Vlak te. Het bedrijf beschikt daar over een overdekte opslagcapaciteit van 8000 vierkante meter en een bui tenopslag van 15.000 vierkante me ter. Van daaruit vertrekken dagelijks containerlijndiensten richting Vlis- singen, Rotterdam en Antwerpen. Ook op die terminal werken twin tig mensen. En verder beschikt Mammoet over een vestiging bij Dow Benelux (vijfendertig men sen) en in de Gentse haven (ook vijfendertig). Mammoet is het eer ste bedrijf aan de verlengde Autri chehaven (855 meter kade). Het Duitse Alphacalcit is - naar ver wachting - het tweede. HULST - Jacky Vermeersch (kleidui ven), Rob Kroonen (judo) en Jean-Paul de Bruijn (biljarten) zijn in de gemeente Hulst genomi neerd voor sportman van het jaar. De bekendmaking is vrijdag 3 de cember tijdens het sportgala. Bij de vrouwen dingen Christian Kou- ijzer-Lauwers (atletiek), Samantha Lernout (atletiek) en Sabrina Plat- jouw (twirling) mee naar de titel. Voor de titel van Sportploeg van het jaar bij de senioren zijn het he renteam van SAR '72 (tafeltennis), Sjef Meerschaert en Debbie Everse (autosport) en het Mixed team Hontenisse 1 35+ (tennis) in de ra ce. Sportploeg bij de junioren wordt RKHAV meisjes D, meisjes A (atletiek), of HW '24 Dl (voet bal). De genomineerde sporttalen ten zijn Jasmin de Koeyer (paar densport), Mariska Bun (atletiek) en Dirk Boehlé (volleybal). Kelsey van den Broecke (zwemmen), Jeroen Piessens (wielrennen) of Saskia Hopmans (wielrennen) wordt G-sporter van het jaar. Tip? redactie@pzc.nl Ook aan het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen gaat de vernieu wing niet voorbij. De tijd dat de kler ken er in schoonschrift aktes opmaak ten, is al lang vervlogen. Er staan moderne computers, waarin de basis tekst voor tal van geschriften is opge slagen. Dat scheelt veel werk en ver hoogt de opbrengst, want minder werk betekent niet automatisch een lager tarief, natuurlijk. Deze week werd een nieuwe aanwinst binnenge- takeld: een hypermodern kopieerap paraat. De leverancier had iemand meegestuurd om uitleg te geven. He laas kon één van de dames die 'les' niet meemaken. Ze moest haar zoon bij de kinderopvang ophalen. Maar ze wist een oplossing: „Maak voor mij maar een kopietje." door Frank van Cooten Liefkozend strelen de han den de elpeehoes van Ani mals van Pink Floyd. Ogen glimmen bij de aanblik van Harvest van Neil Young en Layla van Derek 8c the Dominos. Het was gisteren smullen geblazen voor de liefhebber in de biblio theek van Terneuzen. Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen hield in het kader van de Provinciale Muziek maand een vinylmarkt voor verza melaars. Dus niet het vinyl als vloerbedekking maar het magi sche zwart van de langspeelplaat. Voor velen een warme herinne ring aan de jeugdjaren, maar voor een toenemend aantal mensen een hernieuwde of juist nieuwe kennismaking met 'hoe muziek hoort te klinken'. Wat dat is, is ook voor Erich de Bruijn uit Hulst moeilijk uit te leg gen. Hij noemt zichzelf een herin treder, een man die de elpee op nieuw heeft ontdekt. Hij is net als zoveel liefhebbers de verzameling weer aan het opbouwen. Erich heeft al beslag weten te leggen op een aantal klassiekers, waaronder 'Against the Wind' van Bob Seger. „Ik ben eigenlijk besmet met het virus door een vriend die al een tijdje elpees draait. Kijk, je bent er echt mee bezig. Het leggen van de elpee op de draaitafel, de naald op de plaat en dan genieten. Noem het een ritueel." Jenny Verdonck uit Zuidzande weet het wel. „De muziek is war mer en emotioneler. Een cd is zo klinisch en statisch." Een van de deelnemers aan de markt was gisteren Willy van der Kant uit Terneuzen, een liefheb ber pur sang. Hij had dozen vol met vinyl meegenomen. En vele nog van uitstekende kwaliteit. De prijzen varieerden van vijf tot zo'n twintig euro. De prijs was onder meer afhanke lijk van de persing en de staat van de hoes. Zo ging een exemplaar van Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band van The Beatles voor vijftien euro de deur uit, terwijl een ander exemplaar van dezelfde titel dertig euro deed. „Dat heeft onder meer te maken met de kwa liteit van de persing. Het kwaliteits verschil is groot en dat bepaalt me de de prijs." Kijk, en dat is nou juist het leu ke van de elpee. Een cd is een cd, maar bij een langspeelplaat gaat het veel meer dan om de mu ziek alleen. „Het is ook een stuk nostalgie. Je herinnert je weer van alles bij het zien van een bepaalde hoes." De elpee is weer bezig aan een op mars. Er zijn zelfs weer betere draaitafels te koop van merken als Clear Audio en VPI. Verzamelaar Dr. Buzz uit Terneu zen spreekt liever niet van een op mars: „De elpee is nooit wegge weest en zal er altijd blijven. Ik heb helemaal niets met cd's." De Terneuzenaar verzamelt vooral sin gles. „In drie minuten moet alles "zitten, terwijl op een elpee altijd een paar nummers staan die wat minder zijn." Layla van Derek the Dominos uit 1970. De elpee van de beroemde su- pergroep uit begin jaren zeventig van gitarist en zanger Eric Clapton. Met beroemde nummers als Bell Bottom Blues Have You Ever Loved A Woman en uiteraard Layla. „De hoezen waaronder deze uit die tijd waren natuurlijk prachtig", zegt ver zamelaar Willy van der Kant. Let It Be van The Beatles, eveneens uit 1970. Voor elpee-liefhebbers een 'must have'. Van deze plaat zijn ook verschillende hoezen verkrijg baar. Naar wat later bleek was Paul McCartney helemaal niet tevreden over het bombastische geluid van producent Phil Spector. Hij heeft veel later een uitgeklede versie van Let It Be gemaakt. Alchemy, de beroemde live-elpee van Dire Straits uit 1984, een jaar voor de grote doorbraak van de cd. Wat opvalt aan deze elpee is de uit stekende geluidskwaliteit. Oh ja, op de hoes staat ook dat de plaat ver krijgbaar is op cassette en video (vhs of beta). „Nummers als Romeo and Juliet en Sultans of Swing klin ken op elpee echt veel beter." door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Renovatie van verenigingsgebouw Rozenhof in Kloosterzande is voor de dorps raad geen optie. Ook de gemeente erkent volgens wethouder Frank van Driessche dat het pand aan de Rozenstraat 'behoorlijk gedateerd' is en dat er veel onderhoud en dus geld nodig is om het pand weer in fatsoenlij ke staat te krijgen. Dat bleek donderdagavond tijdens de jaarlijkse openbare bijeenkomst van de dorpsraad in zaal Van Leu ven. Van Driessche zei dat de gemeente op zeer korte termijn met de dorpsraad om de tafel gaat om de mogelijkheden voor de huisves tingsproblematiek van de Katholie ke Bond van Ouderen (KBO) te be kijken. De KBO is de belangrijkste gebruiker van Rozenhof en klopte volgens de wethouder vorig jaar zelf aan bij de gemeente. Niet al leen de bouwkundige staat van het gebouw laat te wensen over, de ouderenbond heeft door toena me van de activiteiten ook te kam pen met ruimtegebrek in Rozen hof De dorpsraad pleit al jaren voor een dorpshuis in Kloosterzande zo als ook de meeste andere kernen in de gemeente Hulst dat hebben. Dat ligt in Kloosterzande echter ge voelig in die zin, dat de horecaon dernemers niet zitten te wachten op de vestiging van een dorpshuis in de kern. Statistieken laten zien dat Kloosterzande de grootste zaal dichtheid van Nederland heeft, zo dat een dorpscentrum volgens hun belangenorganisatie geheel overbodig is. „We moeten de verschillende mo gelijkheden goed op een rijtje zet ten, want het is zeker niet onze in tentie om verschillende voorzie ningen met elkaar te gaan laten concurreren", aldus wethouder Van Driessche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36