Drie keer scheepsrecht 21 zeeland Publieksprijs Langer tol betalen voor tekort Sluiskiltunnel PZC zaterdag Post Niet favoriet Franca Treur maar Floortje Zwigtman heeft de Zeeuwse Boekenprijs gewonnen. De uitslag werd gisteravond in Middelburg bekendgemaakt. ZEEUWSE boekenprijs Weer tas geroofd zaterdag 6 november 2010 door Maikel Harte De laatste tijd verschij nen in deze krant steeds meer artikelen over klachten terzake onbezorgde post in Zeeland. Re den voor de vakbonden en de SP om te pleiten tegen de reorganisa ties bij TNT Post. TNT ontkent echter dat deze klachten met de reorganisatie te maken zouden hebben en dat de nieuwe aanwas aan krachten voor meer fouten zou zorgen. Dat standpunt lijkt moeilijk vol te houden gezien de hoeveelheid klachten. Bovendien, als je op korte tijd talloze ervaren medewerkers laat afvloeien dan vraagt dit om problemen, te meer omdat ik mij afvraag wat voor fi guren ze er soms voor in de plaats aannemen. Zolang allerlei instan ties nog steeds via de post corres ponderen, blijft postbezorging een serieuze taak waarvoor je niet iedereen zomaar van de straat kan plukken. Dat lijkt wel te gebeuren. De situatie in Sluis kil waarover deze krant berichtte is hier een voorbeeld van. Daar bleek de slechte postbezorging te wijten aan een falende bezorger. Die bezorger kon echter niet ver klaren waarom hij op een aantal adressen de post niet in de brie venbus gooide. Hè? Hoe kan dat? Als de bezorger geen verklaring heeft, dan moeten we hem zelf maar bedenken. En u kunt mee doen. Daarom een prijsvraag voor het antwoord op de vraag waar om de bezorger niet bezorgd heeft. Wat ging er door hem of haar heen: a) het is een rekening, als ik niet bezorg komt er toch nog een deur waarder; b) het is een blauwe envelop, die willen mensen niet; c) het is een ansichtkaart, maar de afzenders zijn al terug van vakan tie; d) ik dacht dat die grote groene bak in de tuin voor de post was en dat kleine groene bakje voor GFT-afval; e) Ik haal oud papier op voor de voetbalvereniging, het is makkelij ker om het meteen te houden. Stuur uw goede antwoord, bij voorkeur niet per post, maar per e-mail naar lezersredacteur@pzc.nl en u maakt kans op een postzegelverza meling ter waarde van €ioo,-. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een-doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) Q een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg, Bellen kan ook: 088 - 013 9910 voorletters m/v Postcode Telefoonnummer Woonplaats Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC grat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het cotoron treft u nadeie informatie aan. ZEEUWSE BOEKENPRIJS 2010 door Rolf Bosboom Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statèment op www.pzc.nl middelburg - Twee keer eerder, in 2005 en 2007, was Floortje Zwigt man genomineerd voor de Zeeuw se Boekenprijs. Beide keren greep ze naast de winst. Gisteravond ver zilverde de Middelburgse schrijf ster haar derde nominatie wél en ging ze met de hoofdprijs - inclu sief het gouden beeldje Zeeuws Meisje en een cheque van 1000 eu ro - naar huis. Zwigtman kreeg de prijs voor haar ruim 600 pagina's tellende roman Spiegeljongen, waarmee ze haar tri logie 'Een groene bloem' heeft vol tooid. De reeks speelt zich af aan het eind van de negentiende eeuw in het Victoriaanse Londen, ten tij de van het herenliefdeproces tegen Oscar Wilde. Het drieluik be schrijft een tumultueus jaar uit het leven van de jonge Adrian Mayfield. De vraag is vooral in hoe verre hij homoseksueel kan zijn in een tijd waarin dat taboe was. De Zeeuwse Boekenprijs, een ini tiatief van het Zeeuws Tijdschrift, de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC, wordt sinds 2003 toegekend aan een boek van een Zeeuwse au teur of over een Zeeuws onder werp. Dit jaar werden 44 titels in gezonden. Uiteindelijk nomineer de de jury vijfhoeken. Naast Spie geljongen waren dat: Een pion voor een dame van Antheun Janse, Het kraaien van de haan van Piet Meeu- se, Veranderend getij van Marcel Metze en Dorsvloer vol confetti van Franca Treur. De kandidaten kregen alle lof van de jury toegezwaaid. „Vijf fantas tische boeken die maar weer eens de levendigheid en de vitaliteit van de boekcultuur in het Zeeuw se bewijzen en sieren", zei voorzit ter Karla Peijs. Zwigtman benadrukte in haar dankwoord het belang van litera tuur, 'om je als mens te blijven ont wikkelen'. „Voor mij is schrijven een manier om langzaam te leren nadenken over grote thema's. Als lezer kun je je verplaatsen in een Floortje Zwigtman benadrukte in haar dankwoord het belang van boeken. wereld die niet de jouwe is. Ik hoop dat we de waarde van boe ken en kunst blijven inzien, voor dat we ontdekken dat we iets heb ben verloren." De bestseller van Franca Treur leek favoriet voor de prijs, maar moest genoegen nemen met de Jan Bruijnsprijs, voor het beste boek van een Zeeuwse auteur over een Zeeuwse thema. Treur liet zelf ver stek gaan. Haar moeder nam de prijs daarom in ontvangst. Zij wees erop dat het verhaal van hoofdpersoon Katelij- ne niet het verhaal van Treur zelf en haar familie is. „Ze heeft de werkelijkheid naar haar hand ge zet om het verhaal van Katelijne te kunnen vertellen. Dat het om fic tie gaat, wordt in Zeeland helaas maar weinig onderkend." middelburg - Van diverse kanten werden de afgelopen weken inten sieve lobby's ondernomen om kans te maken op de PZC Pu blieksprijs. Uiteindelijk bleek giste ren dat schrijfster Anneriek van Heugten en illustratrice Mariëlla van de Beek met Drijven op een dak de meeste stem men hadden we ten te vergaren: 1024. Dat waren er 53 meer dan hun voornaamste concurrent, Zeeland van Nehalennia tot Westerschelde- tunnel. 2000 jaar geschiedenis in strip van Danker Jan Oreel en Jan Zwemer. Zij sleepten 971 stemmen in de wacht. Van zwartwit naar kleur, het jubileumboek van de middelburg - Gebruikers van de Westerscheldetunnel moeten lan ger tol betalen. Dat hebben Provin ciale Staten gisteren besloten. De provincie heeft tien miljoen eu ro extra nodig om de Sluiskiltun nel te kunnen betalen. Dat bedrag kan worden opgebracht door onge veer een half jaar langer tol te hef fen in de Westerscheldetunnel. De aanleg van de tunnel bij Sluiskil kost bijna driehonderd miljoen eu ro. Dat is ruim twintig miljoen eu ro duurder dan aanvankelijk was begroot. Die overschrijding wordt gelijk verdeeld tussen het Rijk en en de provincie. De verwachting was aanvankelijk dat het vanaf 2028 niet meer nodig was om tol te heffen in de Wester scheldetunnel. Die periode moet worden verlengd als de provincie het extra geld dat in de Sluiskiltun nel wordt gestoken wil terugverdie nen. Met het huidige gebruik komt dat neer op een half jaar extra, liet gedeputeerde Kees van Beveren eerder weten. De PvdA probeerde te voorkomen dat de te genvaller wordt afgewenteld op Westerscheldetunnelgebruikers. Maar het voorstel van de PvdA om het geld uit de algemene middelen van de provincie te halen kreeg- geen steun van de rest van Provin ciale Staten. oost-souburg - Voor de derde keer in drie dagen is een fietsster van haar tas beroofd. Dit keer in Oost-Souburg; de vorige twee inci denten waren in Middelburg. Gisteren rond 11.45 uur werd de tas van een 40-jarige Oost-Sou- burgse op de Grote Abeelen uit baar fietsmand gegrist door twee jongens op een scooter. Ze droe gen geen helm. De scooter reed weg naar de Middelburgsestraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2